Sistem pdv-a?

Svaka čast Zrenjaninac :ppozdrav:
Prometa za 2 miliona ima, Pitanje je samo da li će ići legalno(otkupna mesta) ili u sivoj zoni ( kvantaš,nakupci itd...).
Naj bitnije mi je da ne izgubim status fizičkog lica zbog prava ostvarivanja subvencija.

Post je spojen: [time]1291915651[/time]
_________________________________________________
Šandore ja mislim da treba!
Ali mi nije najjasnije da li plaćaš porez na promet ili samo porez na zaradu?
 
šandor je napisao(la):
Da li na završetku godine treba da se plaća porez na profit ??

Pa naravno 10% od profita ali u poljoprivredi je profit mali kad se sve uzme u obzir amortizacija troškovnik itd... čak budeš i u minisu ali nesmeš da ga prikažeš zbog da ne pišem sad. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1291915845[/time]
_________________________________________________
talianu je napisao(la):
Svaka čast Zrenjaninac :ppozdrav:
Prometa za 2 miliona ima, Pitanje je samo da li će ići legalno(otkupna mesta) ili u sivoj zoni ( kvantaš,nakupci itd...).
Naj bitnije mi je da ne izgubim status fizičkog lica zbog prava ostvarivanja subvencija.

Post je spojen: [time]1291890451[/time]
_________________________________________________
Šandore ja mislim da treba!
Ali mi nije najjasnije da li plaćaš porez na promet ili samo porez na zaradu?

Moraš da imaš preko računa dva miliona.Ono kvantaš,pijaca to se ne vidi kao ulaz.
Ne gubi se status fizičkog lica,nije to isto kao da imaš neku drugu trgovinu ili preduzeće.Gazdinstva su tu negde između :ppozdrav:
 
PDV je država uvela radi njene koristi, a ne radi koristi onih koji ga moraju plaćati...
 
Branko sve do slova .

Momci a sta u slucaju da se dogodine digne donji limit pdv a sa 2 na npr 4 mil. a nemate ta 4 prometa zbog nekog faktora ? U tom slucaju svu mehanizaciju za koju ste uzeli pdv ce da vratite + jos kojesta . Sticajem okolnosti sam imao firmu koja je bila u pdv sistemu i sada imam da grcam sav PDV na ulaznu robu mada mi stoji za babino brasno . Pdv je po meni jako krhak sistem i za onoga od ko oce od danas do sutra da nesto umulja i ode u juznu ameriku . Naravno ko mora mora ali tada on ima dobranu rezervu prometa da ne izadje iz istog i zakrpi rupe ako mora .

Daleko mu lepa kuca ko nemora glavom bez obzira .
 
Prosta stvar je u pitnju:
Hoću u sledećih par godina da kupim 2 traktora,da izgradim objekat za 30-tak krmača,hangar od 300 m2 i što još čega od sitne mehanizacije.
Ne bežim ja od toga da državi platim njen deo ali s obzirom da su veća ulaganja u pitanju nadam se da će mene izađi jeftinije.
 
Pripazi da ne udjes u cajtung da to pokupujes pa da moras odjednom da vratis drzavi odbitni PDV.
 
telnett je napisao(la):
Branko sve do slova .

Momci a sta u slucaju da se dogodine digne donji limit pdv a sa 2 na npr 4 mil. a nemate ta 4 prometa zbog nekog faktora ? U tom slucaju svu mehanizaciju za koju ste uzeli pdv ce da vratite + jos kojesta . Sticajem okolnosti sam imao firmu koja je bila u pdv sistemu i sada imam da grcam sav PDV na ulaznu robu mada mi stoji za babino brasno . Pdv je po meni jako krhak sistem i za onoga od ko oce od danas do sutra da nesto umulja i ode u juznu ameriku . Naravno ko mora mora ali tada on ima dobranu rezervu prometa da ne izadje iz istog i zakrpi rupe ako mora .

Daleko mu lepa kuca ko nemora glavom bez obzira .

Druže pre će da bude da će se limit smanjivati i da za par godina moraju svi da su u pdv sistemu kao što je preko.
Pdv nije samo na godinu dana ono da uđeš i izađeš jer ti kad tržiš povraćaj ne možeš da izađeš najmanje 5god.ustvari možeš ali u tom slučaju vraćaš pdv. i smatram da ko hoće da ulaže i da kupuje nove stvari Pdv se isplatu normalno da se ima DOBAR knjigovođa.Bez njega može da bude i ne isplativ.
Post je spojen: [time]1291923677[/time]
_________________________________________________
talianu je napisao(la):
Prosta stvar je u pitnju:
Hoću u sledećih par godina da kupim 2 traktora,da izgradim objekat za 30-tak krmača,hangar od 300 m2 i što još čega od sitne mehanizacije.
Ne bežim ja od toga da državi platim njen deo ali s obzirom da su veća ulaganja u pitanju nadam se da će mene izađi jeftinije.

U tom slučaju nemoj ni da razmišljaš o ulasku u PDV.Moj ti je savet onda da uđeš samo se dobro raspitaj oko knjigovođa. :ppozdrav:
 
Hmm o tome nisam razmišljao ,ima li neko ograničenje koliko moraš da budeš u PDV pa da posle izađeš bez posledica npr 5 god.Ako se ne varam neko je pisao o tome.
Post je spojen: [time]1291923752[/time]
_________________________________________________
Zrenjaninac :ppozdrav:
 
" Druže pre će da bude da će se limit smanjivati " nemislim tako razlog je da su vec jednom dizali . Kako evro skace ovov kaska za njim .

Rekoh misljenje

Zrenjaninac sta podrazumevas pod " dobar knjigovodja " ali budi iskren ?
 
telnett je napisao(la):
" Druže pre će da bude da će se limit smanjivati " nemislim tako razlog je da su vec jednom dizali . Kako evro skace ovov kaska za njim .

Rekoh misljenje

Zrenjaninac sta podrazumevas pod " dobar knjigovodja " ali budi iskren ?

Jbg to mogu na pp poruku da ti odgovorim . ::namigivanje::
 
Dobar knjigovođa = čovek koji savesno vodi poslovne knjige preduzeća u kome, ili za koje, radi.
 
al' ako knigovodja treba da sakriva necije novce i serotine...taj bolje da se mane "rabote".
 
Problem je u tome što je sistem PDV-a osmišljen tako da je to što kažeš jedina i glavna zanimacija knjigovođama.
Jedini način kako opstati u sistemu PDV-a najbolje pokazuju sistemi kao Delta. Plate sve državi, ali zato dobavljačima ostaju dužni.

Nije džaba Šešelj odavno rekao: "Mvzim pedeve."
 
Meni ne moras sve jasno kao dan . Hteo sam da kazes kolegi . Ako treba da placa pouzdanu i proverenu agenciju da mu ne dodju u kontrolu a on slaze fiktivni lager necega na cemu je drmnuo pdv a ovi to zamazu to je po novim arsinima dobra agencija, najtrivijalniji primer serotina . Po meni je dobra agencija po definiciji clana Branka . To je stvar izbora .
 
Ljudi mene je jedino zanimalo da ako na 1ha imam ulog od 500e i zaradu 800e ,na 30 ha imam promet 24000e ,profit 9000e državi 10 ili 18% tj 900 e ili 1620e (ne znam kolika je stopa ).
Kupim traktor od 35000e dražava meni 6300e. Ja sam uštedeo oko 4680-5400e.
Mene zanima da li može da funkcioniše sistem tako, ne mislim ja da lapam državu samo želim da iskoristim ovu mogućnost ako je moguće. :cao:
 
Druze moze nego racunaj da ce tvoji troskovi naspram sada porasti za koji procenat + knjigovodja 50 - 100e mesecno ( ako je na knjige ) za 5 godina 3000 - 5000e samo knjigovodji plus rizik da izadjes iz sistema i platis sav pdv koji si uzeo kao olaksicu . Disi - tusi ako ces posteno . PDV je pozeljan i obavezan kada imas nekog otkupljivaca tipa tempo tus ... jer nece da uzmu robu jer nemaju odbitni PDV
 
Nema zaletanja sa PDV ili jesi ili nisi, ako si presao 4.000.000,00 din po zakonu MORAS da se prijavis u sistem. Ako vise kupujes onda je dobro, ako vise zaradjujes onda moras da platis porez na dohodak. Zato ti treba dobar knjigovodja, da to regulise. U ova 4 miliona se na racunaju subvencije, samo cista prodaja i prihodi od poljoprivredne delatnosti. Sve sto kupis vraca ti se PDV nakon obracunskog perioda koji moze biti mesecni ili tromesecni. Uglavnom ljudi uzimaju tromesecni. Posto u poljoprivredi nema svakodnevnih promena. Znaci, moze da se desi ono sto kaze Talianu, pa da i ustedis. A porez na dohodak je 10% od cistog dohotka. Zato je i dobar sistem, tera te da investiras novac, da trosis investiciono, da ne bi platio preveliki porez na dohodak. U svakom slucaju, ko kupuje traktor ili nesto krupno i te kako se isplati.
 
Nazad
Vrh