Silokombajn

todor je napisao(la):
jel zna neko ko prodaje silo kombajn potinger mex 2 i dali je on za 560
Dobar izbor. Samo nemoj sipov, on može ići puno brže, zahtjeva veću snagu ali nereže kao potinger ili mengela. Recimo možeš i manju mengelu, ja svog vrtim i s 533 ali kod kuće kad dovezem već narezano pa ide po 2-3 batva odjednom. Sipov dosta agresivno povuče batvo, dok mengla ima one valjke pa nerukne na jednom unutra. Preporodili smo se, sipovog u lošijem kukuruzu sam mogao s ursusom vuć 3 spora, dok mengelu mogu istom brzinom u kakvom hoćeš i ide lakše a bolje sječe. Naravno brže mengela ni nemože, jednostavo je ograničen brzinom uvlačnih valjaka, ali ih imaš po brojevima i uzmeš kakav ti paše.
 
1 ima 12 nozeva i pogon na kaiseve, mex 2 ima 8 nozeva i pogon preko lanaca. Moj burazer iz Sakula je imao Mex 1 i bio je zadovoljan, al ga je ter'o sa MTZ 920.
 
Zna li neko gde ima da se kupi dvoredni vuceni silo kombajn?
 
Ima u susednom selu Potinger Mex V troredni vučeni na prodaju.Kao nov stoji tamo već nekoliko godina ali to ti je Kiraj preveliko
 
jel zna neko ko ima da proda sajle za silo kombajn potinger mex 2 s one što zakreću lulu i usmerivač
 
Evo mog tandema. ::namigivanje::
xlcti0.jpg
 
jutros hteo da proverim ulje u reduktoru i kad sam otvorio donji cep krenuli su da ispadaju opiljci od bronze a od ulja ni traga tako je vozen napolju.sad ako neko zna gde mogu da kupim ovaj zupcanik ili ceo reduktor u pitanju je potinger
vdz71f.jpg

Post je spojen: [time]1249996056[/time]
_________________________________________________
potinger
vdz71f.jpg
 
pokusavam da kazem da je potinger jedinica ali se broj izgubi
akxunn.jpg

Post je spojen: [time]1249996509[/time]
_________________________________________________
Lala iz Banata je napisao(la):
Uuuu, VAIT Novi sad. Koji je to petinger?
mozda telefon ili da trazim po netu pravi naziv je
 
VAIT, Generalni predstavnik za CASE IH, Pottinger

direktor Dusan Erdeljan dipl. pravnik

Tel: +381 21 459 916 / 459 450
Tel: +381 21 715 302 / 716 790
Adresa: Rumenacki put bb
Postanski Fah (PoBox): 46
21112 Novi Sad
 
za one koji planiraju kupiti potinger silokombajn info kako sam ja proso pazite na zupcanike u reduktoru necete moci bas da otvorite reduktor ali bar vidite dal ima ulja u njemu. jutros dobio informacije od firme vait,uzgred sve pohvale za ljude koji tamo rade vrlo su poslovni,zupcanik koji meni treba za mex2 kosta 76000+pdv a za mex1 32000+pdv a ja platio celu masinu 800e
 
jbg potinger je skup,moj savet ti je promeni odmah i semeringe ako ti trebaju dimenzije piši na pp jer ja sam ih menjao i sutra ako bog da krećem usilažu
 
Nazad
Vrh