Silokombajn

da krenes u rikverc sa punom prikolicom silaze ... i koliko bi trebao da ides u rikverc da naostris nozeve par kilometara .. ::lose:: a jos plus neznam dal se okrece u kontra smeru ako ides u rikverc... ?? :sta: :cao: :cao:
 
i odes u rikverc sa njive do prodavnice na ladno pivo i vratis se u rikverc i eto naostrio si i izgubio 4 sata efektivnog rada!
 
Kod Zetora moze, i jos spustis reduktor u "nulu" i traktor stoji u mestu! Nisam ni razmisljao o takvoj mogucnosti! E sad verovatno je moguce lepo naostriti i "unapred" kad vec tako radite, ja sam se bojao da ne uhvati kamen ako slucajno ima lufta negde pa da ne napravi kurslus! E sad... ::namigivanje:: :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234216968[/time]_________________________________________________
@ NA
Ajd ja cu da vozim u rikverc a ti da trcis pored traktora da navijas kamen na nozeve! :haha: :haha: :haha: :haha:

Fazon je u tome da treba stajati pored masine i vijkom spustati ostracki kamen ka nozevima!
 
ja ga nemam i ne znam kako se to rai :sta: hteo sam da pomognem :D
ajde mityoo sokole popnes se na njega pa mozes ti to :D
moj misko je vozio autobus 2km vezanih ociju ::sramota:: ::traktor::
 
I nemoj nositi pantalone , nego bez gaća na oštrenje ! Samo pazi da ne ostaneš bez alatke ! :haha: :haha: :haha:
 
Ma nije frka za alatku, samo zalepim neku dobru sliku na traktor odnazad da vidim i odma stoji alatka ko jarbol!
 
Noževi se oštre u kontra smjeru, nikako u normalnom jer tad se puno brže potupe i nije oštrica dobra kao kad se oštri kontra.

Zeke i ursusi mogu to bez prekapčanja, samo reduktor u neutral, kardan na mjenjač i mjenjač u rikverc. Dok na imt-ima jačim od 539 nemože se ni vožnjom unazad, jer imaju zaštitu da se kardan ne vrti kontra....
 
Onda ko radi sa IMT neka kupi Zetora uz silo kombaj ili ostaje kombinacija sa drugim traktorom i dugackim kardanom! :D :D Ziveo Zetor! ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
U uputstvu za Pettingera pise da se ostre u normalnom smeru pri srednjem broju obrtaja kardana tako sto se ostracki disk polako priblizava i drzi dok varnice ne prestanu. Jbg, svaba tako kaze. I ja sam se cudio kako to al tako je. Na Petingeru ni nema vratilo sa zadnje strane.
Upozorenje: Golisavom kardanu UVEK prilaziti bez gaca!!! :haha: ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh