Priprema granule sastav i vrste granule po % proteina i mašina za peletriranje..

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.624
Lokacija
NS Novi Sad
Otvaram ovu temu u cilju uporedivanja sastava granule od raznih proizvodaca i sa razlicitim procentom proteina za odredene uzraste kunica. Dojilje, muzjaci, priplodna grla i tovljenici za brzi uzrast i klanje. Ko zna neki sastav za granule koja je proverena i da daje rezultate neka da neke podatke. Svima je do sto vece iskoriscenosti granule i manje potrosnje. naravno i cene.
 
Ja dajem prvenstveno zbog cene koncentrate Čantavirskog Farm commerca.
Za kuniće u porastu i tovu sa 15% proteina, za mlade kuniće sa 16% proteina sa dodatkom sušene divlje jabuke i mrkve, i ponekad kad nema dajem smešu za jagnjad i jarad sa 18% proteina jer kako vidim sadrži skoro iste elemente.
Za skotne majke dajem sa 15% ,a posle koćenja 2 nedelje sa 16%, to nastavljam i za mlade posle odvajanja bar do 2.5 meseca starosti ,a posle sa 15%.
 
Za najbolji sastav granula mozemo da angazujemo nekog tehnologa koji se bavi pripremom hrane za zivotinje i dobijemo pravi odgovor a posle toga mozda neko pokrene i proizvodnju.
 
А зна ли неко ко продаје неке мање пелетирке (читај јефтиније) па да експериментишемо?
 
Kad smo vec kod peletirki ja sam napravio prototip jedne i mogu vam reci da radi,samo jos nisam nasao formulu za masu koju bi peletirao.Potrebno je nesto sto ce vezati masu a to je melasa i voda ili vodena para.Koga interesuje mogu mu objasniti princip rada i kako da se napravi peletirka za svoje potrebe.Mislim da ce moci da pravi oko 100kg peleta za nekih sat vremena
 
Kad smo vec kod peletirki ja sam napravio prototip jedne i mogu vam reci da radi,samo jos nisam nasao formulu za masu koju bi peletirao.Potrebno je nesto sto ce vezati masu a to je melasa i voda ili vodena para.Koga interesuje mogu mu objasniti princip rada i kako da se napravi peletirka za svoje potrebe.Mislim da ce moci da pravi oko 100kg peleta za nekih sat vremena

:bravo::bravo:Interesuje meneeee:bravo:
 
@peto
Kako si zadovoljan svojom peletirkom?


@sale ...sad kad si bacio kost bilo bi fer i neka slikica ...!
 
@peto
Kako si zadovoljan svojom peletirkom?


@sale ...sad kad si bacio kost bilo bi fer i neka slikica ...!

Isprobana radi ko bombona.
Zasad je u stanju mirovanja treba da napravim prvo mesaonu, za mesanje mase krupac imam tako da dok malo ne otopli ni ne mislim da radim nista.
 
E ali slike nema dok se ne snadjem za fotoaparat moj je pokvaren vec neko vreme ali cu se potruditi.Sutra cu pokusati da napravim malo vecu kolicinu samo da nadjem komponente sve.Jos uvek me muci tvrdoca peleta ali mislin da znam u cemu je fora.reci cu vam sutra uvece kad ponovo budem na net-u.
 
Potrebno je nesto sto ce vezati masu a to je melasa i voda ili vodena para.
Грешка! Није потребна никакво везиво :cool:(као код брикетирки) већ матрица треба да има дебљину од 25мм а ширина пелета од 2-10мм. Ако је матрица дебља то је пелет компактнији (тврђи) и споља глађи. Притисак за пелетирану храну је 3-4 пута мањи од притиска за пелете за грејање. Трајност матрице и ваљака зависи од тврдоће материјала који се пелетира.
 
E upravo je to problem koji me muci.Ja sam i razmisljao o tom problemu koji me muci i sada sam potpuno siguran da je to.Moram naci strugara da mi je napravi moja je male debljine oko 10mm a promer je idealan 3.5mm.

---------- Poruka napisana u 00:49 ---------- Prethodna poruka je at 00:43 ----------

Inace ja meni je matrica recetka od masine za meso,vajci su klinaste remenice od kola postavljeni na osovinu,pogon je motor od mesalice.Eh da imam fotoaparat pa da postavim slike.samo mi je problem sto su mekse malo,ali smo ustanovili sta treba da se doradi
 
Inace ja meni je matrica recetka od masine za meso,vajci su klinaste remenice od kola postavljeni na osovinu,pogon je motor od mesalice.Eh da imam fotoaparat pa da postavim slike.samo mi je problem sto su mekse malo,ali smo ustanovili sta treba da se doradi
Имај у виду да конусни уводи не улазе у укупну дебљину. У зависности од тога које пелете хоћеш да правиш окреће се матрица или ваљци. Што се тиче фотки, сликај телефоном само нек буде довољно светла.:osmeh:
 
У зависности од тога које пелете хоћеш да правиш окреће се матрица или ваљци

da li bi hteo to malo da pojasnis??
Hvala
 
Evo nekoliko fotografija ploce i valjaka ploce su 4-6-8 mm Stm da je 6-ica u peletrirki i nije mi se vadilo ali im je debljina ista.



O
vde se vidi i lice i nalicje ploca.
 
Nazad
Vrh