Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Dejanjika

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
95
Lokacija
Zajecar, Lubnica
Koliko je cena sirovog mleka kod vas ?U mom selu Lubnici kod Zaječara je oko 21 dinar, i otkupljuje mlekara Imlek. Da li neko zna koliko se kreće cena sirovog mleka u zemljama u okruženju ?
 
31-34 centa, zavisi od linije, preko koje prodaješ.
Ljubljanske mlekarne su snizile za 1 cent, a Talijani za 3.
 
Najnovija vest iz S.Mitrovice vezana za cenu mleka
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=jBQYJrXv0wE&feature=channel_page[/youtube]
 
Pa gde ide naše govedarstvo, naravno u propast. ::lose::
Prošle godine u ovo vreme cena je bila oko 30 dinara i mogla se izvući neka računica a sada je to teška stvar. Cena 1 litra mleka je kao cena 2 jajeta.Naše krave (domaće šareno u tipu simentalca) daju u proseku oko 15 litara,i ja se pitam koliko bi trebao da čuvam grla da bi imao neku ekomonsku korist od njih.
 
ovako je kod nas u HR

http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/razno/mlijekonovo.swf
 
Evo novosti iz zaječarskog kraja.Imlek je krenuo u zatvaranje pojedinih sabirnih mesta(bazena) za otkup mleka zbog kako kažu velikog broja somatskih ćelija u mleku, pa se većina zaječarskih stočara preorjentisala na proizvodnju sira.Prošle subote zaječarska pijaca je bila preplavljena velikim količinama sira.Ljudi ne pamte toliku veliku ponudu.
Setite se samo prošle godine kolika je bila nestašica mleka pa je i cena bila veća, a sada ga ima i ne znaju ljudi šta će sa mlekom, em je cena mala em se zaje....ju ovi novopečeni mlekari, koji sve uništiše i upropastiše.
Bivši Impaz(zaječarska mlekara) a sadašnji Imlek je sada samo skladište,dok ranije proizvodio od zamene za mleko za decu(impamil) do raznih sireva.
 
Ne bi me cudilo da je u pozadini Danone
Onomad je u Hu unistio gotovo svo govedarstvo da sebi stvori trziste :zli:
 
Kod mene u kraju mlekare plaćale 4,5din po masnoj jedinici, odnosno za neko 4% masno mleko plaćali su 20 dinara i u zavisnosti od količine predatog mleka od 1 do 4 dinara stimulacije po litri.
Sada se priča o tome da će da smanje na 4 din po masnoj jedinici i plus stimulacija. :sjasi:
 
A otkup se svakim danom sve više smanjuje......kad narodu prekipi neko će na kraju od njih morati da

_________________________________________________Post je spojen: [time]1234890006[/time]_________________________________________________
Kakve je to "kvote" uvela ZR mlekara? Danas je bio i neki skup u ZR?
 
u pozeskom kraju imlek placa za extra kvalitet
prva klasa je oko 23 to je bila prva isplata po novom cenovniku (pravilniku)
ja sma u norveskoj ovde mleko seljaku koji ima 10 krava neke autohtone rase koje daju oko 5000 kilograma u laktaciji Tine placa 4 krune ili 40 dinara litar meka u prodavnivi je 11 kruna ili 110 dinara znaci oko 40% je ucesce sirovog mleka
u svedskoj litar ipo mleka u prodavnivi kosta 10 svedskih kruna ili 85 dinara nasih pod uslovima gde oni zive to je jako jeftino
 
todor je napisao(la):
a za 1 klasu kolika je cena
Todore za 1. klasu je od 23-24 zavisi od mlecne masti i proteina. Ja licno sam bio u ekstra klasi a za prvu klasu sam pitao vozaca mleka koji je takodje i proizvodjac i ima oko 150 litara dnevno a i zna stanje na terenu. On je bio u 1. klasi i imao je cenu od 24 din. Pozdrav
 
kako vi muzete kad kod nas niko u extra klasi a ima dosta sa automatskim izmuzištem,koliko oseduješ stoke
 
Nazad
Vrh