Zaštita računara

rraallee

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2008
Poruka
83
Lokacija
zr
Pozdrav svima.Neki dan mi uletelo u komp. neko sranje preko mejla pa mi doslo da ovo uradim ovo :udri:
No mislim da sam resio problem citajuci razne forume, ali ipak smatram da bi bilo dobro da i na nasem forumu imamo ovakvu temu.Obzirom da smo nedavno imali one neprimerene upade koje su admin. i mod. brzo i strucno resili bilo bi dobro i nas da savetuju kako da zastitimo svoje racunare.Kako podesiti IE,koje AV programe koristiti...
Nisam otvorio ovu temu zbog kojekakvih programa vec iskljucivo radi bezbednosti nasih racunara a samim tim i naseg foruma. Ajd pa :ppozdrav:
 
Odg: zastita racunara

Kao prvo izbaci IE iz upotrebe, pa ćeš imati MNOGO manje problema.

Koristim antivirus NOD32, i imam za njega samo reči hvale.
 
Odg: zastita racunara

TACNO!
Sto je web browser program anonimniji to bolje po racunar!

Inace ja koristim AVG i Spyware terminator i mislim da nisu losi!
 
Odg: zastita racunara

Potpisujem za NOD 32, samo njega i koristim i nema problema, a za IE se ne slažem, koristim sedmicu i nemam ama baš nikakvih problema, imao sam jedno vreme FF, ali nisam bio zadovoljan.
 
Odg: zastita racunara

Da, i koristim COMMODO fajervol.
Malo je dosadan sa zapitkivanjima, ali ne promakne mu baš ništa.
 
Odg: zastita racunara

a ja posle kiksa izbacio nod i instalirao avg,zatim proveravao i sa malwarebyte,pa onda spywere termin,paspyboot,pa sam pustio malo i combofixa,pa.....dok mi nisu svi pokazali cistocu.e sad je.em li ga
 
Odg: zastita racunara

sam je isto kao i sad AVG.Samo me obavesti.Al je ovaj sad problem jer je trial pa dok traje nek laje.Jedino mi nije jasno kako mi je moglo proci pored noda.Mozda je i moja krivica,brzina i ne paznja.Al bar sam se naucio pameti.Sreca nije napravio nikakvu stetu.E da jos da fazon bude veci pre NG.sam rusio sistem a to govno mi se posle zakacilo za c i jedino ga combo eliminisao i odlepio.Avg je samo registrovao a kasnije sam jos sa svim ostalim cisto proveravao da se uverim u ishod.
 
Odg: zastita racunara

Firewall sisteme nevolim bas zbog zapitkivanja a vise mi se svidja FF i Opera od IE!
Koliko ljudi toliko cudi!
 
Odg: zastita racunara

na mom dial-apu sam sa Google Chrome dobio vecu brzinu bolji rad.... preporuka za nod
 
Odg: zastita racunara

Kada se samo setim koje je mučenje taj dial-up.
Veruj mi da, ADSL možda malo više košta od Dial-upa, ali vredi svaki dinar i štedi mnogo živaca.
 
Odg: zastita racunara

branko je napisao(la):
Kada se samo setim koje je mučenje taj dial-up.
Veruj mi da, ADSL možda malo više košta od Dial-upa, ali vredi svaki dinar i štedi mnogo živaca.

Vredi, ali kablovski još više a za iste pare kao ADSL, preporodio sam se od kako ga imam, a koristio sam i d-up, wireless...
 
Odg: zastita racunara

posle dial-up-a od 28kb/s i wajrles je mama :D
a inace nod 32 koristimk za zastitu i nadje po koji virus a onda virus dobije :zli:
 
Odg: zastita racunara

Koristim samo Kaspersky Internet Security, povremeno pustim Spybot da skenira, vise reda radi.

U principu je dobar bilo koji antivirus, ako se redovno updejtuje, i naravno zaobilaženje problematičnih stranica je poželjno.
 
Odg: zastita racunara

20 godina koristim računar a otprilike 15 sam na netu.
za sve to vreme sam zapatio 2 virusa (laka prehlada).
niti antiviruse apdejtujem redovno, nit ih držim u pripravnosti, nit imam fajervol.
jednostavno ne idem tamo gde je opasno, ne otvaram nikakve mejlove od nepoznatih pošiljaoca. ne instaliram ništa "da probam" a igrice su "non grata".
pride "glavni" mejl ne dajem nikom ko nema veze s poslom.
 
Odg: zastita racunara

Da, umnalo da zaboravim, sada su IN USB stickovi, laki i jednostavni. Samo ih uključiš na računar i već ti je sve dostupno. Pošto menjaju veliki broj računara uvek se na njima može naći neko đubre, zato i sa njima treba malo opreza.

usb-stick01sm_full.jpg
 
Nazad
Vrh