Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bih vas sitne i zavidne sve i ugasio po meni ili radis ili ne radis ako si stocar budi stocar a ne 1 kravu pa da budes isti kao onaj sto ima 100 samo sanjajte i nemojte da radite nista nego mudrujte

Rado bih te pozvao, da samo jedan dan ides i nosis mi hladno pice, da te ja naucim kako se radi.
Brzo bih ti i jos neki promenili stil pisanja. Mogima je ovde ostala dedovina, vracena zemlja, pa su uz subvencije krenuli da rade.
Kada ste toliki radnici i gazde sto blokiraste puteve sa subvencije?
Kada je vase d,,, u pitanju onda glasi parola'' hajmo svi'' samo da se isplati.
Gledam ja svaki dan takve ''gazde'' sa sto krava i dvesta hektara, kojima uvek nesto ne pase i traze stalno neku
pomoc od drzave. Onaj sto drzi tu jednu kravu ili obradjuje jedan ha zemlje,,,, treba da ima pravo kao i svi ostali.
A onaj sa sto krava i dvesta ha zemlje je SAM kovao svoju srecu.
 
Ja bih vas sitne i zavidne sve i ugasio po meni ili radis ili ne radis ako si stocar budi stocar a ne 1 kravu pa da budes isti kao onaj sto ima 100 samo sanjajte i nemojte da radite nista nego mudrujte
Pa i bilo je vreme da konacno istupis sa tvojim stavom. A tvoj stav je stav mnogih, samo sto su mudriji pa umeju da cute. To sve vreme cekam da cujem, a nisam hteo sam da napisem sta mislim o takvim pojavama kao ti. Usput receno, kladim se i da ti nisi nikakav poseban faktor. Verovatno si skoro upao u ove srednje, kojima ova subvencija najvise odgovara. I sada bi ti naravno od te drzavne subvencije da svake godine kupis zemlju za sitnu lovu od neke babe ili dede iz komsiluka, i da tako postanes glavni baja u selu. Hvala na lepom obavestenju.

---------- Poruka napisana u 22:15 ---------- Prethodna poruka je at 22:11 ----------

Svi gledaju na nas kao na rokfelere,ruska urea 48din/kg,u rusiji 220eura tona,sve je kod nas skuplje,i mehanizacija i delovi i repromaterijal,svi su ukalkulisali naše subvencije u svoje cene,a tome se teško može stati na kraj!
Polako cemo i doci do istine o subvencijama.
 
Samo mudrujte i daleko cete dogurati ja postujem svakog ko radi a nemogu vise da slusam gospodu koji rade 1 hektar a hoce sve da dobiju djaba jos i neko da radi umesto vas

---------- Poruka napisana u 22:20 ---------- Prethodna poruka je at 22:18 ----------

Rado bih te pozvao, da samo jedan dan ides i nosis mi hladno pice, da te ja naucim kako se radi.
Brzo bih ti i jos neki promenili stil pisanja. Mogima je ovde ostala dedovina, vracena zemlja, pa su uz subvencije krenuli da rade.
Kada ste toliki radnici i gazde sto blokiraste puteve sa subvencije?
Kada je vase d,,, u pitanju onda glasi parola'' hajmo svi'' samo da se isplati.
Gledam ja svaki dan takve ''gazde'' sa sto krava i dvesta hektara, kojima uvek nesto ne pase i traze stalno neku
pomoc od drzave. Onaj sto drzi tu jednu kravu ili obradjuje jedan ha zemlje,,,, treba da ima pravo kao i svi ostali.
A onaj sa sto krava i dvesta ha zemlje je SAM kovao svoju srecu.
Sta reci a ne zaplakati.
 
Moj druze, taj od jednog hektara i jedne krave, ne trazi nista od drzave.
Kao st ne traze ni oni od 10 ha i 10 krava. Ima takvih na stotine u mojoj okolini.

Nemas ti pojma, o radu.
 
Ne bih se upustao u raspravu ko treba, ko ne da dobije subvencije, nismo dosli do zakljucka u prethodnih xy strana, pa necemo ni sad, ali...

Jedna stvar, jako bitna, mislim da bi trebala da bude uneta kao uslov:
Za hektar prijavljene povrsine obavezna minimalna kolicina proizvedene robe. Ako je u gazdinstvu zastupljena i stocarska proizvodnja, onda odredjena kolicina mesa, mleka, jaja...

I to odrediti relativno visoku kvotu, npr. 10 t/ha kukuruza, 7000 litara mleka...( naravno, moguce je prilagoditi uslove klasama zemljista, rasama stoke...)
Sta bi se ovim dobilo??

1. razdvojili bi se profesionalci od amatera ( bez obzira na pio). Ko savesno radi, dobice, ko radi, da bi radio, nece.
2. suzbilo bi se crno trziste ( drzavi veci porez)
3. unapredila bi se proizvodnja -tezis sto vecem prinosu
4. suzbilo bi se nenamensko trosenje subvencija ( "kace te subvencije, treba mi novi tv/auto/mobilni...")
5. povecan izvoz
 
Mi,izgleda, ne mozemo bez podela i gledanja kroz musicu.Tragicno je da mi poljoprivrednici,paori,amateri,veliki i mali-izgleda kljucno veliki i mali,pljujemo jedni po druge dok nas u protivprirodnom bludu obljubljuju ovi magarci iz drzavne vrhuske.I pun mi je k.... ovih VELIKIH sto bi male u konc logore pa u sapun,verovatno.Svako mora da zivi u ovoj usranoj zemlji,to mu je ustavom dato pravo.Taj sa jednom kravom i pola hektara zemlje nije mali sto nece da radi,vec je to mnogo slozeniji problem.Kod mene je zemlja usitnjena,pa kad imas njivu od 30-40 ari kazes da je velika,a kompletna mehanizacija je vise za etno muzej nego za polj. proizvodnju u 21 veku.A ista je prica i u ostalim ruralnim krajevima moderne nam zemlje.Takvom seljaku nista ne znaci ova usrana subvencija za unapredjenje proizvodnje,vec za golo prezivljavanje,ali je mora dobiti da bi i on preziveo.I nece on nista ostetiti VELIKE,koji takodje moraju dobiti svoje.Nas seljak sa jednom kravom je pre madjionicar nego kakav poljoprivrednik,jer to kako on opstaje je za evropskog paora cista magija.Prema tome,neka svi VELIKI koji misle da ga treba eliminisati gasom,metkom,motkom...sidju mu sa...jelte muke,jer dosta mu je ovih politikanskih seronja.Ni manje drzave,ni vecih socijalnih i ekonomskih razlika i nerazumevanja istih.
 
Moj druze, taj od jednog hektara i jedne krave, ne trazi nista od drzave.
Kao st ne traze ni oni od 10 ha i 10 krava. Ima takvih na stotine u mojoj okolini.

Nemas ti pojma, o radu.
Kao 1 nisam ja trazio nista od Drzave nego je Drzava postavila uslove igre koje treba igrati i ako ne znas da igras sedi na klupi a za rad druze ja odradim godisnje koliko ti za 10 godina pa zato nemoj da pricaj napamet jer neznas ni ko sam ni sta sam ja tebe nisam dirao 1 si poceo.
 
OLDTIMERU nije til os predlog samo ko ce to prilagoditi ,uslovima klasama ,rasama stoke to bi bila nemoguca misija.Po meni naj realnije bi bilo da subvencije budu 10 posto na predatu robu,pa sto vise proizvedes vise ces dobiti.Isto za sve onaj sto proizvede tonu hrane i onaj sto proizvede sto tona .
 
Pa jeste...Nije isto da li radis u Srbobranu, Zrenjaninu, ili Trgovistu...Da li drzis mangulice, duroke...busu, ili simentalku, ali nije nemoguce! Imamo 2000 novih agronoma, pa neka se za svaku KO utvrdi stimulativan prinos...e sad, u uslovima suse, vremenske nepogode, uraditi korekcije. Podaci postoje...imamo ogledne parcele svih semenskih kuca, u maltene svim mestima u Srbiji, za svako selo se zna sta je moguc, sta nemoguc prinos, pa izvolite racunajte
 
Ja zelim da kazem da je proslo vreme kada si sa 5 kj mogao da kupis traktor ili sa 1 platom da zivi porodica moj otac je 80 radio 27 kj i bilo mu je dovoljno za zivot sad radimo 10 puta vise da bi bilo dovoljno za normalan zivot treba se prilagoditi uslovima i pravilima ko se pre prilagodi ostace ko ne zao mi je ali nestace tuzno ali to je realnost.
 


---------- Poruka napisana u 23:17 ---------- Prethodna poruka je at 23:15 ----------

Tako je počelo subvencionisanje ali se to nekom nije svidelo pa su ti ministri bili ispljuvani a Dragina dižu u nebesa ali se nadam da će Petrović zakuvati čorbu.
Tačno je da se sve pomera za par godina.Koliki mi je jorgan toliko se pokrivam.
U pravu si da je tim do 10ha najpotrebnija pomoć ali to mnogi ne misle tako.Ali ničija nije gorela do zore a točak sreće se okreće.

Kažeš naj potrebnije je dati onima koji imaju do 10h. Da navedem i ja jedan primer: jedan moj komšija ima do deset hektara, ali ima i pet plata u kući i svih pet su iz bužeta(deda penziju. otac sad u penziji inače boi radnik sup-a, mati radi u opštini, žena u domu zdravlja, a on vatrogasac, a i zemlju je reg. na drugog i opet dobija sub. PA DA LI JE ON UGROŽEN.
 
STEVA44
Konačno razuman predlog,na proizvedeno pa ko koliko ima.Ovako ničemu ne vodi bar kod mene,radim 60ha a subvencuje nisam još naplatio jer ih dobijaju vlasnici parcela koje ja obrađujem.Kad ne budu imali šta da predaju neće dobijati ni subvencije koje ne zaslužuju.Po vašoj gore prepirci neznam dal sam srednji ili mali.Dal je veliki onaj koji naplaćuje mnogo subvencija a zemlju i ne radi ili onaj koji se trudi da nešto proizvede.I dokle više da se delimo na ove i one kad ima mali veliki još više,nećemo nikoga iz ove zemlje da proteramo što mora da živi od jedne krave jer da nju nema morao bi da krade a od koga,pa od onoga ko ima.Neće ova država da ga zaposli jer opet nema da kupi radno mesto.
 
@djoker je l' to znaci da sad radite 270kj zemlje? Je l' svu tu zemlju uspete da odradite sa tom 90-kom? Stvarno impresivno!
 
Malisa A ,fala bogu da se bar dvoje ovde oko neceg sloze ,mislim da bi se oko ovog dosta nji slozili samo sto nisu procitali.
 
@ Dzoker
Mene ne zanima koliko ti obradjujes zemlje, samo vidim da kopas i nogama i rukama da '' uzmas ono sto ti drzava nudi''.
Druze veruj mi da ces za par godina biti u situaciji da pljujes tu istu drzavu jer vise NE DAJE, subvenciju.
Nisam ja mali proizvodjac, mozda ne orem toliko zemlje, ali gajim povrca na velikim povrsinama.
Mnogi veliki ce se naci u ''nebranom grozdju'' kada budu igrali po drugim pravilima.
Meni je najiskrenije zao, ali to ce biti neminovnost. To ti dodje kao kada malo dete ucis da hoda. Jednog dana ces ga pustiti,
a ono ce par puta past, zaplakati pa krenuti polako samo. Daleko da mrzim ja ovde nekog, ali zasto kukate kada drzava ne moze da ispuni obecano?
Nisi ti dao robu drzavi pa oni moraju da te isplate? Ti sejes, na svoju odgvornost, svoj novac ulazes i zaradu ti ubiras.

nemoj se nervirati
pozz
 
Malisa A ,fala bogu da se bar dvoje ovde oko neceg sloze ,mislim da bi se oko ovog dosta nji slozili samo sto nisu procitali.
Mislis , uzecenam to otkupljivaci , sverceri itako dalje ,a i novac nece biti pravilno rasporedjen , i nece moci da se isplanira kolicina novca jer nece svake godine biti ista kolicina zrna i ista sorta zrna
 
@vesnarist
Zagarantovana cena proizvoda je van pameti. Sta bi se desilo da drzava zagarantuje debele svinja na 150din/kg. Kod mene u selu (i u svakom drugom selu) bi svaka kuca imala 10 krmaca i sve bi tovili. Ko bi pojeo tolike svinje? Da izvezemo ne mozemo jer npr. svinja u nemackoj kosta manje po kg nego trenutno kod nas upravo zbog subvencija od 30e po tovljeniku (tako je bilo 2011 u januaru, informacija od coveka koji tamo zivi). Trazisna ekonomija je odlicna stvar samo je problem u PRIMENI. Imamo monopol u suncokretu, soji, repi (dok se nisu pojavili kupci iz Hr) itd. To je problem, a ne zagarantovana cena proizvoda.
Zato i postoje kvote da nebi doslo do hiper produkcije . a ako hoces da ih imas toliko onda hranis o svom trosku bez subvencija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh