Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kukulele i poneki samo napadaju one što rade više,ja nisam zaposlen nigde,državi ni pare nisam dužan,za sve što imam sam se dobro oznojao i koječega se odrekao,pošto ja nisam kriv što ispunjavam uslove za subvencije,a lud bi bio da ih neuzmem kad daju,neuzmem ja 14000 po hektaru,iako ga nedelim ni sa kim,zakup je pre tih subvencija bio 100-120eura po kj,sad taj zakup istih njiva plaćamo 200-250eura,pa pitam ja onda vas gde onda završe te pare,te cene nisam nametnuo ni ja ni drugi zakupci,jednostavno zakupodavci traže,pravdajući to subvencijama,a svi smo u situaciji da ako nedamo to što traže,daće neko drugi,pa sad tumačite kako hoćete
 
Bojčetić,to važi i za njih,jer kad razmisliš malo bolje vidićeš da i tamo vlast više radi za multikorporacije nego za poljoprivrednike
zašto im nisu bile potrebne subvencije 80-tih,jer nije bilo potrebe,njihov proizvod je imao cenu sa kojom su mogli da opstanu a stanovništvo takva primanja da nmogu to npr. mleko da plate koliko ono zaista vredi...
uvođenjem eura platežna moć stanovnika je prepolovljena kao i cena poljoprivrednih proizvoda a cena gotovih proizvoda (hrane) je velika,vlast štiti prerađivače osavljaju im veliki prostor za profit a poljoprivrenicima daju subveciju da bi mogli opstati,novac za subvencije naravno ne smanjuje korporacijama zaradu jer se isplaćuju iz državne kase....
to je moje viđenje i smatram kad bi sve stvari bile bar delom na svom mestu da subvencije ne bi ni trebale....
što ne znači da se ja njih odričem :haha:
 
Pojedini bih ostali slepci da nije drzavne udele.
Srecom se raspadose zadruge, pa kupise krseve da obradjuju zemlju.
A sada od tih nerealno datih subvencija malo kuce.

Ko je rekao da je to lose?
 
Бојчетић није Белгија него Данска и еу цена млека је 0,3 еуценти а они стимулишу своје сточаре-млекаре са 0,2 еуценти.
Диклофен ја не заступам туђ интерес ,,већ интерес људи које заступам и које познајем и у чијој кожи се и ја налазим, стим што ти заступаш само СВОЈ интерес, и између осталог не можеш да ме разумеш из разлога јер гледаш како само теби да буде добро ,ја нисам за социјалу и комунизам већ ако се сви налазимо у истом лонцу онда сви и треба да испливамо из ових тешкоћа а не неко да се удави.Теби је битно да си ти добио субвенције и да ћеш опет добити а то што је човек у близини Сремске Митровице добио субвенције за 700х а у њиви коров и самим тим много поштених пољопривредника неће добити -е то се тебе не дотиче већ гледаш само своја посла ,,можда тако треба -а док тако треба тако ће нам и бити -јер под бр 1 у овој земљи није донешен дугорочни план развоја пољопривреде -тако да не знаш шта те чека за пар година а можда и ово http://www.znanost.com/clanak/istina-o-kojoj-se-u-hrvatskoj-suti/
 
@vesnarist
Zagarantovana cena proizvoda je van pameti. Sta bi se desilo da drzava zagarantuje debele svinja na 150din/kg. Kod mene u selu (i u svakom drugom selu) bi svaka kuca imala 10 krmaca i sve bi tovili. Ko bi pojeo tolike svinje? Da izvezemo ne mozemo jer npr. svinja u nemackoj kosta manje po kg nego trenutno kod nas upravo zbog subvencija od 30e po tovljeniku (tako je bilo 2011 u januaru, informacija od coveka koji tamo zivi). Trazisna ekonomija je odlicna stvar samo je problem u PRIMENI. Imamo monopol u suncokretu, soji, repi (dok se nisu pojavili kupci iz Hr) itd. To je problem, a ne zagarantovana cena proizvoda.
 
@Vesnarist
O kakvim zagarantovanim cena pričate? gde ima to na tržištu? Koja država garantuje cene?
Kakva ravnopravnost?
Pa zar ja ako radima svaki dan 10 sati imam stoku kojoj treba nadzor 365 dana u godini i moj komšija koji ima dve kokoške i radi svaki dan dva sata trebamo biti ravnopravni?Malo presaberite svoje misli pre nego nešto napišete jer gluposti na ovom forumu ima i više nego što treba!!
 
Svaka drzava koja imalo misli o svom proizvodjacu uskladjuje zakone i vodi politiku koja donosi dobrobit
svom narodu. Mozda ja radim vise i od tebe i jos nekih ovde, koji svako vece mudruju i prosipaju svoje ideje.
Takvi kao tvoj komsija su svoju sudbinu zapecatili. Radi se o proizvodjacima voca, povrca,,,, o ljudima koji
seju jos nesto sem psenice i kukuruza, a godinama se unistavaju sa ovakvom ''mudrom'' politikom. Sta vi mislite kada vam neka
drzava iz eu izvozi svoje proizvode, a vi nemozete ni svoje prodati. Ove neki misle samo nama, pa nama. Budite spremni
za vreme koje ce doci, a gde cete biti prepusteni sami sebi. Neci su najavili prekid subvencionisanja u narednih par godina.
A vi probajte nesto da izvezete u Nemacku. Tako se cuva trziste. Oni nikada nece dozvoliti da njihov proizvodjac prosipa svoju robu.
 
@provac
U celoj prici nije toliko bitno ime drzave koliko krajnja cena koju dobije proizvodjac. Mi tu cenu mozemo samo da sanjamo.

@montoya
Slazem se onim sto si napisao. Uvodjenje evra jeste napravilo problema i inflaciju u svim zemljama. Sada moramo ici u korak sa njima. Ako ostanemo na stavu iz 80ih nas bilo koji proizvod nece biti konkurentan sa njihovim. Mi neminovno gubimo takvu trku u nekom trenutku.
 
Ja bih vas sitne i zavidne sve i ugasio po meni ili radis ili ne radis ako si stocar budi stocar a ne 1 kravu pa da budes isti kao onaj sto ima 100 samo sanjajte i nemojte da radite nista nego mudrujte
 
Kukulele i poneki samo napadaju one što rade više,ja nisam zaposlen nigde,državi ni pare nisam dužan,za sve što imam sam se dobro oznojao i koječega se odrekao,pošto ja nisam kriv što ispunjavam uslove za subvencije,a lud bi bio da ih neuzmem kad daju,neuzmem ja 14000 po hektaru,iako ga nedelim ni sa kim,zakup je pre tih subvencija bio 100-120eura po kj,sad taj zakup istih njiva plaćamo 200-250eura,pa pitam ja onda vas gde onda završe te pare,te cene nisam nametnuo ni ja ni drugi zakupci,jednostavno zakupodavci traže,pravdajući to subvencijama,a svi smo u situaciji da ako nedamo to što traže,daće neko drugi,pa sad tumačite kako hoćete

To su stvari protiv kojih se treba boriti ali malo kasnimo jer su nam oči zamazane baš tim subvencijama.
Nek nam oni daju regresiranu naftu i popuste pri kupovini repromaterijala i rezervnih delova za poljomehanizaciju i povoljnije kredite.Ove subvencije koje sada dobijate nisu iz realnih izvora i država je samim tim ušla u još veću dužničku krizu.Ako ne vratimo mi vraćaće naša deca ato je egoizam sa naše strane.
 
@Kukulele
Ni plate zaposlenih pri drzavi i celokupne penzije nisu iz relanih izvora pa se isplacuju. Regresirano naftu imamo. Popust za kupovinu repomaterijala takodje imamo preko istih onih subvencija. Jest' da prvo kupis djubrivo pa ti vrate deo para ali to djubrivo nas kosta ipak manje na kraju nego na trzistu.

@djoker
Sta da radi onaj ko ne moze da kupi 100 krava? Da dodjes do 100 krava LEGALNO je potrebno 2 generacije da se bave tim poslom. Socijalno odgovorna vlast je neophodna ako zelimo da zadrzimo ljude na selu u suprotnom ce se svi iseliti u NS i BG. Zar nije bolje da drzava podeli na 50 porodica svakoj 1400e za 10ha umesto sto je dozvolila da neki imaju po 500ha registrovanih u 5 gazdinstava na istoj adresi. Da se razumemo ja nemam nista protiv tih ljudi koji rade puno zemlje i dobijaju subvencije. Oni samo koriste mogucnost koja im je data (i ja da radim toliko zemlje bih tako radio) zakonom i uredbama.
 
Zbog svega ovoga pravom poljoprivrednom proizvođaču neće pasti na pamet niti da piše i spominje da subvencije zarepromaterijal nisu potrebne, to može da piše samo čovekkoji nema pojma u poljoprivrednu proizvodnu i njomse uopšte nebavi na profesionalan načim.
Ha, ha, sta napisa crni covece. A osnovni uslov za subvencije je da ne moze preko 100 ha, a ove godine mozda i 30, ili uz neka druga ogranicenja. Jel si cuo mozda ponekad za ove amatere koji imaju nekoliko stotina hektara. Ili eventualno hiljadarke posto takvih isto ima koliko hoces, Inace sve go amater po tebi i ovih nekoliko tvojih telegrama podrske.
 
Svi gledaju na nas kao na rokfelere,ruska urea 48din/kg,u rusiji 220eura tona,sve je kod nas skuplje,i mehanizacija i delovi i repromaterijal,svi su ukalkulisali naše subvencije u svoje cene,a tome se teško može stati na kraj!

Lažnu ravnopravnost je propagirao TITO sa bratsvom i jedinstvom,od toga nema ništa,ni onda nije to bilo stvarno,oduzeti vrednima i podeliti lažnim tanim invalidima koji su ubrzo proćerdali i nastavili živeti bez igde ičeg

Ko hoće da radi pošteno,treba ga pomoći,podstići ga po učinkovitosti,a ko neće,džaba ga gurati,potsticati,nema od njega ništa,bolje dići odmah u startu ruke od takvih

Svi mi možemo i živeti i raditi i bez subvencija,i pre njih smo isto radili,ali kud svi tu i mali Toša

U svetu se cene znaju pre setve u normalnim državama,i povoljniji su im i repromaterijal i mašine i delovi,a i dobijaju i veće podsticaje a kod nas ovo mahom neradničko društvo,još pod utiscima komunizma samo zavidi onima što imaju,a nemisle da su ti ljudi radili vredno da bi nešto u životu stekli

Ni ja nisam bio ljubomoran na moje vršnjake u detinjstvu koji su išli i na letovanje i na zimovanje,ja sam more uživo prvi put video sa 31godinu,prvi i jedini put,pa mi lepo zavidite

80ih je bio zeleni plan,koji su bili pametni iskoristili su ga,koji nisu,kao ni moj pokojni otac,nije posle zavidio onima što jesu,to je odluka i gotovo
 
Ja bih vas sitne i zavidne sve i ugasio po meni ili radis ili ne radis ako si stocar budi stocar a ne 1 kravu pa da budes isti kao onaj sto ima 100 samo sanjajte i nemojte da radite nista nego mudrujte
Onda ce sa naci neki veliki sa 1000 grla i reci ja bih sve vas male sa 100 grla ugasio niste bas nesto rentabilni.
 
Ja bih vas sitne i zavidne sve i ugasio po meni ili radis ili ne radis ako si stocar budi stocar a ne 1 kravu pa da budes isti kao onaj sto ima 100 samo sanjajte i nemojte da radite nista nego mudrujte

Ako si mislio na mene,možda grešim,ja trenutno imam 15 grla od toga 6 muznih krava i 1 steonu junicu.Znači da nemam jednu i ja ne bih ni toga podcenjivao,on neka dobije za svoju 1 ja za 6 a ti za 100,gde ti vidiš tu problem.Niko ni ne želi da se izjednačuje sa tobom-samo mi je dosta onih koji rade od jutra do sutra i treba sve da dobiju a ja koji ne radim i ne treba da dobijem jer to što ja radim je p...dim.
 
xsale@nisam velik ali ne kukam nego radim i ne kazem da sitni ne treba da dobiju svio treba da dobiju pomoc shodno tome koliko rade(kolko para toliko muzike)i ne zelim vise da ucestvujem u ovoj raspravi pozdrav i bez ljutnje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh