Bolesti kod kunića

Mozda ce preziveti, ali ga treba izolovati od ostalih. Dali ihje pelcovao protiv Myxomatoze.
 
sto se tice bolesti kunica kod nas veterinara nema koji zna o kunicima i kad im kazes oni kazu ih to je malo nije krava ne isplati se tako da lupaju sa bolestima a od lekova daju samo sulfadimidin i sve im je miksomatoza posto su za nju samo culi tako da ako vidite bolest odstranite ih bolje nego da se oni uce na njima i da bacate pare a cime lecite shugu koja se pojavljuje na krznu meni se na jednom pojavila pre par meseci i ja sam izlecio sa antidermakotikom ali zelim da cujem i sta drugi predlazu
 
Nije preziveo, pojeli smo ga... Mixomatoza je bila u pitanju ali je nisam odmah poznao jer nije direktno od ujeda komaraca nego je preneta sa zeca na zeca, a hvala bogu kad sam je doneo stavio sam je u krajnji kavez pa nije imala dodira sa ostalim zecevima....
 
Pa nije bas tako.... Bilo nas 12-tak posto smo imali neko slavlje........
 
Sto se tice slavlja ni to nam nije strano. :cool: Znas onu " Al se nekad dobro jelo bas"

Nego da predem na jedno pitanje koje je ozbilnije. Posle revakcinacije dve zecis su mi se razbolele sa simtomima miksomatoze i time zavrsile zivotni vek. Ostali su zdravi barem na izgled, usi im lepo stoje i ne kunje i dosta trckaraju. Dali se to nekom jos desilo i sta bi to moglo da bude.
 
moglo bi d abude da je vakcinama istekao rok i da st edzaba davali desavalo se nekim mojim poznanicima ::namigivanje::
 
Nije istekao rok sve je po JUS-u ali se desilo. Na jednoj zecica se pjavilo posle 2 dana a na drugoj posle 8 dana. Ostale su u redu. Da kucnem u drvo.
 
Hvala na odgovorima. Jedna briga manje. :sta: Ako neko jos zna ponesto slobodno neka napise svoja iskustva.

Jer uvek je bilo da 100 ljudi vise zna od jednog.

Pozdrav!!!
 
Može biti i da je reakcija na vakcinu, ali i ako je došlo do infekcije u vreme oko davanja vakcine, ako je došlo do infekcije pre - infekcija se već razvila a vakcina je preventiva a ne lek, ili ako je infekcija bila neposredno posle pa organizam nije stigao da razvije imuni odgovor.
 
Sam vrag ce znati sta im bi. Ostali su normalni, samo da steta ne bude veca. Ove sam i onako alalio.
 
I ovako mogu da produ nemarni odgajivaci zecova.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E-AZwz9yn10&feature=player_embedded[/youtube]


Ja sam jos dobro i prosao.
 
Zdravo svima , vec duzeg vremena pratim ovaj forum al evo i mene da napisem nesto od muke.
Imam Flemish giant i Nemacke Sarce , gajim kunice vec duze vreme al sad mi se desilo nesto cudno, jedan od mladunaca ( Nemacki Sarac) 2.5 meseci star naj napredniji i naj krupniji komad od pred neko vreme,poceo je da ima omeksan izmet i slepljene loptice,i da mu krkoce creva kad pije vodu zasad nema nekih promena u ponasanju osvim sta je mirniji od drugih, imao sam slucajeva na klasican i intezivan proliv al ovo neznam staje pa ako neko zna staje i kakoje pomozite molim vas, i preporucite neki lek Puno pozdrava iz Skopje
 
Neznam da ti preporucim lek, ali preporucujem ti da ga odma odvojis od ostalih, za svaki slucaj.
 
Odmah izolacija! I javi nam kako se odvija dalji tok. Dali ima promena u boji dlake, kakva mu je stolica, ponasanje... Dali konzumira hranu i vodu u normalnim kolicinama? Pisi i javljaj se. Mozda i bude neke pomoci. pozdrav!
 
Pozdrav ljudi! Znam da ovaj post nema veze sa temom, ali teme je trenutno najsvježija pa ću se ubaciti. Postoji li mogućnost otvaranja posebne kategorije o kunićima na forumu? Onako, da sve bude na hrpi, da se lakše snalazimo i pronalazimo i starije teme budući da je forum pravo vrelo informacija!
 
Karalic je napisao(la):
Odmah izolacija! I javi nam kako se odvija dalji tok. Dali ima promena u boji dlake, kakva mu je stolica, ponasanje... Dali konzumira hranu i vodu u normalnim kolicinama? Pisi i javljaj se. Mozda i bude neke pomoci. pozdrav!

Boja dlake muje ista kao i pre, jede i pije isto kao i pre jedini problem je sto muje stolica mekana i siva po boji i ulepjene su kuglice, nema neke promene u ponasanju sisa sa usima cistise skace itd,preporucili su mi da stavim sircad u vodu za pice jel moze to da pomogne nesto ?? al samo jedno mi je cudno jede pije i naj napredniji je najveci a ova situacija traje neke dve nedelje dalije, i otad je dosta iszrastao i vidljivo je veci od ostalih :sta: a jel moguce uzrog toga da bude voda toest stavljam malo vode u koncentrat da nebude suv?
 
Kolko sam shvatio sena ne dobijaju ::lose:: Visok %proteina isto stvara slicne probleme,domesaj bar trecinu quruza, Bice i jeftinije hranjenje :sreca:
 
Nazad
Vrh