Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bice malo teze za koordinate tacaka necije njive.Za tako nesto se pita katastar,a to se placa.
 
Sve je to lepo,ali da li je i istinito,sada sve moze jer im trebaju glasovi,a kad prodju izbori,samo da ne bude kao i proletos,spremili smo jedan budzet,ali se vlada promenula pa pravimo novi!
 
"Mera subvencionisanja inputa u ratarstvu u iznosu od 14.000 dinara po hektaru u formi u kojoj se implementira poslednjih godina predstavlja najskuplju meru sa stanovišta agrarnog budžeta. Imajući u vidu ukupan iznos sredstava potreban za njenu implementaciju u ovom obliku, nije realno očekivati povećanje gornjeg limita koji bi uključio i površine preko 100 hektara."

Koliko ja znam, limit je ove godine krenuo licitacijom od 10 ha, pa se islo u protest, pa su podigli na 30 ha, pa vise niko nije ni spomenuo da se krenulo od 10 ha.
U ovom diplomatskom odgovoru ne vidim da se jasno kaze: "Da, limit ce za 2012. biti 100 ha, vec se spominje povecanje gornjeg limita koji bi ukljucivao povrsine preko 100 ha.
Htedoh reci da dok uredba ne izadje, svako moze da u svoje ime kaze da ce biti i 500e/ha, ali ono sto se napise u uredbi je amin.
 
Ne nego ono što se napiše u zakonu je Amin.To što piše u uredbi promeni se dopunom bez skupštine,Vlade i ostalih institucija.
 
Hvala na ispravci,u pravu si. Samo sto nama jedna njihova telefonska sednica pomrsi racune za 5 godina.
 
Kolko ja znam, ni ono sto se u uredbi pise a ni u zakonu nije AMIN.
Bar se tako pokazalo ove god. Dakle poljoprivrednici trebaju i na prolece da kazu kad je AMIN.
Ipak moje je misljenje da ce i ove god. sigurno dati do 100 ha. i to bit ce sigurno isplaceni do izbora svi koji podnesu zahtev u prvom roku.
Pa nisu oni naivni trebaju im glasovi. Ako se secate pre par god. (izborna god.) isto su tako isplatili.
Zivi bili pa videli.:ppozdrav:
 
Kolko ja znam, ni ono sto se u uredbi pise a ni u zakonu nije AMIN.
Bar se tako pokazalo ove god. Dakle poljoprivrednici trebaju i na prolece da kazu kad je AMIN.
Ipak moje je misljenje da ce i ove god. sigurno dati do 100 ha. i to bit ce sigurno isplaceni do izbora svi koji podnesu zahtev u prvom roku.
Pa nisu oni naivni trebaju im glasovi. Ako se secate pre par god. (izborna god.) isto su tako isplatili.
Zivi bili pa videli.:ppozdrav:
Ako isplate subvencije do 100h za 2011 i za 2012 godinu do izbora, imaju moj glas na izborima :osmeh: :haha::haha::haha:
 
Ako svima daju subvencije bez PIO kako sam nacuo od agronoma , sigurno nece biti para za sve onda ce morati da izmisle zackoljicu

Odakle im pare-to je još 400 000 gazdinstava.Ako i do toga dođe sigurno će izmisliti drugu uredbu kojom bi sigurno manje novca utrošili nego do sada a šta će to biti ostaje da nagađamo dok ne izađu uredbe i sigurno će ih doneti u zadnji čas i mnogima se neće svideti i neće moći reagovati.
 
Rale 83 neka reči tvog agronoma budu istina,ali ako savetuje sve kao ovo nemoj ga više slušati.
 
Ako "ovi"ostanu na vlasti ne dobijemo mi vise nista a ne dodjem ti 2013.Mozda ce dobiti samo oni do 5he.jer to je socijala koja ce glasati.Nikog ne vredjam sto ima malo zemlje,da se ne pocnemo prepucavati bezveze.
 
Ako svima daju subvencije bez PIO kako sam nacuo od agronoma , sigurno nece biti para za sve onda ce morati da izmisle zackoljicu
Meni su pricali kako ce biti bezpovratnih sredstava,da drzava sledece godine jako puno ulaze u poljoprivredu,ma oni pevaju kako drugi sviraju(nisu oni krivi,i njih lazu kao nas )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh