Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Provac već si za ove skoro dve godine dosadio sa tim oko ukidanja subvencija!!!
Subvencije po hektaru bar do ove godine država je davala svim Poljoprivrednim proizvođačima koji žive čisto od poljoprivrede ,takav sistem je uveo ministar Dragin i po meni je odličan ,samo bi možda trebalo po meni uvesti da ko ima registrovano do 10h a bavi se isključivo poljoprivredom nema obaveze plaćanja Pio.
 
Poslednja izmena:
Jel znas da u svim zemljama u okruzenju se daju te subv. i skoro u celoj Evropi i to mnogo vise nego sto se nama daje.

To je tačno a jel ti znaš da je samo u našoj zemlji PIO osnov za dobijanje subvencija.
U jednom delu pišeš : što bi mi bili izuzetak.Slažem se.
Jel znaš koliko je gazdinstava dobilo subvencije koje-kakvim malverzacijama.Slažem se i sa tim da im treba uzeti ali je problem što ne uzimaš njima nego od svih nas-neko to mora da plati.
Ja nisam za ukidanje subvencija,nego sam za to da se malo protrese ko dobija i na koji način.
 
Sveza saznanja o Austijskom poljoprivredniku:placa doprinose za PIO,visina davanja se odredjuje prema kolicini zemljista koje obradjuje.Subvencionise se po hektaru obradive povrsine u vlasnistvu kao i u zakupu i to u visini od 300-550e u zavisnosti od ratarske kulture,Recimo najnize su za psenicu,navise za secernu repu,s'tim sto im drzava odredjuje sta i koliko ce zasejati.Trenutne cene psenice i kukuruza su 180e/t.Kod njih nema cuvanja zitarica u silosima(lager)Trenutna cena 1ha zemlje.....60000 eura.

Citiram samog sebe od pre mesec dana...PIO je osnov za subvencije.
 
Imam utisak da ovde subvencije smetaju samo onima koji ih ne primaju sto je strasno uslovi su jasni pa ko nemoze da se snadje i da ispuni uslove ni ne treba da prima subvencije
 
Subvencije se u mnogim drzavama daju od relativno skoro, i uz malo analize dodje se do toga da je to cisto politicka odluka i da skoro nikakve veze nema sa poljoprivredom. Principi STO su odavno naruseni od strane nekih kojima se to moze. Takodje je cinjenica da nasa drzava ne da ne moze da subvencionise bilo sta, vec je samo pitanje vremena kada ce da proglasi bankrot, i da prestane sa placanjem redovnih obaveza, a kamoli bilo kakvog subvencionisanja. Cisto da podsetim da smo imali bankrot 70-tih, 80-tih, krajem 90-tih. Dakle, nije nam stran. Trece, nasa drzava subvencionise izuzetno malo broj poljoprivrednika, i to ovih srednjih, ali u sustini od tih subvencija nema neke vajde, jer se kod nas sve subvencije preliju u dzepove velikih. A kao dokaz ce nam se vrlo brzo gore navedeno pokazati ako bude usvojena ta uredba o subvncionisanju secerrne repe i uljarica, pa cemo da vidimo sta ce biti sa cenama. U sustini najvise stradaju mali, koji su em bez subvencija, em skuplji repromaterijal, i jos ih zakaci jeftinija prodaja. U zbiru nasa drzava subvencinise 1 ha sa nekih 40 eura, sto je smesno u odnosu na svet. I mozda najvaznije, zasto se subvencionise nesto sto donosi profit, a pri tome se izvozi. Pa mi subvencionisemo tudje svinjarstvo i zivinarstvo. Realno, govoreci subvecnije ce biti ukinute silom ili milom. Opet, nije poljoprivreda nesto sto je najgore za subvenciju. Mi imamo subvencionisanje skupih stanova, subvencionisanja po radnom mestu, razvlacenje budzeta na sto strana. Tako da sa te strane gledajuci, i poljoprivrednici treba da dobiju subvenciju.

Na kraju krajeva, subvencije drzave svake na svetu, pokazuju u stvari samo njenu nemoc, i na duze staze nemaju nikakvu perspektivu. Veliki sam protivnik subvencija, bilo gde i u bilo kojoj oblasti Ali, situacija je takva kakva jeste, i ja cu pogaziti svoje principe i traziti subvencije. A sa druge strane sam svestan, da nasa drzava nema te pare. Nama je budzet sa deficitom, imamo i platni deficit, i drzava se zaduzuje da bi odrzala privid ovog inace neodrzivog sistema potrosnje i zivota. Moj savet je svima da se u subvencije na uzdaju, i da im se ne nadaju.
 
Molio bih da mi odgovori neko ko je ovo vec radio i zna sta treba:

Hocu da kupim nov malcer.Kod Milurovica su mi rekli da se raspitam sta od subvencija mogu da dobijem.Ima neki subvencionisan kredit i povracaj sredstava.Kako to funkcionise,mislim sta treba da ispunim od uslova i kad treba da kupim ,da li moze odmah ili treba da sacekam neki odredjeni datum.Masina kosta oko 5500 eura,sta bi trebalo da zalozim,tj jel ide hipoteka ili moze na platu?
 
Koliko znam imas dva nacina, odes u banku i uzmes kredit, a drugi je sacekas uredbu ministarstva, ako je uopste bude bilo. A prvo i osnovno, ti iz banke bi trebalo sve da ti objasne, jer su te informacije, pravila, zakoni, uredbe u njihovom interesu.
 
Mirmag,jesi li dobro pročitao to što si citirao.
Kod nas imao 1 i 1000 isti PIO-malo tu nešto nije u redu.I kod nas bi uveo Pio u odnosu na količinu zemljišta,da se malo izjednače davanja.
 
To su čiste gluposti da subvencije po hektaru za repromaterijal nesluže ničemu i nisu dobro utrošene !!!
Da bi dobio subvencije 14 hiljada dinara po hektaru, svako mora prvo da utroši 21 hiljadu za repromaterijal (dabi prikazao račune i predao zahtev za povraćaj ), i time se postiže kvalitetnija poljoprivredna proizvodnja i veći rod žitarica i time se ostvaruju viškovi žitarica koje izvozimo i time država ostvaruje značajna devizna srecva (profit). A da nije subvencija znatno manje bi bilo posejano veštačkog đubriva i kvalitetnog semena i time bi se izvozne zalihe značajno smanjile. A ova naša država velikim delom živi od izvoza poljoprivrednih proizvoda.
Zbog svega ovoga pravom poljoprivrednom proizvođaču neće pasti na pamet niti da piše i spominje da subvencije zarepromaterijal nisu potrebne, to može da piše samo čovekkoji nema pojma u poljoprivrednu proizvodnu i njomse uopšte nebavi na profesionalan načim.
Isto tako smatram da treba država da pomogne subvencijama i stočarima koji se bave proizvodnjom mesa i mleka.
A po meni nenamenski država troši novac na Poljoprivredne agronome, cenim ove ljude ali mislim da jako malo mogu da pomognu pravim poljoprivrednim proizvođačima, jer im treba još dosta godina iskustva i dosta znanja da bi bili bar ravnopravni sa poljoprivrednim proizvođačima koji se svojim poslom bave dugi nis godina tojest od malena
 
Molio bih da mi odgovori neko ko je ovo vec radio i zna sta treba:

Hocu da kupim nov malcer.Kod Milurovica su mi rekli da se raspitam sta od subvencija mogu da dobijem.Ima neki subvencionisan kredit i povracaj sredstava.Kako to funkcionise,mislim sta treba da ispunim od uslova i kad treba da kupim ,da li moze odmah ili treba da sacekam neki odredjeni datum.Masina kosta oko 5500 eura,sta bi trebalo da zalozim,tj jel ide hipoteka ili moze na platu?
Tesko dace poljoprivrednik sa platom da stekne uslove za subvencije bilo koje vrste

---------- Poruka napisana u 12:39 ---------- Prethodna poruka je at 12:38 ----------

Osim ako nisi u PDV
 
Mirmag,jesi li dobro pročitao to što si citirao.
Kod nas imao 1 i 1000 isti PIO-malo tu nešto nije u redu.I kod nas bi uveo Pio u odnosu na količinu zemljišta,da se malo izjednače davanja.

Taj koji radi malo više,a pošten je,taj je u PDVu,a ko je u PDVu neplaće pio tako,nego 22%od dobiti,pa ti ako imaš 500.000,00 dobiti,što nije ništa naročito,na to se već plaća 110.000,00 PIO, i 61.500,00 ZdrO,itd...tako da nepričaj gluposti,kad neznaš,edukuj se
 
Minđušar,nemoj da vređaš.drugo,nisu svi u PDV-u to vrlo dobro znam.I ja bih bio onda u PDV-u kako si ti naveo ali nisam.Što se edkacije tiče,svako se edukuje u onome što ne zna a interesuje ga.mene taj tvoj PDV ne interesuje i ne znam što si se ti javio kada te niko nije spomeno.Ti ako ne možeš sa 100ha zemlje da radiš bez subvencija onda si promašio profesiju
 
Molio bih da mi odgovori neko ko je ovo vec radio i zna sta treba:

Hocu da kupim nov malcer.Kod Milurovica su mi rekli da se raspitam sta od subvencija mogu da dobijem.Ima neki subvencionisan kredit i povracaj sredstava.Kako to funkcionise,mislim sta treba da ispunim od uslova i kad treba da kupim ,da li moze odmah ili treba da sacekam neki odredjeni datum.Masina kosta oko 5500 eura,sta bi trebalo da zalozim,tj jel ide hipoteka ili moze na platu?
Pitaj u tvojoj banci dali ima subvencionisan kredit od minpolj.sa 8% godisnje kamate u dinarskoj valuti i to je za sada najeftinije na godisnjem nivou placanje,ili kako sa vec dogovoris sa bankom.I jos oko PIO za uslov od ove godine mislim da nece biti uslov a od sledece ce biti posebne subvencije po kulturama kako sam ja razumeo ovog za agrarna placanja u emisiji znanje na poklon.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh