Rovokopači-kanalokopači.

Petru

Član
Učlanjen(a)
15 Dec 2010
Poruka
432
Lokacija
Lokve
rovokopaci kanalokopaci , za pravljenje kanala u njivama ili ispustanje vode da tako kazem,primer majevica dondi ili slicni postvicu slike od mejevicinog kopaca evo slike d
310605_293776803985955_100000609144780_973301_1267533791_n.jpg
 
Poslednja izmena:
A što u voćnjaku? Imaš neke informacije za zima 2011.- proljeće 2012. ?
Svake godine otvaram krajeve prema kanalima da ako bude vode ode u njih ,sad je suvo pa se lepo radi.
Nemam nikakve informacije,preventiva. Malo posla a puno znači.

---------- Poruka napisana u 23:43 ---------- Prethodna poruka je at 23:38 ----------

Petre ,za šta služi onaj drugi kardanski izviod na reduktoru od točka?
 
ne znam i ja sam video bez tog zadnjeg izlaza ,stvarno ne znam vidim da su ostali clanovi slabo su zainteresovani oko ovakvih masina ce da je probamo sledece nedelje svrati na:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
@petru Sa kojim traktorom planiras da koristis ovaj rovokopac i koliko duboko moze da iskopa kanal? Kolika je sirina kanala?

Treba svi da budu zainteresovani za ovo, a pogotovo oni sto su imali problema sa vodolezi proteklih godina.
 
Kod nas u zadruzi je rus 820 radio sa majevicom sa prve slike ali je imao onaj dodak na menjaču, sa desne strane menjača, za usporavanje brzina.
 
Zna li iko teh. karakteristike za majevicin M-462 ? Posebno me zanima potrebna snaga traktora.
potrebna snaga je 90ks farmer 2 koliko sam pitao ljude koji imaju takve masine kazu oko 15 do 20cm dubina moredo 60cm sa rusom cu da probam,imao sam do prosle godine kao sto je postavio kolega batad ti su italjanski dondi oni malo teze idu zato sam ga prodao ,farmer2 moj dondi je sad kod bogica u vs mozda si ga video ja mislim da su dobre masine za podvodne terene inarvlo lakse nego da se lopatom ispusti voda:ppozdrav:
 
Ta Majevica na vecoj dubini zaustavi kardan stricevog torpeda od 140 ks...tako da citajuci da na rusima nije kardan jaca strana...ne znam,probaj,pa javi utiske.
 
@ petru Ako nije tajna koliko te je kostao ovaj rovokopac, kazi makar okvirno? I naravno kad ga budes probao prenesi nam utiske.:ppozdrav:
 
Zlajo pogrešio si treba 60 Kilovata snage .
Ok ,ne greši onaj ko ništa ne radi ,izvinjavam se bilo je u žurbi
lep je ovo alat ali mu treba dosta snage i što manja radna brzina odnosno da se traktor kreće što je moguće sporije
za 462 nema podataka bar ja nisam mogao da pronađem
 
Nasao sam ovu temu staru skoro 2 godine, pa ajde da vidimo sad je mart 2013 topi se ovaj sneg i verovatno ce biti vode na parcelama pod zitom. Kako se branite? mozda neko ima neki savet koji ce pomoci nekom trecem
 
Nazad
Vrh