Sistem pdv-a?

@strawberrymp
nije ti to ni malo pametno da cutis, a tog dana kad udjes u PDV zbog traktora, prvo ces morati da platis PDV od maja meseca(jer si tad presao 4.000.000) pa kaznu pa tek onda dalje.. znaci ti moras da udjes pa moras, sto pre to bezbolnije... :ppozdrav:
 
Dzabe ti cutis kad oni to znaju... :sta: Pre mesec dana bio zet da se prijavi u PDV sistemu , kad je usao kod njih i predstavio se ko je rekli su mu mi te cekamo od kad, pa kao ti mislis da mi neznamo koliko si imao promet pogledali u kompjuter i rekli mu 12 700 000 din, samo smo cekali ovi iz Beograda da daju zeleno svetlo i da ti saljemo prijavu, pita zet pa kako ste znali, znamo koliko si zemlje registrovao, koliko gazdinstva imas znaci zna se neka tabela toliko suncokreta koliko kukuruza... puta prinos po hektaru puta trzisna cena tako da odprilike znamo...
 
Ali dali je neko ko se bavi poljoprivredom vec popio kaznu.Koliko ja znam nije.Znam se sa covekom koji je neki savetnik finansijski u vladi i malo jaci ekonomista,kaze mi da drzavi nije cilj da kaznjava poljoprivrednike na taj nacin,jer je poljoprivreda grana u koju se KAO ::lose:: ulaze.Za razna preduzeca taj zakon je bog ali u poljoprivredi nije tako opasno.Ja to citiram njega pa neka me neko ne shvati pogresno da se ja tu nesto tesim.
I npr.sad sam saznao da je tu moj komsija koji ima jako veliki promet vec pet godina ima vise od 4 miliona ia mozda i 10 miliona jer radi barem 200 kj svake godine a nikom nista jos.
Ja necu da se zafrkavam ,ja cu se prijaviti i sta bude da budem miran....A onda cu da kombinujem sta i kako..
Ako me nema jedno vreme u zatvoru sam ili na nekom drustveno korisnom radu.
Post je spojen: [time]1287337519[/time]
_________________________________________________
srkitransporter
Cime se bavis osim poljoprivrede.Posto se dota razumes toliko u pdv.Mozes na biti savetnik....
 
strawberrymp
poljoprivredom se ne bavim jos tj trenutno sam kao hobi poljoprivrednik(imam 1ha sljive),a inace studiram ekonomiju i radim kod keve(agencija za konsalting, racunovodstvo i reviziju) i onda sve to o PDVu i preduzecima poznajem jako dobro, a to mi je kao i u struci... kao sto rekoh ako nekog nesto zanima tu sam rado da pomognem...
nece tebe niko da dira mozda ni deset godina, ali ako te tad navata. ::lose:: zato kao sto rekoh sad je najbezbolnije da se odmah prijavis pa sta bude da bude jer u ovoj drzavi nikad se ne zna kad moze da im dune da jure poljoprivrednike... odluka je naravno na tebi sta ces i kako ces, ja sam tu samo da te posavetujem sta je po propisima najbolje trenutno u tvojoj situaciji. :cao:
 
Ako se prima uplata na primer na ženin račun , Šta se dašava i to kontrolišu ili ?? .......
 
Navodno, oni vide sve racune, povezane i sl, ali ja licno ne verujem da oni to mogu da pokriju i isprate. A i nisam cuo da je neko kaznjen sto se nije prijavio, ako prate, valjda oni treba da nas obaveste da smo usli u sistem PDV, oni su sluzba za nas, ne mi zbog njih.
 
DusanA je napisao(la):
Navodno, oni vide sve racune, povezane i sl, ali ja licno ne verujem da oni to mogu da pokriju i isprate. A i nisam cuo da je neko kaznjen sto se nije prijavio, ako prate, valjda oni treba da nas obaveste da smo usli u sistem PDV, oni su sluzba za nas, ne mi zbog njih.
ovo je ključno pitanje :sta:
 
Srki pošto se razumeš u tematiku jedno pitanje.
Da li u ta 4 mil. spada i ono što si dobio od države(subvencije, premije) ili samo ono šta si prodao.
Hvala unapred
 
Srki je doslovce u pravu a što se tiče PDV-a ja sam u sistemu već tri godine i mogu vam reći da za sada je dobro pošto ulažem sredstva i na taj način se prebija pdv a ostane i nešto viška državi koji netražim nazad pp poruka zašto a svima od srca savetujem da se nešale sa limitom od 4 mil. odnosno ako i nešto ne razumete šta sve ulazi u obračun čuvajte sve račune čak i one fiskalne mogu vam dosta pomoći ako dođe do slučaja da vas pozovu da uđete u sistem. Nebi bilo loše da ako bilo ko zna više da se javi a ako je potrebno a mislim da mi je i jedna vrsta obaveze prema forumašima prvi moj odlazak kod knjigovođe za par dana tačno vam mogu reći dosta detalja a dotle postavljajte konkretna pitanja da bih mogao i konkretno vam odgovoriti.
 
Malo da oživimo temu.
Ako neko želi da uđe u sistem PDV-a a nije prošle god. na računu prešao 2 mil. din..(prodavao recimo svinje nakupcima itd..znači nema račune) Da li uopšte ima mogućnost da uđe u PDV od 1.1.2011?
Post je spojen: [time]1291895859[/time]
_________________________________________________
Još jedno pitanje,da li se poljoprivrednici koji su u sistemu PDV-a vode kao pravna lica i da li imaju pravo na subvenciju?
 
talianu je napisao(la):
Malo da oživimo temu.
Ako neko želi da uđe u sistem PDV-a a nije prošle god. na računu prešao 2 mil. din..(prodavao recimo svinje nakupcima itd..znači nema račune) Da li uopšte ima mogućnost da uđe u PDV od 1.1.2011?
Post je spojen: [time]1291870659[/time]
_________________________________________________
Još jedno pitanje,da li se poljoprivrednici koji su u sistemu PDV-a vode kao pravna lica i da li imaju pravo na subvenciju?

Ako nisi prešao 2.000.000din preko računa ne možeš da uđeš u pdv ili ako si u njemu onda te izbacuju iz sistema bez ostvarenog tog pomenutog iznosa.
Ako hoćeš da uđeš sledeće godine u Pdv dobro proveri da li ćeš imati promet preko dva miliona i ako ćeš preći onda se prijavi od 01.01.2011-15.01.2011god tako da planiraš promet između dva i četiri miliona dinara.

Gazdinstvo koje je u Pdv nesmatra se pravnim licem već samo kao gazdinstvo u sistemu Pdv.
Najvažnije je da se tako i prijaviš i da PIO plaćaš kao i dosada preko gazdinstva a ne kao firma ili pravno lice u tom slučaju nema subvencije.

Ovo je naj naj kraće što sam mogao da ti odgovorim. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh