Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
tako da će ova edukacija najbolje rezultate dati na onim imanjima gde je uspeh izostao, usled ne mogućnosti praćenja savremenih saznanja i pogodnosti koje postoje.
Nisam protiv toga da se kolege agronomi zaposle ali ovo je potpuno besmisleno.Ko hoće da radi ,ima načina da se informiše(imamo poljoprivrednu savetodavnu službu) a ko neće da radi ,može mu sedeti 10 agronoma pored njega i uspeh će izostati.
 
1. UKAZANA ŠANSA nama koji skoro dve decenije bitišemo na NSZ
Stara kineska poslovica kaze...Gladnom nemoj dati ribu vec ga nauci da peca... Vrlo sam negativan po pitanju efektivnosti ovog programa, treba graditi sistem u kom će biti mesta za sve ove moje kolege agronome da rade u svojoj struci posao dostojan čoveka.

2. Zatim : i u poljoprivredi kao i u drugim branšama , postoji trend koji diktira potrošačko društvo
Bojim se da nisam shvatio sta je pisac hteo da kaze :sta:

3. Sasvim je prihvatljivo , po meni , da savremena proizvodnja savremenog poljoprivrednog proizvođača ima dostupnija rešenja po pitanju raznih analiza ( da sada ne nabrajam)
Da, savremena poljoprivredna proizvodnja zahteva primenu novih tehnologija pa imamo slucajeva da čak i nasi profesori (opet, ne svojom krivicom) najnovije tehnologije vide na imanjima nasih savremenih poljoprivrednika, naročito u povrtarskoj proizvodnji ili u proizvodnji voća.

4. -navela bih da danas više ne postoji klasičan - dezinformisan seljak a da je istovremeno i ozbiljan proizvođač. To su sve vrlo inteligentni ljudi ... tako da će ova edukacija najbolje rezultate dati na onim imanjima gde je uspeh izostao, usled ne mogućnosti praćenja savremenih saznanja i pogodnosti koje postoje.

Da, danas jos uvek postoji velik broj poljoprivrednika koji veruju svakom i slusaju sta se prica po TV emeisijama. Oni koji "promuckaju pre upotrebe"... e to su ti koji su odskočili i predstavljaju napredne poljoprivrednike

I HVALA ONOJ GLAVI KOJA SE SETILA TOGA
I ja kažem...svaka čast onome ko se ovoga dosetio :osmeh: ::pomoc:;

neka mi bude pružena šansa ... čekam već preeeduuugooo
E to je jedno jedino što je pozitivno...videćete da sam to već komentarisao u prethodnim postovima. Iskoristite ovaj period da vidite i da budete viđeni....a počnite odmah sa traženjem drugog posla.
 
Ovo je sve lepa razmena mišljenja, a da li neko ima informacije šta se dešava sa celim projektom? Kruže razne informacije...
 
Radivoje kao i uvek kratak i efikasan.Bravo za sve komentare svaki su na mestu.A vi milamarija nemojte se povlačiti iz teme već snimite negde ove postove i diskutujte dalje jer će vam verovatno poneki post (naročito ovaj radetov) sigurno pomoći u daljoj agronomskoj karijeri koja je verujte mi na reč vrlo neizvesna i za stare a naročito za ove nove koji dolaze.
Rade još jednom :bravo:
 
...le le , koji negativan stav ...povlačim se iz teme i neću više da se družim sa mrgudima ... s t r a š n o ...

Jaoooo draga koleginice, hocete se vi tako uvek povlaciti kad naidjete na nekog Mrguda poput mene.....takvi smo mi paori i sa takvima cete imati posla i kao agronom i kao savetodavac.

Nema povlacenja vec da ukrstimo pero.....Vi ste ZA ja sam PROTIV... Vi imate svoje a ja svoje argumente...to je tako normalno i tako i treba da bude, znamo kako zavrsavaju sistemi gde svi moraju da misle na isti nacin, u jednom takvom sistemu nam je i drzava bila 50-ak godina.

Pozdrav i svako dobro
 
U subotu 29.10. održaće se potpisivanje ugovora PSS sa asistentima savetodavaca u Sava centru. Savetodavci bi trebalo od 01. 11. da počnu sa radom.

---------- Poruka napisana 26-10-11 u 22:21 ---------- Prethodna poruka je 25-10-11 at 01:31 ----------

Поштовани полазници програма за подизање пољопривредних капацитета Републике Србије кроз програм запошљавања незапослених инжењера пољопривреде као асистената саветодаваца, по овлашћењу Стручног савета за саветодавне послове и примењена истраживања у пољопривреди дајемо Вам следеће обавештење:

Обавештење

Током данашњег дана звршено је распоређивање по територијама будућих асистената саветодаваца. Распоређивање је вршено по тачно утврђеним критеријумима и то тако та приоритет за останак у матичним пољопривредним саветодавним службама, по месту боравка имају:
1. Труднице.
2. Самохрани родитељи.
3. Становници сеоских подручја који ће посао обављати у свом подручју, а налазе се у ПСС са мањком кадрова.
4. Родитењи деце предшколског узраста.
5. Прворангирани на резултатима тестова.
6. Појединци који су у анкети тачно навели у који регион са мањком кадрова желе да иду.
7. Становници сеоских подручја који ће посао обављати у свом подручју, а налазе се у ПСС са вишком кадрова.
8. Појединци који говоре мањинске језике а распоређени су на територијама које насељавају припадници тих националних заједница.
9. Одређени профили струка према потребама одређене територије.
10. Особе које имају искуство рада на рачунару.
11. Жене млађе од 30 и старије од 55 година.
На тај начин, на данашњи дан, распоред је добровољно прихватило вас 1422. Министарство има потребу за распоредом 1596 асистента саветодавца. У току сутрашњег дана поставићемо списак нераспоређених асистената саветодаваца и списак непокривених територија. Свако ће имати прилику да прихвати одлазак у тенепокривене територије. Због нужности брзине припреме Ваших уговора од појављивања обавештења на сајту Министарства, по времену пријема вршићемо приоритетни изборни распоред.

Уз горе наведено, обавештавамо Вас да ће већина ПСС у суботу, 29.10.2011. организовати превоз свих оних асистената који су позвани да потпишу уговор са Министарством. Оног момента када од вас добијемо потврду да прихватате уговор, укључићемо вас у базу Асистената помоћу које ћете осим од матичних ПСС добијати и СМС поруке од Минисарства са детаљним упутствима.



Институт за примену науке у пољопривреди
 
Nemam nista protiv ovih ljudi koji su dobili posao, ali ovo je stvarno besmisleno.
Sta ima mene ko da savetuje i poducava, kada verujem da vecina od ovih zaposenih (verovatno po partiskoj liniji)
nije videlo vocnjaka, povrtnjaka, njive, stale.
Ljudi su zakoracili u 21 vek i dobro znaju sta i kako da rade.
Bolje bih bilo da se drzava malo pozabavi gorucim problemima u poljopivredi, nego sto
uvodi savetnike .
 
Nemam nista protiv ovih ljudi koji su dobili posao, ali ovo je stvarno besmisleno.
Sta ima mene ko da savetuje i poducava, kada verujem da vecina od ovih zaposenih (verovatno po partiskoj liniji)
nije videlo vocnjaka, povrtnjaka, njive, stale.
Ljudi su zakoracili u 21 vek i dobro znaju sta i kako da rade.
Bolje bih bilo da se drzava malo pozabavi gorucim problemima u poljopivredi, nego sto
uvodi savetnike .

...kazu stari ljudi: "u poljoprivredu i fudbal se svi razumeju" .....
 
Nadam se da će tema zaživeti od 01.11. kada se planira izlazak na teren novih savetnika, i da ćemo čuti konkretna iskustva.
Trenutno nije najjasnije šta će biti zadaci savetnika pa većina članova foruma kreće od pretpostavke da će da im govore šta da rade...ali predpostavka je majka svih za...a
Verovatno ćete imati besplatnog administrativnog pomoćnika, olakšanu komunikaciju sa državom i stručnjacima za koje iskažete potrebu.
U krajnjem slučaju svi želite evropske subvencije, a uz njih ide i evropska administracija i određene obaveze.
 
U subotu 29.10. održaće se potpisivanje ugovora PSS sa asistentima savetodavaca u Sava centru. Savetodavci bi trebalo od 01. 11. da počnu sa radom.

---------- Poruka napisana 26-10-11 u 22:21 ---------- Prethodna poruka je 25-10-11 at 01:31 ----------

Поштовани полазници програма за подизање пољопривредних капацитета Републике Србије кроз програм запошљавања незапослених инжењера пољопривреде као асистената саветодаваца, по овлашћењу Стручног савета за саветодавне послове и примењена истраживања у пољопривреди дајемо Вам следеће обавештење:

Обавештење




Током данашњег дана звршено је распоређивање по територијама будућих асистената саветодаваца. Распоређивање је вршено по тачно утврђеним критеријумима и то тако та приоритет за останак у матичним пољопривредним саветодавним службама, по месту боравка имају:
1. Труднице.
2. Самохрани родитељи.
3. Становници сеоских подручја који ће посао обављати у свом подручју, а налазе се у ПСС са мањком кадрова.
4. Родитењи деце предшколског узраста.
5. Прворангирани на резултатима тестова.

Институт за примену науке у пољопривреди

Svaka cast svima ali ovo je obicna budalastina.

Trudnice ce i tako odmah na trudnicko bolovanje, a znanje na testovima (bez obzira kako su bili lagni ili teski) je tek na 5. mestu

Kakve pare iz evropskih fondova, toga vise nema, potrosili Bugari i Rumuni, a sad placaju mir u Grckoj, pa ide Italija, Portugal, Spanija, pa par praznih mesta i onda mozda bude nesto i za nase politicare.
Osim malina nijedna vocarska i povrtarska kultura se ne prodaje na zapadu, razmislite malo o tome.
CISTA BIROKRATIJA po dzepu proizvodjaca
 
Ljudi su zakoracili u 21 vek i dobro znaju sta i kako da rade.
Bolje bih bilo da se drzava malo pozabavi gorucim problemima u poljopivredi, nego sto uvodi savetnike .

Kao što se može videti u prethodnim postovima, i ja sam mišljenja da povećanje broja savetodavaca na ovaj način nije ispravno ali se, apsolutno, ne slažem ni sa ovakvim, retrogradnim stavovima. Nagledao sam se na terenu mnoštva "naprednih poljoprivrednika koji su zakoračili u 21. vek"...verujte mi potreba za strukom i naukom u poljoprivredi je neminovna. Savetodavce ne možemo posmatrati samo u svetlu saveta iz oblasti zaštite bilja ili novih tehnologija već i u oblastima farm managmenta, korišćenja EU fondova i mnogo drugih stvari. Rumunija npr. nije iskoristila predpristupne fondove EU zbog neinformisanosti i neobaveštenosti poljoprivrednika.


Kakve pare iz evropskih fondova, toga vise nema, potrosili Bugari i Rumuni, a sad placaju mir u Grckoj, pa ide Italija, Portugal, Spanija, pa par praznih mesta i onda mozda bude nesto i za nase politicare.
Osim malina nijedna vocarska i povrtarska kultura se ne prodaje na zapadu, razmislite malo o tome.

E ako ovakav način povećanja broja savtodavaca nema smisla onda ni ovakve izjave APSOLUTNO NEMAJU SMISLA. Najlakše je biti protivu svega bez argumenata.

Mi smo za Gospodjince dobili čoveka koji je radio za jednu kompaniju koja prodaje moderna vodorastvorljiva đubriva, koji je vrlo dobar poznavalac povrtarstva, čak je i magistrirao a sticajem okolnosti je bez posla... tako da ćemo ga maksimalno iskoristiti....pa, što Lale kažu....dok traje nek laje. I za njega ne sumnjam da će posle ovoga biti bez posla.

Kao što ranije rekoh, jedan broj ljudi koji su bili bez posla će, barem do izbora, primati plate....to je pozitivno. Neki od njih će iskoristiti priliku da vide i da budu viđeni i naći će posao u struci.
 
Apsolutno se slažem sa kolegom Radivojem. U Srbiuji imamo uvek problem sa prihvatanjem nečeg novog. Par primera samo, kad je 60 godina vršena elektrifikacija, moj pradeda kao viđeniji domaćin u selu kaže meni struja ne treba, za te pare kupim bure gasa ima da sijam 2 godine, sva sreća nije ostao pri toj ideji. Nemaju svi zadnje namere u poslu sa seljakom, moramo se obrazovati, pratiti svetske trendove. Rezultat ove akcije biće vrlo brzo vidljiv, sačekajmo malo i videćemo, pa onda iznosite zamerke.
 
Stvarno ne želim ni da komentarišem pojedine ljude koji su na ovom spisku i dodeljeni meni poznatim mestima.Reću samo da je ovo sramota....

Da ne pišem o tim ljudima šta znam ,a bolje bi bilo, pogledajte samo na ovoj stranici.Obratite pažnju na prvi prilog emisije Agrodan tj. na početnu sliku video materijala.U jednom rade sedi gospođica koja je nabila naočare na vrh glave( i to sunčane) a par mesta desno od nje(naše gledanja) sedi gospođa koja.....
http://poljoinfo.com/showthread.php?2165-Agro-Dan&p=387460#post387460
 
Poslednja izmena:
Nemam nista protiv ikoga, drago mi je da se ljudi zaposljavaju, ali je problem sto se vecina tih ljudi u poljoprivredu razume kao "magarac u kantar". Nikada necu zaboraviti kada je jedan moj skolski drug u svom maturskom radu kukuruzne sejalice, postavio slike imt spartaca sa kutijama za vestak. Takodje nikada necu zaboraviti ni ubedjivanje sa jednom koleginicom sa fakulteta koja me je ubedjivala za seme secerne repe da je granulirano vestacko djubrivo. Sad oni treba da savetuju neke iskusne poljoprivrednike, pre bi njih to poljoprivrednici trebali da savetuju. No nema veze vazno je da neko dobije savet sad ko od koga i nije bitno. Veliki pozdrav za sve.
 
Nemam nista protiv ikoga, drago mi je da se ljudi zaposljavaju, ali je problem sto se vecina tih ljudi u poljoprivredu razume kao "magarac u kantar". Nikada necu zaboraviti kada je jedan moj skolski drug u svom maturskom radu kukuruzne sejalice, postavio slike imt spartaca sa kutijama za vestak. Takodje nikada necu zaboraviti ni ubedjivanje sa jednom koleginicom sa fakulteta koja me je ubedjivala za seme secerne repe da je granulirano vestacko djubrivo. Sad oni treba da savetuju neke iskusne poljoprivrednike, pre bi njih to poljoprivrednici trebali da savetuju. No nema veze vazno je da neko dobije savet sad ko od koga i nije bitno. Veliki pozdrav za sve.

O ovakvom razmišljanju je sve lepo rekao Radivoje. Mada kada se ovakav stav većine poljoprivrednika poveže sa (ne)organizacijom ministarstva krajnji rezultat će verovatno biti totalno devalviranje institucije savetodavstva na duži vremenski period, a to će imati nesagledive negativne efekte.
 
  • Like
Reagovanja: 472
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh