Širokoredne sejalice "Maja" i "Lara"

sremac88

Član
Učlanjen(a)
24 Sep 2010
Poruka
1.543
Lokacija
Irig
Pošto su ovo sejalice domaće proizvodnje, proivodi ih "Majevica" iz Bačke Palanke, mislim da zaslužuju posebnu temu na forumu.Ja ću dati par slika i neke osnovene tehničke informacije, a ko ima iskustva sa ovim sejalicama u radu neka iznese utiske.

Sejalica "Lara"

Pneumatska sejalica je namenjena za setvu kalibrisanog i nekalibrisanog semena: kukuruza, suncokreta, soje i povrtarskih kultura.
Sejalica je izrađena od kvalitetnih materijala i odlikuje se lakim rukovanjem i održavanjem.
Jednostavna konstrukcija omogućava: izmenu setvenih ploča za setvu različitih kultura,preciznu setvu semena u redu i polaganje semena na ujednačenu dubinu.

[TABLE="width: 520"]
[TR]
[TD]Radni zahvat[/TD]
[TD]redi[/TD]
[TD]4[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Minimalni razmak redova[/TD]
[TD]cm[/TD]
[TD]25[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Potrebna snaga traktora[/TD]
[TD]kW[/TD]
[TD]25?[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Radna brzina[/TD]
[TD]km/h[/TD]
[TD]6 -10[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Broj obrtaja priključnog vratila[/TD]
[TD]min[SUP]-1[/SUP][/TD]
[TD]540[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Učinak[/TD]
[TD]ha/h[/TD]
[TD]1.2-2[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Težina[/TD]
[TD]kg[/TD]
[TD]600[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Dubina setve[/TD]
[TD]cm[/TD]
[TD]2 - 8[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Zapremina kutije za seme[/TD]
[TD]dm[SUP]3[/SUP][/TD]
[TD]32[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


c3bf2d163288720.jpg
[/URL] MG] [/IMG]


Sejalica "Maja"

Pneumatska sejalica je namenjena za setvu kalibrisanog i nekalibrisanog semena: kukuruza, suncokreta, soje i povrtarskih kultura.
Sejalica je izrađena od kvalitetnih materijala i odlikuje se lakim rukovanjem i održavanjem.
Jednostavna konstrukcija omogućava: izmenu setvenih ploča za setvu različitih kultura,preciznu setvu semena u redu i polaganje semena na ujednačenu dubinu.
Postoji mogućnost izbora prednjih oslonih i zadnjih nagaznih točkova. Uz mašinu se na zahtev kupca može isporučiti i uređaj za elektronsku kontrolu setve, uređaj za ulaganje insekticida i mineralnog đubriva.
[TABLE="width: 520"]
[TR]
[TD]Radni zahvat[/TD]
[TD]redi[/TD]
[TD]4[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Minimalni razmak redova[/TD]
[TD]cm[/TD]
[TD]25[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Potrebna snaga traktora[/TD]
[TD]kW[/TD]
[TD]25[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Radna brzina[/TD]
[TD]km/h[/TD]
[TD]6 -10[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Broj obrtaja priključnog vratila[/TD]
[TD]min[SUP]-1[/SUP][/TD]
[TD]540[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Učinak[/TD]
[TD]ha/h[/TD]
[TD]1.2-2[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Težina[/TD]
[TD]kg[/TD]
[TD]620[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Dubina setve[/TD]
[TD]cm[/TD]
[TD]2 - 8[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Zapremina kutije za seme[/TD]
[TD]dm[SUP]3[/SUP][/TD]
[TD]25[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[IG] [/IMG]
289522163290157.jpg
[/URL] [/IMG]
d367fd163290093.jpg
[/URL] [/IMG]
792327163290032.jpg
[/URL] [/IMG]
24d7df163289909.jpg
[/URL] [/IMG] [/IMG] [/IMG]
d71496163289568.jpg
[/URL] [/IMG]
 
lara

Kupio bih ovu Laru sejalicu četvororednu, jel to dobro, neću valjda da pogrešim?

---------- Poruka napisana 25-01-12 u 10:26 ---------- Prethodna poruka je 24-01-12 at 17:37 ----------

l d
 
znate li koja je cena maje 4 reda?pise 5200 jel to sa pdv i plus ide popust ministarstva ekonomije?
To je cena koja je bez pdv i subvencije, ja sam uplatio pre 4 nedelje izadje sa pdv-om i subvencijom 500.700 din, ceka se kao dve nedelje ali imaju puno narudzbina pa ce ova moja biti gotova navodno u ponedeljak tacno 4 nedelje.
 
To je cena koja je bez pdv i subvencije, ja sam uplatio pre 4 nedelje izadje sa pdv-om i subvencijom 500.700 din, ceka se kao dve nedelje ali imaju puno narudzbina pa ce ova moja biti gotova navodno u ponedeljak tacno 4 nedelje.
Ljudi dali ima jos te subvencije za mehanizaciju od strane drzave?(mislim na domacu mehanizaciju)
 
Odlicna sejalica " Lara" evo imam je vec cetiri godine, radi bez problema... koga nesto vise interesuje slobodno neka me kontaktira na pp...pozdrav
 
Kolege kolko kosta nova sejalica plasticna neznam ime valjda Maja 4 redni?Nemogu nikako da nadem cenovnik majevicin
 
Koliko moze da vredi sejalica Lara, sa plasticnim setvenim aparatom. Radila je 3 sezone. posejala je jedno 300-400 ha?
 
Lara ima plasticni setveni aparat,kod nas je zovu plastikanerka.Sejemo godinama sa rodjakovom majom nemam neke primedbe.
 
Nazad
Vrh