Silokombajn

vazi,hvala na odgovoru!!!
ja bi kao trebao da posavetujem tog prijatelja,a ne da ga uvalim u jos vecu vedu,HVALA!!!! :cao:
 
@ lucky
Nije sve bas tako kako ti predstavljas!
Ja sam par godina radio sa lifamom i sad nebi bio na prodaju da imam stoke!
Radio sam sa zetorom i isao je bez problema samo ga treba redovno podmazivati i ostriti nozeve sto kod lifama mnogi neznaju pravilno da urade! A kad su nozevi tupi i kad je nesto nepodmazano svi znamo kakve su posledice! Odkako radim sa lifamom nisam morao nista drugo da popravljam osim da dopunjujem mazalicu i kanticu sa uljem! A nadan sam napunio po 5-6 prikolica!
 
@mityoo
Lifam je sasvim upotrebljiv silokombajn cak sta vise kvalitet silaze je izvanredan (jako sitno sece).
Ali da ga teras iz dana u dan po tudjim njivama, za to sigurno nije.
Zetor ima brzi kardan od Rakovice pa je kod tebe sigurno islo bolje.
Kod mene je jedne godine nova Rakovica 65 potrosila 100 litara goriva za 1 hektar silaze.
Sejali smo neki proteinski kukuruz 633 ali ne znam da li je NS ili ZP. Kasnije ga vise nikada nismo nasli u prodaji.
U mom selu ljudi sada pokupovali Pottinger-e koji idu milina jedna.
 
Osnivač firme Mengele za proizvodnju poloprivrednih mašina u Nemačkoj je otac dotičnog dr. Mengela čuvenog doktora u logoru Ausšvic. ::lose::
 
Prijateljski savet pazite na ruke,noge i ostale periferne organe :cao: :cao:
SRBIMA,romima i jevrejima pozeljno NE kupovati masine iako imaju prioritet :zli:
 
lucky je napisao(la):
Dovoljno je 60-65 ks ali ga ne uzimajte ni pod tackom razno, osim ako radite par hektara za sebe i imate traktor za bacanje. Njihovi prenosi su slozeni i desava se da zupcanici prezupce, tako da ni mnogo jaci traktor nije resenje vec Pottinger.
Meni je ranije radio covek sa novim Lifam-om i novom Rakovicom 65 ali je to toliko mucenje za traktor da mi ga bilo zao.
Po ceo dan je taj traktor dimio od ogromnog opterecenja tako da mu se cela izduvna grana usija. Cak se video i plamen od 10-ak cm na auspuhu.
Kretao se prvom sporom ponekad i na kvacilo. Problem kod Lifama je to sto ima tanak horizontalni disk koji sluzi i kao secka i za odsecanje stabljika. Otvor izmedju secke i ventilatora za izbacivanje mase je toliko mali da je prosto neverovatno kako on uopste i progura masu kroz njega.
Jedan covek je imao uparen Lifam i 558 ali je izbegavao da radi za pare. Cak je i davao silokombajn ko hoce da radi sa svojim traktorom ali su ljudi bezali od njega.
To da preskoci zupcanik nam se desilo letos ... Ujak presao sa imt 560 na rusa i malo brze terao ... i jedan najmanji zupcanik nabijen na osovinicu ,koja ima ulogu da odredjuje sinhronizovan rad izmedju ventilatora i diska na kome su nozevi ,se ugrejao i preskocio za zub ...i u tom trenutku je ventilator lupio od nozeveve i polomio sigurnosni stift! Rastavili smo sve i videli da je to problem ...nazvali coveka iz lifama i pitali ga on je rekao samo malo da zavarimo vrh osovine za zupcanik (bio je samo nabijen zupcanik na osovinu) i da vratimo ! unutra su svi zupcanici bili KO NOVI a radio je svake godine po 20 jutara sa njim a mozda i vise! LIfam nije lose resenje za ljude koji zele da rade za sebe i eventualno malo za druge! inace taj kombajn je 92' godiste! i izgleda ko nov. to je sve tacno da zna da se uzari auspuh od temperature i da je tezak za 560 ali ga nosi! Ruja a ne oseti na 1800 obrtaja motora! INACE NIJEDAN KVAR NIJE IMAO DO TAD U AGREGATU SA 560-TKOM ! VEOMA ZAHVALAN KOMBAJN!
 
Ovo za Mengela pitam ozbiljno jer ga ljudi hvale a i u Rumi se prodaje lako.
Zato bi bilo lepo cuti neko misljenje strucno ili rakticno o ovom silo kombajnu.
Naravno da sala nije na odmet. :cao: :ppozdrav:
 
Ma sve švabske mašine su dobre , švaba kad napravi to je napravljeno !
 
@Šošara

U Koceljevi Mengele silokombajn je imao Toša Babić pa možeš da ga pitaš kako se pokazao.
 
E kada sam pre par godina pravio šupu, tu sam kod nekog MAD-Ljepovića kupio rol-pleh.
Tada je bio ubedljivo najjeftiniji od svih.
 
branko je napisao(la):
E kada sam pre par godina pravio šupu, tu sam kod nekog MAD-Ljepovića kupio rol-pleh.
Tada je bio ubedljivo najjeftiniji od svih.

Nikad čuo. Da li ti misliš na Koceljevu koja se nalazi između Šapca i Valjeva?
 
Imaju Ljepovici u Koceljevi iza obdanista je kuca i radionica kad se predje Tamnava.
Prva kuca sa leve strane.

Al bijem iz prve
 
Dragan18 je napisao(la):
lucky je napisao(la):
branko je napisao(la):
E kada sam pre par godina pravio šupu, tu sam kod nekog MAD-Ljepovića kupio rol-pleh.
Tada je bio ubedljivo najjeftiniji od svih.

Nikad čuo. Da li ti misliš na Koceljevu koja se nalazi između Šapca i Valjeva?
CINI MI SE DA U SRBIJI NE POSTOJI DVE KOCELJEVE :) :bravo: :bravo: :D :ppozdrav: :haha: :haha: :haha:

Na srecuuuuuuuuuuuuuuuuu :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh