Lekovito bilje u narodnoj medicini

vidang

Član
Učlanjen(a)
8 Nov 2008
Poruka
51
Ajde da ne budemo prepisivaci iz knjiga nego da napisemo neki recept iz nase okoline.
Čir na želudcu:
Kada orasi budu velicine lesnika nabrati 40 komada,staviti ih u teglu od kilogram i napuniti teglu do vrha sa tecnim medom.To da stoji u prozoru na svetlosti 40 dana posle toga jesti 40 dana po kasicicu meda ujutru.Žena koja je to koristila vec 25 godina nema čir koji je joj do tada pucao nekoliko puta.
 
Za Drage dame:protiv upale jajnika:
Unutrasnja opna izmedu zrelih jezgri oraha.Kuva se kao čaj 8 komada na 2 deci vode.
Upozorenje:probao sam vodite racuna, ako preterate tezak opijat.
 
Sto se tice debele koke 40 dana jesti po list ujutro leci hemoroide,po prici starijih ljudi iz moje okoline. Sliku debele koke imate pod naslovom "Biljka koja privlaci novac" , ali ona nije ta biljka.
 
Nekoliko standardnih saveta za skidanje povisene temperature:
-ako imamo alkohol treba da ga sastavimo sa vodom u odnosu 3 prema 1 u korist vode, ako to radimo sa domacom rakijom ne razblazivamo ako su deca u pitanju tapkamo ih svakih 10 do 15 minuta. Znaci nikako neutrljavamo alkohol jer tako podizemo temperaturu a sa tapkanjem po telu temperatura spada.
-list svezeg kupusa nagnjecimo najlakse sa staklenom flasom i privijamo na celo
-isecemo zive krompire na kolutove i takode ih privijamo na celo a moze i u carape
-projino brasno zamesamo sa sircetom stavljamo u carape i obuvamo
 
Za skidanje triglecerida u krvi.
Uzmemo cveklu otsecemo joj vrh kao kapu, zatim je izdubimo da u njoj bude kao mala casica, u to iscedimo sok jednog limuna i poklopimo.
To stoji 24 sata zatim popijemo i tako 7 dana.PROVERENO.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237408323[/time]_________________________________________________
Za potkozne bobuljice:
Privijemo na to mesto malo toplog pcelinjeg voska, po potrebi nekoliko puta.
Takode zecije salo koje je dobro i za ubode .
 
Moje iskustvo sa decijim ekcemom.
Da budem kratak.Prvi sin kad se rodio ekcem je poceo po malo pa je zahvatao sve vecu povrsinu.Od pocetnih delova kao sto su prevoji na rukicama i nogicama pa je doslo do toga da mu se u jednom trenutku i celo telo crvenilo_Od lekara do lekara,jedan kozni, drugi, peti,od raznih orginal i raznih pravljenih masti, razni sapuni i samponi sa raznim ph vrednostima.Slaba vajda i onda sam rekao supruzi da necemo da ga kupamo 15 dana i mazali smo ga u tankom sloju na najgorim mestima sa masti ELOKOM.Posle 15 dana detetu je ostala cista koza i vec tri i po godine ekcem nema. Kada se rodio drugi od cetvrtog dana pocela je kozica da mu se crveni i to smo prekinuli u startu jer smo mu od taka samo prali guzu svako vece a kupanje je preskakano po pet sest i deset dana.Sada posle dve godine ponekad mu se zacrveni neki prevoj i to namazemo sa ELOKUMOM.Nadam se da ce ova prica nekome pomoci da resi svoj problem. I jos jedna preporuka dete koje ima ekcem posle kupanja treba tapkati da se osusi a nikako trljati.
 
Protiv kaslja,pogotovo za decu.LOJANICA.
Rastopi se loj od koze ili ovce, u to se umoci lanena krpa i to se privija nekoliko veceriju na grudi dok je toplo.Preko obucemo nesto da tu krpu stegne uz grudi.
 
Dobro me podseti
Kozji loj je dobar za probleme sa supkom-suljevi hermeroidi zlatni rudnik :haha:
 
Protiv ukocenosti leđa.
Nagnjeciti svezu lisku kupusa sa staklenom flasom,premazati je sa medom i po tome posuti biber u zrnu.Priviti uvece.Ili novija varijanta staviti preko bolnog mesta plasticnu kesu i preko toga nesto vuneno takode uvece.
 
e svaka čast za savete! ovakvi saveti uvek dobro dodju
Post je spojen: [time]1255959762[/time]
_________________________________________________
e daaa...ako zna još neko nešto neka obavezno napiše.
 
Da li neko zna proverenu mešavinu bilja za lečenje anksioznosti? :sta:
Pozdrav!
 
Protiv kaslja za decu:
Na lanenu krpu razmazati med i posuti sa mlevenim biberom.Proverava se da nije previse jako tako sto se stavi na obraz, ako previse ujeda smanjiti dozu bibera.
 
pozdrav svima zanima me jel ima neko da se ubavi uzgojem agronija,sta je sve potrebno gdje nabaviti sadnice itd
 
Na pocetku sam napisao >hajde da neprepisivamo iz knjiga nego da napisemo neki recept iz nase ok
oline<
a sto se tice knjiga Marija Treben sto se tice bilja, dr.Stojmir Mladenov lecenje pcelinjim proizvodima >APITERAPIJA<, Belcic / Sulimanovic o pcelama, i
/ za upalu jajnika i za ciste koren od divlje kupine pije se caj 40 dana
/ takode redovno kuvamo caj od maline ploda , izvadimo iz zamrzivaca desetak komada na dva deci vode protiv kaslja
Pozdrav.
 
Zeljko ako mislis na aroniju imas sve o njoj u knjizi <Jagodaste vocke tehnologija gajenja> kao i o kupini, malini ogrozdu, ribizli, jagodi , aktinidiji i borovnici.Knjigu su pisali Prof.dr Mihailo Nikolic i Doc.drJasminka Milivojevic, knjiga je odlicna ja je imam kosta 2000,00 dinara a narucio sam je na broj 0638019923.Pozdrav.
Post je spojen: [time]1292148328[/time]
_________________________________________________
 
Zemunac knjiga je izdanje 2010 i zaista je kompletna.
- protiv zatvora kompot od suvih sljiva.
 
Nazad
Vrh