Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@mindjušar
Samim tim što ste u sitemu PDV-a, imate olakšice o kojima mi možemo samo da sanjamo.
Samim tim mi odmah cvetaju ruže,naše je samo da otvorimo svako veče tačno u 20:00 prozore pa nam samo ubacuju pare na prozor
PIO nam je 22% od dobiti,a ZDRO 12.3%,pa Vi izvolite izračunajte kakve imamo "olakšice",olakšavaju nam račun samo tako
 
Ja radim 32 lanca zemlje i ne treba mi subvencija za 2012 godinu. Kajem se što je moj traktor bio prvi na barikadima u Opovu. Iz poslednjih strana svih tema vidim da je "par članova" ovog foruma uzelo glavnu reč...
 
@mindjušar
Sama činjenica da ste tamo gde jeste dovoljno govori. Ništa lično, nisam ljubomoran ili daleko bilo zavidan, ali pere koje za godinu
dana predju preko Vašeg računa najveći broj ljudi iz mog okruženja neće videti za čitav život.
 
@mindjušar
Samim tim što ste u sitemu PDV-a, imate olakšice o kojima mi možemo samo da sanjamo.
Za ručavanje tastature ću ti se pridružiti i ja a što se tiče lepog sna koji se zove PDV ,jeste lep samo dok ulažeš u mehanizaciju (novu) a kad to prođe onda postaje košmar.
Meni knjigovođa izvadi kartice za PIO,ZDR,PND,PNOIN cc oko 40 hiljada da izmirim neizmirene obaveze, lep novogodišnji poklon.
 
To ponizavas ljude koji rade do 30ha tim tvojim stavom da ni pekaru ni leba ne placaju.

Kod mene se u kraju kaze da pre plati siroma i onaj koji malo ima nego "gazda" sto je i istina.

To ni pekaru lebac neplaćaju se odnosi na to da se država od takvih ne ovajdi za poreze,niti za drugo šta! Kad bi svi plaćali usluge kao ja što sam plaćao vađenje repe dok sam je radio,na leniji gde bi nam bio kraj

Kolega Zoran Kostović da i vama pojasnim neke stvari,ako mislite da to samo curi na sve strane VARATE SE,a troškova što imamo u godini ni to nećete napraviti za života,1.500.000 samo hemija,2.000.000 veštak,3.000.000 zakup,interesantna stavka,samo za gume je otišlo ove godine preko 200.000,porezi i ostali bakrači,ostane nekažem,ali od silnog prometa na računu MOŽDA 10%
 
Pa od 6,7 miliona, ni 10% nije baš malo... Ne igrajte se ciframa, mošda ovo čita i poreska uprava.:haha:
Šala, nema potrebe meni da objašnjavate i da mi se žalite, odlično poznajem tu problematiku ma da sam od najbližeg poljoprivrednika u sistemu PDV-a udaljen više od 100km.
 
Kako se ne ovajdi za poreze ? Na sve sto kupim platim od repromaterijala platim porez,ako kupim deo za traktor platim porez,za gorivo platim porez sto kod vas i nije slucaj...
 
@talianu

Da li je ta suma na godisnjem nivou ili mesecnom?
Ja sam plaćao svaki mesec od januara do avgusta 6000 din na ime PIO i 3000 din na ime ZDR. jer sam rešenje dobio tek u Avgustu tako da je to dug do decembra tj decembar ću platiti tek u januaru. E sad na šta sam imao koliko duga po stavkama ne znam,tj nisam ni gledao naloge za prenos novca.Porez na dohodak i odvod. i navod. nisam plaćao od početka godine do sada .
 
Pa od 6,7 miliona, ni 10% nije baš malo... Ne igrajte se ciframa, mošda ovo čita i poreska uprava.:haha:
Šala, nema potrebe meni da objašnjavate i da mi se žalite, odlično poznajem tu problematiku ma da sam od najbližeg poljoprivrednika u sistemu PDV-a udaljen više od 100km.

Poreska uprava zna za te cifre,nesekiram se,svi vi gledate tu stranu nas što radimo više,NEZNA ŠTA ĆE SA PARAMA i PUN K'O BROD i sl,za zavidne neka dođu jedan dan da provedu kod mene pa će reći HVALA,ali nebih
Šta Vi mislite da je sve med i mleko,da mi neznamo šta su poderane gaće i nemati?
 
Kako se ne ovajdi za poreze ? Na sve sto kupim platim od repromaterijala platim porez,ako kupim deo za traktor platim porez,za gorivo platim porez sto kod vas i nije slucaj...
Ne brini,platimo i mi dosta.
Zorane znaju ovi to iz poreske uprave i to dobro,zato i ima priča da će dići limit na 10 miliona.Nisu računali da će" mali" poljoprivrednici malo "narasti" ili da će male cene poljoprivrednih proizvoda malo narasti.
U svakom slučaju dog god ima dve oporezovane stope (8% i 18%) nama poljoprivrednicima je bolje u PDV-u,bar je tako moje mišljenje.
 
Kako se ne ovajdi za poreze ? Na sve sto kupim platim od repromaterijala platim porez,ako kupim deo za traktor platim porez,za gorivo platim porez sto kod vas i nije slucaj...
Kako to misliš školarac,misliš da mi kupujemo bez PDVa? Samo obračunavamo PDV,tj od soje,žita,itd PDV od 8% pripada državi,tj trebao bi ga uplatiti državi,ali ga "prebijamo" sa PDVom sa ulaznih računa,a oni što nisu,samo maznu 5% i teraj diko
 
@talianu

Prvo si dobio akontaciono resenje pa onda u avgustu konacno za proslu god. Po tom konacnom za proslu godinu placas akontacije za ovu i ne mozes da omanes, jedino ako nije na vreme placeno do 15-og u sledecem mesecu onda ide 2% dnevna kamata.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh