Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima nas svakakvih,uglavnom koji nemaju muda ni svoje probleme da uzmu u svoje ruke da ih rešavaju,nego im je lakše lečiti komplekse ljubomorom,takvi će dogurati verovatno samo do čira na želudcu i ništa dalje
 
Molio bih da mi odgovori neko ko je ovo vec radio i zna sta treba:

Hocu da kupim nov malcer.Kod Milurovica su mi rekli da se raspitam sta od subvencija mogu da dobijem.Ima neki subvencionisan kredit i povracaj sredstava.Kako to funkcionise,mislim sta treba da ispunim od uslova i kad treba da kupim ,da li moze odmah ili treba da sacekam neki odredjeni datum.Masina kosta oko 5500 eura,sta bi trebalo da zalozim,tj jel ide hipoteka ili moze na platu?

На сајту Министарства пољопривреде... имате списак банака које имају уговор са државом за давање кредита са субвенционисаним каматама.
 
Bice subvencija jos uvek samo ko ce ih dobiti je pitanje i kako do njih.Po sto puta sam rekao da treba svako da dobije jer svi koji nesto proizvode doprinose bolje drzavi i stanovnistvu.Dajte da rasprava tece u pravcu predloga na koji nacin je najbolje i ko zna primere u slicnim drzavama kao nasa u svetu kako rade njina minpolj.Svako treba da doprinosi blje sbi i svojoj porodici al;i ne na stetu drugih.Opet cu se ponoviti.Treba subvencionisati po kilogramu proizvedene robe nezavisno,ratarskih,povrtarskih,stocarskih,vocarskih...proizvoda.Ajde da nadjemo sta je najbolje i na koji nacin.Znam da svi ne prodaju zvanicno znam da pojedini cak i preko granice prodaju da se nema u papire ali daj da udjemo u legalne tokove da bi svinma bilo bolje.Ne samo tajkinima i prepropdavcima.Ako sam napravbio neku pravopisnu gresku izvinjavam se gladan sam i jedva cekam rucak.
 
Tako se lako edukovati

---------- Poruka napisana u 14:14 ---------- Prethodna poruka je at 14:13 ----------



I ja bi se onda edukovao.
Moram opet da se javim,citam i trpim!zasto niste i vi nakupili 100 ha,uplatili pio pa bi dobili 14000 e subvencija,edukovati se treba pre,a ne posle.Umesto sto samo kukate!taj Nick bi trebalo da vam bude krsteno ime...
 
Pa Kukulele ima stalan posao ,a suviše malo zemlje da bi mu se isplatilo da ga napusti i prijavi PIO preko zemlje.Pa nije lud da to uradi i da se uzda u subvencije za koje svi znamo da su klimave svake godine sve više.Jedino što mu ja godinama zameram(a dobri smo drugari) je da nije našao nekog da da zemlju u fiktivni zakup i uzme koji preko potreban dinar.On u vezi toga ima neki svoj princip tj. stav i kao takav ga treba poštovati.Takvih ljudi kao on ima sigurno više nego nas koji plaćamao PIO(samo zbog subvencija) i oni kao takvi mali i te kako doprinose državi.E moj predlog bi bio da svako do 10ha dobije subvencije po kg predate robe,litri mleka.......bez PIO klauzule.
 
alo ljudi što zatežete situaciju ? Nebranim nikoga ali da pojasnimo: PIO za prošlu god. je bio nešto ispod 50.000,00 din i on je najniža osnovica na koju ćemo da dobijemo penziju jednog dana (ako doživimo)

Nama niko ne brani da platimo 80-100 hiljada ili više pa da nam onda ta suma bude osnovica za penziju . To je očit primer onih koji su u PDV-u. Što veći prihod prikažu na kraju god. više će i uplatiti u PIO fond.

REZIME: štogod više daješ sada kad omatoriš veća penzija

Šta mislite hoćeli ovi naši političari da ispune obećanje i da plate subvencije iz 2011god. za preko 30 ha do kraja januara ?
 
@kameni Lepo si to redkao ali jedno nisi pomislio.Sta se desava saparama koje ne dobije neko(nedoceka)a nema ko da nasledi.Bolje je dati minimalno sto se mora a visak ostavi za stare dane ako ih bude.
 
Ima nas svakakvih,uglavnom koji nemaju muda ni svoje probleme da uzmu u svoje ruke da ih rešavaju,nego im je lakše lečiti komplekse ljubomorom,takvi će dogurati verovatno samo do čira na želudcu i ništa dalje

Ako mi veruješ nisam zavidan nikom koji radi pošteno (a i zašto,ko je pošteno stekao i radi i treba da ima),samo ne mogu da podnesem mutivode ako ti nisi od tih nisi se trebao javljati.Ovo nije kukanje nego odbrana nekog stava ali mžete i dalje tvrditi da je to kukanje.
Što se rešavanja problema tiče,rešavam ih kako znam i umem kao i ti.što se može rešiti rešava se.
Tačno je da imam svoj stav po pitanju subvencija i ne bojim se nikakvih novih modela koji su u najavi ali ovde ima očigledno onih koje će ti modeli malo spustiti na zemlju,zato i kukaju.Pa cele godine kukate za te subvencije pa ništa,ja zamerki nemam,zato i postoji ova vrsta foruma.Vi kukate što još niste dobili,ja zato što ne dobijam,neko zato što mu je i to malo.
Trebaće vammoj savet: kako u dalju proizvodnju bez subvencija.

Neću nikom da predam zemlju da bih dobio subvencije jer ne želim da me iko podcenjuje.
Povećao sam malo proizvodnju (govedarsku) za 1 kravu i ove godine bar još za jednu i jednoga dana će se morati to vratiti jer nema tu veštačkih tvorevina jer je sve na stabilnim i realnim osnovama,bez kredita i bez subvencija.
 
@Kukulele
Ti sam sebi pravis stetu. Izgubio si poprilicno novca sto nisi dobijao subvencije. Od tih para si mogao investirati u stocarstvo (ako sam dobro shvatio tvoj post imas nameru da prosiris proizvodnju mleka). Ovako si produzio taj korak za 2-3 godine.

Slazem se sa ljudima koji su stava da do 10h treba da se isplacuju subvencije bez ikakvih uslova. Takvima koji rade do 10h najvise treba pomoc.
 
A šta smo mi ostali onda ako je "KOnacno jedan pametan!!!".Razmisli malo pre nego li nešto napišeš.
 
Subvencije bi trebao da dobije svako bez obzira na hektare , litru mleka ili broj grla ali netreba dati pare vec koliko kome sleduje semena nafte vestaka i onda bi bilo sve ok.
 
A sto si se ti pa nasao pogodjenim_?prvo i prvo necu nikada razmisljati onako kako ti hoces vec kako mi se oce,,a drugo i drugo odakle tebi pravo da ti mene upozoravas sta ja pisem -postoje ljudi na forumu zaduzeni za to a ti nemoj preuzimati njihovu ulogu.
A sto se tice subvencija ja sam samo hteo da kazem Peetu da ja nikada nisam bio protiv subvencija ,kako su me mnogi okarakterisali , vec da se ta ista sredstva dele upravo onako kako se diskutuje u prosla 2-3 dana ,znaci kao kod nasih suseda ili u ,,pametnim zemljama gde se ne postavljaju nikakvi uslovi za dobijanje subvencija vec se dobijaju za ono sto je posadjeno u zemlju, za ono sto je u stali ,za ono sto je u svinjcu ,za ono sto je u kosnici za ono sto je na vocki ,znaci za ONO KONKRETNO sto je uradjeno ,,a mnogi su dobijali za ONO IMGINARNO i ja sam veliki protivnik toga ,jer svako od vas ko dobija subvencije gleda samo u svoju stalu u svoj ambar u svoj svinjac i bas se ponasa po onoj narodnoj ,,ma nek crkne komsiji krava,, a ja se vec pune 2 godine trudim da dokazem da poljoprivreda nisu samo subvencije jer ko zna dokle ce to i u evropi trajati jer kriza je sve veca i mozda i kod njih nece toga biti,,Ne treba biti egoista ,jer nikada ne znas sta sutra moze biti u tvojo proizvodnji bilo cime da se bavis ,pa mozda jednog dana dodjes u istu situaciju kao mnogi koji se ovde bune -nista ti u zivotu nije zagarantovano,,Ako hocete bas Evropu pa u grcoj su svi vocari dobili od drzave Dzip tojota HILUH i to po ceni od 10000eur( inace prava cena je 30000) i to na kredit od 5 god bez kamate ,,pa su u poljskoj dobili svi vocari kompletne sadnice i svu opremi za sadnju voca za DZABE ,(u Danskoj je subvencija za mleko 20 eucenti )ako vec hocete da poredimo evropu i nas! ima mnogo primera a ne samo onih koji se ticu pojedinaca vec treba sve sagledati i kolac podeliti na ravne casti .
 
@Kukulele
Ti sam sebi pravis stetu. Izgubio si poprilicno novca sto nisi dobijao subvencije. Od tih para si mogao investirati u stocarstvo (ako sam dobro shvatio tvoj post imas nameru da prosiris proizvodnju mleka). Ovako si produzio taj korak za 2-3 godine.

Slazem se sa ljudima koji su stava da do 10h treba da se isplacuju subvencije bez ikakvih uslova. Takvima koji rade do 10h najvise treba pomoc.

Tako je počelo subvencionisanje ali se to nekom nije svidelo pa su ti ministri bili ispljuvani a Dragina dižu u nebesa ali se nadam da će Petrović zakuvati čorbu.
Tačno je da se sve pomera za par godina.Koliki mi je jorgan toliko se pokrivam.
U pravu si da je tim do 10ha najpotrebnija pomoć ali to mnogi ne misle tako.Ali ničija nije gorela do zore a točak sreće se okreće.
 
Provac ja tebe nikad nisam shvatio ,a u stvari i ne želim.Ti zastupaš tuđ interes i to je većini ljudi ovde postalo jasno.Stalno guraš u prvi plan socijalnu politiku,a poljoprivreda kao takva ne treba ni da postoji.Ja sam se našao pogođenim jer smatram da posebno ti nisi taj koji treba da nekome govori dali je pametan ili ne.Pametan je onaj ko razmišlja svojom glavom pa makar i pogrešno ,a ne kao ti vođen tuđom slepom ideologijom.A to što moderatori ne reaguju na takve stvari nego na neke mnogo manje i ne bitne je već stvar njihovog suda i rasuđivanja u koji ja ne zalazim.
 
dzabe kolko god se vi trudili njima da uzmete neke pare kroz subvencije olaksice kredite oni ce uvek naci nacin da sve zavrnu i uzmu pare bilo to uvozom ili izvozom u losem(po nas )trenutku ili po kursu dinara posto svi ti krediti i subvencije zavise od kursa a to sto protestvujete je demokratski i lepo ali niko nista konkretno nije postigo tim sredstvom postignuta su samo privremena resenja zar treba svake godine da se prosipa mleko i paprika daje za dzabe ??? a zaduzivanja ce da placaju nasa deca i unuci a mi time nista nismo stvorili. i zdabe ja ovo pisem kad mi nismo slozni da tu nesto promenimo. zadruga i goli otok su dve stvari koje treba podhitno vratiti !!!
 
@Montoya
Ne slazem se. Ako u susednim drzavama dobijaju subvencije zasto mi da ne dobijamo? Da li uvidjas da je cilj imati sto jeftiniju proizvodnju kako bi poljoprivreda bila rentabila? Kako da imamo heftiniju proizvodnju? - Pa upravo subvencijama. Vec sam napisao i ponovicu. Ako svi u Evropi imaju subvencije (zapadne drzave imaju mnogo vece od nasih), zasto mi da nemamo. U redu bi bilo kada bi svi ukinuli subvencije i traziste ce samo odrediti cenu kostanja nekog proizvoda. Medjutim to se nece desiti iz prostog razloga sto bi izazvalo talas poskupljenja osnovnih zivotnih namirnica u EU. Citao sam da u Belgiji imaju cenu mleka od 0.25 evra i dobijaju subvenciju od 0.3 evra po litru mleka. Zamislite da im ukinete tih 0.3 evra sta bi se desilo?

@diklofen
Samo jedna konstatacija. Nasa drzava mora da misli na sitnog poljoprivrednika. Razlog je taj sto industrije nema. Vecina tih sitnih su pre privatizacija radili po firmama. Sada kada su tehnoloski visak nemaju izbora nego da pokusaju na dedovini ili ono sto su iz hobija radili da pocnu ozbiljnije da rade. Ako drzava tu ne pomogne, doci ce do toga da ti sitni nece opstati. Da je ekonomija jaka i da ljudi nakon skolovanja imaju mogucnost da rade za REALNU platu onda je to neka druga prica.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh