Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad ovrsimo kukuruz u sektembru i oktombru nema svrhe izvrsiti rebalans vec ispraznjenog budjeta , mora se naci nesto drugo da se mi koji obradjujemo zemlju zastititi od ovih neradnika .
Ja i ti cemo imati srece pa ce za 10tak godina priroda to sama resiti u nasem selu
 
@Djoker ti kazes da radis 270 kj jutara zemlje i solidno zivis?A sta cemo mi da kazemo sto radimo po 10 ha zemlje i zivimo od jedne plate od 40000,cetvoroclana porodica?Kako taj covek sa 10 ha da se registruje i da ostvari subvencije,ne moze nego mora dati svoju zemlju u zakup,zar ne?Sto drzava ne pomogne malom poljoprivredniku da i on ostvari subvencije ali da ne daje svoju zemlju u zakup nego sam da se registruje,a ne da ja dajem da se neki veliki bogati na mojoj zemlji,realno...Taj kome ja dam zemlju u zakup od mene uzme toliko da moze sebi da plati pola penzijskog osiguranja,njemu kad uzme od njih troje njemu subvencije ostanu 14000 po ha a meni 10000,van svake pameti...
 
Društvo bez svađanja,vređanja,omalovažavanja i prepucavanja.Temu sve doveli do tačke ključanja gde će najverovatnije raditi katanac ako se ne smirite.
 
@Djoker ti kazes da radis 270 kj jutara zemlje i solidno zivis?A sta cemo mi da kazemo sto radimo po 10 ha zemlje i zivimo od jedne plate od 40000,cetvoroclana porodica?Kako taj covek sa 10 ha da se registruje i da ostvari subvencije,ne moze nego mora dati svoju zemlju u zakup,zar ne?Sto drzava ne pomogne malom poljoprivredniku da i on ostvari subvencije ali da ne daje svoju zemlju u zakup nego sam da se registruje,a ne da ja dajem da se neki veliki bogati na mojoj zemlji,realno...Taj kome ja dam zemlju u zakup od mene uzme toliko da moze sebi da plati pola penzijskog osiguranja,njemu kad uzme od njih troje njemu subvencije ostanu 14000 po ha a meni 10000,van svake pameti...

Ako Vi tako razmišljate trebalo bi da Vam uzmu zauvek,bez da Vam plate,da se malo spustite na planetu Zemlju
Sami zavidite i samo zavidite,malo li vam je zakup od 200-250eura po kj??? Pa onda još izjava da se BOGATE na Vašoj zemlji,treba da Vas je sramota
 
Ju, sta sam sve procitao na ovih par strana sto sam imao volje da citam. Ljudi, urazumite se, procitajte parolu na dnu mog profila i uzivajte uz ovu lepu pesmu za koju se nadam da moderatori nece skloniti jer se odnosi na neke:



Inace, ja se iskreno nadam da ce subvencije i podsticaji biti u opticaju i u 2012. godini..
 
Nemogu da svarim kako neki razmišljaju,meni ostane 100-200eura čisto po kj (NEKUKAM),pritom doprinesem zaradi : trgovcima dalovima za polj. mašine,trgovcima semena,hemije,đubriva,goriva,maziva,itd,i proizvođačima istih,BUDŽETU,zatim ulažem obrtna sredstva u vidu moje mehanizacije u vrednosti od xxxxxxeura,NESEBIČNO svoj rad,gledam u nebo (RESKIRAM),i onda da mi zakupodavac (nebitno što nije moj,ali je nečiji) izjavi da se ja bogatim na njegovoj njivi,kažite mi KAKO OSTATI RAVNODUŠAN????
 
Budimo realni i razmisljajmo da zivimo u usranoj drzavi.Sta god daju dobro daju.Jos nesto,od blokade koja je bila jedinu vajdu ce imati ovi veliki a takvih je na dlokadi bilo 20% svi ostali su isli iz besa i prodesta a ne zato sto rade 100h.Sto se tice zakupa zemlje,nisu vlasnici zemlje krivi sto je ta cena nego oni sto uzimaju u zakup.Dodjete lepo kod mene i uzmete zemlju po 40evra kj,zato sto niko nece da je radi i zato nema cenu.
 


---------- Poruka napisana u 23:17 ---------- Prethodna poruka je at 23:15 ----------



Kažeš naj potrebnije je dati onima koji imaju do 10h. Da navedem i ja jedan primer: jedan moj komšija ima do deset hektara, ali ima i pet plata u kući i svih pet su iz bužeta(deda penziju. otac sad u penziji inače boi radnik sup-a, mati radi u opštini, žena u domu zdravlja, a on vatrogasac, a i zemlju je reg. na drugog i opet dobija sub. PA DA LI JE ON UGROŽEN.

Ima slučajeva svakakvih,samo što bih ga ja kaznio i to debelo što je zemlja na drugog,Ima modela koji t.o mogu da odrade.Samo što ima sličnih tvom primeru a imaju po 200.300 ha i više ali oni ne bodu toliko oči.
Cenu zakupa zemljišta su zakupodavci podigli sistemom,ja ću dati više.taj što daje zemlju u arendu ako nema cenu mora je dati pošto po to.
Jednostavno sve ove probleme koje smo mi izneli može ministarstvo regulisati ako hoće.
Kada bi sada vršili anketu na forumu videli bi koliko članova nema gazdinstva ba drugim imenima i tako to.Možda nekog ovo pogađa ali to je činjenično stanje(država je sama kriva što je to dozvolila).Da nema u vladi istih koji to tako rade onda ne bi mogli ni mi da mrdamo.
 
Ala se ovde zakuvalo... Mi imamo farmu svinja i jos ni jedan dinar subvencija nismo videli, jer svinje za drzavu nisu isplative, i ne zalimo se nego i dalje radimo i sirimo se. Prodavali smo ih i po 45 i po 170 i okolina sitnih domacinstava zivi od mene jer stalno kupujem prasice, kupujem kukuruz jer ne mogu dovoljno da ga proizvedem zbog deficita zemlje i svima je dobro (uvek ima izuzetaka koji nisu vredni pominjanja) a krenuli smo od par krmace, ali je trebalo skoro 30 godina da se ovo stvori.

Elem, htedoh reci da ima jos ljudi koji rade bez subvencija i opstaju na trzistu tako da svi malcice manje kukajte.
 
Nije to kukanje,podvlačim opet,radili smo i bez subvencija,al je zakup onda bio upola manji,a i sve je bilo jeftinije,npr euro je 2002.e bio 62din,gorivo 36.6 po litri,a soja kg 25din,zakup do 100eura,a sad euro 105,gorivo 120,soja 38,zakup 250 i premije,pa ja bih dao svoje premije rado,da nam vrate ona vremena
 
Zivelo loz ulje!

@mindjusar Secam se ja vremena kada je dizel bio i 17 dinara. Nisam hteo promene, ali ne kukam i uzivam gledajuci ljude kako se kaju.


P.S. Nema politicke pozadine, samo sam naveo ovo zbog velike razlike u nacinu zivota pre 10 godina i sada.
I ja se secam kad je bilo 500maraka bure....Ipak je bolje ovako.To sto je bilo nekad dzaba nikad vise nece,pa i hleb od 3din pod Milosevicem.Nekukajte vec zasucite rukave i samo napred,svako se snalazi kako zna i ume na nama nije da sudimo o nekome koga nepoznajemo vec da dajemo sugestije i predloge kako da svima bude bolje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh