Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ aleksandar (moj imenjak :ppozdrav:)

JA sam mislio na postavljanje folije i sistema cim dozvoli vreme, a sadnju obavljam sredinom juna ili krajem zavisno od toga koliko ce mi trajati berba. Jer bolje je sad pripremiti njuvu (djubrenje stajnjakom freziranje, postavljanje folije i sistema) pa polako posle saditi bez zurbe kad vreme dozvoli. Ja sam imao dosta lose iskustvo sto se tice prpreme.Taman isfreziram i da sutra postavim foliju oho celu noc kisa, pa opet sve ispocetka ::lose:: ::lose::. Ovako cu sve pripremiti i posle lagano kako stizu sadnice da sadim. :D.

@ deda lala
Tenziometar bas i nije toliko efikasan, jer ni jedan zivic ti ne dobija isto vode i prihrane. Ja imam venturio i Aqua magnetik a prihranu dodajem po broju zivica koji zalivam. Svaki nedostatak jagoda prikaze preko lista bar sto se tice frigo zivica, i odmah posle toga delujes, a sto se tice slame nisam bas pristalica toga. Razlozi:
1. Mnogo se vise misevi skupljaju preko zime ::lose::
2. Mnogo posla i slame ti treba
3. Opet trava probija i nista nisi uradio time
Moj predlog je:
Da se pusti da trava pokrije celu medjuredicu. Posle toga se pokosi kosilicom za dvoriste i nemas blato nikad, imas cistu povrsinu kao stadionska trava izmedju i mnogo je lakse i lepse za berbu. Bar ja to radim 10-ak godina. A druga berba se moze postici samo u plasteniku koji je zatvoren preko cele godine ali to je vec druga prica :cao:
Pozz :ppozdrav:
 
Pozdrav"

@ Sasa J

Kog datuma si poceo brati jagodu, prosle godine u plasteniku?

Dali smatras da ce ova god biti ranija?
 
@Kurkela
Prosle godine sam nesto kasnije podigao plastenik mislim da je to bio neki dan marta,tako da je stigla pocetkom maja,to je vise bila neka proba jer sam imao i problem sa nekim sadnicama kao sto sam naveo u nekoj od poruka.
Tako da mi je ove godine bila pod plastenikom i pre neki dan sam zavrsio sa ciscenjem danas sam je isprskao sa bakrom i vec sutra ili prekosutra pocinjem sa prvom prihranom pa sta mu bog da,tako da ako bude sve kako treba ocekujem za mesec,mesec ipo da stigne.
Pozdrav
 
pozdrav svima nov sam ovde.Od prosle godine godine poceo sam da gajim jagode tako da bih zeleo da razmewnjujem iskustva sa ostalima .POZDRAV
Post je spojen: [time]1267390525[/time]
_________________________________________________
inace u plasteniku sam zasadio albu i pre tri dana sam stavio najlon, a na polju imam albu klari mi rekord koje jos nisam ocistio.
 
pozdrav dejane, tu smo svi pa naravno da ce da razmenjujemo iskustva. NIsam te razumeo sta si napisao, rekord sorta ili? :sta: :sta: :sta:
 
pozdrav . da mislio sam na sortu rekord ali sam lose kucao izvinjavam se .
Hteo sam jos da pitam za misljenja :u polju jos nisam ocisti jagode od starog lisca jer je blato preveliko,da li se valja cekati jos koji dan odnosno da li valja ocistiti i ako je jagoda krenula .
 
, a na polju imam albu klari mi rekord koje jos nisam ocistio.


ovo mi je nejasno. :sta: :sta: jer postoji sorta rekord ja je imam :D. Pa sacekaj jos malo mada si ciscenje trebao da obavis u oktobru ili novembru i sada ne bi imao ove probleme. Tada ti je najbolje, i sad bi samo vrsio prihranu i zastitu.

pozzz
 
@ Natasa

Imam ih ja na pretek :haha:. samo reci koju sortu, ja ih prodajem po 5din, manje neg dzabe :haha: :haha: :haha:
 
@ natasa
IMam i to, :D

@ Kurkela

Radovi napreduju mada dosta kasni ova godina, ja sam tek juce obavio plavo prskanje i zastitu ridomilom a prihranu pustam tek za 7 dana jer jedva da je krenula. pozz
 
@ kurkela
U pa to je super, znaci brzo ces imati jagodu, :D :D :D, ja kako je vreme krenulo tesko pre juna :haha: :haha: :haha:
 
moja jagoda u plasteniku je cvetala prva 25.03.2010 danas je stitio quadrsom i megathronom , a na otvorenom krenula je pre desetak dana i vec sam je prihranio ali problem sam imam jer su srne usle tokom zime i ako je ogradjeno i foliju su izbuskale na hiljade mesta i trake za navodnjavanje si probusile na desetak mesta ... pozdrav za boomsayta...
 
@ deki

E druze moj, tebi na desetak mesta a ja vec 2dana ne mogu da dovedem sistem u normalno stanje, radnici ga unakazili dok sekli staro lisce a misevi kao da im je to bila glavna hrana ::lose:: ::lose:: ::lose::. potrosio sam preko 200 spojnica i oko 500m creva sam zamenio i jos nisam zavrsio, poludeo sam :zli: :zli: :zli:. Ali nadamo se da ce se to isplatiti, samo zdravlje, pre par dana mi dolazili kupci i naravno zainteresovani su za celu kolicinu a cena kakva bude.
pozz svima i :ppozdrav:
 
posto vidim da ste apsolvirali ovu temu malo vam i zavidim

naime procitao sam sve od pocetka ali nisam nasao skoro nista tehnicke prirode

naime posto imam u planu raditi nesto sa jagodama trebalo bi mi nekih savjeta

koliko cesto i u kom trajanju se radi po jagodama , pitam iz razloga jer imam nekoliko interesantnih lokacija koje mi i nisu bas blizu kuce
radio bih na otvorenom sa najlonom i sistemom KPK
kolika ja potrosnja vode na recimo 0/5 dunuma za pocetak (iliti 500M2) , pitam iz razoga ako bi vodu dovozio , smeta li sta ako je voda hladna (izvor) ili vruca (cisterna)
ili u svakom slucaju mora biti cisterna zbog prihrane :sta:
kolika cisterna ?

kada orati , frezati , saditi ?

mozda ce vam ova moja pitanja zvucati priglupo ali jbat ga niko se nije naucen rodio , da ja to mogu aparatom za varenje i brusilicom lako bi ja to :D
 
@ savoris

pozdrav pa da pocnemo :haha:
Jagoda se obicno sadi u letnjem periodu (jun, jul avgust) ako koristis frigo zivice mada i obicni ne smetaju. OKo jagode je dosta bitan sastav zemljista, najpogodnija je peskovita ali ako to nemas kao i vecina nas :haha: sadi na toj sto imas.NAjbolja priprema ti je jesenje oranje pa jos jedno u prolece i time dobijas vrlo ratresito zemljiste pogodno za postavljanje banka. Prve godine ces imati malo vise posla oko nje, dok se ne uzili dobro i popuni rupu na foliji a to znaci plevljenje trave i kidanje stalonea na malte ne 20 dana. POtrosnja vode ti zavisi od sistema KPK, imas protok vode od 5-12l vode na sat vremena po 1m creva. To ti je najlakse da izracunas :D, neznam dali sam ti makar malo odgovorio na pitanja ali tu nas je dosta pa ce me dopuniti ostali :D
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh