Polunošeni plugovi

GANGA

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
5 Jul 2010
Poruka
535
Lokacija
Elemir
Evo malo i ovome ovo je moj plug pravljen u Bosanskoj Dubici koliko znam po Vogelovoj licenci i ima podešavanje razmaka od 25 i 30 cm po jednom plužnom telu. Do sada nisam sa njim mnogo radio ali ga je kolega ove jeseni dobro usijao i mogu vam reći da ide izuzetno lako i sa traktorom od 115 KS - FIAT-om
1zganx1.jpg
2dtsr2a.jpg
eqxfr7.jpg
106xcgl.jpg
10zvls6.jpg
 
Sada kakvi su uslovi zemljišta kod nas nebih da se kladim sa vama ali u iole boljim uslovima ako ga nebudem prodao spreman sam da ga kačim sa FIATom 115.90 pa da vam pokažem kako plug lako ide a dubina nesme biti ispod 20 cm. ja sam probao i na nekih 25 cm. jako lepo ide a i brzina mu je solidna. Ima sigurno neko iz Zrenjanina ko je video kolegu sa tim plugom i Rakovicom 120 kako je orao i za žito. Dali sam šampion ili ne može se dokazati a što se tiče prekačinjanja tačno je pogodio kolega ali onda kačim za Mahindru 595 :osmeh: jer u tom slučaju oranje ide veoma lako.:haha:
 
@Ganga da plug slucajno nema opciju da se od 7 glava 2-3 spuste u zemlju a ostale idu onako fraj,ne moraju da oru al nek se komsije jede kad prodjes kroz selo. :osmeh:
 
@Ganga da plug slucajno nema opciju da se od 7 glava 2-3 spuste u zemlju a ostale idu onako fraj,ne moraju da oru al nek se komsije jede kad prodjes kroz selo. :osmeh:
Pa ima i takvih mogućnosti da prva glava ide 25 cm. a zadnja ništa ali to je samo za jed a upantite svi koji ovo budete čitali voleo bih neko da mi otvoreno kaže da lažem bilo šta sam izneo i kazao ovde na forumu samo je šteta što nisam snimao kolegu koji je orao da vidite kako to ide kako prati traktor prilikom okretanja u njivi se skoro sastav dva prohoda i nepoznaje a ako ste voljni da nešto i naučite spreman sam da jednu njivu 2 kj. ostavim za proleće a vi se dogovorite kada ćete doći da se neverne tome uvere, sve osim goriva je gratis kod GANGE to tako ide.
 
Identičan plug ali skraćen na 4glave sam vukao sa zetorom 7245 tj 65ks i nije se mučio. Negde u temi IMT sam čak postavio i sliku pluga sa kombinacijom IMT 577DV.
 
To beše radila Bosanska dubica ćale ima takve proizvodnje samo 2x30 i do prošle godine je vuko sa IMT 539 do 25cm dubine i da ga vučeš 1 sporom isto lepo zaorava. Neverovatno kako su dobri i lako se vuku.
 
Nazad
Vrh