Prodaja Rakovica za izvoz u Egipat

CVEJA Po

Član
Učlanjen(a)
9 Dec 2010
Poruka
3.122
Lokacija
Pozarevac
Wau,wau!!Daleko odosmo.Ja sam samo pitao posto se krecu Rakovice 60 posto moju prodajem.TJ,prodao sam.
 
Poslednja izmena od urednika:
Egipcani kupuju stare rakovice, u srbiji i izvoze ih u Egipat? Da li sam dobro razumeo? Prvi put cujem za tako nesto.
 
Da to se i kod mene desava ima jedan nakupac koji kupuje Rakovice po celoj Srbiji bukvalno i izvozi preko nekih Arapa u Egipat.
 
Imaju neki crnci u Lacarku koji kupuju Rajke i Fapove,i sve ide u Afriku.Najvaznije je da blok nije pucao i da nije varen traktor,mislim da je sve na njemu citavo od krupnih stvari(odlivaka,truba,menjaca itd.)
 
Stvarno prvi put cujem za to. Pa je l' krseva nema nigde u svetu, nego bas iz Srbije izvoze traktore stare tri decenije.
 
па ти трактори једино и нешто вреде јер су прављени од материјала, а не од одпадака којекаквих, и онда су се трудили да напаве трактор који ће да траје, а не ко сад да му нису рате још изашле а он се распада
 
Slazem se ja sa vama. Imam 560 star 29 godina, motor mu nikad nije otvaran. Ali 30 godina je 30 godina. Koliko njih izadje ta rakovica dok stigne u Egipat? Mislim da se moglo kupiti i nesto novo.
 
Ti traktori se dole rasklapaju u delove,zato oni ne gledaju neke stvari na traktoru.Kod njih ima dosta rakovica koje su tamo stigle sa topovima koje su one vukle.Sad su traktori zavrsili na poljoimanjima i fale im delovi,a toga nema kao kod nas.Kod njih je rajka omiljen traktor zato sada rakovica opet izvozi traktore u afriku.Jos da znaju da to pametno iskoriste:osmeh:mi smo poznati po tome
 
Vukle su neke praistorijske haubice koje im je tito uvalio kao remontovane,a uz njih po jednu rajku 60 da ih vuce.Ovo je 1000% tacno posto je i moj otac bio u ovom poslu remonta jer je radio kod vojske 33 godine.Licno je se uverio koliko je samo rakovica otislo uz svaku ofarbanu haubicu.
Zato kod njih ima dosta rajki sada.
 
Ja sam se nadao da ce i kod nas u nasu Srbiju doci neki stranci i ocistiti sve krseve. I evo to se i dogodilo. Ako samo neka oni nose.
 
Zanimljivo ovo sa Afrikancima.... A sto ne kupuju delove? Sta ce im komplet traktor? Ne razumem.... Sto je neko malopre napisao koliko ce ih kostati dok stigne tamo?
 
Ne kupuju oni njih za delove. Oni kupuju da bi radili snjima. A delove ce kupiti u prodavnici. Ako nisu vec razvili u svojoj zemlji kucnu proizvodnju rezervnih delova.
 
To si dobro reko. Ja se juce razmisljem kakva li je tek beda u Portugal, kad oni u zadnjih 100god nisu ratovali kao mi , a svi do jednog su po belom svetu. Ovde svaki drugi je portugalac , a kazu da za nji Pariz je drugi Lisabon. I oni kupuju ovde masine , ali ne ove koje mi kupujemo . Oni kupuju setvospremace od 2m i 2,2m , ako je veci kazu da je prevelik za nji. Imam ja jednog koji dolazi cak iz Portugala i kupuje od mene masine. Mozda oce da dodje u SR da kupuje 539 R60 itd. Samo sto ja neznam proceduru izvoza starih stvari iz SR i uvoz u EU.
 
Ovaj sto je od mene kupio je razgovaro sa nekim na tel dok je gledao i objasnjavao mu stanje .Mislim da su ti traktori unapred naruceni.
 
Nazad
Vrh