Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam samo izneo neke cinjenice. Mislim da je selekcija trebala biti znatno bolja. Bolje bi bilo da je zaposleno manje ljudi, al da zaista imaju sta da posavetuju seljake. Nadam se samo da ce se ovi neupuceni truditi da edukuju sebe, pa da nesto od tiva prenesu i nama. Smatram da svaki seljak koji hoce da unapredi svoju proizvodnju moze to i bez savetodavne sluzbe sa toliko zapslenih koji opterecuju vec siromasni budzet. Danas imamo internet za sve informacije, a ni put do razvijenih zemalja nije tako skup, te seljaci mogu da obilaze strane sajmove i farme.
 
Ja bih rekao ovako, hajde da sačekamo malo pa da onda merimo efekte ove ideje. Izneli smo sve negativnosti ovog projekta i sad treba da pustimo kalendaru, kao neumoljivom gospodaru, da odradi svoje. Hajde da analiziramo neke prve efekte posle Nove Godine.
Verovatno da ima i onih kolega kojima je ovo prvo zaposlenje i naravno da oni ne znaju sve i da nisu vunderkindi...ja bih merio trud, rad i dobru volju. Ko želi taj će "ući u fazon" i izgraditi i sebe i svoje znanje. Nemamo razloga da budemo negativni ka ovim ljudima, oni su jednostavno želeli da iskoriste ponudjenu šansu a na tvorcima ove ideje je odgovornost.
Ja mogu da kažem da smo mi dobili super čoveka i da ćemo od njega definitivno imati koristi i već mi je predložio neke ideje šta i kako bi moglo i trebalo da se radi (analize zemljišta sa preporukama za đubrenje etc...etc...). Mislim da za kolegu koji je rasporedjen u Gospodjince, kao za kolegu koji je rasporedjen u Vlajkovac i Pališ :osmeh: (koliko vidim), neće biti problema da posle ovog iskustva nađu za sebe uhlebljenje a ostali....nek se potrude, kao što rekoh ranije, da vide i da budu viđeni.

Svako dobro
 
Nadam se da ovaj projekat nece imati sudbinu kao javno preduzece za agrar na mojoj opstini koje je formirano radi istog cilja. Sad u njemu ima vise zaposlenih(politicki podobnih) nego stolica po inventarnm brojevima, a od toga samo dva strucnjaka. Ja sam na jednoj od javnih funkcija u tom preduzecu, sve vidim sta se desava i strasno mi se zgadilo. Akciju naravno necu bojkotovati, vec se nadam da ce mom reonu dopasti neki valjan strucnjak od koga cu nesto nauciti sto ne znam. Ako akcja bude dobro vodjena od strane ministarstva moze imati neke pozitivne efekte, mada mislim da je srpski agrar imao mnogo potrebnijih stvari od ovoga. Ovo se moze zavrsiti i kao atak na vec siromasni agrarni budzet, mada ne mora da znaci. Vreme je najbolji sudija, ono ce pokazati.
 
Meni je prosto neverovatno da se niko od njih ne pojavi na ovom forumu, a vidi se da su vrlo aktivni na PSSS sajtu u komentarisanju.Ovde sigurno mogu da upoznaju naprednije seljake iz regiona koje ce savetovati, i da cak ostvare neki kontakt i otklone ovde iznesene sumnje svojim znanjem.
 
Znam da ce sa moje strane, imati punu saradnju, ko god bio meni dodeljen. Upoznacu se sa tim savetnikom, diskutovacemo, nadam se i pomoci jedan drugom. Iako se sa ovom idejom u sustini ne slazem, sad se nema gde, saradjivati se mora, pa daj da bar kao pojedinci napredujemo, kad nemamo nikakvu strategiju odozgo.
 
За обављање сваког посла потребно је :знање,вештине из тих знања и радне навике.
Поновићу.
Када Вам та деца дођу у авлију дочекајте их домаћински,а кад прођу године видећемо ко ће остати и какав ће саветник бити(ако остане у саветодавној служби)
 
  • Like
Reagovanja: 472
A sta ce oni mene da savetuju,kad dodju u moju kucu?

Pa znas kako, to ti dodje kao svedski sto...ako hoces dodjes i uzmes ono sto je ponudjeno a ako li neces sednes pa gledis. Niko nikoga ni na sta ne prisiljava
 
Racunica je prosta,to su njihovi agitatori pred izbore o drzavnom(nasem)trosku.
A ja subvencije jos nisam dobio.Pa sta je meni prece,da dobijem pare za naftu,
ili da mi dodje ,,strucnjak"da mi prica kako treba na vreme da uzorem.
 
Brzo bi ja tebe sproveo od kere!

Za kere nismo ništa učili, ali i njega bi posavetovao da ne laje jako

---------- Poruka napisana u 23:35 ---------- Prethodna poruka je at 23:29 ----------

Racunica je prosta,to su njihovi agitatori pred izbore o drzavnom(nasem)trosku.
A ja subvencije jos nisam dobio.Pa sta je meni prece,da dobijem pare za naftu,
ili da mi dodje ,,strucnjak"da mi prica kako treba na vreme da uzorem.

Ja nisam ni član ni simpatizer ni jedne stranke (a pogotovo pred izbore) , i nema šanse da sa klikentima na taj način raspredam politiku (jedino vicevi). A to što se pravi kampanja na TV je druga priča i pošto smo u predizbornoj kampanji 80% medijskog prostora je neki vid kampanje.

A to da smo "mi" o "vašem" trošku je tačno kao i to da je šinter Pera iz Niša o mom trošku
 
Sto neko, gore rece:
Kakvi su to ljudi od struke, a da se od njih 2 000 bas ni jedan ne javi na forum.
Da nas malo poduci, ako ne kako da obradjivamo zemlju,,,,,
onda menadzmentu, trosenju nepostojeceg novca iz eu fondova, koji od 2000 god jos ceka na granici, a niko da ga raspodeli ovom bogatom narodu. :osmeh:
Ako se nekim poslom bavim i imam dobre namere da svoje koliko - toliko znanje podelim sa ljudima,
onda se negde oglasim, pomognem, pitam za savet.
Ovo je jednom recju bruka sto se radi.
 
Kakvi su to ljudi od struke, a da se od njih 2 000 bas ni jedan ne javi na forum.
Da nas malo poduci, ako ne kako da obradjivamo zemlju,,,,,

Pa zbog ovakvih stavova i ne dolaze, ni krive ni duzne "na noz". Vi ste im placali skolarine i stanovanje u gradu i Vi ste ucili i polagali ispite umesto njih....nije nego.....
Ja rekoh u ranijim postovima da je ideja za ovako sto nikakva ali nije tih 2000 savetodavaca krivo. A drugo zasto da dolaze ovde i da dele savete besplatno...kako npr nema ni jednog advokata da nam ovde deli besplatne savete....bas su neki.
 
Pa zbog ovakvih stavova i ne dolaze, ni krive ni duzne "na noz". Vi ste im placali skolarine i stanovanje u gradu i Vi ste ucili i polagali ispite umesto njih....nije nego.....
Ja rekoh u ranijim postovima da je ideja za ovako sto nikakva ali nije tih 2000 savetodavaca krivo. A drugo zasto da dolaze ovde i da dele savete besplatno...kako npr nema ni jednog advokata da nam ovde deli besplatne savete....bas su neki.

Uglavnom se slažem sa Vašim stavovima, u ovom slučaju takođe mislim da ti mladi agronomi nisu ništa krivi i da je njihovo angažovanje samo priprema terena za ukidanje subvencija od strane vlasti, ali u onom boldovanom se ne slažem sa Vama. Evo i zašto.

Slažem se da ti novi savetodavci možda baš i nisu sa oduševljenjem prihvaćeni ovde na forumu. Namerno sam rekao "novi savetodavci", jer ovde ide priča o tim ljudima, i u tom kontekstu, samo u periodu od kad traje ova akcija ministarstva. Međutim, šta je sprečavalo te ljude da u ranijem periodu posete forum, tad sigurno ne bi ova atmosfera bila prepreka za njihovo prisustvo na forumu? Zato mislim da ne stoji to da oni ne dolaze na forum zbog ovakvih stavova, već jednostavno zbog toga što ni ranije nisu dolazili na forum!

Meni je nekako prirodno da se čovek interesuje i prati oblast za koju se školovao i kojom namerava da se profesionalno bavi. A ovakve forme, poput internet foruma, su najbolje i najsveobuhvatnije mesto za ta interesovanja i proveru primene teorije u praksi. I nemoguće je ne naleteti na ovaj forum u bilo kojoj internet pretrazi vezanoj za poljoprivredu u ovoj zemlji. Naravno da ne mislim da sad svako mora doći na forum i da je to obavezno, ali mi je svakako pokazatelj o zainteresovanosti tih mladih stručnjaka za uvid o stanju u poljoprivredi kod nas, za obogaćivanje sa praktičnim iskustvima, pogotovo imajući u vidu da su ovde možda i najnapredniji poljoprivrednici...
Uostalom, šta razlikuje te mlade agronome od mnogih ljudi na forumu koji imaju akademsko obrazovanje iz poljoprivrede (uključujući tu i Vas), ili će to obrazovanje tek steći (primer ovih naših mladih moderatora @NA, Dragan18 i drugih forumaša)? Nikome ni od vas forumaši nisu plaćali školarine, ali ste vi ipak tu a oni nisu. Mislim da je to ono što je primećeno od strane nekih forumaša i da se to ne može nazvati "dočekom na nož".

Još nešto da napišem u vezi besplatnog deljenja saveta na forumu. Mislim da je to ipak individualno, od čoveka do čoveka. Neko će nesebično pomoći drugima, a neko neće ako od toga nema lične koristi. Ovde su mnogi agronomi prenosili svoje znanje poljoprivrednicima, ali isto tako i majstori i mnogi drugi. I svi su oni na lakši ili teži način došli do tih saznanja, ali su ipak pomogli drugima. Ja to veoma cenim i poštujem, i mnogo mi govori o tim ljudima!

A što se tiče advokata, možda neki od njih daju besplatne savete, ali na nekom forumu o pravu. Ovo je ipak forum vezan za poljoprivredu (i agronome). :osmeh:

p.s. Nadam se da je svima jasno da sam govorio generalno i uopšteno, a ne o svim pojedincima...
 
Ceo projekat je u haosu i ljudi trenutno ne znaju šta ih je snašlo

1.Za koga rade
2.Na koji period i kakav ugovor potpisuju
3.Neki ne znaju ni da li će i gde da rade
4.ŠTA TREBA DA RADE??'
5....

Jedino cela zemlja zna da je plata 40000
ceo projekat samo prati trenutnu situaciju u zemlji srbiji i ništa me to ne čudi.
Znam samo da cenjenim kolegama agronomima koji su dobili posao u najpopularnijoj firmi -čitaj državne jasle sigurno neće biti lako i imaće sijaset problemčića i prepreka u radu da se izbore za mesto pod suncem.Dobro je od svega toga da su ljudi zaposleni i da neće svoju stečenu diplomu grijati pod du..etom u fotelji već će početi da stvarno uče i rade a neki koji imaju iskustva i znanja ostati u toku materije i znanje preneti paorima kojih ima raznih i dobrih a i loših.
 
Pozdravljam g-dina Nadlackog, koliko mi je poznato bili ste savetnik bivšeg ministra, s tim u vezi možda nam možete dati neki koristan savet kako to funkcioniše u ministarstvu.odnosno objasniti kako se projekti sprovode u praksi "od naslova do realizacije".
 
Pozdravljam g-dina Nadlackog, koliko mi je poznato bili ste savetnik bivšeg ministra, s tim u vezi možda nam možete dati neki koristan savet kako to funkcioniše u ministarstvu.odnosno objasniti kako se projekti sprovode u praksi "od naslova do realizacije".

Niste dobro informisani..ja nisam bio savetnik gospodina Dragina, on je koliko ja znam imao nekoliko savetnika, cak jednog iz Subotice ali ja nisam bio medju njima.
Radio sam kao konsultant u Sektoru za razvoj sela i to na poslovima EU integracijaa to dosta ljudi sa foruma vrlo dobro zna.
A pitanje vase nisam najbolje razumeo...cak mislim da je tendeciozno i provokatorsko...ja za razliku od vas ovde nastupam pod punim imenom i prezimenom tako da ako na nesto konkretno mislite onda recite upravo a ne uvijeno u oblande.

Svako dobro
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh