Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ni neprijatelju neželim zlo,taman posla
Samo sam izneo neki moj stav,a time sam naprotiv hteo da podstaknem te što rade manje,svojim primerom,možda sam bio malo više ilustrovan,netreba se plašiti kredita i ulaganja,svako PAMETNO ulaganje se isplati pre-kasnije,i svaki je kredit dobar ako se PAMETNO iskoristi,samo treba,kao što sam i rekao,pokrenuti zamajac i biti vredan pa ide to posle

Neznam gde da okačim,imali smo sinoć jedan strašan-smešan događaj,da nepoveruješ

Bilo otključano sve,ušao tip jedan,dečak oko 17-18god rekao bi,i krenuo hodnikom,ja mu viknem alo,i krenem iz dnevne sobe za njim,pitam ga ko mu trba,kaže on je došao kući u Kisač,nije bio agresivan,rekao bih neki "laborant",zovem miliciju,predstavim se,objasnim očemu se radi,tek će policajac VI NEZNATE DA SMO MI U ŠTRAJKU,rekoh a šta da radim sa njim,kaže to je vaš problem i prekine vezu
Tako da mise na tren sve izvrtelo u glavi,tražio mu LK,kaže nema,tako da sam ga isterao napolje i još uvek nemogu doći sebi,zamislite
Šta bi vi radili na mom mestu
Dakle imao si lopova u kuci i pustio si ga tek tako da ode.Umesto da ga istamburas i unakazis i iskoristis privilegiju policijskog strajka ti si propustio fantasticnu priliku da das sebi oduska.
 
I da je to odradio gadno bi prošao.Kod mene je isti ali isti slučaj imao komšija.Inače čovek je malo zeznut po pitanju tuče i on je umlatio tog lika samo tako.Šta više on ga je zatekao kako u hodniku pretura po fijokama.Sve se završilo tako što je taj lik uz pratnju policije otišao kod lekara i uzeo uverenja o povredama.Podneo je privatnu tužbu protiv mog komšije.Protiv njega nije ništa pokrenuto jer nije ništa ukrao niti je remetio javni red i mir i sl.Komšija je dobio uslovno godinu dana i platio odštetu 80000dinara.
 
Baš zato nisam hteo ništa preduzeti,da nebi nakraju ja naj..o,nije ništa dirao,ni pokušavao,nije lopov,jadničak,k'o pokis'o miš bio,verovatno preterao malo dozu,tražio sam mu LK,rekao da nema,pa da u slučaju da je bio maloletan,da pozovem roditelje
A dežurni rekao TO VAS NETREBA DA ZANIMA KAKO SE JA ZOVEM,za šta ih mi plaćamo,pitao sam ga jel treba nešto njemu ili mojoj porodici da se desi pa onda da izađu,na to je prekinuo vezu....pa BAŠ LEPO
 
Kad ti covek prvi put udje u kucu red je da se ponudi slatkom i rakijom , kafom , meze pa tek onda da pitas kojim dobrom je dosao :haha:.
Ti nisi nikakav domacin , isterao si gosta napolje :kisa:
 
dali ima kod vas da drzava udara kazne po 3 kodine .za one koji su vise upisali zemlju ili prijavili vise stoke nego kolko imaju vec.kod men u selu dobili zabrane na 3 godina na sve zemlju i stoku.*
 
Ako trenutno nema ne znači da ih iduće godine neće biti.Pa šta će da rade ovi silni agronomi nego da obilaze i proveravaju parcele.
 
dali ima kod vas da drzava udara kazne po 3 kodine .za one koji su vise upisali zemlju ili prijavili vise stoke nego kolko imaju vec.kod men u selu dobili zabrane na 3 godina na sve zemlju i stoku.*
Tesko da ce to biti pravilo...Verovatno su uhvaceni zbog neceg drugog. Mnogo je to komplikovano da se na nivou drzave uradi neka kontrola u ovom momentu.. Ako se odradi sistem kao u Hr, onda ok. A sto se tice provere iz aviona, nemoj da se brines, nismo tako bogati :D
 
Nije provera bas tako teska, jednostavno skinu svezu sliku sa satalita i vidi svaku parcelu gde je sta posejano. Posto su katastri delimicno sredjeni i imaju prijavljenu setvenu strukturu, samo uporede stanje.
 
Tečo,sveža slika košta a naši su stare neplatiše. Ali u planu je ono GPRS praćeno od 2014 g.(ima neki naziv ,ja ne znam).
Samo se ne zna čija je ideja i ko će ga sprovesti.
 
Nije provera bas tako teska, jednostavno skinu svezu sliku sa satalita i vidi svaku parcelu gde je sta posejano. Posto su katastri delimicno sredjeni i imaju prijavljenu setvenu strukturu, samo uporede stanje.

:haha: :haha: :haha:

Jos su jako daleko u MINPOLJ od takvih stvari. Nemaju ni ljudi ni kapaciteta za tako sto.
 
Ok, to je to, ako prvo prijavimo jednu kulturu, postoji mogucnost da se prijavi i izmena kasnije, jbg moracemo da budemo malo azurniji i to je to. I ovako niko od nas nista i ne krije.
 
samo ti sanjaj da su katastri sredjeni.u susednom selu upisano da postoji kanal za odvodnjavanje koji je ucrtan ali njega u stvarnosti nema.i jos koje kakve gluposti kod nas jos uvek se koriste mape od marije terezije samo sa njima mogu da utvrde gde je sta inace sa ovim novim nista majali smo se 3 sata dok nije uzeo te na madjarskom i za 10 minuta gotovo. pokazivali su mi parcele na karti kada smo otisli na lice mesta ono ustvari taparcela stoji uzduzno(u karti poprecno) i postoji jos desetak parcela kojih nigde nema ucrtanih a one privatno vlasnistvo. katasrofa pitao sam za kordinate parcela da kupim sebi onaj rucni gprs za pronalazenje granica na njivi ima kod nas jedan dobra stvar oko 300 e ,a oni me bledo pogledase kao da pricam svahilijem ili aboradjinskim jezikom.nemaju pojma za kordinate niti kako se izvlace.
 
Nije provera bas tako teska, jednostavno skinu svezu sliku sa satalita i vidi svaku parcelu gde je sta posejano. Posto su katastri delimicno sredjeni i imaju prijavljenu setvenu strukturu, samo uporede stanje.
Nazalost, takvu mogucnost trenutno nema ni ministarstvo odbrane... Trebalo bi zakupiti satelit, a mi jos nismo pohapsili ni one sto su prethodni zakupljivali :haha:
 
Radivoje jel mogu ja da te pitam nesto. :riba:
Kad uvedu te kamere od gore jel mogu ja da upratim sta je komsija sejao pa prijavim i njegovu i moju njivu zajedno,bice iste boje. :osmeh:
 
Radivoje jel mogu ja da te pitam nesto. :riba:
Kad uvedu te kamere od gore jel mogu ja da upratim sta je komsija sejao pa prijavim i njegovu i moju njivu zajedno,bice iste boje. :osmeh:

Ta kako god da okrenedu kamere, Srem ce uvek biti zabranjena zona ::spreman na sve::...vi sremci ste i nevidljivi avion sredili a ne kamere ministarstva poljoprivrede :osmeh:. Uostalom, prosvercovaćete vi iz Bosne kakvu farblu da poprskate kukuruze pa da Avast misli da je pšenica. A čak i ako reše da vas snimaju napišite dopis da sledeći put na proteste ne idete vi sa traktorima već sremice s oklagijama...ondaK već neće imati izbora nego da kapituliraju.
 
e to je problem jer ako imaju kordinate oni tacno znaju sta je tvoje, a placeno pracenje iz satelita je mnogo jasnije i vidi se sve, ovo sto mi vidimo na google earth je udaljeno jer su svatili da teroristi mogu da nadgledaju objekte i ispitaju sve i odrade posao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh