Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi ima li para ovih zadnjih decembarskih dana , jel neko dobio nesto sto mu nije isplaceno do 30 ha ???
 
@mindjusar

Jako je nezgodno traziti povrat PDV-a, posto se ovi iz poreske uprave odmah nacrtaju u dvoristu. Od drzave ko trazi pare nazad taj stvarno ima hrabrosti. Ja sam greskom (mojom) u 2005-oj dva puta zaduzio PDV i morao sam da ga platim. Dzabe dokazivanja i ubedjivanja, oni su pisali zakone sebe radi a ne radi nas.
Ni ja se nisam usudio tražiti iako sam imao pozamašnu cifru.
Sad ću od traktora tražiti ,kod nas su svi koji su imali mogućnost da traže PDV od mehanizacje i dobili ,bez posledica.
 
Od naredne godine će se ukinuti obaveza plaćanja penzionog osiguranja kao uslov za ostvarivanje prava na subvencije. Poješću tastaturu ako i to nekom od dežurnih mrguda ne bude razlog za negodovanje.
Ajde kostovicu nacinji je , naravno da nevalja jer ce onda brdo onih matorih da registruju i otimaju subvencije onima koji im obradjuju zemljiste u zakup.
Taj film verovatno necemo gledati jer je to samo predizborni mit , kakve posledice to donosi znam jer radim u marginalnom podrucju gde svako (osim poljoprivrednih penzionera , ostali penzioneri mogu) moze ostvariti subvencije bez PIO na povrsini do 5 hektara.
Dolazim sa jedne prezentacije neke politicke partije o Agraru i njegovom razvicu na kom je receno sve isto samo ce subvencije biti do 60h , onima preko 60h njima vise netreba jer od toga mogu samostalno da opstanu pozitivni itd itd .
Posle svega sto sam cuo nisam hteo ni parce rostilja da okusim ni sok da popijem .
 
To mu dođe kao ono obećanje o ukidanju tv pretplate... Koju ionako više niko ne plaća.

A kako Šešelj jednom reče, pre izbora se sve može obećati, ali se nakon izbora ne mora ništa ispuniti.
Usput, nije mi jasno zašto se ovi iz SRS bune protiv ulaska u EU, kad im predsednik stranke već godinama tamo živi.
 
Ni ovogodisnju subvenciju nismo dobili...
Ko zna mozda do godine ukinu PIO klauzulu,a daju subvencije samo onima koji imaju zemlju na sebi. :osmeh:
Svejedno mi je ali najmanje mogući scenario je baš taj koji si naveo.

---------- Poruka napisana u 23:05 ---------- Prethodna poruka je at 23:03 ----------

Rale 83,predizborna kampanja se zahuktava.
 
Rale 83 i dosad što je bilo do 100ha,znači ako imaš gazdinstvo od 101ha,dobiješ na 100,znači ako će granica biti 60ha,dobiće na 60ha i oni koji imaju i 600ha

Doobra stranka kad se roštilja,jel bilo i pive?
 
Isplatice oni svima subvencije i malima i velikima, ali ce stamparija na Topcideru da radi. Sta ce se sa tim novcem moci da kupi i koliko, videcemo.
 
To mu dođe kao ono obećanje o ukidanju tv pretplate... Koju ionako više niko ne plaća.

A kako Šešelj jednom reče, pre izbora se sve može obećati, ali se nakon izbora ne mora ništa ispuniti.
Usput, nije mi jasno zašto se ovi iz SRS bune protiv ulaska u EU, kad im predsednik stranke već godinama tamo živi.
hm m m ja plaćam:kisa:
 
Slobodno,kod mene nema tajni

Ja netražim povrat PDVa NIKAD,ali ga neću ni plaćati,zato pravim troška,koji će se i vratiti

Ko me poznaje,uopšte nisam taj tip niko kao ja,ali nedozvoljavam da neko se obraća sa JE.. ČOVEKA itd,i da neko gleda na mene kao na rokfelera,takvi slobodno nek dođu da vide minđušara i masnog,i prašnjavog,i okupanog u znoju,i neispavanog zbog vožnje celu noć po deo u inostranstvo,pa posle nastavi gde si stao,i onda nek izvuku zaključak kakav god žele,"iritiram" ja mnoge,samo kad ja radim takvi se šetaju opušteni,sede po kafanama samo jezikom rade kako nebi nekog preskočili u ogovaranju

Misliš da si samo ti mastan,prljav i oznojan.Ima nas ovde još poprilično takvih.
 
Ne,ja to nisam mislio,možda ste Vi mislili da je minđušar jedan uglancani gospodin koji u radno vreme broji novce a u slobodno zaje..va široke mase,e pa malo ste se preračunali
Ne mislimo ni mi nego si se podcenjivački postavio prema sitnijim poljoprivrednicima.Znam ja da tebi nije lako,i ja znam za priču-tebi je lako ti imaš.
 
Ne mislimo ni mi nego si se podcenjivački postavio prema sitnijim poljoprivrednicima.Znam ja da tebi nije lako,i ja znam za priču-tebi je lako ti imaš.
Ja bih pre rekao realistički,a realnost je surova,najteže je sa ljudima,takav čovek,da ga svi ostali volu,na kugli zemaljskoj ne postoji,možda ja i jesam crna ovca,a ko zna zašto je to sve dobro
 
Nisi ti druže crna ovca ali sagledaj problem onakav kakav jeste.Svi smo mi u nekom problemu,neko manjem nako većem.Ali poštuj sagovornika jer je većina nas ovde sbesna situacije-kako tebi znači tvoja zemlja,tako isto i meni i drugima.Niko tebe nije teao da radiš mnogo zemlje ili mene malo.ja se bavim stočarstvom i ratarstvom a ti ratarstvom.Živimo u različitim sredinama i u različitim uslovima tako da ne važi narodna-videla žaba da se konj potkiva pa hoće i ona.Moli samo Boga za zdravlje tvoje i tvoje familije i ne želi nikome zlo i sve će ići svojim tokom.:ppozdrav:
 
Ni neprijatelju neželim zlo,taman posla
Samo sam izneo neki moj stav,a time sam naprotiv hteo da podstaknem te što rade manje,svojim primerom,možda sam bio malo više ilustrovan,netreba se plašiti kredita i ulaganja,svako PAMETNO ulaganje se isplati pre-kasnije,i svaki je kredit dobar ako se PAMETNO iskoristi,samo treba,kao što sam i rekao,pokrenuti zamajac i biti vredan pa ide to posle

Neznam gde da okačim,imali smo sinoć jedan strašan-smešan događaj,da nepoveruješ

Bilo otključano sve,ušao tip jedan,dečak oko 17-18god rekao bi,i krenuo hodnikom,ja mu viknem alo,i krenem iz dnevne sobe za njim,pitam ga ko mu trba,kaže on je došao kući u Kisač,nije bio agresivan,rekao bih neki "laborant",zovem miliciju,predstavim se,objasnim očemu se radi,tek će policajac VI NEZNATE DA SMO MI U ŠTRAJKU,rekoh a šta da radim sa njim,kaže to je vaš problem i prekine vezu
Tako da mise na tren sve izvrtelo u glavi,tražio mu LK,kaže nema,tako da sam ga isterao napolje i još uvek nemogu doći sebi,zamislite
Šta bi vi radili na mom mestu
 
Onaj lik M.M. reče na B92 da će ostati subvencije po hektaru ali da će se sve znati u uredbama koje će do kraja marta izaći.
 
Minđušar-trebao si uzeti podatke od dežurnog što te je otkačio a ovaj jadničak možda mislio da je došao kući (kad ne zna ni on sam)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh