Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na 30ha se neisplati držati sve mašine,a ako se ponešto plati usluga,malo se neodradi na vreme(jer to je uglavnom gazdinstvo na taštu,tetku,itd,i rade u firmi,a hoće i subvencije) e takvim vikendašima je malo 14000,a bez toga su na ivici propasti,e takvi treba da daju u zakup,uzmu 10soma evra godišnje i da rade i dalje u firmi,ili da batale firmu,uzmu kredit za npr nov traktor,a zamajac će se sam pokrenuti
 
Sutra dajem oglas u novostima , prodajem sve poljoprivredne masine , menjam tastu za neku bilo koju samo da ima placen pio i od banke zatrazim kredit da dam mito da me neki veci ratar primi na posao ( nemora da me placa) zemlju cu isto dati u oglase da je na prodaju ( kad mogu politicari mogu i ja)
 
Na 30ha se neisplati držati sve mašine,a ako se ponešto plati usluga,malo se neodradi na vreme(jer to je uglavnom gazdinstvo na taštu,tetku,itd,i rade u firmi,a hoće i subvencije) e takvim vikendašima je malo 14000,a bez toga su na ivici propasti,e takvi treba da daju u zakup,uzmu 10soma evra godišnje i da rade i dalje u firmi,ili da batale firmu,uzmu kredit za npr nov traktor,a zamajac će se sam pokrenuti
Na 30ha se ne isplati imati sve masine ?? O Boze ....
O tome da neko po tebi mora imati kredit i nov traktor necu ni da komentarisem ...
Pre sam video da ljudi pedantnije i bolje drze tih 30ha i manje nego ovi sto rade kampanjski zemlju njima uvek ostane da rade kad drugi svet odmara.
 
Za manje posede manje masine , pravilno agregatirane . Uz pomoc Subvencija mali poljoprivrednici mogu da razviju poljoprivredu i da budu rentabilni .
Ako drzava dozvoli da mali poljoprivrednici propadnu povecao bise broj nezaposljenih sto nije cilj.
Nesvatam samo zasto je drzava odobrila subvencije za kupovinu traktora VECE snage od potrebne za obradjivanje zemlje koje je podnosioc zahteva prijavio u registaru
 
Za 30ha i berač i kombajn i vadilicu za repu i npr veći i manji traktor sa svim priključcima da se isplati držati,ti nesi zdrav

A nov traktor ste pogrešno protumačili,napustiš firmu,da kreneš raditi više faliće štošta,naravno moraš uzeti kredit,a da ga otplaćuješ moraćeš raditi npr 60ha,pa će trebati opet nešto,uzmeš opet kredit,pa dok se okreneš radiš već 100ha,to tako ide,i ja sam tako počeo kad sam '99 odslužio vojsku i napustio ELEKTROVOJVODINU
 
Ja ne obradjujem ni 15ha pa skoro imam sve masine. Uzmi naprimer da imas 30ha kukuruza, za branje treba da platim 30x12000=360000din. A za te pare mogu da kupim berac, i plus da odradim usluzno. Pa gde su prikolice za prevoz, da platim da mi prevezu :sta:.
Naravno da naspram povrsine ljudi kupuju i mehanizaciju, kao sto kaze Rale uz pravilno agregatirane masine moze se isplativo raditi. :ppozdrav:
 
Za 30ha i berač i kombajn i vadilicu za repu i npr veći i manji traktor sa svim priključcima da se isplati držati,ti nesi zdrav
Za 30ha se ne kupuje Ropa ili Holmer 6redni vec neki manji 1-2reda,berac je dosta i jednoredni,kombajn z141 za 4000e-5000e,od traktora 577 i 539 porade sve bez problema.
 
E onda cemo subvencije rasporediti od 0 do 30h nista
od 31 do 100 14 000 po obradjenom hektaru
od 101do beskonacno po 50 000 dinara po prijavljenom hektaru nezavisno dal je obradjeno ili stoji u parlogu
Kako vam se cini moj predlog ?

Rale,predlog ti je prva liga.Odavno bolje nije napisano.
Minđušar,kako si ti počeo ili tvoji roditelji,znam,zaboravio si.
Što ovom sa 30ha ne treba mehanizacija,nego treba tebe da zove i da ga vučeš za nos,te danas pa sutra a znaš da u poljoprivredi postoje neki optimalni rokovi i tebi da plati dal uradio dobro i ofrljio,ti da se bogatiš a on da crkne.Spustite se malo na zemlju jer i ti danas sutra možeš da budeš u njegovoj poziciji i onda ćeš sigurno drugačije rezonovati.

Imam predlog-Rale za ministra.
 
Batalite vise prepucavanje o velikima i malima vec dajte konkretne savete kako svi SELJACI da dobiju neku pomoc.Jer subvencije nece biti kao pre.[/QUOTE]

Ја немам ни квадрат земље, али радим у пољопривреди и живим од тога и мишљења сам да требамо наћи заједнички интерес без обзира којом граном пољопривреде се бавимо и којим обимом производње. Ми од тога живимо и ми треба да утичемо на привредни амбијент, зато је крајње време да се батали ово препуцавање (можда има и хвалисања,али ко ради и може да се хвали). Министарство само усклађује законе са ЕУ ,и не бави се никаквом суштином ДУГОРОЧНО. Колико Вам је познато какве промене у пољопривреди следе накод 2014 год по споразуму о придруживању и стабилизацији ,да ли знате да ће странци моћи одмах да купују нашу обрадиву земљу!? Сви само причају о повољним кредитима, да за кредите треба зарадити,а овде се људима одузима та могућност. Јуче опет основана још једно удружење за пољопривреду(уз помоћ USAID). Неки силни струћњаци и аналитичари који немају ама бас никаке везе са производњом!! Од једа и галаме нема користи, требамо озбиљно мислити о будућности наше пољопривреде, зарад дугорочног интереса а не једногодишњих субвенција. Све најбоље у Новој години!
 
Za 2014 spremajte se za proteste i blokade. Ako dozvolimo da nam stranci budu vlasnici zemlje, bicemo robovi u sopstvenoj drzavi.
 
dobili smo dopis da ako ne uplatimo dug za PIO koji uplacujemo svake god i redovno a duzni smo od 2002 do 2004 i sada ima duga ukupno sa kamatom 420 000din neceo dobiti preostali deo subencija i nismo jedini ima jos mnogo ljudi sto imaju taj problem ,da li se iko od vas srece sa tom situacijom:sta:
 
Kad su uspele druge države da odlože pravo strancima da kupuju zemlju uspećemo i mi.


Друге државе су успеле тако што су то издејствовале у преговорима и потписале споразум благовремено, тј. нису прво пристале а онда протествовали накнадно. Ми смо це обавезали и преузели такву опцију потписивањем споразума о стабил.и придруживању.
 
Kad su uspele druge države da odlože pravo strancima da kupuju zemlju uspećemo i mi.
Hoces da kazes da nisi cuo da je neki stranac kupio zemlju kod nas? Do duse i u pravu si, zemlja mu je poklonjena.

Izgleda da ovaj srednji Banat nije tamo gde sam ja mislio da jeste.

---------- Poruka napisana u 11:31 ---------- Prethodna poruka je at 11:22 ----------

@mindjusar je po meni u pravu. Kod nas niko nece da prihvati istinu i napravi pravi biznis plan, i da sagleda svoje poslovanje u poljoprivredi. Mehanizacija kupljena ko zna kad, raubuje se do kraja, a dosta ljudi misle da su u profitu. Treba pogledati stvari malo realnije, i da ta mehanizacija propada. Uzmimo da tih 30 ha daju 30 hiljada eura prihoda, sta mislite koliku ce vam ratu dozvoliti banka za kredit, i sta cete sa tom ratom moci da kupite? Dozvolice vam ratu mozda do 400 eura mesecno, pa sad vidi sta sa tim parama mozes da kupis. A gde cemo jos i objekte, i svakodnevni zivot. Dakle definitivno treba imati malo vise hektara od tih 30, po meni barem 50 ha. Ovo naravno vazi za ratarstvo. Pri tome treba naglasiti da pocetnici skoro da nemaju sta da traze u ratarstvu. Iz svega ovoga meni se namece zakljucak da sledi dalje ciscenje i ukrupnjavanje. A vec smo o tome i pisali.
 
Neću da se nastavljam,ali videćeš za par godina ko je bio u pravu
Ta prica postoji godinama da ce samo "veliki" uspeti.
Vec sam jednom pisao a opet cu ponoviti da ne zalazimo duboko u istoriju od imperatora i carstva kako je koje propalo itd,itd.
Evo ti moja kuca par kolena u nazad deda i pradeda su imali 82kj SVOJE zemlje + one seoske ledine i ostalo,dosao Tito pa razjeb* napravio kombinate i tad su pricali da se samo tako moze ziveti,oni su propali,pa su sad dosli neki novi tajkuni i mali broj oni koji sebe zovu "velikima" a pune su im gace da ne kazem cega cim im neko spomene da nece biti subvencija.
Nemam ja nista protiv nek neko radi i 1000ha ali nek ne omalovazava druge i ne pise da se ne moze ziveti od 30ha. Znam u selu mnooogo kuca koje zive od 30-50kj,a sto nisu optereceni novim masinama i kreditima pa ne izgledaju kao gazde to je stvar licnog izbora.
 
Ko kaže da u zemljama u okruženju nije bio donesen zakon da se zemlja prodaje strancima pa je pod pritiskom jednostavno povučen i rok produžen za od 3-5 godina?O tome se malo više raspitajte....
U mom okruženju ni jedan hektar obradive površine nije prodat niti poklonjen strancima.To što je i ako je dato su površine u industrijskim zonama za otvaranje fabrika i drugih proizvodnih pogona.Za to se apsolutno slažem jer mnogo ljudi radi u tim stranim firmama.Kod mene je recimo Slovenački Cimos-Kopar za koji čujem samo reči hvale.Šta se dešava kod tebe Marko22 ja ne znam ali pošto znam da je 90% birokratskih lopova smešteno u BG ništa me ne čudi.
 
80 procenata tih gazda se pojavilo kad su se pojavile i prve subvencije, prva subvencija za kupovinu zemlje zatim isto tako suluda subvencija za kupovinu krava gde je drzava subvencionisala cak do 80 procenata, tako da je do dan danas veliki broj ljudi u poljoprivredi samo zbog tih subvencija.
 
Ko kaže da u zemljama u okruženju nije bio donesen zakon da se zemlja prodaje strancima pa je pod pritiskom jednostavno povučen i rok produžen za od 3-5 godina?O tome se malo više raspitajte....


Нисте у праву, ја Вама препоручујем да се распитате, а ево позивам и колеге из Хрватске коју су активни на овом форуму да напишу како је Хрватска заштитила своју пољопривреду, а верујем да има и колега који су упознати како је било у Мађарској!!!
ПРЕ СВЕГА, немамо ми никакве користи од навођења " како ови, како они ...ја знам ,ти не знаш и слично.." фокусирајмо се на нашу ситуацију.
 
Ma koji stranci kod nas da kupuju,ima kod nas par ljudi koji mogu da kupe svu zemlju.
Pre pola godine je pisalo u novinama da 4 nasih ljudi rade povrsine vece nego neke EU drzave ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh