Silokombajn

Ja jedini zmajev silo kombaj koji sam video je iz 80-tih seca lepo ali ga je smrt nositi izgleda kao jednoredni berac 211(noseni). Kacali su ga za 558 ujutro ga je odneo a uvece kada se ulje zagrejalo bukvalno ga dovukao kuci.
 
xf0q5x.jpg
2qrzznl.jpg
2iibac3.jpg

Evo jednog silo kombaja koji se s prednje strane kaci na traktor. I kao sto se vidi sa ove slike ima 2 adaptera jedan za travu , a drugi za kukuruz. :ppozdrav:
 
Potrebna su mi dva konusna zupčanika za mog potingera. Ako neko možda zna gde ima, ili da ih pravim..
 
A šta si im uradio da im treba popravka?
Potraži na netu ALATNICA LAZAREVIĆ, oni su nam u komšiluku (okolina BGa), ali su vrlo dobri i TERMOMETAL iz Ade, takođe ih ima na internetu, inače i onu prave delove za SIM i LIFAM silokombajne. Ako treba da se zavare zubi, to može da ti uradi majstor Soća (Đorđević) iz SD-a, izuzetno lepo radi,a meni je uzeo 5 EU po zubu prošle godine.
Nego, "komšija", da li neko nama u okoline (okolina SD, PO) pravi lančanike? Takođe mi treba za silokombajn - kemperov. Ovome na silokombajnu su se malo pojeli zubi, pa bih da imam rezervi pre početka siliranja.
 
'A šta si im uradio da im treba popravka?'
Dao rodjaku da silira kukuruz a on spustio da liže zemlju. Nešto je uletelo i iskrivilo mi onu osovinu f30mm i sjebala se dva zupčanika. Rešenje je uradjeno tako što sam od čoveka kupio sva 4 nova zupčanika koji su za malo većeg spoljnog prečnika ali pašu. Sad imam dva originalna dobra višak ako nekom treba. Lančanici nisu problem da se naprave to može skoro svaka malo bolja radnja. Problem je kod konusnih a tek kod pužnog prenosa je potrebno dobro snalaženje i nalaženje kod nas u zemlji ko to radi. Sreća pa kod mene još ima dosta toga što je napravljeno u 'Goši'. :D
 
jel ima neko broj telefona od venclera venzlera ili kako već iz nove crnje je bavi se prodajom silažnih kombajna ili ako ima još neko potrebne su mi lopčatice što izbacuju masu za silo kombajn potinger mex 2s
 
Ja sam imao kemper (lifam je kopirao sa njega) znaci potpuno isti kobajn,i imao sam problema sa nozevima ona cetiri sto seku stabljiku su znala drmnuti u ventilator i kad ga otkida i ulet sve mi razbijalo,dok nismo shvatili da mogu bit za pola i vise kraci ti nozevi tako da iako ventilator zastane noz nema sanse da udari u njega,i nosio sam ga sa ruso 820 i mogu rec derao se ali i radio je prvom eventualno zecom al uglavnom kornjacom...
Dok nisam uzeo mengdele 200 tku,ljudi ja nisam verovo kukuruz na 23 cm posejan,visok 3.5 metra ja teram drugom zecom i nosi ga kao lud manje nafte trosi,ne moram ustat u 5 ujutro i sec do ponoci da bi naseko 25 prikolica ustanem u pola 7 podmazem i gas uvece do 9 sati radim 25 prikolica nasecem ono cudo guta na 4 km ko ludo ja nisam verovo...i sad sam bio kod kolege ima potinger mex 2 meni se taj jako svidjao al kad sam videop da torpedo 90 nosi ga lako al 1 brzinom ide i jos ponekad mora stati jer nece da mu proguta masu razocarao sam se i reko bogu hvala sto sam uzeo mengele.


Post je spojen: [time]1284183179[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1284215921[/time]
_________________________________________________
10082008305.jpg
 
Mom prijatelju je pukao nozna silokombajnu PZ ZWEEGERS MH90S. Noz nosi oznaku VGEP446. Vrlo je slican po obliku i dimenzijama nozevima koje nose SIP-ovi kombajni. Ako neko zna kako doci do tog noza neka pomogne, bilo bi jako vazno jer ima jos dosta kukuruza za siliranje. Hvala!
 
@igordulic i ja imam MB200, mislim da je to najmanji mengela, preporod naspram sipa, radi bolje, a puno lakši vrtit, silirao s ursusom 360 3 spora, doduše kao i sipom al pod njim se dero dobrano.. Mana mu je što nema točak i visoko kvačenje prikolice, koja kad je puna i uz brdo diže prednji kraj traktora čim malo žešće kreneš, kao i prijenos preko lanca i kardana..
Za 820 može i veći, taj 200 je baš za manje traktore i imam osjećaj da kad bi išo brže od 3km/h da nemože gutat. Kod nas je kukuruz većinom na 18cm..
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Mom prijatelju je pokao noz na silokombajnu PZ CWEEGERS MH90S. Noz nosi oznaku VGEP446. Vrlo je slican po obliku i dimenzijama nozevima koje nose SIP-ovi kombajni. Ako neko zna kako doci do tog noza neka pomogne, bilo bi jako vazno jer ima jos dosta kukuruza za siliranje. Hvala!
Ova firma radi dosta delova za potingena pokušajte kod nih http://www.agroprofil.com/sr :cao:
 
Ja sam pre neki dan isao da nasiliram jednu prikolicu da imaju krave zanimaciju a mrzelo me da kacim kombajn za 577 jer mi je Rakovica 65 bila pri ruci. Kukuruz je posejan na 23.5 cm, Pioneer P88....umalo mi Rajka nije krepala za to malo sto je radila!!! Nozevi su ostri, sve na kombajnu je OK ali se jednostavno malo teze vrti a Rajka ima brzu 1. sporohodnu. . .
 
Bubu je napisao(la):
Ja sam pre neki dan isao da nasiliram jednu prikolicu da imaju krave zanimaciju a mrzelo me da kacim kombajn za 577 jer mi je Rakovica 65 bila pri ruci. Kukuruz je posejan na 23.5 cm, Pioneer P88....umalo mi Rajka nije krepala za to malo sto je radila!!! Nozevi su ostri, sve na kombajnu je OK ali se jednostavno malo teze vrti a Rajka ima brzu 1. sporohodnu. . .
a kojom si išao sa 577
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Mom prijatelju je pokao noz na silokombajnu PZ CWEEGERS MH90S. Noz nosi oznaku VGEP446. Vrlo je slican po obliku i dimenzijama nozevima koje nose SIP-ovi kombajni. Ako neko zna kako doci do tog noza neka pomogne, bilo bi jako vazno jer ima jos dosta kukuruza za siliranje. Hvala!
termometal ada yadi nozeve za sip a sip i zvegers su isti nozevi ukucaj na guglu termometal ada i dobices tel
 
Ja sam silirao sa claas silo kombajnom (neki stariji model), i bukvalno se gasio 577 kad uleti par stabljika kukuruza odjednom. Sad sam uzeo mengele, i belarus 820 ga vrti kao lud.
 
ja imam stari silokombajn mengele ali ne znam koji je model, sutra radim drugaru pa cu da slikam, mozda neko zna koji je...

Inace ga vucem sa R65 ali zapinje rajka, znoji se muski... masa je iseckana perfektno
 
@Francuz, ja sam zadovoljan sa ovim mengelom koji sad imam,silaza je sitna kao piljevina. A sto je najvaznije,ruja ga vrti na 1800 obrtaja! Onaj claas stari za koji sam malo pre rekao,577 je bio igracka,nije mogao da radi sa njim. izdrzao je 2 god i generalna!!!
2agw4qw.jpg
 
Nazad
Vrh