PDA

View Full Version : Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26

baca
12-10-12, 22:16
Danas je uplaćena druga polovina para za dizel. Ostaje da uplate još subvencije.

Peet
12-10-12, 22:24
Danas je uplaćena druga polovina para za dizel. Ostaje da uplate još subvencije.
Kad si predao zahteve i dali si predao istog dana za subv. i naftu?

savle
12-10-12, 22:59
Ja sam predao 27.09. i za refakciju i za subvenciju i još ništa{"{":

oldtimer
12-10-12, 23:05
Danas legle pare za naftu. Predato pocetkom prosle nedelje.

Matic
12-10-12, 23:07
Oldtimer jeste li dobili ceo iznos refrakcije ili samo jedan deo?Ovde čujem ko god je dobio,dobio je samo jedan deo,ne sve.

oldtimer
12-10-12, 23:08
70 i neki dinar...nisam bas tacno racunao, ali mislim da je sve. Pogledacu sutra sta je predato, a sta uplaceno

kenco
12-10-12, 23:18
I ja sam dobio Samo deo

dekym
13-10-12, 00:45
Станковић је подсетио да је ребалансом буџета предвиђено око 150 милиона евра за субвенције пољопривреди."Надајмо се да ће та исплата бити за који месец. Нека се пољопривредни произвођачи за сада стегну", поручио је саветник у ПКС.
http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/poljoprivrednici-u-vojvodini-cekaju-subvencije_347095.html

Kaze " ZA KOJI MESEC " !!

A neko nista jos nije dobio , dzabe promene ..... dok nezablokiramo posle setve i vazduh a ne puteve ! Na vreme reagovati udruzenja do novembra meseca o zakonu i subvencijama u poljoprivredi podhitno . Dok se ne ujedinimo svi sa 5 do 50 Ha nema nama spasa !!

diklofen
13-10-12, 07:57
Hoće da zabrane izvoz osnovnih životnih namirnica što ,kako i sami kažu, će dovesti do pada cena poljoprivrednih proizvoda.Bud nas je suša dobro ošišala,a pomoći nikakve nismo dobili pa na sve to još i ove zabrane.Ovo više nema smisla.Zašto se uvek sve lomi na naša seljačka leđa?

mica967
13-10-12, 08:19
Upravu je Diklofen treba teret da iznese naprimer onaj koji je imao prinos 300 kg Soje po k.j.; 600 kg kukuruza po k,j, 14 tona šećerne repe po k.j. ili sa cenom tovljenika od 220,oo/kg pa dokle više.Niko ne spominje da su i nama drastično poskopili svi inputi u našoj poljoprivrednoj proizvodnji kao i rezervni delovi.

Zoran0230
13-10-12, 08:28
Oni će nas musti dokle god mogu.Vide da nema velikog otpora i uzimaće sve više i više.Sistem zavadi pa vladaj im je doneo uspeha a još sada kada su sve veće partije zastupljene u vlasti,nemamo nikog na svojoj strani i jednostavno smo predmet zaturen u ćošak.

goxgi
13-10-12, 09:14
Do 1.12.2012... je moguce podneti zahtev za subvencije...

marko22
13-10-12, 10:10
Zabrana izvoza nece dovesti do pada cena namirnica, vec do trenutnog unistenja poljoprivrede. A onda ce usled smanjene ponude opet cene biti visoke jer ce se roba uvoziti. Zamislite da nemci zabrane izvoz mercedesa jer je skup u nemackoj. Pa samo idiot razmislja na takav nacin. Pre tu bagru treba pitati zasto narod kupuje povrce i voce na grame. Pa ne jede se dnevno 10 kg hrane, da bi ljudima bilo skupo. Skupo je jer je narod sirotinja, i vise nema ni za krpice kod kineza. Jedino sto donosi neki suficit i devizni priliv ovi hoce da uniste. Uzas.

tesla
13-10-12, 10:38
Neće oni nas da unište, već da nas opelješe, da bi mogli pojedinci da se lepo obogate, a za narod ih baš zabole (dok glasa za njih (bilo koje od njih)).

nikola indjija
13-10-12, 11:37
ja sam danas digao neke novce dali je od subvencija ,nafta ili osiguranje neznam

mcbaycow
13-10-12, 17:30
70 i neki dinar...nisam bas tacno racunao, ali mislim da je sve. Pogledacu sutra sta je predato, a sta uplaceno

Pa to zato sto vam Ministar Zrenjaninac, ja predao prvog dana i samo pola novaca leglo, refakcije jos nema, samo 38,4din.

kiraj
13-10-12, 17:42
A Kikinđani ništa .

zeljkoo
13-10-12, 20:14
problem je sto svaka vlast gleda da ljudima u gradu bude bolje nego u selu,u gradu se skoro sve kupuje,ali sve je to da bi se vlast zadrzala veliki gradovi imaju i ogroman uticaj na rezulte izbora,ljudi u vladi nisu glupi,oni sede i prave racunicu a seljak radi,muci se i na kraju ga zaviju u crno.mi imamo 1500000 penzionera i hiljade i hiljade socijalnih slucajeva,svima njima je dovoljno da imaju jeftin hleb i zejtin a neko mor da plati tu razliku a to je seljak.Bio sam u Austriji pre par meseci,video sam sta ljudi rade i kako ali sam primetio da su cene skoro iste kao kod meso i mleko i ostle namirnice su malo skuplje nego kod nas ali zato jedan hleb ide i preko 2eu,zato nijihov seljak moze da zaradi i da dobije subvencije kakve zasluzuje a kada bi kod nas hleb bio 200dinara mislim da bi skupstina bila u plamenu za dva sata.u mom kraju sela izumiru naglo,drzava ti neda da napredujes vec ti pomaze da propadnes,teska vremena su za ljude na selu,to su jedini ljudi koji rade nesto u ovoj zemlji.voleo bih da znam kako promeniti sve to ali bice tesko.

mindjušar
13-10-12, 20:23
Neće ova nova klapa ostati do kraja mandata,to je evidentno

gagi21215
13-10-12, 20:29
http://www.poljopartner.rs/VestDetaljno.aspx?id=24931&grupa=1
Zanimljiv clanak!

mindjušar
13-10-12, 20:43
Kako da ne vode brigu o nama-da što pre padnemo na prosjački štap

marko22
13-10-12, 22:18
Ekipa na vlasti ume samo da se obogati na pregrupisavanju resursa. Na nasu nesrecu oni nikad nece biti u stanju da daju neku novostvorenu vrednost. No nasa nevolja je sto nisu u stanju cak ni te pregrupisane resurse da iskoriste, pa odatle imamo i smanjenje proizvodnje i BDP-a. Jednom recju stetocine. Od komunizma su preuzeli najgore, i dosli u najgori komunjarski stadijum, a to je ZELIM, nije bitna cena. Totalna dekadencija. Svi mi ostali, smo na zalost cist kolateral. Prvo su pali fondovi od tih jadnih penzionera, pa zatim kesovina u bankama, onda je imovina morala da se prodaje ispod cene, a preostala proizvodnja je normalno unistena usled nemara tj nesposobnosti. Sada je u toku uzimanje kredita, zaduzivanje sledecih generacija, i rasprodaja drzave. Odatle i pojava raznih likova, jer prosto vide svoju sansu u raspadu, kao hijene. Usled sve njihove opijenosti sobom, imamo sada i ovo skavodnevno ispiranje mozga sa raznoraznim glupostima, jer ti teletabisi sada zele potvrdu sopstvenog ega. I tako imamo bizMismena koji bi da ako moze ukrupni svojih 18 hilajda hektara. Imamo druge koji lako izdejstvuju zabranu izvoza sirovine jer eto njima treba, iako je imamo duplo vise od nasih potreba. Ovi treci hoce svoje basnoslovne kamate i dobar kurs. Cetvrti bi da odrze svoje kombinacije sa tenderima, dal struja ili put, nije bitno, bitno da je marza 300%. I tako redom? Gde smo mi tu? Pa nigde, bicemo topovska hrana. Za sada nas sisaju sa cenama, i raznim uslovljavanjima. Uskoro ce da nam izbiju adut u vidu subvencija. Polako su krenuli u akcija da drzava mora da proda poljoprovredno zemljiste jer eto nije efikasna, oni to mogu bolje. A nama spremaju da mozemo za platu da vozimo njihove masine, normalno za male pare, jer eto trziste radne snage itd.

grunt
13-10-12, 22:28
E dobri ljudi ovo su sve ispricane price odavno ....znamo vec unapred kako ce biti ,tako da nema nista od price a verujte ni od(bune na dahije)

Peet
13-10-12, 22:41
Neće ova nova klapa ostati do kraja mandata,to je evidentno
Varas se mnogo!!! Jos dugo ce vladati!!! Ko ce ih skinuti? Oni koji jos uvek nisu svesni koga su doveli na vlast???

Krlemrle
13-10-12, 23:19
Dok se ne ujedinimo svi sa 5 do 50 Ha nema nama spasa !!

Aha, došlo iz dupeta u glavu?!

mindjušar
13-10-12, 23:21
Varas se mnogo!!! Jos dugo ce vladati!!! Ko ce ih skinuti? Oni koji jos uvek nisu svesni koga su doveli na vlast???
Skinuće ih ko je i doveo-NAROD-kao Slobu

oldtimer
13-10-12, 23:27
Pa to zato sto vam Ministar Zrenjaninac, ja predao prvog dana i samo pola novaca leglo, refakcije jos nema, samo 38,4din.
Cuj Zrenjaninac...Komsija BRE, terasa u terasu! mLogo cu vajde da imam...Inace, izvinjavam se svima, i meni je leglo samo pola para...Ja sam u traktoru citao SMS-ove, a za svaki racun za naftu je stigla posebna uplata, i plus je nesto bilo na racunu, tako da sam pogresio...

Krlemrle
13-10-12, 23:40

A kad je opičeni Krlemrle uoči izbora govorio nekim ljudima iz svog okruženja da treba glasati za nekoga ko u poslednjih dvadeset godina ni na koji način nije učestvovao u vlasti, onda kažu Krlemrle je ćaknut.
-Kažu kako da glasamo za nekoga o kome ne znamo ništa?
-Pa kako tek da glasaš za nekoga za koga znaš da je rđav? Ako imam pred sobom desetoro vrata i znam da su iza prvih devet govna, a iza desetih ne znam šta je, naravno da ću da otvorim ona deseta iza kojih ne znam šta se krije, pa ako su i tamo govna nisam ništa izgubio ali sam barem pružio sebi novu šansu.
Zar imamo šta da izgubimo? Ušli smo u šemu kao Ameri - biramo između dve stranke čija se politika ni u čemu bitnom ne razlikuje.

Dr.Gruja
14-10-12, 08:23
Drugi agrarni forum

BOLJI DANI ZA POLJOPRIVREDU
Subotica, 12. oktobar 2012.
http://www.agroservis.rs/files/images/uz%20forum12.10..JPGGoran Knežević, ministar za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu, danas je u Subotici bio prvi govornik na Forumu „Hrana za Evropu”, koji je okupio 60 učesnika iz oblasti nauke, proizvodnje, poljoprivrednih kompanija i državne administracije.Ministar Knežević najavio je bolje dane za poljoprivredu i tu tvrdnju obrazložio sadašnjim i budućim povećanjem agrarnog budžeta, donošenjem zakona o podsticajima sa dugoročnom važnošću, kao i ponudom da gazdinstva imaju šansu da budu partneri sa državom u investicijama u sisteme za navodnjavanje. Pre podne u izlaganju na Forumu učestvovalo je desetak izlagača, koji su ponudili više predloga za izradu kapitalnih dokumenata vezanih za razvoj agrara u Srbiji.http://www.agroservis.rs/files/images/uz%20sevarlica%2012.10..jpgDr Miladin Ševarlić, predsednik Društva agrarnih ekonomista Srbije, poručio je da država u oblasti poljoprivrede više nema prava na nijednu grešku, jer ih je u prošlosti bilo i previše, i to u svim sektorima, i da je zbog toga važno da nova strategija poljoprivrede obuhvati poljoprivrednike-farmere, prerađivačku industriju i prateće delatnosti. On je podsetio da 40 odsto prometa roba iz agrara prolazi kroz takozvanu sivu zonu i da tu gube svi – država, jer nema dotoka novca u budžet, a i sve druge institucije u sistemu.Dr Ševarlić je bio kategoričan i izrekao je zahtev državi da bez razlike na sve pritiske, pa i zabranu ulaska u Svetsku trgovinsku organizaciju, ne dozvoli upotrebu genetski modifikovanog semena i hrane u Srbiji. Prema većini izlaganja, Srbija ima sve uslove da poveća vrednost svoje poljoprivredne proizvodnje, koja je sada šest milijardi, a da jedno poljoprivredno gazdinstvo, koje sada hrani 15 potrošača, poveća svoju produkciju, jer je u Nemačkoj broj onih koje snabdeva farmer 156.Suficit u izvozu agrara i njegovo tumačenje kao izuzetno uspešno, kako se čulo, nije realno. Naime, analitičari tvrde da smo po izvozu na kraju lestvice u Evropi, jer ta vrednost po hektaru ne prelazi 450 dolara.Forum u Subotici nastavlja rad do 13. oktobra, a redakcija lista „Moje Gazdinstvo” ovom događaju u sledećem broju posvetiće najveći deo prostora.

Goran Knežević o izvozu i isplati subvencijaU kratkom obraćanju novinarima, Knežević je rekao da su dati nalozi za isplatu subvencija po hektaru, što znači da se nalaze u trezoru. Na pitanje novinara o novoj zabrani izvoza hrane, Knežević je rekao da takva odluka ne postoji i ako bude potrebno Vlada će o tome odlučivati.

rasa02
14-10-12, 09:32
Nema boljih dana za poljoprivredu dok pored ministra poljoprivrede sede Kostic,Miskovic,...Oni prave njima bolje dane a poljoprivrednike gledaju kako da izrade(ima lepsih izraza al necu da psujem ovde).Koliko su puno ovi obecavali a nista nisu uradili da poljoprivrednicima pomognu,evo setva je uveliko odmakla a sem nafte po paprenoj ceni nista nismo dobili.Neverovatno koliko ministri poljoprivrede ne poznaju ili nece da sagledaju pravo stanje poljoprivrede u Srbiji.

Peet
14-10-12, 14:26
Daleko od toga da ne poznaju situaciju! Jednostavno vec nekoliko godina unazad jos samo od poljoprivrede mogu da muvaju jer jos samo tu se vrti novac a najlakse ga je uzeti.

Farmer II
14-10-12, 17:21
Ima ona prica kad je covek upregao 2 konja da vuku kola, i jedan je uvek vise vukao od drugog , koji se stalno kilavio. I tako jednog dana upadnu u neku baru i zaglave se posteno. I lik uzme bic pa udri po ovom radnom konju, da se izvuku. Tako danas, sutra, uvek...al ne zauvek, jer taj vredni konj naravno nije izdrzao.

Slobodno izvrsite poredjenje s poljoprivredom.

grunt
14-10-12, 17:42
Uz svu ovu pricu evo jedne anegdote iz 50ih god (vama zito nama slama mi necemo vise s vama)ali ovima danas ide i jedno i drugo

dekym
14-10-12, 22:07
Tako nam i treba , kad 3-5 % nas su ovih godina izlazili na proteste . Sad kukajte ... jer se bojite da zivite ( cast izuzecima ). Dok svi ne izadjemo protece Dunavom punooo vode , vidim ja .

debelaladovina
14-10-12, 22:32
Danas otisao na benziskoj pumpi da kupim dizel gorovo za traktor i ujedno da uzmem sta mi je potrebno da predam u trezor za povracaj novca za regresiranu naftu.Kada sam dao broj gazdinstva radnik mi kaze da opste ne postoji gazdinstvo pod tim brojem.Sta da radim?Dali je neko imao ovakav problem.Nisova benzinska stanica

Quercus
14-10-12, 22:42
Kako on može znati da li postoji gazdinstvo pod tim brojem?
Da li si mu dao karticu PG?

mcbaycow
15-10-12, 08:18
Izbaci mu kada ukuca u sistem.
@debelaladovina
Ako si mu dao validan dokument sa kojeg nije mogla da se desi greska, onda ne znam sta da kazem, jer je NIS preuzeo sve podatke iz trezora.

markokurjega
15-10-12, 09:38
Meni u petak legao ostatak refakcije za naftu sad su sve uplatili.Još samo subvencije.

paracinac
15-10-12, 11:06
Dace i subvencije ali tamo pred novu godinu misle oni na nas ako sada daju mi cemo da potrosimo a kada sneg padne sedi se kuci i pare se cuvaju :D

Zoran0230
15-10-12, 13:48
Šta se navodi u rubrici šifra-šifra kulture koja je bila posejana ili šta.

pidikanac
15-10-12, 13:55
Uz svu ovu pricu evo jedne anegdote iz 50ih god (vama zito nama slama mi necemo vise s vama)ali ovima danas ide i jedno i drugo
to je bila pesmica koja je glasila ovako
druže tito i jovanka
rodila nam talijanka (sorta žita )
žito vama
slama nama
ne sprežemo više s*vama

mcbaycow
15-10-12, 14:41
Šta se navodi u rubrici šifra-šifra kulture koja je bila posejana ili šta.

Da, izvadite iz trezora setvenu strukturu i prepišete je... 11.1 su žitarice, a 11.2 ind. bilje....

mcdonald
15-10-12, 14:52
Meni jedan deo legla za naftu

dekym
15-10-12, 16:56
Danas legao prvi deo za D2 , oko 36 din i nesto po litri

debelaladovina
15-10-12, 17:13
kada ukuca u racunar ne prihvata opste kao da ne postoji gazdinstvo.naravno da sam mu da broj registrovanog domacinstva ali nece da prihvati sistem

DusanA
15-10-12, 17:22
Meni u petak legao ostatak refakcije za naftu sad su sve uplatili.Još samo subvencije.

Da li si izracunao, koliko ispada po litru ?

dukej
15-10-12, 19:19
Meni je danas takođe uplaćen deo za naftu (36.07 din/l).

machak
15-10-12, 19:32
kada si predao?

dukej
15-10-12, 20:10
Ne znam tačan datum, onda kad je nafta poskupela, tih dana. (naftu sam kupio pre poskupljenja)

Krlemrle
15-10-12, 22:00
Danas otisao na benziskoj pumpi da kupim dizel gorovo za traktor i ujedno da uzmem sta mi je potrebno da predam u trezor za povracaj novca za regresiranu naftu.Kada sam dao broj gazdinstva radnik mi kaze da opste ne postoji gazdinstvo pod tim brojem.Sta da radim?Dali je neko imao ovakav problem.Nisova benzinska stanica

Izvini na pitanju, da li je gazdinstvo u aktivnom statusu ili je iz nekog razloga(kazna npr.) prebačeno u pasivno?

mikulaš
15-10-12, 22:09
I meni su danas uplaćene pare za naftu ukupno 74 dinara po litri.

Igor
15-10-12, 22:25
A za porvce nema ama bas nikakvih subvencija?

PetarT
15-10-12, 23:22
Ima li neko informacije o subvencijama za navodnjavanje, ili neki koristan link?
Hvala.

mindjušar
15-10-12, 23:26
Misliš na Uredba o uslovima i načinu korišćenja podsticajnih sredstava za podršku ruralnom razvoju kroz investicije za proizvodnju i plasman voća, grožđa,povrća, pečuraka i cveća u 2012. godini (http://www.mpt.gov.rs/postavljen/126/4827012.0062.35-1.pdf) ?

Nedavno su počeli obrađivati predmete,isplata još nije počela,ali do 15.decembra će kako kažu,sve biti isplaćeno,zvao ih danas

grunt
16-10-12, 08:36
Mislis sve subvencije koje su obecali?

markokurjega
16-10-12, 09:01
Da li si izracunao, koliko ispada po litru ?

Negde oko 72,5 din ,po mojoj računici

mindjušar
16-10-12, 10:14
Legle subvencije za žitarice i industrijsko bilje

dekym
16-10-12, 10:21
Novce za osiguranje useva neko dobio ?

goxgi
16-10-12, 10:29
Pre koji minut legle subvencije... 6420 minus avans koji sam primio...

idklecin
16-10-12, 10:47
Ala ste vi iz Novog Sada i okoline sretni medju prvima dobili,svaka cast

markokg1982
16-10-12, 10:48
Dal je to krenulo i po Srbiji, ili samo u Vojvodini?
Ne dobijam sms kada mi legnu pare na racun, pa jedino da odem da proverim..

dekym
16-10-12, 10:53
Da ,legle subvencije pre 20 min .

draganNb
16-10-12, 10:55
Kada ste predali?

goxgi
16-10-12, 10:58
Ja prvi dan - 11.ti po redu sam bio...

Matic
16-10-12, 11:02
Meni takođe.Industrijsko,krmno bilje i zitarice.

baca
16-10-12, 11:06
I meni legoše.

Milos M.
16-10-12, 11:06
Leglo i meni.

dzordz
16-10-12, 11:12
Ljudi pozdrav meni je danas uplaceno nesto sto ni sam ne znam sta.Pise uplata od premije za polj.proi. 5680 din jel znatesta je to?A inace radi malo preko 14 hektara i ova cifra mi se ne uklapa nikako!!??

dekym
16-10-12, 11:22
Ljudi pozdrav meni je danas uplaceno nesto sto ni sam ne znam sta.Pise uplata od premije za polj.proi. 5680 din jel znatesta je to?A inace radi malo preko 14 hektara i ova cifra mi se ne uklapa nikako!!??
Jesi uzeo avans proletos , i sta imas prijavljeno ( zitarice samo ) ?

dukej
16-10-12, 11:33
I meni je malo pre stigla poruka o uplati. Koliko sam iz cifre zaključio, to je razlika do avansa za žitarice.

dekym
16-10-12, 11:36
4920 din je doplata za zitarice , a za uljarice 2420 din ... Necemo sad o matematici ovde

savle
16-10-12, 11:40
Komšija, kada si predao papire?
Ja predao i subvencije i refakcije 27.09. i ništa, a koliko vidim dobijaju već oni koji su i kasnije predali.
Da znam da reagujem adekvatnoLkl{{

Tomo VS
16-10-12, 11:54
Legli novci i meni jos ja reko zadruga mi isplacuje kukuruze ali mi se nikako neuklapa racunica kad ono subvencije!

ljusha
16-10-12, 11:54
Legle pare,zahtev predat 21 septembra.

kiraj
16-10-12, 11:57
Dobio za subvencije a od nafte još ništa .Zahtev za subvencije i za naftu predati 16.09.

dzordz
16-10-12, 12:03
Jesi uzeo avans proletos , i sta imas prijavljeno ( zitarice samo ) ?

uzeo sam avans ali ovo mi nije jasno

savle
16-10-12, 12:05
Konačno, nekih 36din/l pre neki momenat sam dobio, predao 27.09.

dzordz
16-10-12, 12:05
4920 din je doplata za zitarice , a za uljarice 2420 din ... Necemo sad o matematici ovde

cekaj kazes 4920 za zitarice ukupno a ja avans dobio 1500 din po hektaru

machak
16-10-12, 12:12
došle pare, najverovatnije za subvencije za ind. bilje i žitarice, ne vidim po novom intesa online bankingu ni ko je uplatio ni šta. subotica, predato drugi ili treći dan.

savato
cekaj kazes 4920 za zitarice ukupno a ja avans dobio 1500 din po hektaruPrijatelju moras malo vise da mucnes glavom,nemoj se ljutiti.Ako si dobio avans za zitarice letos od 1.500 dinara po hektaru,sleduje ti jos 4.920 dinara po istom osnovu posto je ukupna cifra za sve 6.420 dinara.Masa ljudi nije uzimala avans i oni ce dobiti celih 6.420 dinara po hektaru!Ako si imao kojim slucajem Uljarice prijavljene,dobio si avans od 4.000 dinara i sleduje ti jos 2.420 din do onih 6.420 Nista specijalno,samo ti se kaze!Pozdrav

mindjušar
cekaj kazes 4920 za zitarice ukupno a ja avans dobio 1500 din po hektaru

Posebno uplaćuju žitarice,posebno industrijsko bilje,posebno krmno bilje...,pa razmaci mogu biti i sat vremena

mcbaycow
16-10-12, 12:23
Dobio za subvencije a od nafte još ništa .Zahtev za subvencije i za naftu predati 16.09.

Proverite to u trezoru, sve mi smrdi da zezaju zbog broja gazdinstva na racunu... Raspitajte se....

mindjušar
16-10-12, 12:26
Ja tek juče predao

dzordz
16-10-12, 12:31
Prijatelju moras malo vise da mucnes glavom,nemoj se ljutiti.Ako si dobio avans za zitarice letos od 1.500 dinara po hektaru,sleduje ti jos 4.920 dinara po istom osnovu posto je ukupna cifra za sve 6.420 dinara.Masa ljudi nije uzimala avans i oni ce dobiti celih 6.420 dinara po hektaru!Ako si imao kojim slucajem Uljarice prijavljene,dobio si avans od 4.000 dinara i sleduje ti jos 2.420 din do onih 6.420 Nista specijalno,samo ti se kaze!Pozdrav
Uz postovanje prijatelju koliko ja muckao glavom ako na 1500 treba da mi daju jos4920 po h ja treba jos 14100 i neki dinar da dobijem a ne 5680 din.samo za zitarice jer sam toliko imao prijavljeno.

- - - - - - - - - -

Posebno uplaćuju žitarice,posebno industrijsko bilje,posebno krmno bilje...,pa razmaci mogu biti i sat vremenaA na industijsko treba da uplate malo preko 10h tako da se ni to ne slaze pozz

mindjušar
16-10-12, 12:38
Možda si dobio na neko krmno bilje ili tako nešto

dzordz
16-10-12, 12:48
U pravu si bio mindjušar (http://poljoinfo.com/member.php?4600-mindju%C5%A1ar) sada sam zvao trezor i kaze to je za krompir a ja zaboravio skroz da sam ga i prijavio ok je pozz i hvala

kvicoje
16-10-12, 12:50
Meni leglo za žitarice danas

Farmer II
16-10-12, 12:50
Ni dinara, nesto predano jos letos, a ostatak sad u septembru.

mindjušar
16-10-12, 12:52
Ja ti kažem,ti mi neveruješ

- - - - - - - - - -

Ni dinara, nesto predano jos letos, a ostatak sad u septembru.
I to će biti odjuture,kao ovo danas,tako pred novu godinu

Farmer II
16-10-12, 12:56
Samo nek bude sto pre, ili se vise nece osiguravati.

Tombica
16-10-12, 13:00
inace,koliko vracaju od osiguranja(30-40%)?

mindjušar
16-10-12, 13:02
40% od premije bez poreza

Tombica
16-10-12, 13:09
Ok,hvala,pitam jer sam juce predao zahtev.I meni je nesto uplaceno od subvencija.

kristal
16-10-12, 13:22
I meni legle pare , i mislim kako su brzi posto sam juce predao za dizel , ali nije tako ove pare su subvencija za zitariceLkl{{

mcbaycow
16-10-12, 14:20
Samo nek bude sto pre, ili se vise nece osiguravati.

Nisam siguran, planiraju da uvedu osiguranje kao obavezu za subvencije...

mladizemljoradnik
16-10-12, 14:34
Danas dobio pare za subvenciju po hektaru a juce regres za naftu!;D}

Dr.Gruja
16-10-12, 14:59
Legle subvencije za žitarice i industrijsko bilje

diklofen
16-10-12, 15:10
Auuu i meni legle.
Pomoće mi da preguram 50% manji rod kukuruza,đubrivo od 70din/kg,seme od 66din/kg,punu i paprenu cenu nafte.......kako znaju da nam zamažu oči pa to je ne strašno već žalosno.

mindjušar
16-10-12, 15:13
Nisam siguran, planiraju da uvedu osiguranje kao obavezu za subvencije...

Nisam ni ja baš za bezvezne troškove,ali mislim da osiguranje baš i nije bezveze,e sad zašto bi to bilo obavezno,mislim da će do odgovora doći svako ko se zapita,sam,bez pomoći,ali mišljenja sam da ipak tolika ulaganja da vise bez osiguranja o koncu,i nije pametno,dogodine ću osiguravati i od suše,ali samo soju

spricer ladan
16-10-12, 16:31
Do kog datuma moze da se preda za naftu ?

mica967
16-10-12, 16:46
Legle subvencije za žitarice i industrijsko biljeIza krmno bilje.

DusanA
16-10-12, 16:57
Meni je legla refakcija i to samo deo, predao papire prosle nedelje.

markokurjega
16-10-12, 17:25
Danas legle pare za subvencije sad su sve komplet uplatili,taman sam počeo da ih kudim :lol::lol: a oni se odmah popravili.

amazon
16-10-12, 18:15
Dal neko zna tacnu cifru za korivo koliko vracaju ? meni uplatili deo negde oko 28din kad sam se preracunao

- - - - - - - - - -

Danas legle pare za subvencije sad su sve komplet uplatili,taman sam počeo da ih kudim :lol::lol: a oni se odmah popravili.
Kog datuma si predao?

debelaladovina
16-10-12, 18:24
Kada si predao papire za subvenciju po hektare?Unapred hvala na odgovoru

goxgi
16-10-12, 18:27
Mislim da je osiguranje besmislica, i jos jedna stvar da se izvuku pare seljacima... Da bi ga naplatio treba da drzava proglasi susu, a posto je ove godine "kada je sve izgorelo" nije proglasila, ne znam kada ce, kada napolju bude +70.... Glupost i otimacina para...

Farmer II
16-10-12, 18:30
Mislim da je osiguranje besmislica, i jos jedna stvar da se izvuku pare seljacima... Da bi ga naplatio treba da drzava proglasi susu, a posto je ove godine "kada je sve izgorelo" nije proglasila, ne znam kada ce, kada napolju bude +70.... Glupost i otimacina para...

Nije besmislica,nego je nerentabilno ako nema povracaja, preskupo je za mnoge.
Ne osigurava samo od suse, ima tu jos faktora rizika, grad, oluja, pozar, a to su sve nepogode lokalnog karaktera.

dekym
16-10-12, 18:38

Na susu mozda je 1 % osigurao .. a to nije merilo nego se gleda prosecne padavine na najblizoj mernoj stanici. Osiguravamo od leda , pozara samo

draganNb
16-10-12, 18:47
Na susu je sam o Delta Generali ima osiguranje!A znate ko je osigurao?Lkl{{

mindjušar
16-10-12, 19:02
Komšo,ja kad nešto neznam,pitam,a ti lupaš gluposti
Uzimaju se podaci sa meteoroloških stanica za padavine pa osiguravajuće gleda koliko fali do višegodišnjeg proseka,sve do 30% se smatra da ne nosi posledice koje bi bitno promenule poslovanje imanja,a preko 30% nedostatka padavina je već ŠTETA
Stim da će se uraditi navodno stanice za merenje padavina svugde gde postoji protivgradni sistem,pa će ti podaci biti relevantniji
Skupo?? Mislim da i nije skupo,premija je ove godine bila 4-4.5% od osigurane sume,npr soja 40 din/kg x 2500kg/ha = 100.000.00 osigurana suma,pa bi premija bila 4.000-4.500 RSD ali niko nebrani da se osigura i na 80 din/kg pa i 4.5t/ha ali tu je premija već oko 16.000 po hektaru,pa ko šta voli,a to će ministarstvo i dalje potsticati kao i dosad
Najveća šteta što se priznaje,jeste šteta od 40% u slučaju da fali više od 50% padavina u odnosu na višegodišnji prosek,ali po meni je i to u redu,jer ih nezanima koliko je npr soje ovršeno sa njive,ili je možda čak i navodnjavano pa možda štete od suše i nema

- - - - - - - - - -

Na susu je sam o Delta Generali ima osiguranje!A znate ko je osigurao?Lkl{{
ZNAMO ; A znate li zašto???

Ali mogao sam i ja,a mogao si i ti ; Ja sam saznao tek oko 20.juna,a osiguravano je do 10.juna u slučaju soje

drobi
16-10-12, 19:22
Legle i meni danas subvencije, predao 21.septembra u B.Topoli.>:({

goxgi
16-10-12, 19:24
Priznajem lupam gluposti, a ko prizna pola mu se prasta...Lkl{{:lol:

Zoran0230
16-10-12, 20:33
A sad u zdravlju i sreći potrošiti dugo očekivani novac a nakon toga dobro staviti prst na čelo šta nam uradiše i kako nam pomogoše u ovoj sušnoj godini.
-subvencije manje nego prošle godine
-krediti za poljoprivredu sa simboličnim kamatama ali dvocifrenim
-suša nije proglašena el. nepogodom baš zbog poljoprivrednika.
-prinudno klanje krava zbog poznatih razloga....
Šta očekivati dalje,ima li neko pametan odgovor a da nije bezobrazan.

kiraj
16-10-12, 20:42
Proverite to u trezoru, sve mi smrdi da zezaju zbog broja gazdinstva na racunu... Raspitajte se....Do sada, nisam čuo da je nekome iz naše opštine uplaćeno za naftu.

KishRobert
16-10-12, 20:44
Do sada, nisam čuo da je nekome iz naše opštine uplaćeno za naftu.

A jel uplacuju subvencije?
Danas cujem da su kod nas neki dobili,neznam kada su predali.

marko22
16-10-12, 21:01
Ali mogao sam i ja,a mogao si i ti ; Ja sam saznao tek oko 20.juna,a osiguravano je do 10.juna u slučaju soje
A ja saznao tek u avgustu. Za nekog kao ja, a ko vec neko vreme osigurava skoro sve useve, pojeo sam se ko mlad mesec sto nisam znao da moze od suse. Sigurno bih osigurao soju i deo kukuruza.

kiraj
16-10-12, 21:04
A jel uplacuju subvencije?
Danas cujem da su kod nas neki dobili,neznam kada su predali.Subvencije su danas uplaćene .

mindjušar
16-10-12, 21:26
Svima su danas uplaćene subvencije širom Srbije,a kome nije neka očekuje rešenje za pasivu

talianu
16-10-12, 21:31
Zašto?
Pa kod nas dosta njih nije ni predalo zahteva i ja među njima.

mindjušar
16-10-12, 21:34
Ko je predao do 10.10. a nije dobio,čeka rešenje za pasivu,a ostali koji budu predali posle 10.10.,dobiće DO 15.12.

talianu
16-10-12, 21:36
Taman da bude za zimovanjeLkl{{

mindjušar
16-10-12, 21:47
Treba l' da nazebeš?

MarkoSreta
16-10-12, 21:54
Kako pasiva,kada nema ni jedan kred niti neko zaduzenje..pojasni malo jer sam predao pre 10.10.

oldtimer
16-10-12, 21:57
danas legli novci... Oparilo se pola Srbije!

mindjušar
16-10-12, 21:58
NEŠTO sigurno ima,uzurpiranje državne zemlje,ili neki drugi prestup

bojcetic
16-10-12, 21:59
@mindjusar
Valjda do 10.11.2012 ?

mindjušar
16-10-12, 22:02
Nene,ko je predao do 10.10. dobili svi,a od 10.10. do 01.12 će isplata biti 15.12.

MarkoSreta
16-10-12, 22:04
Eh da je sreca da ima drzavne zemlje..ne znam moram sutra da proverim...

Deni
16-10-12, 23:01
I mene su danas uplatili, (predao 19.9. za subvencije, 9.10. za regres goriva)

paorpaor
16-10-12, 23:55
Meni samo za zitarice, a za uljarice ocekujem koliko sutra.

dzordz
17-10-12, 07:09
Nene,ko je predao do 10.10. dobili svi,a od 10.10. do 01.12 će isplata biti 15.12.ja predao 05 10 a nisam dobio subvencije samo premiju za nesto malo krompira

markokg1982
17-10-12, 10:02
Upravo sam podigao novac za subvenciju.

1,8ha pod zitaricama x 4920 din = 8856 (uplatili mi 8900din) tako da sam dobio koliko sam i ocekivao, cak i vise.

micko021
17-10-12, 10:03
Nene,ko je predao do 10.10. dobili svi,a od 10.10. do 01.12 će isplata biti 15.12.
Predao 08.10. za naftu, a 10-tak dana pre za subvencije i jos ni dinara mi nisu isplatili...

Mil
17-10-12, 10:28
Nije besmislica,nego je nerentabilno ako nema povracaja, preskupo je za mnoge.
Mene je na max iznos premije izaslo nesto jace od 1000 dinara po kj (bez povrecaja), za osnovne rizike (grad, pozar, udar groma). To uopste nije preskupo.

DusanA
17-10-12, 13:36
Kod mene jos nista, predao 08.10., do sada leglo samo nesto sitno za refakciju za januar, februar i mart.
Ostali, sa podrucija Pancevackog trezora, da li je nekom uplaceno ?

ta Peera
17-10-12, 14:11
Legle pare na račun >:({

Dr.Gruja
17-10-12, 14:48
Pored ovog novog ministra izgleda da se necemo vise druziti sa ::traktor::::traktor1::::traktor::::traktor1:: na magistralnim putevima srbije!!!:lol::lol::lol:

Sumadinac-Gruzanin
17-10-12, 15:03
Upravo sam podigao novac za subvenciju.

1,8ha pod zitaricama x 4920 din = 8856 (uplatili mi 8900din) tako da sam dobio koliko sam i ocekivao, cak i vise.

kad si predao zahtev?

Dolovac
17-10-12, 15:38
Kod mene jos nista, predao 08.10., do sada leglo samo nesto sitno za refakciju za januar, februar i mart.
Ostali, sa podrucija Pancevackog trezora, da li je nekom uplaceno ?jos nista predato dosta ranije neznam tacno kad

ida uljma
17-10-12, 17:23
danas potpisao za robne rezerve u beogradu u direkciji,subvencija legla jos samo nafta...

Tombica
17-10-12, 17:34
Jedno pitanje,nafta je kupljena po 155,90 koliko tacno se dobija nazad?Unapred hvala.(pitanje postavljeno zbog kolege)

dzordz
17-10-12, 17:43
legle i meni pare samo jos refakcija i ok je.

Rakin
17-10-12, 18:14
Do kad je rok za kupovinu te subvencionisane nafte?

mcdonald
17-10-12, 18:22
15 i novembar

danijel
17-10-12, 19:58
Do kad je rok za kupovinu te subvencionisane nafte?Do 15 novembra ali pozeljno sto pre

sale ratar
17-10-12, 20:36
I meni legle pare za subvenciju i za gorivo mada ja mislim da nisu sve( za gorivo).

milan971
17-10-12, 21:31
Ja jutros bio u banci , zahtev predat 4.10 i nista nije leglo.

siks
17-10-12, 21:41
Do kad se predaju zahtevi za subvenciju po hektaru?

dekym
17-10-12, 22:37
Dok je takvih ... " ja mislim " i ovi sto pitaju za rokove ... dotle ce nas hebati ovi iz ministarstva i njihove gazde . Pratite uredbe .. komunicirajte malo u selu sa ljudima, budite kooperativni... imajte stila, pa cete biti i obavesteni , a ne samo iz njive u stalu i iz stale na njivu !

MarkoSreta
18-10-12, 00:22
Ja sam juce bio u trezoru i rekli su mi da nema pravila i da su isplatili prve rokove ..ja sam podneo zahtev 27. o9 i nije mi isplaceno...ne ocekujem pasivu ....tako da bice para samo malo kasnije!

Kris80
18-10-12, 00:28
Juče mi uplatili 36,07 din. od goriva,a danas razliku do 6420 din.Lkl{{Ostalo još za gorivo oko 40 din. po litri.

Matic
18-10-12, 00:31
Ne znam kako ostali ali ja sam dobio svega nešto malo preko 4.000 dinara po ha.

Kris80
18-10-12, 00:38
Ako si dizao proletos neke novce i ako imaš i žitarice i industrijsko bilje upisano u Strukturu biljne proizvodnje,onda lako može da ti bude prosek oko 4000 din. po hektaru što ti još sleduje.>:({

mr_morales
18-10-12, 18:01
Prodje jos jedan cetvrtak i nista od uredbe o prolongiranju kredita. Polako ali sigurno, ova gamad sto je sad na vlasti, pokazuje da su vece barabe i vece lazovcine od predhodnih. Prvo sto ministar javno na TV-u laze narod da su se stekli uslovi za prolongiranje, a drugo sto sluzbenici u ministarstvu poljo. na svaki tel. poziv uvek imaju isti odgovor, bice prolongiranje 10000%, ceka se Vlada koja zaseda u cetvrtak. E, zbog toga od mene nece videti ni dinar, pa nek me tuze, nek me hapse. BOJKOT!

Zoran0230
18-10-12, 20:15
Ko laže,taj i krade a ko krade ne ide u zatvor.Kad sam bio mali ova poslovica je drugačija bila.

pujol
19-10-12, 00:24
Prodje jos jedan cetvrtak i nista od uredbe o prolongiranju kredita. Polako ali sigurno, ova gamad sto je sad na vlasti, pokazuje da su vece barabe i vece lazovcine od predhodnih. Prvo sto ministar javno na TV-u laze narod da su se stekli uslovi za prolongiranje, a drugo sto sluzbenici u ministarstvu poljo. na svaki tel. poziv uvek imaju isti odgovor, bice prolongiranje 10000%, ceka se Vlada koja zaseda u cetvrtak. E, zbog toga od mene nece videti ni dinar, pa nek me tuze, nek me hapse. BOJKOT!
Mene danas zvali iz banke da moram da idem do prvog da vratim kredit posto mi tad istice rok,ja ih pitam a prolongiranje sto javljaju,oni mi kazu da nema od to nista,ima u njihovoj verziji sa dvocifrenom kamatom,sve je to sljam do sljama.

Stanic
19-10-12, 00:51
Radice ponovo ::traktor:: koliko mi se cini. Ovi su bas ::lose::
Blokade im ne ginu ako ovako nastave,a kako cujem od ljudi iz mog mesta,a citam i na forumu imaju sve potencijale da budu najgora ekipa do sada. Da dodam,zvat je moj tata,takodje mu je receno da prolongiranja nema.

- - - - - - - - - -

Ma lazu svi zivi...
Posten,izmucen covek seljak sluzi za podsmeh,laganje,jeftinu igracku sa kojom se lako barata (to bar oni misli,al tako nazalost uglavnom ispadne). Njemu obecaju,a on,sta ce...bezi tamo-vamo,kuka,moli, (usput milion trauma),trazi obecano,al dzaba...
Ovim popisom bih voleo da se dodje do konkretnih stvari i rezultata,da ovo ministarstvo poljoprivrede dobije i neki +,da se dobije neki dugorocniji plan za poljoprivredu,al sve mi se cini da nema od toga nista.
Pisao sam u temi Cilj poljoprivrednog popisa pa da napisem i ovde.
Voleo bih samo da znam sta ce ovi polupismeni (teluske) biznismeni,sto im je deda ostavio slomljenu stolicu i po koju kokosku da prijave. Preko noci 2000ha,5000ha,10 000ha...sprdnja...
E,sad...da li ce se doci do tih njihovih gazda i rasvetliti se da su oni samo figure,ili ce i dalje da haraju i kao sve normalno.
U svakom selu ih ima bar po jedan. Silosi,automobili,traktori,kombajni,kuce...ludila. ..
Svaki taj gazda (od pre par godina) ima vise para nego neki najjaci farmer u Evropi,a radio je celih 5,7,ili ajd mozda 10 godina. Lkl{{
To mi obicni smrtnici ne mozemo da postignemo ni na igrici Farmer na amater nivou i sa siframa za pare.
Joj...

DraganVš
19-10-12, 01:18
Ovi "koji vas muče" će prijaviti zemlju, kao i mehanizaciju i objekte koji su već u nekoj evidenciji (hipoteka, krediti subvencije...) a ostalo neće. Ali mogu da tvrdim da popisni upitnik neće imati veze nisačim. U ovo sam siguran iz 2 razloga. 1. potpuno su neupotrebljivi podaci zbog lažiranja.(jedino je moguće proveriti zemlju-i to uslovno) 2. i kad bi neko hteo da zloupotrebi podatke ne bi imao infrastkturu za to, jer se podaci sakupljaju kao zbirni statistički preko rzs.
Jedino je moguće "kupovanje" pojedinačnih popisivača od strane raznih agenata prodaje...ali to se rešava spuštanjem slušalice...

gagi21215
19-10-12, 08:38
Ima ministar sada vise posla u Specijalnom sudu u Beogradu ,nego u ministarstvu.A krediti su mu zadnja rupa na sviralu!

vvelja
19-10-12, 13:57
Blokiran racun ministarstva http://www.mpt.gov.rs/articles/view/13/3033/index.html

DusanA
19-10-12, 15:00
Znaci, zato kasne novci, ja bio danas u banci, i nista.

Freelancer76
19-10-12, 15:55
Ja uhvatio poslednji voz izgleda, prekjuče legle pare :-\

ida uljma
19-10-12, 16:12
au,od ovog moze da se rikne,za dlaku sinko..

markokg1982
19-10-12, 16:20
Baš me zanima za koliko će rešiti ovaj problem. Upravo je ova vest bila i na vestima.

dekym
19-10-12, 16:23
Danas oko 11h legao drugi deo za D2 ... Ovo je bilo blizu ::sretan pecaros::! ... A sta sa ljudima koji cekaju ? E zemljo Srbijo kuda ti ides ...

http://www.rtv.rs/sr_ci/politika/racun-blokiran-neizvesna-isplata-subvencija_348335.html

Fantastiko015
19-10-12, 16:33
Tako nam i treba kad nismo slozni. Prvo nas podele na ratare,stocare,povrtare,vocare onda nam bace kosku i mi se pokoljemo izmedju sebe a oni zgrcu kajmak. Tako sad i za subvencije !

csaba971
19-10-12, 17:00
Ljudi treba da se organizujem jes da sam ja dobio subvenciju i refakciju ali bez obzira !

Quercus
19-10-12, 17:11
Ko laže,taj i krade a ko krade ne ide u zatvor.Kad sam bio mali ova poslovica je drugačija bila.
Ovaj je bio i u zatvoru,pa ništa...

IVAN ILIC
19-10-12, 18:11
To sa zatvorom jos im dodje kao dobra preporuka za visoke pozicije.

Deni
19-10-12, 18:13
Nema novca u agrarnom budžetu....

AGRARNI BUDŽET 2013. GODINE MANJI OD PLANIRANOG OVOGODIŠNJEG
Beograd, 19. oktobar 2012.
Nacrt budžeta za 2013. godinu, u kojem poljoprivrednici gledaju samo sumu izdvojenu za Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, iako je umanjeno u odnosu na tekuću godinu za 5,74 milijardi dinara, danas nije pobudio komentare među paorima. Zapravo, za 2013. godinu, prema Nacrtu budžeta, planirano je da ukupno izdvajanje za agrar iznosi 35,14 milijardi dinara. Reč je o umanjenju za oko 14% u odnosu na ovu godinu.
Pre petnaestak dana Goran Knežević, aktuelni ministar za poljoprivredu, u razgovoru sa proizvođačima mleka preskočio je prognozu o budžetu za narednu godinu, ali je jasno poručio da će Agrarni budžet u 2014. godini biti pet odsto od ukupnog. Prema računici do koje je došao „Agroservis”, u tom slučaju povećanje u 2014. godini bi iznosilo najmanje 20 odsto, ako bi osnovica celog budžeta ostala ista što je nemoguće očekivati. Prvi predlozi za finansijsku konsolidaciju od nadležnog ministarstva ne predviđaju ovakvu stavku, pa se i topi predizborno obećanje o agrarnom budžetu u iznosu od pet odsto iznosa iz državne kase. Danas u Ministarstvu poljoprivrede niko nije bio spreman da komentariše podatke iz Nacrta budžeta, niti dugoročnu projekciju. Ali smo saznali da je sve još podložno promenama i da tokom vikenda sledi još jedno „ozbiljno čitanje”. U udruženjima poljoprivrednika još nisu upoznati sa navedenim podacima i umesto komentara o ciframa našem novinaru je rečeno da „ne veruju da će budžet biti manji od prošlogodišnjeg”. Poljoprivrednici koje smo juče anketirali o ovom agrarnom dinaru su rekli i da nema smisla pričati o novom budžetu kada iz starog sporo stižu novci. Čuli smo i sumnje o tome da obećano „neće biti isplaćeno”, a pogotovo posle saopštenja o dugovima iz prošlosti i prinudne naplate.

kiraj
19-10-12, 18:40
Proverite to u trezoru, sve mi smrdi da zezaju zbog broja gazdinstva na racunu... Raspitajte se....
Legle pare od regresa za dizel ,oko 38,5 din/l.

GANGA
19-10-12, 18:52
Прегомилани стари дугови у Министарству пољопривреде стигли на наплату и блокирали рачун19.10.2012.
Доведена у питање исплата субвенција пољопривредницима и нормалан рад свих служби МинистарстваБивши министар Саша Драгин, али и његов наследник Душан Петровић, оставили су дугове који се принудно наплаћују блокадом рачуна Министарства пољопривреде. Субвенције пољопривредницима које је усвојила актуелна Влада Србије, а највеће су у последњих 25 година, касне до пољопривредника збогчега постоји бојазан да неће моћи да се спроведе јесења сетва по плануМинистарство пољопривреде, шумарства и водопривреде је на основу принудне наплате дуга по судским решењима, од почетка 2012. године до данас укупно платило 1,2 милијарде динара, а јуче је на наплату стигао и нови износ од 204 милиона динара.Наплата овако великих дугова у кратком року путем изненадних блокада рачуна Министарства ремети нормално пословање и усвојене планове, а пре свега исплату субвенција које су обећане пољопривредницима и које је Влада Републике Србије усвојила у циљу подизања пољопривредне производње наше земље.2008. године, на основу Уредбе о исплати средстава некомерцијалним газдинствима, Министарство је требало да исплати по 40,000 динара пољопривредницима, али се по налогу министра Саше Драгина исплаћивало дупло мање, односно 20,000 динара по газдинству. После тога, овај проблем није решен од стране министра Душана Петровића па се данас обавља принудна наплата дуговања. И не само то, наплаћује се и велика свота новца судских трошкова и адвокатских услуга који следе по донетим судским решењима.Министарство процењује да ће укупан износ принудних извршења достићи додатних 1,5 - 2 милијарде динара током 2013. године што ће у правом смислу речи блокирати нормалан рад Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде.Министарство ће у координацији с Владом Републике Србије покушати да реши овај велики проблем.
A detaljnije na sajtu:http://www.mpt.gov.rs/articles/view/13/3033/index.html

sale.d
19-10-12, 18:53
U ove price ni deca vise ne bi poverovala.Poceli sa isplatom pre tri dana i sada odjednom blokirali racune,a oni nista nisu znali o zaostalim dugovanjima,nego doslo to tako odjednom.Naravno krivi su prethodni ministri.a ovaj ce biti kriv novom ministruP i tako to ide u nedogled,a mi jebasmo jeza u ledja.Pa posto su blokirali racune min.polj.nece se krediti prolongirati i naravno nece biti novih kredita sa sub.kamatom.

- - - - - - - - - -

U ove price ni deca vise ne bi poverovala.Poceli sa isplatom pre tri dana i sada odjednom blokirali racune,a oni nista nisu znali o zaostalim dugovanjima,nego doslo to tako odjednom.Naravno krivi su prethodni ministri.a ovaj ce biti kriv novom ministru i tako to ide u nedogled,a mi jebasmo jeza u ledja.Pa posto su blokirali racune min.polj.nece se krediti prolongirati i naravno nece biti novih kredita sa sub.kamatom.

mcdonald
19-10-12, 19:15
Deca nece verovati ali oni Bg.Ns. i itd u stanovima ko gleda rts verovace da ovii nisu krivi nego oni, ako nekom blokira racun bez ikakvog najave tesko verovati da se nisu bili obavesteni dace biti blokiran racun !!:-X

mcbaycow
19-10-12, 20:26
Legle pare od regresa za dizel ,oko 38,5 din/l.

Uh, i bio je red. Izvinite ako sam Vas uznemirio, bio sam zaista skeptik sto se tice bpg-a.... U zdravlju ih troskarite....Lkl{{

Zoran0230
19-10-12, 20:32
Nisu bili obavešteni:lol:
U jedno budite sigurni,građanstvo koje nema veze sa poljoprivredom misli da smo ili ćemo sbe dobiti od države akad im kažeš da nisi video ni skrjan dinar ,kažu: pa ja gledaona TV.Mnogo puta izgovorena laž postaje istina.

gagi21215
19-10-12, 20:46
Sada imaju i alibi,nemoraju da placaju.::lose::

mindjušar
19-10-12, 21:04
Ovi će nas dokusuriti,ubrzo ćemo mi na prosjački štap,samo da nekolicina ima još više

savato
19-10-12, 21:08
To znaci sledece godine mozda...

marko22
19-10-12, 21:19
Pa sa obzirom da su neki ostali u sedlu, mozda ...

CAFEZ
19-10-12, 21:41
para nema za sitnu raju,a za tajfune je bilo. Zar cemo opet paliti masine i naput krenuti

mindjušar
19-10-12, 21:43
Trćili se godinama,sad j..u i bez da spustimo čakšire

pujol
19-10-12, 22:04
I sta sad,ostadoh bez corava kinte,neka nema veze,svi rakovi dobili dabogda.:":214

CAFEZ
19-10-12, 22:10
moz da ih kunemo kolko hoces od toga nema nista moramo da reagujemo sto pre

pujol
19-10-12, 22:14
sta ce reagujemo oni koji su trebali su dosad dobili pare a za nas pare na sud ;D}

zeljkoo
19-10-12, 22:16
dace pare sigurno samo mora da se ceka,situacija je komlikovana,kome verovati pitanje je sad?mozda je ovo istina a mozda ne,predhodna vlast nas je zaduzila i prezaduzila a sta ce ova uraditi videcemo za godinu ili dve bice teze nego sto je bilo jer para nema.

CAFEZ
19-10-12, 22:24
ma neka cekaju oni mi smo se vala dosta nacekali, a ako i ove cekamo onda necemo docekati nista a starost ce nas stici a kad ostarim onda ce me tako boleti uvo za sve .
NEMA CEKA LAZO gvozde se kuje dok je vruce,a svinje se ucu da ne seru u valov gde jedu dok su prasici

GANGA
19-10-12, 22:29
Malo se ivinjavam nisam do sada uspeo da dam još jednu informaciju sa Dnevnika RTS gde se govori o ovome ali u drugačijem kontekstu po onom možda će se i naći para. A na sajtu što sam dao predhodni dan gosp. Golubović daje sasvim drugu izjavu u vezi subvencija PA ZAR JE MOGUĆE DA ONI ŽIVE I RADI U RAZLIČITIM GRADOVIMA OVE NAŠE VELIKE SRBIJE A NEMAJU NIŠTA OD KOMUNIKACIONIH SREDSTAVA PA BAR DA SE DOGOVORE DA IZNOSE BAREM SLIČNE IZJAVE IZGLEDA KAKO SE KOME SVIDI TAKO PRIČA DAL U PRAZNO VIDEĆE SE.

mzupunski
19-10-12, 22:30
Meni je pre neki dan uplaceno oko 34.000,00 dinara na racun za 7ha povrsine. Dobio sam avans proletos, i to bi trebalo da je umanjeno. Nadam se da ce i onima kojima nije uplaceno stici :)

MOMOSARIC
19-10-12, 22:47
Ova naša šuntava Rep. Srpska a i BIH je izgleda jedina država na svijetu gdje nema nikakvih subvencija za poljoprivredu (bar za ratarstvo) . Prošle godine je bilo bar za pšenicu a ove ni to . Nezvanično sam čuo , da su rekli kao netreba , na žitaricama se može zaraditi a pšenice će biti dovoljno netreba forsirati . Kad prije samo saznaše da će pšenice biti dovoljno , i kako će biti dovoljno kad je Bosna uvozila pšenicu odkad je krmača rep zavrnula.
J... vaku državu , i kad se rodi ovde .::lose::

spasoje
19-10-12, 22:53
Al,, zato krntija od auta ima za volju i tu ces se ti naci sa deloma.>:({OFF.

MOMOSARIC
19-10-12, 22:59
Eto vidiš , poslali nam neko "djubre" od djubreta po tržišnoj cijeni i onda kažu eto to vam je subvencija .
Ma da Spasoje , da nije trgovine davno bi zagasio.

GANGA
19-10-12, 23:11
Ako se može otvoriti slika videćete današnji izveštaj ako ne ima nešto što mi i nije jasno, registracija vozila iznosi 1 486 304,68 dinara a ispod toga piše automobili 59 790 600,00 dinara, dali su to novi sada kupljeni ili šta već nerazumem. http://www.mpt.gov.rs/media/images/article_photos/1/thumb_PrinudnaNaplata2012I%20izmena.jpg

fiat615
19-10-12, 23:13
Znateli mozda oce li biti kakvi subvencija za traktore i poljoprivredne masine kod nas u repblici srpskoj za 2013

GANGA
19-10-12, 23:19
Ako se može otvoriti slika videćete današnji izveštaj ako ne ima nešto što mi i nije jasno, registracija vozila iznosi 1 486 304,68 dinara a ispod toga piše automobili 59 790 600,00 dinara, dali su to novi sada kupljeni ili šta već nerazumem. Ili posetite ovaj sajthttp://www.mpt.gov.rs/articles/view/13/3033/index.html?menu_id=10 pa će vmožda neko i protumačiti stavke. http://www.mpt.gov.rs/media/images/article_photos/1/thumb_PrinudnaNaplata2012I%20izmena.jpg

- - - - - - - - - -

MOMOSARIC
19-10-12, 23:27
Znateli mozda oce li biti kakvi subvencija za traktore i poljoprivredne masine kod nas u repblici srpskoj za 2013

To se nezna do jan-feb dok ne izadje novi pravilnik. Vjerovatno će biti zato što se odluka o tome donosi na ručku sa uvoznicima mehanizacije .:-\

fiat615
19-10-12, 23:30
Bas tako dignu cijene mehanizaci i onda uvedu posticaj 35-40%, mislio sam mozda neke prikljucke obnoviti pa cu cekati tamo april mjesec.

dekym
20-10-12, 08:49
Поменимо, ових дана се спекулисало и о новом систему подстицаја за пољопривреду који је најављен из Министарства. Наиме, у јавност је процурила вест да ће субвенције с 12.000 динара по хектару пасти на 7.000, док ће произвођачи млека имати исте премије какве су им обезбеђене ребалансом буџета, односно седам динара по литру млека.

Blago nama !

pop
20-10-12, 19:34
Koliko su u stvari subvencije ove godine oko 5000 / ha i koliko se još dobije za naftu po litri. ja sam proletos imao bonove o kakvom prolćenom avansu vi pričate?

mims
20-10-12, 19:45
6420 din po h plus gorivo, avans je za ratarstvo bio 1500 din po h.

Postar
20-10-12, 19:52
Jel te subvencije dobije svaki registrovani poljoprivrednik? ili mora se prijavi za dobijanje tih subvencija? Za gorivo znam kako ide.

mims
20-10-12, 19:54
Ko se ne prijavi neće dobiti.

Quercus
20-10-12, 20:02
Држава нема пара да исплати паорске субвенције? (http://www.dnevnik.rs/ekonomija/drzava-nema-para-da-isplati-paorske-subvencije)

grunt
20-10-12, 20:11
E pa da vidim sad ko ce na ulicu pola je dobilo pare a pola nije aha!???

kockasalascenej
20-10-12, 20:33
Ahaaa...ja nisam.::samo bes::

IVAN ILIC
20-10-12, 21:13
Nisam ni ja,a nece izgleda ni vecina kako stvari stoje.

grunt
20-10-12, 21:21
Znaci ima nas par,odlicno kad krecemo ::traktor1:: po :-\

IVAN ILIC
20-10-12, 21:39
Pa nismo valjda u takvoj manjini?

Zoran0230
20-10-12, 21:48
Ima nas,boranija>:({

kockasalascenej
20-10-12, 21:57
Mozemo mi u p....m...

mcdonald
20-10-12, 22:00
Ja nesto dobio nesto ne onda ja moracu flesom traktor na pola ^-^Lkl{{ bar nesto dobio

gogi666
20-10-12, 22:38
Jel dobio iko od juče šta?

ddragan
20-10-12, 22:43
Vikendom ne rade.

Krlemrle
20-10-12, 22:52
...planiraju da uvedu osiguranje kao obavezu za subvencije...

Pitam se koliki bakšiš su im ponudile osiguravajuće kuće da uzmu tako nešto u razmatranje. Da li bi se to eventualno odnosilo na osiguranje useva? Od čega ćemo to morati da osiguramo useve - da li od suše ili poplave, klizišta, grada, razornih vetrova?
Zašto ja na primer da imam obavezu da osiguram od poplave zemlju na kojoj znam da nikad ne stoji voda.

Mogu jedino da razumem i opravdam da uslov za dobijanje subvencija bude obavezno životno osiguranje umesto usranog PIO-fonda. Ovo kažem kao neko ko nije životno osiguran niti bilo ko u porodici. To će se uraditi kad se bude moralo na ime nosioca gazdinstva jer će te pare osigurnik ili neko njegov nekada dobiti za razliku od PIO fonda od koga nema ništa.

gagi21215
20-10-12, 23:47
Mozemo mi u p....m...

Slazem se!

mikulaš
21-10-12, 00:50
Jasam dobio i subvencije 6400 dinara (umanjene za avans iz maja) i za naftu 74din po litiri, ali solidarišem se sa većinom, i kada krećemo ::traktor1:: ?

grunt
21-10-12, 07:50
Kad! pa sto reko jedan klinac kad je dosao iz skole i dobio jedinicu iz matematike,mama ga grdi sta si to uradio kaze on mama ja sam se zavukavo:lol::lol::lol: ili ko jare sad cu samo da se zahukcem jaooo Srbijooo

Zoran0230
21-10-12, 08:25
Ne pale oni više na proteste koji u startu nisu išli u pravom smeru nego u korist interesne grupe i zato je vreme da platimo danak neslozi

IVAN ILIC
21-10-12, 09:47
Obrni-okreni,u ovoj ludoj kuci uvek se kola slome preko seljackih ledja.Milioni evra se svakodnevno rasipaju na raznorazne gluposti,ali pare seljaku se najteze daju.

markokurjega
21-10-12, 10:39
Gledam sad emisiju na B92 ,i smejem se od tuge, prvo ovaj Uroš otišo kod nekog seljaka koji uzgaja svinje ,i tamo reklamira Gebi hranu ,gde god se okreneš gebi hrana,a vrhunac priča sa nekim inžinjerom iz gebija,i dok mu ovaj nešto priča on uzo šaku hrane iz džaka i jede ,ja se pocepao od smeha,reko koliko su mu platili kad jede hranu za svinje,a onda posle uključio ovog Golubovića iz ministarstva tek te nebuloze.Na kraju priče subvencije su pod znakom pitanja jer moraju da nađu kako znaju i umeju 1,5 milijardi dinara da bi isplatili dugove iz 2008,a znali su reći seljaku da se pruži za pun iznos cene nafte a sad nema za vraćanje ,i još da će izgleda sledeće godine imati pravo i pravna lica na subvencije.Pa sad ko tu koga voza, izgleda da će seljaci opet platiti za sve.

mcdonald
21-10-12, 10:48
Uvek seljak vuci manju sibicu , po meni ovi su znali da ce doci do blokada racuna neko dobi sve ,neko deo , neko nista od subvencija sad ce da se prica oko subvencija jedan mesec ,mesec ipo .ko dobio ko ce jos da dobija levo desno i niko nece da iko da se trazi odtsetu za suse sto su obecali ,ovo subvencija svakako moraju da se isplatiti sad ili mozemo ih tuziti posto zbok cega sad su blokirani isto neko nesto obecalo pa neko nije isplatilo

DusanA
21-10-12, 10:52
To nam je zato sto nismo organizovani, a i kada nas zastupaju razni ljudi i udruzenja, oni se brzo prodaju za licne interese, sto je stara prica siromasnih drustava.
Gledam, citam i srecan sam sto ne zavisim ni od koga, a posebno ne od politcke volje i politicara. Gledam kako se ljudi prodaju za sitne pare, kako lazu sami sebe, sve zarad materijalne dobiti ili radnog mesta, katastroga, jebem ti posao i profesiju, ako si ti postavljen tu zbog policke podobnosti i moras da radis u interesu svojih nadredjenih i da drhtis za svoju egzistenciju od volje i samovolje tamo nekih predsednika necega, a svi su redom u govnima do guse. Prljavih ruku i uprljanog obraza.
Neka nam uzmu subvencije, i neka im bude na zdravlje. Bice nama dobro i bez njihove subvencije, ja bih voleo da se samo drze podalje od nas.

animal sciense sax
21-10-12, 14:37
Postovane kolege,
Pokusavamo da reformisemo udruzenje poljoprivrednih inzinjera i tehnicara Srbije, ali i oni koji zele da se prikljuce toj grupaciji su dobrodosli. Cilj ce biti zajednicki nastup i zastita interesa srpske poljoprivrede. Naime udruzenje bi imalo Opstinskog predstavnika ali i regionalnog koga bi izabrali Opstinski predstavnici. Sve u svemu pokusavmo da uspostavimo jedinstven nastup na teroitoriji cele Srbije a ako budemo uspeli sigurno nece biti tolikog poigravanja sa svima nama.

Krlemrle
21-10-12, 19:54
To nam je zato sto nismo organizovani, a i kada nas zastupaju razni ljudi i udruzenja, oni se brzo prodaju za licne interese, sto je stara prica siromasnih drustava.

A kad je opičeni Krlemrle srao o pozadini proletošnjih predizbornih protesta, tj. idejnim vođama istih, onda Krlemrle lud i štrajkbreher...

Neka nam uzmu subvencije, i neka im bude na zdravlje. Bice nama dobro i bez njihove subvencije, ja bih voleo da se samo drze podalje od nas.

Ne mora da nam pomažu u opšte. Ni šugava cvonjka ne treba da nam daju, samo nek onda i oni nas poštede finansijskih i drugih obaveza prema njima i kojekakvih kontrola, statistika, savetnika, povlačenja po šalterima i drugih birokratskih komplikovanja, pa da vidiš kako ćemo se snaći sami! To je kao onaj vic - "Fala, bato, nemoj me više braniti!"

Zoran0230
21-10-12, 20:12
Postovane kolege,
Pokusavamo da reformisemo udruzenje poljoprivrednih inzinjera i tehnicara Srbije, ali i oni koji zele da se prikljuce toj grupaciji su dobrodosli. Cilj ce biti zajednicki nastup i zastita interesa srpske poljoprivrede. Naime udruzenje bi imalo Opstinskog predstavnika ali i regionalnog koga bi izabrali Opstinski predstavnici. Sve u svemu pokusavmo da uspostavimo jedinstven nastup na teroitoriji cele Srbije a ako budemo uspeli sigurno nece biti tolikog poigravanja sa svima nama.

Ovaj gest je za pohvalu

marko22
21-10-12, 21:23
A kad je opičeni Krlemrle srao o pozadini proletošnjih predizbornih protesta, tj. idejnim vođama istih, onda Krlemrle lud i štrajkbreher..
Poglavico, i ja sam sa tobom. Cak sam i zagovarao ukidanje prvo subvencija a onda i ministarstva, pa onda da pravimo novo ministarstvo.

pele
21-10-12, 22:47
Ja nisam jos uvek dobio subvencije ali sam dobio opomenu za 7000 din neplacenog socijalnog osiguranja i navode u resenju da ce da plene ako neplatim.Oni mogu da kasne koliko hoces ali seljak ne moze nego prete .Boze boze,koja drzava.I da,opet i ove godine za vocarstvo nema subvencije ,valjda zato sto mi kajsija donosi ,,preveliku" zaradu a ja ubrao 5 kg na 2 jutra!Dno dna!

Postar
21-10-12, 23:01
To nam je kad zivimo u lopovskoj drzavi. Njima je lepo kad ubiraju kajmak...dok uzimaju nam zadnje parce hleba iz usta

Krlemrle
22-10-12, 13:21
Poglavico, i ja sam sa tobom. Cak sam i zagovarao ukidanje prvo subvencija a onda i ministarstva, pa onda da pravimo novo ministarstvo.

Mi bi mogli, pod pretpostavkom da smo Francuzi, da formiramo savez na nivou republike, pa da smo jači i od prerađivača i semenskih kuća da imamo udeo u njihovom kapitalu pa da mi njima diktiramo kako će da rade. Tako je nastao LG.

Fantastiko015
22-10-12, 14:02
Danas komsija zvao za prolongiranje kredita rekli mu da od cetvrtka moze da podnese zahtev... Ja moj odavno vratio kad sam KONJINA !

gagi21215
22-10-12, 14:14
Ja sa danas bio u banci Inteza,i rekose nista od odlaganja kredita! Fantastiko,ja mislim da nisi pogresio.Od toga odlaganja nema nista ,samo nas navlace da placamo penale.
A ko misli da nevraca kredit i da ce oni to zaboraviti!? Ja mu ipak savetujem da jos jednom polako procita ugovor!

idklecin
22-10-12, 16:08
Da li je isplata subvencija nastavljena normalnim tokom kao i nafte da li je neko nesto dobio danas

marko22
22-10-12, 17:20
Mi bi mogli, pod pretpostavkom da smo Francuzi, da formiramo savez na nivou republike, pa da smo jači i od prerađivača i semenskih kuća da imamo udeo u njihovom kapitalu pa da mi njima diktiramo kako će da rade. Tako je nastao LG.
Tako su druze nastale neke od mnogo jakih banaka po svim tim zemljama. Kod nas je zuta demokratija a zarad svojih bizMismena unistila i ono malo zadruga sto je funkcionisalo. A mnogi su imali udela u kapitalu, i izgubili su sve, jednim potpisom i preporukom coveka koji je poslao dopis faksom da ima da se postuje njegova a ne Ustav. Normalno, donji nizi slojevi, a naravno bez kicme, su sugestiju prihvatili i bespogovorno izvrsili. Zato ja i predlazem ukidanje ministarstva, pravljenje novog, i novi pocetak. Novi pocetak bi isao paralelno sa ispitivanjem proslosti, kaznjavanjem i oduzimanjem imovine.

micko021
23-10-12, 15:11
Da li je isplata subvencija nastavljena normalnim tokom kao i nafte da li je neko nesto dobio danas

Ja sam danas imao uplatu jednog dela para za naftu. Kada preracunam oko 38din su mi uplatili po litri.

DusanA
24-10-12, 13:25
Meni je takodje juce uplaceno oko 38,4 din po litri, kao subvencija za D2

Freelancer76
24-10-12, 14:11
Može li neko da potvrdi zbog čega je blokiran račun Ministarstva poljoprivrede?
Koliko sam pročitao, u 2008. godini subvencije je trebalo da iznose 40.000 dinara a isplaćeno je samo 20.000, pa su gazdinstva tužila ministarstvo i dobila sud.
Da li se ovo odnosi na sva poljoprivredna gazdinstva ili su u pitanju neki posebni slučajevi?
Hvala unapred na odgovoru.

Walela
24-10-12, 14:13
Dusane kada ste predali zahtev?

milan971
24-10-12, 14:34
Može li neko da potvrdi zbog čega je blokiran račun Ministarstva poljoprivrede?
Koliko sam pročitao, u 2008. godini subvencije je trebalo da iznose 40.000 dinara a isplaćeno je samo 20.000, pa su gazdinstva tužila ministarstvo i dobila sud.
Da li se ovo odnosi na sva poljoprivredna gazdinstva ili su u pitanju neki posebni slučajevi?
Hvala unapred na odgovoru.
To je bila jednokratna"pomoc" nekomercijalnim gazdinstvima.

Freelancer76
24-10-12, 15:03
Šta bi trebalo da predstavljaju ta "nekomercijalna" gazdinstva? Video sam tu formulaciju i u obaveštenju ali mi nije najjasnija.
To bi trebalo da predstavlja neku socijalnu kategoriju ili šta li već?...

DusanA
24-10-12, 18:18
Dusane kada ste predali zahtev?

08.10.predato

milan971
24-10-12, 18:35
To su gazdinstva koja su se pri reg. tako kategorisala tipa staracka domacinstva , domacinstva sa malo obradive zemlje koja nemaju ozbiljnije kolicine proizvoda za trziste .

skal
24-10-12, 18:56
meni uplatili danas ali samo po nekih 25din neznam dali zato stosam imo i jako sveze racune, predo pre 10 dana a imo zadnji racun od 13.10 neznam tacno sta se desava

Quercus
25-10-12, 20:38
Већа средства за субвенције у пољопривреди у 2013. години (http://www.rtv.rs/sr_ci/ekonomija/veca-sredstva-za-subvencije-u-poljoprivredi-u-2013.-godini_349467.html)

- - - - - - - - - -

meni uplatili danas ali samo po nekih 25din neznam dali zato stosam imo i jako sveze racune, predo pre 10 dana a imo zadnji racun od 13.10 neznam tacno sta se desava
Na izvodu iz banke tačno piše ko je uplatio i sa kojom namenom.

mindjušar
25-10-12, 22:35
http://www.mpt.gov.rs/articles/view/13/3036/index.html spreman za raspravu nacrt zakona o potsticajima u poljoprivredi,kad izađe,biće ili jesi ili nisi

dekym
25-10-12, 23:28
Il imas 6000 din po Ha ili nemas .... lepo bome. Serem im se na 6000 din . To sto je veci budzet , zna se ko ce dobiti bespovratna sredstva i tamo ce novac biti usmeren ... e naj...smo !

mindjušar
25-10-12, 23:36
Biće tu još iznenađenja

nesko2563
25-10-12, 23:38
Pa nisu napisali kakvo će to biti povećanje od 25%.
U odnosu na prošlu godinu ili u odnosu na tekuću.

dekym
25-10-12, 23:41
@Nesko imaces 50 % manje u odnosu na ovu u najboljoj opciji

Quercus
26-10-12, 07:59
Biće tu još iznenađenja
Iznenađenja će uvek biti...Najgore je što smo mi uvek ta strana koja je iznenađena...

dekym
26-10-12, 09:23
6000 din za podsticaje , pod uslovom da prikazete odredjenu kolicinu predate robe i pazite ovo min da obradjujete 100Ha
6000 din za regres takodje postoji mogucnost da ministar odredi limit od najmanje 100Ha obradive povrsine !

To znaci 12 000 din/ha u to je uracunata i refakcija

German hunting terrier | Jagdterrier