UZEL mehanizacija

Kojcica

Član
Učlanjen(a)
18 Dec 2008
Poruka
237
Lokacija
Melenci
Ovako, video sam da imaju mnogo razno-raznih prikljucaka i cene su im skroz ok. Tako da me interesuje da li neko ima iskustava sa ovim prikljuccima a najvise me interesuje kakvi su im plugovi,tanjirace,prikolice 5-6t,sejalice za zito idr.Pa ako neko nesto ima neka opise i oceni kvalitet njihovih proizvoda .Pored orudja za rad imaju kombajne i traktore .
 
Kojcica je napisao(la):
Ovako, video sam da imaju mnogo razno-raznih prikljucaka i cene su im skroz ok. Tako da me interesuje da li neko ima iskustava sa ovim prikljuccima a najvise me interesuje kakvi su im plugovi,tanjirace,prikolice 5-6t,sejalice za zito idr.Pa ako neko nesto ima neka opise i oceni kvalitet njihovih proizvoda .Pored orudja za rad imaju kombajne i traktore .

Video sam kako im radi vucena tanjiraca od 3.2 m. Jako je teska i uradila je maksimalno dobar posao. Vukao ju je Fendt od 155 ks.

A njihov plug ( ALPREL ) prevrtac koristim vec dve sezone i za te pare je zadovoljavajuci plug. Naravno da se ne moze uporediti sa jednim KUHN-om, LEMKENOM ili KVERNELANDOM ali za nase uslove je dobar plug ovaj moj. A oni obicni niski plugovi ne valjaju po meni nista. Previse su niski i hoce da se zaguse. Slike mog pluga u radu mozes pogledati tu na forumu u temi oranje na 4 strani ( 4 brazde prevrtac - slikano iz kabine )
 
Hvala na obavestenju i molio bih jos iskustava sa orudjima uzel koje vuce rus 80-tka jer razmisljam da uzmem nesto od njih.
 
drugar mi je tamo radio i kaze da ima dobrih stvari, kao sto je vec receno , tanjirace su im dobre, imaju dobrih plugova ali moras birati, oni sa niskim klirensom nisu nizasta!!!
e sad ti ima los jedna caka, nepostoji vise firma uzel, zatvorena je pre neka dva meseca, zatvoreno je glavno predstavnistvo u turskoj, tako da je ta mehanizacija sto je ostala sad zabadava, znaci bruka jeftino samo je vecinom sve sto je valjalo razgrabljeno, ako znas gde imaju skladiste ido pa biraj sta valja ali nemoj u novi sad, na tom zonskom skladistu nije ostalo nista, odnosno jeste ali nista sto moze posluziti za nesto...
 
Da li neko zna kakvi su uzel obrtaci konkretno me interesuju cetvorobrazni. Jedan moj drugar ima ponudu za takav cetvorobrazni obrtac a zna samo da je Uzel koji tip to ne zna. Da li neko ima iskustva i ako ima da li bi mogao napisati par reci o njemu svaka informacija bi bila dobro dosla. Inace bi bio agregatiran sa DF Agrotronom 130 :D .
 
Podrav svima...Ja imam uzel 3-brazde sa resetkastim daskama steluje se 14,16,18col a sad je namesten na 14col:vrlo jad i dobrat plug... :D
 
cicimoric je napisao(la):
Kojcica je napisao(la):
Ovako, video sam da imaju mnogo razno-raznih prikljucaka i cene su im skroz ok. Tako da me interesuje da li neko ima iskustava sa ovim prikljuccima a najvise me interesuje kakvi su im plugovi,tanjirace,prikolice 5-6t,sejalice za zito idr.Pa ako neko nesto ima neka opise i oceni kvalitet njihovih proizvoda .Pored orudja za rad imaju kombajne i traktore .
Da se pridružim ovoj priči oko mašina i ja imam par mašina i zadovoljan sam njima ne u potpunosti ali za te pare je to :D a što se tiče pluga jedna informacija koja je proverena na placu stoje dva pluga jedan ALPER (Uzel) i Vogel gledajući oba nisam primrtio razliku u daskama tj. oblik dasaka je identičan ali je zato Alper dosta jači po konstrukciji. Dolazi prodavac i iznosim mu moje viđenje on se nasmeja i odgovori kratko a šta misliš odakle je Vogel i to mi je dovoljno da se svate neke stvari a na dam se i vi ćete svatiti suštinu. A što se tiče ALPER-a mogućnosti porudžbine su toliko različite kako od visine pluga, razmaka plužnih tela, veličine i oblik grede, debljine zida grede itd. a za manje ili isto ::novac:: kao kod Vogela.

Video sam kako im radi vucena tanjiraca od 3.2 m. Jako je teska i uradila je maksimalno dobar posao. Vukao ju je Fendt od 155 ks.

A njihov plug ( ALPREL ) prevrtac koristim vec dve sezone i za te pare je zadovoljavajuci plug. Naravno da se ne moze uporediti sa jednim KUHN-om, LEMKENOM ili KVERNELANDOM ali za nase uslove je dobar plug ovaj moj. A oni obicni niski plugovi ne valjaju po meni nista. Previse su niski i hoce da se zaguse. Slike mog pluga u radu mozes pogledati tu na forumu u temi oranje na 4 strani ( 4 brazde prevrtac - slikano iz kabine )
 
Kacanin je napisao(la):
Podrav svima...Ja imam uzel 3-brazde sa resetkastim daskama steluje se 14,16,18col a sad je namesten na 14col:vrlo jad i dobrat plug... :D
Ali imaš slab traktor :haha: :haha: :haha:
 
Kacanin je napisao(la):
Nije mtz-952 koji ima sad 105ks ubaceni klipovi od 1025 i vocuega bez muke samo sto nam je zemlja tvrda al ide..:D
Gutaš slova....pusti babu malo na kompjuter....kad ima 105 ks što menjaš sa vrežom :sta: :haha:
 
Ovaj moj ALPREL ima gredu 120 x 120 mm i preziveo je 2 sezone silovanja sa 180 ks i jednu sezonu sa 195 ks. Jednom prilikom je otac orao i prolazio suvise blizu bandere ( one velike gvozdene za dalekovod ) i zakacio je neku armaturu izpod zemlje i otkinuo je 6 srafova koji drze +1 ( plug je 3+1 ) ali ramu se nije nista desilo. Stavili smo nove srafove i plug je opet isti kao sto je bio i pre.

Kojeg god dilera najpoznatijih plugova na svetu pitate dal moze 120 x 120 greda da izdrzi maltretiranje sa traktorom od 180 - 200 ks odgovorice vam da su to mnogo snazni traktori za takvu gredu. Debljina zida grede na Alprelu je 1 cm i to se ne lomi ili krivi tek tako. Kod ovog mog pluga je problem sto ima resetkaste daske koje u suvom rade izuzetno dobro ali kada je blato onda to nije za nasu zemlju jer je jako lepljiva i zalepi te resetke pa otpor postane neverovatno velik i jako se tesko vuce.
 
evo nasao sam neke stare slike:

fu75sw.jpg


34dhf11.jpg
 
Da da to je vrlo vrlo jak plugg... :D
Post je spojen: [time]1294919487[/time]
_________________________________________________
Ok...necu vise psovati.. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1294945529[/time]
_________________________________________________
mw8ygx.jpg
 
Prosle godine sam na pijaci vidjeo MF-a sa uzelovim znakom kod lijevog fara.Na njemu pise Massey Ferguson, motor Perkins ali se radi izgleda u Turskoj.Izgleda sasvim :D.Inace nesto oko 80 ks i kostao je prije 2 god 43000km (22000 evrica) bez subvencije.
 
Nazad
Vrh