Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
puno se prica o subvencijama za stocarstvo i navodnjavanje, ratari se ne spominju (jel to treba nesto da znaci)
 
puno se prica o subvencijama za stocarstvo i navodnjavanje, ratari se ne spominju (jel to treba nesto da znaci)

Tačno je da se puno priča ali stočari nisu dobili ni deo od te priče,tako da ta priča ne pije vodu.Sve što su stočari dobili su subvencije po ha ko je u sistemu PIO
 
Budzet je uvecan taman da plate dugove iz ove godine i ostane isti i za 2013, sto u stvari i nije tako lose, posto sam ja mislio da cemo da oladimo za subvencije u sledecoj godini, ali nikada za lose vesti nije kasno...
 
Pa ovde kod nas se prave takve kombinacije da je uopšte nezahvalno komentarisati bilo kakve izjave i najave iz vlade. Nije sigurno ni ono što donesu napismeno, a kamoli ono što se samo hvale u medijima. Ja mislim da nas još jedino izvlači EU sa svojim uslovima da država mora da pomaže poljoprivredu, inače bi smo već davno pušili.
 
Tačno je da se puno priča ali stočari nisu dobili ni deo od te priče,tako da ta priča ne pije vodu.Sve što su stočari dobili su subvencije po ha ko je u sistemu PIO

mislio sam na budzet za sledecu godinu


Under the agreement, Russians will be able to buy European-made goods at far lower prices and to sell their oil and gas more efficiently.
 
Ja mislim da nas još jedino izvlači EU sa svojim uslovima da država mora da pomaže poljoprivredu, inače bi smo već davno pušili.
Upravo obrnuto, MMF a i EU preko njega, se protive povecanju budzeta za poljoprivredu. Ali, zato nemaju nikakav problem da daju lovu ovima nasima da spiskaju na gluposti i agencije.
 
Valjda ćemo na kraju dobiti nešto ........

http://www.dnevnik.rs/ekonomija/paorima-za-subvencije-stize-30-milijardi

У 2011. години за субвенције, регресе и друге подстицаје утрошено је 16,8 милијарди динара (од чега су готово две милијарде динара преузете обавезе из 2010. године), тако да је за те мере реално искоришћено 14,8 милијарди динара, док се у 2012. години планира 26,6 милијарди динара. Из ове суме исплатиће се нови подстицаји, који ће износити 20,8 милијарди динара. За остатак, до 31. јануара 2012. године биће исплаћено регресирање ратарске производње из 2011. године, као и обавезе које су настају у последњем кварталу 2011. године а односе се на премију за млеко, подстицаје за органску пољопривреду, подизање вишегодишњих засада и генетско унапређење сточарства. Наведене обавезе доспевају у 2012. години.
За разлику од 26,6 милијарди до 30,3 милијарде динара планира се финансирање мера селекције као и развоја сточарства, кредитне подршке под условима повољнијим од тржишних (субвенционисани кредити), подршке саветодавству, формирање система метеоролошко-биолошке службе за извештавање у пољопривреди.
 
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Vece-subvencije-samo-poljoprivredi.sr.html
"Званичници овог министарства ће на располагању следеће године имати укупно 26,6 милијарди динара за субвенционисање пољопривредне производње. Највећи део тог износа намењен је ратарима (6,27 милијарди динара)."
Zivi bili pa videli.

[h=1][/h]
 
6,27 milijardi ratarima :sta:
Ako se to odnosi na regresiranje repromaterijala onda je to manje nego ove godine
 
Šta li će sad smisliti kao uslov za subvenije po hektaru.....da mi je baba završila osam razreda osnovne?
Ali neka ,sve što oni smisle mi nađemo rupu u tome i odradimo.
 
Nažalost oni su namazaniji od nas,pa će polako zapušavati te rupe i ostaće nam samo mišija rupa da se zavučemo ako ne insistiramo na rešavanju glavnih problema a ne samo da su nam subvencije glavni problem.
 
Juce slusam u na RTS-u da Beograd subvencionise pretplatne karte za GSP sa preko 10 milijardi, a nama ceo budzet 30. Samo u nasoj banana drzavi.
 
Subvencije nisu problem nego rešenje.Što bi one nekom bile problem.Problem je u tome što ih sve države okruženja imaju(uglavnom veće) a mi i kad ih imamo uslovljene su nekim nerazumnim uslovima.I na kraju kad ispuniš i te uslove i sve odradiš kako " terba" ne dobiješ opare u obećanom roku.
 
Mnogo mi brate oni to para spominju samo ne znam odakle će ih namaći.Ima da vraćamo to generacijama.Baš me interesuje,možda Radivoj zna iz kog šešira se finansiraju subvencije,tj. od kojih para.
 
Zoki pa nas to ne treba da brine.Brine li njih odakle ja namaknem da platim 12000registraciju jednog traktora,da uknjižim zemlju 7000dinara,platim najskuplje gorivo u celom regionu....
To samo juče ,a tako svi mi radimo godinama.
 
Treba druže da nas brine,to su trenutne finansije (ako nisu iz realnih izvora),verovatno se zadužuju a neko to posle mora vratiti,ako ne vratimo mi,vraćaće naša deca.Kada bi se i mi kod kuće tako ponašali,kad god usfali para,podignemo kredite bez razmišljanja a ko će ih vratiti nije važno,veruj mi da jednom đavo dođe po svoje...
 
Poljoprivrednici i te kako treba da se zabrinu za to sto se drzava sad nekontrolisano zaduzuje jer je to jedina privredna grana koja funkcionise pa ce se njoj na ledja svaliti svi ti dugovi za neko buduce vreme koje ce biti izuzetno tesko.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh