Silokombajn

@MONTOYA

Isto 1. sporohodnom!

@Djole.82

Ako ste uspeli da sa'ranite 577 za 2 godine u siliranju, Ruja bi vam krepao prve godine sa tim silo-kombajnom....
 
Probali smo i sa rujom,radio je ali i njemu nije bilo bas nazdravlje,pa smo digli ruke od njega. Sa ovim uradim 5 kj od zajebancije.
 
Evo isti takav sam ja poslao prosle godine kuci za prodaju. Izgledao je kao da je prosao solunski front . Dugo sam se kolebao dali da ga posaljem ili ne , jer stvarno je bio ulupan i boja mu bila nikakva na njemu. Uz njega sam dobio 1 polukruzni deo koji se namontira u bubnju kada je kukuruz previse zreo da bi bolje razbijao zrna. Moj brat ga probao i kaze da je bio cudo od kombaja. Mnogo je bolji nego nas sto ga cuvamo za nas(slovenacki crveni). A prodali smo ga za 500e. :ppozdrav:
 
Evo mog Mengela,
29y08lt.jpg


ispod se vidi mehanizam, skinut je zastitni poklopac
2ez01p1.jpg
,

16lefj8.jpg
,

e sad obratite paznju na ovo kacenje, nikad ovo nisam video u zivotu :udri:
14lnfwk.jpg


a sad odozgo slikano kacenje
w010g.jpg

dajte malo komentara, ako znate koji je model itd
 
Ja nemam predstavu o kojem se to modelu radi,samo znam da je slican onom mom sa slike, mislim da je i pogon slican mozda cak i isti. Jedan covek kod nas u selu ima isti takav kao tvoj,kupio ga,doneo kuci sa 542 i na putu mu pukla ploca ispod sedista i nikad ga nije vise kacio. Zivi teret!!!
 
Djole.82 je napisao(la):
Ja nemam predstavu o kojem se to modelu radi,samo znam da je slican onom mom sa slike, mislim da je i pogon slican mozda cak i isti. Jedan covek kod nas u selu ima isti takav kao tvoj,kupio ga,doneo kuci sa 542 i na putu mu pukla ploca ispod sedista i nikad ga nije vise kacio. Zivi teret!!!
Kakvo je kacenje kod tebe, sa toplingom ili kao kod mene?
 
Nema topling,samo na poluge. Desnu polugu pritiska hidraulicni klip i dize vrh kombajna,odnosno stelujes visinu odsecanja stabljike. Slikacu sutra kako se kaci pa ces videti. Ej jako je tezak za nosenje,samo kad nemoram vise da radim sa njim.
 
petarHR je napisao(la):
@igordulic i ja imam MB200, mislim da je to najmanji mengela, preporod naspram sipa, radi bolje, a puno lakši vrtit, silirao s ursusom 360 3 spora, doduše kao i sipom al pod njim se dero dobrano.. Mana mu je što nema točak i visoko kvačenje prikolice, koja kad je puna i uz brdo diže prednji kraj traktora čim malo žešće kreneš, kao i prijenos preko lanca i kardana..
Za 820 može i veći, taj 200 je baš za manje traktore i imam osjećaj da kad bi išo brže od 3km/h da nemože gutat. Kod nas je kukuruz većinom na 18cm..
kod nas je sve ravno ko ploca :) pa sta ja znam ja sam ovaj nasao kad sam kupovao bio je tip top sredjen i nisam gledao drugi "veci" uzeo sam ga,jer je stvarno se vidilo da je u redu.Sa njim sam do sad 60 jutara uradio za 3 godine,i stvarno nikakvi problema nije bilo lanac sam jedno moro da menjam i stifft mi pucao,al smo sad probusili jamu i stavili celican od sunca grabalja malo obrusili fleksom i natukli tako da nijednom mi u ovoj sezoni nije otiso...pa to mu je maximum brzina za gutanje da se ne gusi,probo sam ja brze al ne moze,moze al u redjim kuruzima i slabijim,zadnje sto sam seko su bili na 30 cm i nisu jako jako bili visoki 4.8 km sam isao.
 
Pa tu je hidraulicni klip koji sluzi za podizanje vrha kombajna,a ta osovina sa strane vrsi pritisak na traktorsku polugu na dole pa podize kombajn. Je..ga nisam slikao najvaznije, sutra stize i ta slika.
 
I ja imam MB200 79-o godiste.to je prava ala za siliranje.kod mene je nekih 5 godina i ja sam prezadovoljan.trava mu ne smeta kao potingeru i lifamu.558 peva sa njim.samo gas i polako! :ppozdrav: :cao:
 
Nazad
Vrh