Bolesti kod kunića

Lekovi se uglavnom nedaju skotnim zenkama
 
jedna zecica je obolela naj verovatno od paserelozu tesko dise i krkoti kad jede,ima kivavicu e sad ona doji mladunci su stari 12 dana pa se kolebam dal da joj dam lekove il da nedam toest moram da dam lekove ali kako ce se to odraziti na mladunce
 
SaskoMk je napisao(la):
jedna zecica je obolela naj verovatno od paserelozu tesko dise i krkoti kad jede,ima kivavicu e sad ona doji mladunci su stari 12 dana pa se kolebam dal da joj dam lekove il da nedam toest moram da dam lekove ali kako ce se to odraziti na mladunce
Na brzaka sam pregledo knjige i net ali na tu bolest nisam natrcao :sta:
Ovo -krkoti- jel joj nos napunjen?
Probaj im u vodu dati C vitamin, deteline, mrkve, cevkle, da je ojacas
Posavetuj se sa veterinarom za kucne ljubimce posto su zecevi cesto ljubimci.
 
ivanhoe je napisao(la):
SaskoMk je napisao(la):
jedna zecica je obolela naj verovatno od paserelozu tesko dise i krkoti kad jede,ima kivavicu e sad ona doji mladunci su stari 12 dana pa se kolebam dal da joj dam lekove il da nedam toest moram da dam lekove ali kako ce se to odraziti na mladunce
Na brzaka sam pregledo knjige i net ali na tu bolest nisam natrcao :sta:
Ovo -krkoti- jel joj nos napunjen?
Probaj im u vodu dati C vitamin, deteline, mrkve, cevkle, da je ojacas
Posavetuj se sa veterinarom za kucne ljubimce posto su zecevi cesto ljubimci.

Ма и ја сам од журбе погрешно написао Пастерелоза зечица кива отежано дише, и ХРЧИ кад једе е сад дал да јој дам NEOQUIN да не утиче штетно на младунце а и да утиче свакако морам да лечим
 
Ja sam davao po sistemu, bolje da propadnu mladunci nego da im odapne mater, jer se onda i malima crno piše, i nije im ništa falilo!
 
Незнам дал је паметно да дам ампицилин ал нешто мора да се уради ал ако дам ампицилин преко млека че да заштити младунце
 
mityoo je napisao(la):
Ma koncentrat nisu ni videli! Jedu samo hranu iz sopstvene proizvodnje! Jecam, zob, kukuruz, suncokret, soju... i uvek ostavim od najlepse deteline!
tako i treba to je super ishrana samo napred
Post je spojen: [time]1264874266[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Ako se ne pojavi kod svih zecova u roku par dana vec je samo pojedinacni slucaj onda je sigurno upala nosa od prasine! A flumekvin nece da skodi ako ga dobija par dana pa makar i nebio odgovarajuci lek,,, Bolje da mu sto pre das flumekvin nego da cekas da utvrdis dali je stvarno to pa da ti se dotle ugusi, jer zec nezna da dise na usta!
ne moze tu pomoci taj lek ne postoji jos lek za to nosili moji drugari u labaratoriju na analizu iscedak i nasli bakteriju dali odgovarajuci antibiotik i nista ne pomaze to se pojavi i nakon nekog vremena prodje bar kod nas
 
ne moze tu pomoci taj lek ne postoji jos lek za to nosili moji drugari u labaratoriju na analizu iscedak i nasli bakteriju dali odgovarajuci antibiotik i nista ne pomaze to se pojavi i nakon nekog vremena prodje bar kod nas
Ma tesko da je tako pojavise i proge, zarazeni Zec je nosioc virusa pa moze da se desi kad virola dobije odgovarajuce uslove da potamani sve sto imas u zecnjaku stali i dvoriste,onaje i zoogena pa nedaj boze i ljudi oboljavaju, neke lece sa penicilinom a neki pokusavaju sa nekim drugim veterinarnim lekovima veterinar obavezno prepise sulfadimidin :haha: ko da je to lek za sve boleste. Kodmene se pojavila Pastereloza i 90% su oboleli :zli: potvrdio sam bolest sa analizom na veterinarni fakultet.Nijednog zeca nisam izgubio :bravo: pokusavao sam sa veterinarnim lekovima al nije imalo poboljsenje i otislo je dosta pare najzad pokusao sam sa humanim lekom :sta: 0,5ml svaki dan u sistem 20 dana i glej svi su ozdravili dok kod komsije sta ih je lecio sa skupim veterinarnim lekovima pocrkali sve a mene je lek kostao 0.40 centi :haha: ::novac:: i svi su mi ostali zivi i zdravi leka ima al veterinari hm vise im se isplati da prodaju skup sulfadimidin nego da ti kazu pravog leka
 
@ SaskoMk

"humanim lekom" Ajd malo o tom humanom leku jerbo nisam bas skonto o kakvom leku govoris.
 
peto1 je napisao(la):
@ SaskoMk

"humanim lekom" Ajd malo o tom humanom leku jerbo nisam bas skonto o kakvom leku govoris.
pod humanim lekom podrzbirase lek koji je za upotrebu isklucivo kod ljude :) ako hoces da znas koji lek pisi na pp.al ti kazem dosad jedini lek koji je unistio tu poganu bolestinu
 
SaskoMk je napisao(la):
ne moze tu pomoci taj lek ne postoji jos lek za to nosili moji drugari u labaratoriju na analizu iscedak i nasli bakteriju dali odgovarajuci antibiotik i nista ne pomaze to se pojavi i nakon nekog vremena prodje bar kod nas
Ma tesko da je tako pojavise i proge, zarazeni Zec je nosioc virusa pa moze da se desi kad virola dobije odgovarajuce uslove da potamani sve sto imas u zecnjaku stali i dvoriste,onaje i zoogena pa nedaj boze i ljudi oboljavaju, neke lece sa penicilinom a neki pokusavaju sa nekim drugim veterinarnim lekovima veterinar obavezno prepise sulfadimidin :haha: ko da je to lek za sve boleste. Kodmene se pojavila Pastereloza i 90% su oboleli :zli: potvrdio sam bolest sa analizom na veterinarni fakultet.Nijednog zeca nisam izgubio :bravo: pokusavao sam sa veterinarnim lekovima al nije imalo poboljsenje i otislo je dosta pare najzad pokusao sam sa humanim lekom :sta: 0,5ml svaki dan u sistem 20 dana i glej svi su ozdravili dok kod komsije sta ih je lecio sa skupim veterinarnim lekovima pocrkali sve a mene je lek kostao 0.40 centi :haha: ::novac:: i svi su mi ostali zivi i zdravi leka ima al veterinari hm vise im se isplati da prodaju skup sulfadimidin nego da ti kazu pravog leka
i mi smo lecili humanim pa nije mogli nije dalo nikakve rezultate
 
Najbolji lek jeste pravilna ishrana,redovan objekat (ili kavez) i higijena istog....
i nema bolestina....provereno....
i uz preventivno davanje leka bez preterivanja...provereno....
 
Bojane, jako mi je zao zbog toga sto se desilo. Ja ti nazalost ne mogu pomoci, jer ne znam bas puno o kunicima, ali se nadam da ce ti neko od poznavalaca moci pomoci.

Hvala na odgovoru jutros, i nadam se da ce se sve dobro zavrsiti kod tebe.
Puno srece :cao:
 
bojan nimberg je napisao(la):
danas nakon zakasnjenje od 7 dana vidim zecica se usred kaveza napinje,iako sam mislio da nije posla skotna sta se desava koti jedno zece velicine za tri naravno mrtvo i dalje se nista ne desava.Evo proslo je 5 sati od tad nista bojim se da nije neki poremecaj da nisu rest ostali u njoj.Zceica vidim jede sta preporucujete i dali je ko imao slicno iskustvo. :sta:

i meni se desilo jednom isto i to pre vremena izaslo i posle nista posle sam je pario i sve je bilo ok
 
Kako se borite sa vlagom ljudi?...bojim se da nekrenu bolestine nakon ovih kisa...strepim svaki dan...imali neko problem sa tim?a jos veci je problem sto su bolestine vecinom rezistentne na ove danasnje lekove koji se daju preventivno...
 
bojan nimberg je napisao(la):
danas nakon zakasnjenje od 7 dana vidim zecica se usred kaveza napinje,iako sam mislio da nije posla skotna sta se desava koti jedno zece velicine za tri naravno mrtvo i dalje se nista ne desava.Evo proslo je 5 sati od tad nista bojim se da nije neki poremecaj da nisu rest ostali u njoj.Zceica vidim jede sta preporucujete i dali je ko imao slicno iskustvo. :sta:

Ne boj se,meni se to desilo zadnji put,retko to da ostane nesto u njoj,!Cim ona jede ti nemas problema,dok zec jede i pije dotle problema veceg nema!
 
Odgovor za druga u Makedoniji.
Lek se zove "enrocin"10%.U obliku kapi je.Nakapaj u neku casicu 30 kapi i injekciono joj daj u usta da direkntno popije ujutru i uvece tri dana.
Podkozno joj daj 1ml.vitoligama. da joj podignes imunitet.
Od nje ne ostavljaj potomke i sto pre je se resavaj.
Post je spojen: [time]1267313254[/time]
_________________________________________________
Odgovor za coveka kome se zenka tesko koti, ako nije uginula i jos se muci mozes da joj pomognes injekciono sa rezgonalom ili borgalom onda sve izbaci iz sebe,cesto se desi da se mali popreci pa nemoze da izgura,ako se negadis navuci rukavicu i probaj da joj pripomognes prstom,jeste ogavno ali uspeva.
 
bojan nimberg je napisao(la):
kao da se nista nije dogodilo jedno mladunce veliko za tri naravno mrtvo zecica jede pije ne primecujem neke razlike malo mi je cudno da je samo jedno,ok prvi kot nije se spremila nije prvaila gnezdo moze se dogodi... ali samo jedno mladunce malo cudno.Cudno je da je kotenje trajalo 6 dana duze od obicnog mislim nisam dozivljavao tako nesto dosad.
Ako je ostalo u njoj nesto dobice sepsu i uginuce,moze cak i posle nedelju dana.
 
Pozdrav kunicari ! Bio sam skoro kod jednog poznanika koji gaji kalifornijske i novozelandske. U objektu ima 30 komada raznih uzrast. Kunici su u kavezima. higijena je na zavidnom nivou. 2 kunica uzrasta 1,5 meseci imaju sluzav izmet, izgleda kao gel providno zuckaste boje. Kunici ne jedu, slabo piju vodu, oci su im polu zatvorene. Zive tako vec 7 dana. Kaze mi da je to vec imao i da mu nisu uginuli, ali da posle izvesnog vremena pocnu da jedu i dobiju obican proliv. Kasnije slabo napreduju. Ja se do sada nisam susretao sa takvim problemom, a u literaturi nisam nasao koja je adekvatna terapija. Molio bi ako neko ima resenje, da ga podeli sa nama. Unapred zahvalan .
 
Nazad
Vrh