Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije mi jasno sto meni nece da postavi slike ali one se nalaze na foliji na otvorenom ::namigivanje::
evo i slika od 1.05.2009.
010520091648.jpg


010520091649.jpg


a evo i celokupna parcela

2604200915651.jpg


p.s. gde ste se resili za trziste, kod mene se cene po okolini krecu 200-250 din(senta, kanjiza, N. Knezevac) koja je u vasem kraju??
 
Evo da se i ja malo pohvalim ::namigivanje::, danas sam nabrao prvih 40 kg na mom jednom dunumu :D , prodo sam ih odma u Bijeljini na pijaci po 4,5 KM, mogo sam dobiti i više ali nisam htjeo biti cigan. U suštini sam zadovoljan sa svojim prvim jagodama, mada su mi puno išle na živce, i onaj j vjetar, 100 puta sam im rekao: ako vi rodite, rodit ću i ja :haha: :cao:
 
Teško je... Upravo kod mene sipa grad :kisa:, udario mi je i na jagode ali sam uspio u toku navući nailone, kolike su štete još ne znam :sta: ::lose::
 
Pozdrav svima,
interesuje me da li neko uzgaja jagode ovako u Srbiji ?

jagode.jpg
 
Bio sam malo odsutan sa foruma, borba sa rutavom bubom :zli:

@ macosd
Parcela ti izgleda super, koja površina je u pitanju? Koja je sorta na prve dve slike?

@ Igor
To je ok cena kod nas na pijaci 200 din još uvek uvozne, na veliko nemam pojma još uvek je niko nema u većim količinama

@ Alex92
Koliko ja znam ovako neradi niko na otvorenom. U plasteniku se rade slične varijante.
 
Nebojsa, reci mi molim te ako znas koji treset upotrebljavaju i po kojoj ceni se nabavlja.
 
macosd-bravo,Alex92-znaš li šta o ovakvom načinu proizvodnje na otvorenom.dali je ovo nešto eksperimentalno ili je već zaživelo? :cao:
 
da, postoji vec vise godina. Ovde se konkretno radi o sorti Cirafine i Cijosee. Fotka je od prosle nedelje.
 
Ja mislim da nema neke posebne koristi od tih stubova, velika ulaganja, neiskorišten prostor... Jagode fino rode i na zemlji kako Bog zapovijeda :cao:
 
@ giuseppe
Slažem se, mislim da ovako nešto ima smisla samo u plastenicima.

@ Alex92
Neznam tačno koji se supstrat koristi. Svaki distributer nudi neku svoju varijantu. Znam da se nudi nešto na bazi kokosovih vlakana ali ima i svega i svašega.
 
@igor
Auuu koja cena na veliko...... da je kod mene takva nista nebi nosio na pijac.. ali su lokalni kuci vec navikli na mene pa moram ::namigivanje::

@ nebojsa
povrsina je oko 1 ha a pola je u 2 godini branja a pola u 1 godini branja sorti ima raznih ali mislim da je clery na slici

@ alex92
ovakav uzgoj na hranjvim odlogama je mozda i kod mene buducnost jer posle max 3 godine moramo da menjamo usev ili dolazi do pojave raznih oboljenja :spavam:
i ja planiram nesto ovakvo da izgradim ukoliko nepronadjem nove arcele za uzgoj nasih jagodica
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241699427[/time]_________________________________________________
kretanje cena:
6.5.09 N.Knezevac 180 din/kg u rinfuzi i 200 din/kg vece po pola kg
7.5.09 Kanjiza 220 din/kg vece po pola kg jer nisam imao vise u rinfuzi.... ::novac::
ganci prodaju one uvozne od pre min 3,4 dana po 180 i 200 pa me to malo iznerviralo ali sta je tu je


_________________________________________________Post je spojen: [time]1241701620[/time]_________________________________________________
evo sta radi mlade jagodice


_________________________________________________Post je spojen: [time]1241701884[/time]_________________________________________________



evoi drugog pomocnika


 
@ macosd
Koje dubine su ti one gajbice? Gde si i po kojoj ceni nabavljao one kartonske kutijice?
 
ma u te gajebice su mi radnici sami brali pa su prepunili malo inace im je naredjeno da pune do pola gornjeg proreda( vidi sliku sa musavim pomocnikom)
a sto se tice kutijica.......zaboravio sam gde sam ih nasao na terenu posto sam ja zastitar terenac za AMC Dipkom iz NS pa sam to negde usput nasao a cena mislim da je bila oko 3,5 din 2007-e godine... Nisam ih mnogo koristio jer ljudi ipak vise uzimaju rinfuzu jer im je bolje bar kod mene jer tu ima krupnih i sitnih mesano, nazalost
da li ima neko iskustva u probirnoj berbi prvo krupne pa sitne?? Da li se to isplati uopste:haha:
 
Dali su mravi velike štetočine cvijetu jagode? Primijetio sam da na svakom cvijetu ima po 1-2 mrava, a to je mislim poslednja faza cvjetanja :sta:
 
Ukljucio sam u ovakav nacin rada odnosno razmenu informacija.
Zainteresovan sam za otkup jagoda I klase
Dnevne potrebe su do 200 kg
Dostava na pijacu Zeleni Venac
 
@ vujokran
nazalost si mi trenutno jako daleko jer usput prodam sve a do bgd imam 200 km tako od mene nista ::namigivanje::
ako bude potreba javicu ti se!! pozdravljam sve dobroamerne otkupljivace
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh