Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zato sam i napisao možda,verovatno ste u ministarstvu bili obavešteni odakle se novac priliva.na osnovu čega se onda sad furaju sa milijardama a nisu ni dugove za ovu godinu izmirili.Izvini nisam imao loših namera,mislio sam da znaš pošto si bio bliži vatri.
 
zato sam i napisao možda,verovatno ste u ministarstvu bili obavešteni odakle se novac priliva.na osnovu čega se onda sad furaju sa milijardama a nisu ni dugove za ovu godinu izmirili.Izvini nisam imao loših namera,mislio sam da znaš pošto si bio bliži vatri.

Da, ko je bliži vatri ili se ogreje ili se opeče...mnogo sam mirniji i mnogo mi je lepše kad manje znam
 
Kod tebe je to slučaj jer si se opekao ,a ovi "novi" se greju pa im nije loše za sada.

---------- Poruka napisana u 12:32 ---------- Prethodna poruka je at 11:03 ----------

[TABLE="class: contentpaneopen"]
[TR]
[TD="class: contentheading, width: 100%"]Subvencije agraru u 2012. veće za 50 odsto [/TD]
[TD="class: buttonheading, width: 100%, align: right"][/TD]
[TD="class: buttonheading, width: 100%, align: right"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="class: contentpaneopen"]
[TR]
[TD="width: 70%, colspan: 2"]Postavio redakcija [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: createdate, colspan: 2"]Thursday, 22 December 2011 [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"]
milovanovic-milosh.jpg
BEOGRAD - Predlogom budžeta za 2012. predviđeno je da za agrar bude izdvojeno 30,3 milijardi dinara, što je za 9,2 milijarde više nego ove godine, izjavio je Tanjugu pomoćnik ministra poljoprivrede i trgovine Miloš Milovanović. On je istakao da će to ministarstvo u 2012. godini na raspolaganju imati ukupno 26,6 milijardi dinara za subvencionisanje poljoprivredne proizvodnje, što je gotovo 50 odsto više nego u 2011.
Milovanović je precizirao da je u 2011. godini za subvencije, regrese druge podsticaje utrošeno 16,8 milijardi dinara.

Od te sume, gotovo dve milijarde dinara su preuzete obaveze iz 2010, tako da je za ove mere realno iskorišćeno 14,8 milijardi dinara, naglasio je on.

Milovanović je rekao da će iz ukupne sume od 26,6 milijardi dinara za subvencije u 2012, biti isplaćeni novi podsticaji koji će iznositi 20,8 milijardi dinara.

Od ostatka te sume biće isplaćena sredstva za regresiranje ratarske proizvodnje iz 2011. koja će biti isplaćene do 31. januara 2012. godine, kao i obaveze iz poslednjeg kvartala 2011. koji se odnose na premiju za mleko, podsticaje za organsku poljoprivredu, podizanje višegodišnjih zasada i sredstva za genetsko unapređenje stočarstva, kazao je Milovanović, dodajući da navedene obaveze dospevaju u 2012. godini.

Planira se da razlikom između 26,6 milijardi i 30,3 milijarde dinara budu finansirane mere selekcije, kreditna podrška pod uslovima povoljnijim od tržišnih (subvencionisani krediti), podrška savetodavstvu, formiranje Sistema meteorološko - biološke službe za izveštavanje u poljoprivredi, kao i sredstva za razvoj stočarstva.

Agrarni budžet u 2011. godini iznosio je ukupno 21,1 milijardu dinara, podsetio je Milovanović, objašnjavajući da je planirano da agrarni budžet bude 30,3 milijardi dinara, imajući u vidu da su prihodi Fonda za vode i Uprave za poljoprivredno zemljište u 2011. bili veći od planiranih i kao neutrošeni se prenose u narednu, odnosno u 2012.

"Veća sredstva za subvencionisanje poljoprivrede su omogućena i tako štoće se projekat navodnjavanja finansirati iz kredita, a ne iz agrarnog budžeta odnosno Uprave za poljoprivredno zemljište", kazao je Milovanović[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Iza brega se valja nesto ... lagace nas dok ne prodju izbori . O uredbi da i ne pricam . Nacrt uredbe za 2012 donece do izbora i posle kud koji , a ti se zali upravi vodovoda ( ali u BG ) :osmeh: ako bude potrebno
 
"Veća sredstva za subvencionisanje poljoprivrede su omogućena i tako štoće se projekat navodnjavanja finansirati iz kredita, a ne iz agrarnog budžeta odnosno Uprave za poljoprivredno zemljište", kazao je Milovanović

Овај Миловановић нема меру,све више личи на Динкића(реч га ништа не кошта), субвенционисање производње и улагања у наводњавање су две одвојене ствари. Кредити, кредити....
 
Da, ko je bliži vatri ili se ogreje ili se opeče...mnogo sam mirniji i mnogo mi je lepše kad manje znam

To ti verujem,ja ne bih tamo izdržao 3 dana.Oni toliko lažu da i sami veruju da je istina.Ima sigurno i poštenih u ministarstvu i oni se opeku ili se sklone sami ili ih sklone.Oni su od 20 i nešto milijardi stigli za par dana do 60 i nešto,jesu li to priče za ostatak građanstva koji nema veze sa poljoprivredom ili za nas koji se bavimo poljoprivredom.Do juče nisu imali novaca a sad se već rasipaju.Nešto tu meni ne štima.Možda i grešim.možda su se opametili i videli ko može da zaradi u ovoj državi,mada višemislim da će pola pojestu maca a za drugu polovinu će baciti kost pa da se malo glođemo.
 
Ali do koliko hektara ce se subvencionisati sta nam vredi i da povecaju subvencije i duplo ako se subvencionise do 10 h.probace vec nesto matori prevaranti
 
To bi bio pravi potez , oni preko 30h njima i netreba sirotinja od drzave
Ne nego onoma ispod 30ha nemože ni Bog pomoći a ne subvencije takvi su otpisani,realno ako neko hoće da živi od zemlje treba mu malo više od 30ha(ratarstva)ako ima uz to stočarstvo onda to sve lepo nek progura kroz stoku,pa nek stane u red za subvencije za mleko i za krave,patke i morke
 
E onda cemo subvencije rasporediti od 0 do 30h nista
od 31 do 100 14 000 po obradjenom hektaru
od 101do beskonacno po 50 000 dinara po prijavljenom hektaru nezavisno dal je obradjeno ili stoji u parlogu
Kako vam se cini moj predlog ?
 
Ko o cemu vi opet o velikima i malima svi bi da oni drugi ne postoje.Ove pare koje su povecali u budzet su za ovu godinu razlika koju su obecali da ce dati do 31.1.2012. a razliku ce deliti samo na sitne jer im je cilj glasacko telo.Batalite vise prepucavanje o velikima i malima vec dajte konkretne savete kako svi SELJACI da dobiju neku pomoc.Jer subvencije nece biti kao pre.
 
Subvencije treba staviti na poslednje mesto. Za ostalo se treba boriti. Tek kad budemo ozbiljnije nastupili, ozbiljnije ce nas i shvatiti.
 
Druze i komsijo , ja sam zemlju radio i bez subvencija i raadicu i posle subvencija .
U naj vecem jeku ratarenja ja sam ostvarivao pravo na subvencije naj vise na 20% povrsina koje sam obradjivao , tako da mi nebi smetalo ni da ih ukinu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh