Obrada vinograda

zupa100

Član
Učlanjen(a)
20 Feb 2011
Poruka
959
Lokacija
Aleksandrovac Župa

Sada je idealno vreme za jesenje izoravanje vinograda. Pre par dana drugar mi je Tomom Vinkovićem poorao vinograd, dok sam ja ispred njega rasturio 6 kg đubriva 8 x 16 x 24 voćarskog NPK. *Daske* su skinute zbog efikasnije obrade.



 
Poslednja izmena od urednika:
ja nešto radim..nanosili smo stajski gnoj i pijesak između trseva..i ovaj tjedan ću ručno potkopati ...
pozdrav
 
Pozdravljam vas.Nadam se da ce temperatura za vikend biti oko 10,pa cu odraditi plavo prskanje mog skromnog vinograda,posle toga djubrenje i rucni rad asovom.
 
Razmak čokota od čokota varira u zavisnosti od sorte. Kreće se od 0.70 m do 0.90 m. Razmak takođe zavisi i od širine ledine. Meni je razmak čokota od čokota 0.85 metara.
Ako si za to pitao, izvini ali nisam najbolje razumeo pitanje.
 
ja sam to ručno napravila...imam mali vinograd..oko 800-900 čokota...unutar redova imam posijanu bijelu nisku djetelinu...a između trseva-čokota kopam. Tako mi je lijepo, to si radim iz gušta, ali prinosi nisu mali..

---------- Poruka napisana u 19:57 ---------- Prethodna poruka je at 10:19 ----------



Uploaded with ImageShack.us
moj vinograd
 
zupa100

*hvala na savetu ocu malo da posadim kuci za sebe pa zato pitam .kolko kosta jedan cokot? de ima se kupi jel znas mozda?pozdrav
 
@ Marina, lepo izgleda tvoj vinograd. Koja mu je godina i koje sorte imaš, ako te ne mrzi napiši malo

@ Milane, cenu kalema trenutnu ne znam. Ovog proleća (2011) cena se kretala od 25 - 40 dinara. Mogu se kupiti u nekoliko sela između Kruševca i Trstenika. Ako treba ikakva pomoć zavi se na PP.
Pozdrav!
 
ovaj prvi dio je ranjski rizling, star nasad oko 10 godina, a na metalnim stupovima je stari nasad...ranjski, muškat hanburg...Ove godone sam na tom starom dijelu podsadila 80 čokota i sve zobatice..za familiju..kraljica, matilda,viktorija, plemenka, afus ali, nigro, kardinal...svega po malo za jesti...i svi su mi se krasno primili...zalijevala sam ih više puta

nisam razumjela...koliko si NPK stavio??
lijep pozdrav župa!

---------- Poruka napisana u 20:50 ---------- Prethodna poruka je at 20:47 ----------

 
Marina, odliče sorte i vinske i konzumne. I ja imam muskat hamburg, afus ali, kraljicu, kardinal. To je sve u srednjih dva reda. Sa strana su vinske sorte.
Rasturio sam 6 kg. po aru voć. đubriva.
Pozz! :)
 
Ja sam ubacila malo novih stolnih sorata...za probu, kažu da su odlične pa bumo vidjeli za 2 godine
Sada sam maksimalno zagnojila stajnjakom a u 2 mj budem bacila malo NPK - brzotopivog
dobro Vam jutro

---------- Poruka napisana u 09:53 ---------- Prethodna poruka je at 09:52 ----------



Uploaded with ImageShack.us
vinograd prije ljetnih suša

---------- Poruka napisana u 10:00 ---------- Prethodna poruka je at 09:53 ----------



Uploaded with ImageShack.us
 
Marina,
imate vinograd na izuzetnoj lokaciji,često sam prolazio tuda putujući u Sloveniju.Prelepi predeli...
Ja nemam svoj vinograd,ali volim dobra vina (što se po slici koja se pojavljuje uz moje ime lako zaključuje :osmeh:)

Pozdrav
 
hehe..vidim..volite fina odležena vina..u hrastu..
i ja sam obožavatelj vina..ali volim mlada vina, svježa, iako su mi odgovaraju i starija vina..
lijepi pozdrav
 
E, pa društvo, pozdravljam Vas i da se malo i ja uključim u priču. "Draga moja Marina, život je lep,..." uz ovakav vinograd, dobro vino, ... Izgled Vašeg vinograda je primer za udžbenike, samo to je teško izvodljivo u našem slučaju(velika površina) ali trudimo se. Naša lokacija je Golobok kod Smed. Palanke, imamo Kabernea, Merloa, Sovinjona i plan da napravimo vrhunska vina. Ova godina je VRH !!! Sada je tehnolog na potezu.
 
@noca8 Sve plemenite sorte, Biće vrhunskih vina, kao da gledam odavde. O kojoj se površini radi?
A u pravu si za našu Marinu, em joj je položaj vinograda prelep, em lepo urađeno, em ona bira vremenske prilike, pa msm. fotografije su joj izvanredne.:bravo:
 
U Goloboku imam 30 ari svog vinograda-Merlo.
Ostalo (4ha) pripada firmi za koju radim.
Vinogradi su južno orjentisani, na oko 200mnv, u podnožju je šuma, a ipod šume jezero(na žalost zapušteno-kao i sve u Srbiji).
Na 1km(vazdušnom linijom) su vinogradi Podruma Radovanović.
Nego pokušavam da ubacim neku foto(preko ikone za Image), ali mi ne uspeva, šta se dešava ?
 
http://www.imagebam.com/ probaj odavde, ide lako. Prvo u select type ideš na family tape,pa dole najlepša slika bude na 300x300
onda tek selektuješ fajl, onda ide apload now, sačekaš da završi. Kad upiše sliku, mišom pređeš prekourl od početka do kraja da poplavi tekst, sa leve strane gde piše bb kod, desnim tasterom kopiraš, i ovde sapo pastuješ. Lako videćeš samo probaj

 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh