Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima da nam teče med i mleko-obećavaju mnogo a šta će ispuniti je veliko znak pitanja
 
Ma ako ne budu imali para,dace nam Merkelica....heheeh. Sve trci pa zapinje. Bitno je samo da se izjasne sto pre, pa da znamo na cemu smo i sta nam je ciniti.
 
Imam i stoku i ratarstvo, tako da mi sve odgovara. Jedino sto mi ne odgovara je neizvesnost i ako nece dati na vreme jer nemaju novca,zilave,kalkulisu,spekulisu... bolje da ih i ne daju nego da nas vuku za nos.
Listam stare sveske pre neki dan:

2007. Kukuruz u jesen ovrsen i prodat po 17 din, 1 e = 80 din Urea 2800 din
2011. Kukuruz 15,75 din 1e = 102 din Urea 4050 din

Eto sta imamo od subvencija...prs' na celo,pa razmislite :)
 
Imam i stoku i ratarstvo, tako da mi sve odgovara. Jedino sto mi ne odgovara je neizvesnost i ako nece dati na vreme jer nemaju novca,zilave,kalkulisu,spekulisu... bolje da ih i ne daju nego da nas vuku za nos.
Listam stare sveske pre neki dan:

2007. Kukuruz u jesen ovrsen i prodat po 17 din, 1 e = 80 din Urea 2800 din
2011. Kukuruz 15,75 din 1e = 102 din Urea 4050 din

Eto sta imamo od subvencija...prs' na celo,pa razmislite :)

E tako se izvode zakljucci...::svaka cast::
 
Imam i stoku i ratarstvo, tako da mi sve odgovara. Jedino sto mi ne odgovara je neizvesnost i ako nece dati na vreme jer nemaju novca,zilave,kalkulisu,spekulisu... bolje da ih i ne daju nego da nas vuku za nos.
Listam stare sveske pre neki dan:

2007. Kukuruz u jesen ovrsen i prodat po 17 din, 1 e = 80 din Urea 2800 din
2011. Kukuruz 15,75 din 1e = 102 din Urea 4050 din

Eto sta imamo od subvencija...prs' na celo,pa razmislite :)

Mala ispravka. 1 Evro= 104 din Urea 4600 din.:sta:
 
Peet, ispravka se ne priznaje, to je cena po kojoj sam kupio ureu u prolece za ovogodisnji rod kukuruza. Mislim da ce mi kalkulacija za sledecu godinu biti jos grdnija. Cenu nafte nisam ni spominjao, da se ne jedim :)
Ako cene inputa nastave ovim divljanjem, postavlja se pitanje da li ce proizvodnja bez subvencionisanja biti isplativa. I to je jedini razlog zbog cega svi mi kukamo za njima,a ustvari je to sve deo taktike: Ako EU daje svojim seljacima 500e/ha, mogu da prodaju suncokret i po 0,25e i da budu rentabilni, a mi sa nasih 31,5 din bez subvencija sa astronomskim cenama nafte,djubriva,semena i hemije mozemo da kazemo da suncokret gajimo iskljucivo iz ljubavi, cak i da bude jevtinije da ga uvezemo iz EU,nego da ga proizvedemo. I dokle tako?
 
Komšo biće drugih ulaganja u poljoprivredu.To što si ti naveo je potpuno tačno ali je problem što se drugi problemi nisu rešavali i subvencije su ostale kao jedini pomak i zadnji na listi problema.Subvencije ti neće trebati ako tvoj proizvod prodaš po dobroj ceni i ako država subvencioniše repromaterijal koji se koristi u proizvodnji.Do sada je subvencije dibijao mali broj koji treba da dobije a većina su mućkaroši.Zar vam ne bode oči da poljoprivredni penzioner ne dobija subvencije a celoga života je uplaćivao a onaj što je sad uplatio PIO dobija (ne mislim na mlade koji su se ovih godina počeli baviti poljoprivredom).
 
Subvencionisanjem repromaterijala se omogucava jedino prelivanje tog novca koji drzava izdvaja u dzepove proizvodjaca istog. Ta je taktika svuda vec isprobana i nije zazivela. Ako djubrivo kosta 2000 din jedne godine, pa drzava doda 1000 dinara, dogodine je djubrivo 3000 din, sledece 4500 din a i dalje se dotira samo 1000 din. Mislim da ipak ima vise ljudi koji zaista dobijaju subvencije na osnovu svog rada, a manjina koja mucka je lako prepoznatljiva u svakoj sredini,tako da nije neki problem i da se tome stane na put, ako postoji volja za tim. Penzionerima ne bih dao subvencije, jer moja baba je zemljoradnicki penzioner, a ne obradjuje zemlju vec njeni sinovi i unuci,tako da bi bilo nepravedno da ja radim a baba da mi gazduje. Subvencije je uveo bogati zapad da moze na duge staze da diktira cene u svetu i onemoguci siromasni svet da se ovajdi od svog prirodnog bogatstva. Jer po tom pravilu bi trebala psenica da kosta koliko rodi u Ukrajini na 1 ha + 500e. E, posto nemacka da 500e/ha, dodjemo do cene od 18 dinara, pre par godina i 9 i ne mozemo nikako da se pronadjemo u toj prici. Pa kad na to dodamo i skok cene arende, jer boze moj, dobijamo i subvencije sto radimo neciju zemlju.
Sustina je da je jedini nacin da se opstane dovijanje na sve nacine.
 
Ozbiljne drzave to rade drugacije. Pogledaju cenovnik proizvoda te firme u nekoliko drzava, i izracunaju prosek. Dodaju carine, razlike pdv-a, i ako ima jos neko opterecenje, uporede i okrenu telefon. Dobar dan, zasto nasi potrosaci imaju privilegiju da placaju vasu robu 50% skuplje od potrosaca te i te zemlje? I onda zna se. Drzava je mnogo mocan mehanizam, a kod nas je privatizovan.

Pri tome, ove velike razlike u cenama, valja pretopiti u nekakve druge troskove itd, da ne talasam. Samo treba pratiti puteve novca.
 
Ma najbolje da ceo zapad ugasi subvencije i onda cemo svi biti iste ravnopravnosti ili nek nam drzava daa 1000e subvencije pa ce svako biti rentabilan.
 
Nisam mogao da verujem kad sam dobio sms od banke.Danas naplatio subvencije:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh