Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Srdjan Zorz
Ako si mislio na moj post, samo sam hteo da kazem koliko su ljudi alavi da dolaze u tudj atar...
 
Pogledajte na Agroservisu trenutni rezultat ankete za koji vid subvencija se treba opredeliti.I to je možda prikaz nečega.
DA LI STE ZA PODSTICAJE MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE PO OSTVARENOM PRINOSU ILI PO HEKTARU?
ZA PODSTICAJE PO OSTVARENOM PRINOSU 37%

ZA PODSTICAJE PO HEKTARU 56%

SVEJEDNO 7%
 
@mindjusar
Kod mene je zakup do 120 eura,gospodine mindjusar,nije kao kod vas 250,a i ja kao mali nisam podigao cenu zakupa nego vi veliki ste je podigli,opsti grabez je postao za zemlju,posten covek ne moze da dodje do lanca zemlje u zakup,otimaju ljudi zemlju,poceli su i da se biju ko ce da je uzme,to su sve subvencije ucinile,molim lepo...

Da vas ispravim,ja sam mali,probao sam ja dati otpor tome,ali bi izgugio dosta površina,u susednom selu tip plaća 300eura po kj,nepita gde je zemlja,samo kešira,nisam ja taj koji diktira,samo moram pratiti ako mislim ostati u igri,Bogu hvala samo sam 5kj platio po 260,31kj po 250,a ostalo po 200,pa sve do 70eura,ali je otimačina,nemogu se ja praviti pametan previše,jer ću za pola sata ostati bez dobrog dela površina,ali nedam se,kod nas se kaže da jedna lastavisa nepravi proleće,pa kako svi,tako moram i ja
 
Da vas ispravim,ja sam mali,probao sam ja dati otpor tome,ali bi izgugio dosta površina,u susednom selu tip plaća 300eura po kj,nepita gde je zemlja,samo kešira,nisam ja taj koji diktira,samo moram pratiti ako mislim ostati u igri,Bogu hvala samo sam 5kj platio po 260,31kj po 250,a ostalo po 200,pa sve do 70eura,ali je otimačina,nemogu se ja praviti pametan previše,jer ću za pola sata ostati bez dobrog dela površina,ali nedam se,kod nas se kaže da jedna lastavisa nepravi proleće,pa kako svi,tako moram i ja
Ja kad bi imao zemlju u vojvodini jabije dao u arendu ili pod zakup
 
Pretpostavljam zasto mislis krave muzare. A moje pitanje je prosto, zasto i kako je doslo do te cene, i kome ide lova od zakupa?

A samo gledam kako cemo polako doci do moje osnovne ideje, a to je da je najbolje ukinuti subvencije. Pre svega, jer je ovakav sistem subvencija, jedinstven u svetu ( sto nije slucajno) , izgubio je smisao jer se proizvodjaci ne subvencionisu ( preciznije pomazu se samo neki, koji takodje taj novac u sutini ne vide, ali su zato ostalima troskovi uvecani), i iznad svega ovaj sistem je krajnje nepravedan.
 
To baš i nije bila u potpunosti tvoja ideja,ali nema veze

A najveći fazon za ovog lika iz susednog sela što ni netraži potpis za subvencije,niti ikakav potpis,ni ugovor o zakupu,nebi da kažem da ne ispadnem nešto što nisam,ali čovek je subotar,zaista neželim nikoga da omalovažavam i vređam,zemlju kupuje na večito po ceni i preko 10.000eura po kj,a sve ide na crkvenu zajednicu,i kako mi ostali da dođemo do zemlje,u zakup ili kako god,ima li neko mudar odgovor na ovo?

Matematiku nemože imati pa da mu je Bog ujak,ali eto,može im se
 
Sad mi subvencije lice na ovako nesto:
386160_10150531515132243_92917822242_8823257_530283903_n.jpg
 
To baš i nije bila u potpunosti tvoja ideja,ali nema veze

A najveći fazon za ovog lika iz susednog sela što ni netraži potpis za subvencije,niti ikakav potpis,ni ugovor o zakupu,nebi da kažem da ne ispadnem nešto što nisam,ali čovek je subotar,zaista neželim nikoga da omalovažavam i vređam,zemlju kupuje na večito po ceni i preko 10.000eura po kj,a sve ide na crkvenu zajednicu,i kako mi ostali da dođemo do zemlje,u zakup ili kako god,ima li neko mudar odgovor na ovo?

Matematiku nemože imati pa da mu je Bog ujak,ali eto,može im se
Šta da radiš kad u ovom momentu niko ne može ponuditi više!
Imaju pare.

---------- Poruka napisana u 20:50 ---------- Prethodna poruka je at 20:47 ----------

Opet je i to bolje nego da vam stranac pokupuje obradivu zemlju.

:haha::haha::haha:
Ako nisu stranci možda su marsovci.Znaš li gde im je centrala i odakle im ide kapital.
Živeo mekdonald!!
 
Ljudi čemu kuknjava,za to sam ja zadužen,ne mogu da verujem kakve su reakcije na mogućnost ukidanja subvencija.Nije to ništa tako dramatično,nego samo jedno lagano spuštanje na zemlju.Polako dolazi sve ono o čemu sam pisao a vi nazivali kukanjem,samo ne znam kako se zove ovo što sam čitao.
Ukidanjem subvencija,pada cena zakupu,to je neminovno,jer je i uvođenjem subvencija povećana cena zakupa.
Pravo tog što daje zemlju u zakup je da traži a onog što uzima da li će platiti ili ne,što je i normalno.Ipak je to njegova zemlja.Kada kupiš zemlju onda nemaš problema sa zakupom ali mnogi hoće da stanu na noge za kratko vreme i linijom manjeg otpora ali to neće da može.Gorak je paorski lebac.
 

---------- Poruka napisana u 20:50 ---------- Prethodna poruka je at 20:47 ----

:haha::haha::haha:
Ako nisu stranci možda su marsovci.Znaš li gde im je centrala i odakle im ide kapital.
Živeo mekdonald!![/QUOTE]

Koliko Todoric ima zemlje u Vojvodini? :haha:
 
Vesnarist ,nažalost primećujem u par postova da slabo razumete šta se želi reći.
Da vam pojasnim.
Na vašu rečenicu" bolje i oni nego stranci"
Ja vam objašnjavam da je i to strani kapital a ne domaći.
A vi odgovarate sa "Koliko Todorić ima zemlje u Vojvodini (smeh)"
Na takvu vašu konstataciju zapitam se vredi li i da polemišem sa vama kad očigledno ne razumete neke stvari.:ppozdrav:
 
Ne razume skoro sve,a pogotovo svoje pisanje.U svakom postu sam sebe demantuje ili negira.Prosto ne zna šta bi pisao.Verovatnu mu treba postova da bi mogao da postavi oglas.Zato treba da se strpimo još nekih 16 postova.:haha:
 
Zasto vas boli moje pisanje.
Koliko vidim kroz celu temu ste vi zaduzeni za iznosenje svog i ispravljane tudjeg misljenja.
Vas problem ako ne razumete.

Mozda ovde na forumu naucim sta pisati, ali tesko od vas dvojice. :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh