Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa što sad tako prijatelju.Nisam valjda toliko naporan ili sam možda potreban:haha:
 
Lepo su neki članovi napisali da to sa jeftinim đubrivom i semenom ne ide.
To što je ministar juče izjavio da će se više subvencionisati kulture poput suncokreta ,repe i soje.
Ne znam da li je neko ispratio, ali pre neki dan je bila vest da su robne rezerve postale kreditno sposobne. :sta:
A posle toga je bilo da oni tako kreditno sposobni planiraju da pomognu setvu, sto implicira da ce se umesati na neki nacin u seme i djubrivo.
Inace je bas zanimljivo da subvencionisu ove tri kulture.
 
Onda ce stvarno subvencionisati te 3 kulture,malo pre mi bila 2 druga kod jednog u komsiluku Kostic spremio sve za repu masovno da seje znaci ima da diktira cenu kako hoce,Viktoria za preradu soje i suncokreta izgleda da ce biti lepo kad izadju u prolece sa uredbama i subvencijama,al cemo stezati gace kad dodje do prodaje jer ovde par ljudi drzi monopol sto se tice trzista.
 
Vlada usvojila paket mera pomoći privredi

12. januar 2012. | 16:08 | Izvor: Tanjug


Podsticaji za poljoprivredu
Vlada Srbije usvojila je danas tri programa raspodele subvencija i podsticaja u oblasti poljoprivrede za 2012. godinu u ukupnoj vrednosti od 10,8 milijardi dinara. Vlada je usvojila program raspodele i korišćenja sredstava i subvencija u oblasti poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede za 2012, prema kome će biti izdvojeno 1,8 milijardi dinara, najvećim delom za usavršavanje stručnjaka koji su nosioci razvoja poljoprivrede, rekao je direktor vladine Kancelarije za saradnju s medijima Milivoje Mihajlović. Mihajlović je posle sednice vlade rekao da je usvojen i program raspodele subvencija za podsticanje poljoprivredne proizvodnje, kojim će biti raspodeljena sredstva od 6,5 milijardi dinara po osnovu tekućih i razvojnih podsticaja. Podsticaji su predviđeni za regresiranje repromaterijala za ratarsku i povrtarsku proizvodnju, premije za mleko, podsticaje za genetsko unapređenje stočarstva, rekao je on. Takođe, usvojen je i program raspodele sredstava Fonda za podsticanje razvoja poljoprivredne proizvodnje za 2012, kojim je predviđeno da se skoro 2,5 milijardi dinara raspodeli za sprovođenje mera selekcije radi unapređenja genetskog materijala u stočarstvu i za strukturne podsticaje, dodao je Mihajlović. On je istakao da je poljoprivreda jedan od oslonaca privrednog razvoja Srbije i dodao da je od januara do septembra prošle godine izvoz poljoprivredno-prehrambenih proizvoda bio 1,95 milijardi dolara, što je 34 odsto više nego u istom periodu prošle godine.

Izvor : http://www.rtv.rs/sr_lat/ekonomija/vlada-usvojila-paket-mera-pomoci-privredi_294283.html
 
Mislis da ce biti nesto konkretno dok ne prodje obnova gazdinstva?ako iznesu da ce regresiranje biti za 30 ha,svi ce mo na jednom gazd.imati max 30 ha,a to oni nece...Uredba ce izaci kao i uvek posle 31 marta
 
Zar nije ministar rekao do 31.1.2012 i pare i uredbe kod Urosa na B92? Vise sam pesimista nego optimista, naucilo me iskustvo...
 
Минђушар много си се раширио на овом форуму али не заборави само једну ствар ,, и над попом има поп,, као што ће ова земља остати без малог пољопривредника којих је иначе 86 посто ,тако ћеш и ти једног дана доћи на ред па ћеш постати такође за некога мали ,а зна се велика риба једе малу и тако то у животу бива .Ја се искрено поносим и дивим људима који обрађују толику земљу али се не дивим решењима која нуди наше министарство јер се средства дају онима који имају ,а они који немају добиће ,,кредите,,по мени би најбоље било да се то све укине и да се тај новац уложи у паметне ствари јер ће овако бити увек незадовољних(много је злоупотреба у додели тих средстава -свака част поштеним људима).Има паметних ствари са којима се може помоћи свима на првом месту да се врати на ноге наша прерађивачка индустрија и да не иде наша пшеница , кукуруз ,месо из ове земље као сировина већ као производ итд итд
 
Минђушар много си се раширио на овом форуму али не заборави само једну ствар ,, и над попом има поп,, као што ће ова земља остати без малог пољопривредника којих је иначе 86 посто ,тако ћеш и ти једног дана доћи на ред па ћеш постати такође за некога мали ,а зна се велика риба једе малу и тако то у животу бива .Ја се искрено поносим и дивим људима који обрађују толику земљу али се не дивим решењима која нуди наше министарство јер се средства дају онима који имају ,а они који немају добиће ,,кредите,,по мени би најбоље било да се то све укине и да се тај новац уложи у паметне ствари јер ће овако бити увек незадовољних(много је злоупотреба у додели тих средстава -свака част поштеним људима).Има паметних ствари са којима се може помоћи свима на првом месту да се врати на ноге наша прерађивачка индустрија и да не иде наша пшеница , кукуруз ,месо из ове земље као сировина већ као производ итд итд

@provac
Pre svega zelim ti samo reci da nije nista licno ovo sto cu napisati ali osecam da treba napisati.
Ne vezano za Mindjusara. Kad ce u ovoj Srbiji neko poput tebe shvatiti a i neki drugi da nije cela Evropa i ostatatak sveta luda ili nenormalna ili cak da neznaju sta rade? A mi ovde svi pametni a na dno dna smo vec godinama u svemu ( osim u nekim sportovima gde smo bas naj jaci). Jel znas da u svim zemljama u okruzenju se daju te subv. i skoro u celoj Evropi i to mnogo vise nego sto se nama daje.
Prema tome ne vidim zasto mi u necemu da budemo izuzetak. Vec skoro 2 god. kako sam na ovom forumu i stalno u ovoj temi se pojavljuju pojedinci kome smetaju subvencije. Sta ste ljudi zapeli za te subvencije da vise ne trebaju da se dele? Sto se ne borite da svi imaju prava na te subv. nego vise se borite ukidanju istim?
Na kraju krajeva svi znamo ko ne dobije subv. (oni koji su u radnim odnosima i tvrdoglavi koji teraju neki inat i ne zele da na osnovu drugog registrovanog gazdinstva podignu i oni te subvencije, mada ne verujem da ih mnogo ima.
Ajmo ako je u nasoj moci uraditi po pitanju te preradjivacke industije nesto, mada ne vidim da je to u nasoj moci mi znamo samo da napunimo ambare i siloze a neko drugi sakupi kajmak, umesto da taj novac i taj suficit ulozi opet u nasu poljoprivredu oni krpe guze na nekim nepotrebnim mestima.
I za kraj zelim samo reci ne daj Boze da nam vise ne daju te subv. a da cene nasih poljoprivrednih proizvoda padaju za nekih 30% jer cemo onda kad tad urlati u horu ko kerovi na zvezde.
 
Subvencije su neophodne ako zelimo da drzimo korak sa ostatkom Evrope. Prosto je. Ukoliko bi ukinute bile nas proizvod automatski nije vise konkurentan u odnosu na ostale zemlje. Cak i ovakve kakve su trenutno nisu ni blizu one sume koju izdvaja zapadna evropa za svoje poljoprivrednike. Da se ukinu subvencije moze, ali da istovremeno SVE drzave Evrope to ucine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh