Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ministarstvo daje subvencije i na krave muzare,mleko i plastenike,pa zbog takvih mi da ispaštamo
LEP život je relativan

Imam dve prelepe kćerkice i mirno spavam,meni je to već lep život,ali kad se pokrene zamajac,netreba ga kočiti

---------- Poruka napisana u 20:36 ---------- Prethodna poruka je at 20:33 ----------

Minđušar.eto vidiš da si i ti počeo sa lošijom mehanizacijom i manje zemlje i posle si svojim radom napredovao,tako hoće i ovi do 30ha e sad koliko će ko uspeti.Neko će se podići kao i ti a nekom možda neće ostati ništa,neko će ostati tu gde jeste ali svi oni imaju prava na život i rad.Ne mogu svi biti kao ti ili kao ja.

Jesam,ali nonstop zvrljim kako šta da poboljšam,šta da kupim,šta da prodam,prelazim 35-40000km godišnje dobar deo za bilo koji vid edukacije,i NEKUKAM,i nisam nikad,jer nisam imao vremena
 
Samo nešto da napišem u vezi ovog dali može ratarstvo sa 30ha i manje .Pa ko kaže da za sitne zemljoradnike poljoprivreda mora biti jedina djelatnost , možda tako mogu (možemo) opstati manji ratari.
 
Palika ja sam jedan od tih koji dobijaju(jaaako teško)te subvencije(milostinju)za krave muzare i mleko i jaaako mi je lepo,pogotovo u štali.Mislite da nama cvetaju ruže time što su oni rekli da subvencionišu stočarstvo i da im je to prioritet?
 
Njima bi zabranio subvencije?
Nebi zabranio,sleduje im,ali na 5ha dobiju li 14000 ili 20000 nemenja im ništa,samo takvi upravo zavide onima koji obrađuju 100ha i više

Ministrarstvo subvencioniše poljoprivredna gazdinstva kojima je to osnovna delatnost,što dokazuju plaćanjem PIO od poljoprivrede što je po meni skroz OK,ni ja ne zavidim pojedincima zaposlenim u dobrim firmama,na plate od >80000din mesečno,ali kad takvi pokušavaju da otimaju arendu onda zaista nebih ma to ništa drugo mogao reći nego alavluk,NAŽALOST takvi plaćaju tetkama i taštama PIO da bi uzeli I SUBVENCIJE ::samo bes::,jel to u redu,po vama nebi trebalo sankcionisati?
 
Nebi zabranio,sleduje im,ali na 5ha dobiju li 14000 ili 20000 nemenja im ništa,samo takvi upravo zavide onima koji obrađuju 100ha i više

Ministrarstvo subvencioniše poljoprivredna gazdinstva kojima je to osnovna delatnost,što dokazuju plaćanjem PIO od poljoprivrede što je po meni skroz OK,ni ja ne zavidim pojedincima zaposlenim u dobrim firmama,na plate od >80000din mesečno,ali kad takvi pokušavaju da otimaju arendu onda zaista nebih ma to ništa drugo mogao reći nego alavluk,NAŽALOST takvi plaćaju tetkama i taštama PIO da bi uzeli I SUBVENCIJE ::samo bes::,jel to u redu,po vama nebi trebalo sankcionisati?

U potpunosti se sa tobom slazem!
Ali ja bi sankcionisao i one koji na 1 adresi imaju po 5~6 gazdinstava.
 
Palika ja sam jedan od tih koji dobijaju(jaaako teško)te subvencije(milostinju)za krave muzare i mleko i jaaako mi je lepo,pogotovo u štali.Mislite da nama cvetaju ruže time što su oni rekli da subvencionišu stočarstvo i da im je to prioritet?
Ja znam kako stoje stvari sa tim subvencijama,i nezavidim,da volim stoku,verovatno bi i ja držao

---------- Poruka napisana u 21:07 ---------- Prethodna poruka je at 21:05 ----------

U potpunosti se sa tobom slazem!
Ali ja bi sankcionisao i one koji na 1 adresi imaju po 5~6 gazdinstava.
Ako imaju uslova legalno za to,zašto da ne,samo to neće da može dugo,jedan moj poznanik iz okoline Sombora tako već na...bo
 
Nebi zabranio,sleduje im,ali na 5ha dobiju li 14000 ili 20000 nemenja im ništa,samo takvi upravo zavide onima koji obrađuju 100ha i više

Ministrarstvo subvencioniše poljoprivredna gazdinstva kojima je to osnovna delatnost,što dokazuju plaćanjem PIO od poljoprivrede što je po meni skroz OK,ni ja ne zavidim pojedincima zaposlenim u dobrim firmama,na plate od >80000din mesečno,ali kad takvi pokušavaju da otimaju arendu onda zaista nebih ma to ništa drugo mogao reći nego alavluk,NAŽALOST takvi plaćaju tetkama i taštama PIO da bi uzeli I SUBVENCIJE ::samo bes::,jel to u redu,po vama nebi trebalo sankcionisati?
A šta kažeš za one koji rade za 20000 mesečno i uz to rade zemlju i drže stoku a subvencije ništa
 
Po meni svi poljkprivrednici, bez obzira da li placaju ili ne PIO, treba da dobiju subvencije, samo da su registrovani. Coveka treba nagraditi za rad, a ne podsticati na nerad, sto ova nasa vlada radi! Ja silom prilika nisam registrovan, posto nisu u stanju za dve godine da mi proknjize zemlju posle ostavinske rasprave, pa nemam na sta da se registrujem, vazno je samo da taksa na nasledstvo mora da se uplati najkasnike 15 dana od prijema resenja, a oni ce uknjiziti za najkasnije 15 godna. Nadam se da cu na prolece obnoviti gazdinstvo, ako posle 106. ispijene kafe neko od birokrata uradi nesto sa mojim predmetom. Od PIO ne bezim, majka ga i onako uplacuje zbog one jadne penzije, te ce se ona i registrovati.
 
Po meni svi poljkprivrednici, bez obzira da li placaju ili ne PIO, treba da dobiju subvencije, samo da su registrovani. Coveka treba nagraditi za rad, a ne podsticati na nerad, sto ova nasa vlada radi! Ja silom prilika nisam registrovan, posto nisu u stanju za dve godine da mi proknjize zemlju posle ostavinske rasprave, pa nemam na sta da se registrujem, vazno je samo da taksa na nasledstvo mora da se uplati najkasnike 15 dana od prijema resenja, a oni ce uknjiziti za najkasnije 15 godna. Nadam se da cu na prolece obnoviti gazdinstvo, ako posle 106. ispijene kafe neko od birokrata uradi nesto sa mojim predmetom. Od PIO ne bezim, majka ga i onako uplacuje zbog one jadne penzije, te ce se ona i registrovati.
Pa možeš da se registruješ i sa 0.5ha zakupa i na osnovu toga plaćaš PIO i tako dalje,nije ti neki izgovor
Po meni baš tako podstiču na rad što traže da se plati PIO
 
Jeb* onog ko radi 100ha a ne moze da prezivi bez subvencija i sad na veliko prodaje kukuruz da prezimi.
Inace pre bih nekima zabranio zemlju jer uzmu puno zemlje,da bi je uzeli nabiju cenu,kad potrose novce na to nemaju da uloze u djubrivo,mehanizacija mala pa ni ne porade na vreme tako da je cesto prinos katastrofalan. E od tud da neko bolje zivi sa 30ha nego neki za 100ha.
 
Od naredne godine će se ukinuti obaveza plaćanja penzionog osiguranja kao uslov za ostvarivanje prava na subvencije. Poješću tastaturu ako i to nekom od dežurnih mrguda ne bude razlog za negodovanje.
 
Neznam zasto je bolje favorizovati farmere sa 500 muznih krava koji zaposle jeftinu radnu snagu nego pomoci 100 domacinstava sa po pet krava ako znamo da se nekada sa ovim brojem grla izdrzavalo domacinstvo. Tako bi u dobroj meri smanjili nezaposlenost a i iskoriscavanje onih koji za male pare rade kod tz biznismena.
 
@mindjusar majka vec placa PIO i registrovana je na 1ha koji ima na sebi. Ja ne mogu, zbog niihove neazurnosti da dobijem subvenciju na svoju zemlju koju obradjujem. Ne kukam i ne bunim se, samo sam rekao. Zemlju radim i radicu je bez obzira na premije. A i dalje stojim iza toga da svi peoizvodjaci treba da dobiju subvencije, jer su i oni isto proizveli hranu, ne bitno da li su uppatili penziono ili ne. Posao je isti samo onaj ko nije platio, kad se razboli platice sam svoje lecenje, i u starosti nece imati penziju, a ne vidim da to ima ikakve veze sa obradom zemlje.

---------- Poruka napisana u 21:52 ---------- Prethodna poruka je at 21:40 ----------

@vlade65 zato sto oni i njihove perjanice imaju tih 500 krava. Od tebe i mene nista dobiti nece. Ovako bolje odmah sebi sve da strpaju u dzep. Kasnije kad ti ubiju proizvdnju, moraces da se zaposlis kod njih, pa cete izrabljivati do maksimuma za minimalnu novcanu nadoknadu i tada im eto koristi od tebe. Dok radis svoje oni od toga nista nemaju. Gledaju ljudi svoju korist.
 
Jeb* onog ko radi 100ha a ne moze da prezivi bez subvencija i sad na veliko prodaje kukuruz da prezimi.
Inace pre bih nekima zabranio zemlju jer uzmu puno zemlje,da bi je uzeli nabiju cenu,kad potrose novce na to nemaju da uloze u djubrivo,mehanizacija mala pa ni ne porade na vreme tako da je cesto prinos katastrofalan. E od tud da neko bolje zivi sa 30ha nego neki za 100ha.

E sad si izmislio toplu vodu kolega i ako može bez psovki i raznih titula,jer bi i za tebe mogli naći koju

E pa vidi stvari kod mene : Imam registrovano poljoprivredno gazdinstvo u sistemu PDV,plaćam porez na katastarski prihod,plaćam državi porez od dobiti,plaćam PIO spram dobiti,plaćam porez na zakup i sve po JUSu,kako to država zahteva od nas,a po čemu su onda ti sa 30ha istaknutiji da dobiju subvencije a mi da gledamo,jelda?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh