Podzemne vode

cicimoric

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2008
Poruka
5.661
Lokacija
Jermenovci ( opstina Plandiste / juzni banat )
Psenicu ne sejemo vec nekoliko godina zbog ovoga:

2gwz50p.jpg


1fza0w.jpg


o5xagn.jpg


13yqgya.jpg



Imamo dosta problema sa podzemnim vodama pa da postavim neke interesantne slike da vidite kako to izgleda. Pre 3 godine smo nas trojica kopali kanale mesec dana da ispustimo vodu i da koliko-toliko na vreme posejemo.

xmvig7.jpg


jztfur.jpg
 
Imali smo i mi Panonskog mora s ove strane Tise mada kod nas to nije uobicajena pojava kao u banatu!
 
Da to je u banatu standardno za neke parcele. Tu moraš voditi računa šta seješ i žuriti da uzoreš , jer posle bude samo muljnje i na proleće treba sto prohoda da bi se uradilo . :kisa: :cool:
 
A dok uradis 100 prohoda napravis beton sa 3 cm prasine na njemu i onda jos lakse ostane voda! :zli: :nono: :nono:
 
mityoo je napisao(la):
A dok uradis 100 prohoda napravis beton sa 3 cm prasine na njemu i onda jos lakse ostane voda! :zli: :nono: :nono:

Baš zato i kažem da treba žuriti uraditi . Dok je još suvo . Tamo gde znam da stoji voda te parcele radim prvo u oranje , a poslednje u proleće ! :cao:
 
kod mene u ataru nigde nema da tako lezi voda jer su kanali dobro odrzavani i zemlja je dobra :cool:
nego Cicimoric jesi pokusao sa podrivacem ili tako nesto,jel pomaze??
 
Moj cicmoricu dat cu ti ja dalmatinac savjet. Lipo drugi put kupi 2 slepera morske soli i posoli tu vodu. Ja cu ti poslat par kila zivih liganja i kad se razmnoze opleti po ribolovu he he. :haha:
Salu na stranu nebih ti bija u koži :ppozdrav:
 
brundalo je napisao(la):
Moj cicmoricu dat cu ti ja dalmatinac savjet. Lipo drugi put kupi 2 slepera morske soli i posoli tu vodu. Ja cu ti poslat par kila zivih liganja i kad se razmnoze opleti po ribolovu he he. :haha:
Salu na stranu nebih ti bija u koži :ppozdrav:

Ovo za lignje ti je :D :D :D.

North ARMY je napisao(la):
nego Cicimoric jesi pokusao sa podrivacem ili tako nesto,jel pomaze??

Ovo i mene interesuje...
 
Jednom davno dok san jos plovija vidija san nesto slicno u americi. Covik je to rijesija na taj nacin da je duz njiva koje je ora iskopa odvodne kanale i spojija ih na glavni odvodni kanal. Znaci kanali su bili iskopani u smjeru oranja i izlazi su im bili visi od glavnog kanala tako da je voda oticala bez problema. Istina time je smanjija povrsinu obradjivanja ali je dobija to da je na njivi uvik moga radit. I pazite to je bilo u Misuriju di su poplave i podzemne vode uvik problem :ppozdrav: :ppozdrav:
 
North ARMY je napisao(la):
kod mene u ataru nigde nema da tako lezi voda jer su kanali dobro odrzavani i zemlja je dobra :cool:
nego Cicimoric jesi pokusao sa podrivacem ili tako nesto,jel pomaze??

Pa dobra je zemlja i kod mene, kad prodju te vode onda posle cele godine nemam problema jer zemlja je izuzetno tvrda i dugo zadrzava vlagu. U jednoj godini smo setvu soje zavrsili 5 juna a skidali je u drugoj polovini oktobra a prinos je bio isti (1800-1900 kg/KJ) kao na parcelama gde je posejana na vreme.

Podrivac nisam probao ali planiram da zakacim neki manji podrivac na Fiata pa da probam. Kazem manji jer normalan podrivac ne bi smeo da zakacim na traktor koji je slabiji od tenka :osmeh: u ovoj zemlji.

Kanala ima svugde, ali sta mi vredi jer kad lezi voda na parcelama onda su i kanali puni. Jedne godine mi se desilol da smo iskopali kanale za ispustanje vode sa parcela i lepo se slivala voda ali preko noci je pala jedan kisica od 50 lit. koja je napunila kanale do vrha i voda se vracala na parcele :zli:

Naravno ove poplave se ne desavaju svake godine ali kad ima vode onda se naradimo ko mazge
 
Slična situacija je i uokolini NS, pored leve obale Dunava, u pravcu Beščanskog mosta. Sve sam rit.
I tamo su kanali često puni, pa se prelivaju na zemlju... ::lose::

Ali ima tamo jedna jaaaaako dobra stvar. To je kafana "Na kraj sveta", gde je kuhinja odlična.
 
branko je napisao(la):
Slična situacija je i uokolini NS, pored leve obale Dunava, u pravcu Beščanskog mosta. Sve sam rit.
I tamo su kanali često puni, pa se prelivaju na zemlju... ::lose::

Ali ima tamo jedna jaaaaako dobra stvar. To je kafana "Na kraj sveta", gde je kuhinja odlična.
Namistili oni i za vas odlivni kanal tamo a? :haha:
 
Pa, da znaš da tu dolazi dosta ovdašnjih poznatih faca. Kada preteraju samo ih puste niz Dunav. :haha:
 
Nazad
Vrh