Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@marko22
Nije mi jasno šta znači ovo "dok drugom ne smrkne". Ako mislite da će subvencije biti uslovljene time da će jedanput godišnje da vam dodje agronom - ne vidim šta je tu strašno (pošto se ne plaća ništa osim kafe i soka).
Primedba da su to studenti na praksi ne stoji jer je preko 60% ljudi starije od 40 godina i ima debelo iskustvo ali su ostali bez posla...
I primedba o stranačkoj pripadnosti nema smisla jer se zapošljavaju SVI koji imaju polj. f. i polože test (jedino da ti stranka nabavi diplomu). Cela kampanja ima veze sa političkom promocijom i verovatno će imati ulogu prilikom rasporeda i kasnije selekcije ko će ostati ali to je drugo pitanje.
Postoji gomila stvari koja mi se ovde ne sviđa ali svi se hvataju za ovo "oni će da me savetuju a nemaju pojma".
Pitanje koje stoji je "ko će to da plaća"? A plate će verovatno da stignu zajedno sa subvencijama 2012:osmeh: (samo što agronomi nemaju traktore)
 
Zanima me ko je ovo smislio pa ako bude sjajno da ga svi pohvalimo i podrzimo a ako ne bude valjalo da snosi posledice svojih gresaka ako je to moguce u Srbiji
 
@Ivan.stanojev,
Tako sam napravio uvod u post, na osnovu prethodnog komentara. Kasnije sam napisao jos koju recenicu, tako da mislim da se nisi uhvatio za sustinu mog posta. Prepricano otprilike bi bilo, zasto radimo naopako kad mozemo i bolje? Zasto se uvek neki analfabeta po zadatku mesa u nesto sto mu nije posao? Zasto na kraju cutimo kao ovce i dozvoljavamo da nas preveslavaju? I za kraj, da li ti mislis da neko ko radi 100 i vise ha, ceka da ga neko posavetuje po zadatku? Pa normalno je da su ljudi vec trazili savete, a nama se sada nudi nesto, pa da krenemo ko djacici prvacici. O tome se radi. Boli mene uvo sto ce oni da zopesle svoje stranacke kolege, nece im sigurno to biti ni prvi ni poslednji put. Meni smeta kad mi neko odozgo sugerise, mora da uradis to tako, ili ce biti neka kazna. Pa dokle bre vise ta uslovljavanja i cimanja sa glupostima. Te posedovni listovi, te odvodni kanali, te pio, te sad cujemo i osiguranje, te 30 ha, pa sad i agronom. Pa alo, koliko ima jos toga?
 
@marko22
I primedba o stranačkoj pripadnosti nema smisla jer se zapošljavaju SVI koji imaju polj. f. i polože test (jedino da ti stranka nabavi diplomu).
Kod mene u selu ima nas 3 u mojoj generaciji koji bismo trebali za koju godinu dobiti diplome poljoprivrednog fakulteta,samo u mojoj generaciji 3 na selo od 2500stanovnika + druge generacije i hocete da kazete da cemo SVI imati posla ?
 
Kod mene u selu ima nas 3 u mojoj generaciji koji bismo trebali za koju godinu dobiti diplome poljoprivrednog fakulteta,samo u mojoj generaciji 3 na selo od 2500stanovnika + druge generacije i hocete da kazete da cemo SVI imati posla ?

Samo ti zavrsi faks a posla cemo ti naci vec :osmeh: i sad bi mi, na primer, valjao jedan jaki da lopata kukuruz :haha:

Izvinjavam se na :off_topic: ali nisam odoleo da malo ne "bocnem" naseg sremca
 
@Ivan.stanojev,
Tako sam napravio uvod u post, na osnovu prethodnog komentara. Kasnije sam napisao jos koju recenicu, tako da mislim da se nisi uhvatio za sustinu mog posta. Prepricano otprilike bi bilo, zasto radimo naopako kad mozemo i bolje? Zasto se uvek neki analfabeta po zadatku mesa u nesto sto mu nije posao? Zasto na kraju cutimo kao ovce i dozvoljavamo da nas preveslavaju? I za kraj, da li ti mislis da neko ko radi 100 i vise ha, ceka da ga neko posavetuje po zadatku? Pa normalno je da su ljudi vec trazili savete, a nama se sada nudi nesto, pa da krenemo ko djacici prvacici. O tome se radi. Boli mene uvo sto ce oni da zopesle svoje stranacke kolege, nece im sigurno to biti ni prvi ni poslednji put. Meni smeta kad mi neko odozgo sugerise, mora da uradis to tako, ili ce biti neka kazna. Pa dokle bre vise ta uslovljavanja i cimanja sa glupostima. Te posedovni listovi, te odvodni kanali, te pio, te sad cujemo i osiguranje, te 30 ha, pa sad i agronom. Pa alo, koliko ima jos toga?
Stvarno mi nije bila namera da se raspravljam sa tobom lično već da ukažem na neke opšte zablude.Na to da agronomi koji se zapošljavaju uglavnom nisu ni mladi ni bez iskustva i da za sada stvarno nije uticala značajno stranačka pripadnost.
Kažeš da nisam shvatio suštinu posta a opet se vrtiš oko onog "oni će da me savetuju a nemaju pojma" i oko loše agrarne politike.
Siguran sam da tebi i mnogim drugima nisu potrebni saveti, ali seti se samo teme o evidencijama i šta bi ti sve morao da naučiš kolege da bi razmišljali kao ti. Ponavljam da se ovde ne radi o savetnicima za tehnologiju.

Slažem se da je sve ovo trebalo da se uradi drugačije ali tako nam funkcioniše država.
A što se tiče subvencija, nisu obavezne - jednostavno možeš da ne konkurišeš. I razni preduzetnici koji posluju po veoma sličnim principima kao PG nemaju subvencije a njihove nemačke kolege ih imaju pa se ne bune. Po meni problem sa subvencijama nije da li ih ima ili nema nego to što ne znaš bar godinu dana unapred koji su uslovi DOBIJANJA.
Pozdrav
 
Kod mene u selu ima nas 3 u mojoj generaciji koji bismo trebali za koju godinu dobiti diplome poljoprivrednog fakulteta,samo u mojoj generaciji 3 na selo od 2500stanovnika + druge generacije i hocete da kazete da cemo SVI imati posla ?

Svi koji su konkurisali do 19.09.2011. Zakasnili ste, sledeći konkurs je 01.01.2020.:osmeh:
 
Sudeci po poznavanju gramatike i poznavanju rada na racunaru onoga ko je test sastavljao....daleko cemo dogurati :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Samo deo testa....

2pyudc9.jpg
 
sorry nisam video sliku testa.Što se tebe tiče ti si doktor za savetodavstvo za veliku većinu armije agronoma sa biroa koje će sad država udomit-al nakratko..
 
Stvarno mi nije bila namera da se raspravljam sa tobom lično već da ukažem na neke opšte zablude.Na to da agronomi koji se zapošljavaju uglavnom nisu ni mladi ni bez iskustva i da za sada stvarno nije uticala značajno stranačka pripadnost.
Ovo mozda izgleda kao rasprava izmedju nas, ali je ja ne dozivljavam kao takvu. Imamo malo drugacija misljenja oko neceg treceg, tako da nema razloga za nikakvom raspravom izmedju nas i unosenje neceg negativnog. Ne zameram ti nista, kao nadam se ni ti meni. Ovo gore sto sam citirao, i kad bih sada nastavio da obrazlazem zalazilo bi u sferu politike, gde ti mislis da toga i nema puno, a moje misljenje je da toga ima, i na nekom visem nivou, i da je zbog toga cela akcija najobicnija kampanja nekog analfabete, ukrsteno sa jos nesto malo nekih interesa.

Siguran sam da tebi i mnogim drugima nisu potrebni saveti, ali seti se samo teme o evidencijama i šta bi ti sve morao da naučiš kolege da bi razmišljali kao ti.
Ma naprotiv, bas sam ja neko kome su potrebni saveti. I stalno ih trazim i dobijam. Znam gde da pitam, i znam koje institucije i ljudi mogu da pomognu. Naveo sam i ideju kako to drugi rade. Zato i ne zelim savete na ovakav nacin.
Slažem se da je sve ovo trebalo da se uradi drugačije ali tako nam funkcioniše država.
Ovo je nesto oko cega se apsolutno slazemo, i to nas dovodi ponovo na pocetak diskusije, gde se mesaju struka, interesi, i politika.
A što se tiče subvencija, nisu obavezne - jednostavno možeš da ne konkurišeš. I razni preduzetnici koji posluju po veoma sličnim principima kao PG nemaju subvencije a njihove nemačke kolege ih imaju pa se ne bune. Po meni problem sa subvencijama nije da li ih ima ili nema nego to što ne znaš bar godinu dana unapred koji su uslovi DOBIJANJA.
Pozdrav
I oko ovoga se delimicno slazem, zato se i zalazem sa postojanje strategije, a ne da svake godine cekamo nekakvu uredbu. Uredbe su vremenski ogranicene, i to je vec poruka nama od strane ovih gore. Ne mozes imati uredbu, i tvrditi da se znaju uslovi. Uredba nije zakon, prema tome uslovi se nikad ne znaju. Nek donesu strategiju, i odmah potom zakone, nek batale uredbe, i onda cemo znati na cemu smo.

Pozdrav
 
Gospodine Panonstib kad vidim ko sebe naziva majstorom i mehanizatorom...nije ni cudo sto nas je sve vise samoukih umesto da je obrnuto.
@Ljubek mogu skromno reci da smo prirodni talenti i Radivoj i ja za takve stvari,tako da bi nam skola samo smetala. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Pa ja nisam ni jedno ni drugo ja sam penzioner, ali pitam ovako pošto je naglašeno da su mehanizatori izuzeti sa konkursa!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh