Ursus

meni lici na veceg,ako znas sta je bilo ....
nego evo ti si mi komsija koliko ima ursuza kao c360 kod nas,srazmerno u procentima u odnosu na mt rakovicu:haha:
i teca i neki agent ga otkrili.
ja nisam govorio za vece traktore nego za ove u klasi rajke
a da je ursuz dobar terao bi ga vlada rumpli a ne 5136turbo,inace vladekov brat ima nekog zekana ili ursuza i njega je taca radio :cao:

za skolu ne brini,idem ali kuci ne ucim tako da za vas forumase uvek imam vremena :ppozdrav:
 
nije veci nego taj sto sam ti napisao,znam i u cijem dvoristu je radjen,nemoj vladu da mesas u ovaj forum molim te,kao prvo on ima 5106,a njegov brat isto 90ks i zove se mata,a kao sto kazes da je vlada pametan nebi on terao ni 5106 negu mu ostao od oca pa ga sada handri kad nema drugi,a ursusa nema puno u nasoj opstini spram imt i rake,mnogo je veci procenat domace traktorije al ima ih ipak i u sidu i okolnim selima da ih sad ovde nenabrajam,to sto su ursusi mali manjina neznaci da nevalja,nemamo ni u toj klasi dzondira ni MF ni new holanda puno pa to neznaci da i oni nevaljaju
 
jeste komsija ali jd,nh,fendt i ostali u toj konjazi kostaju puuuno vise,a ovi su sl cene pa ih nema...
pa vidi vladek mi rece da je to 5136
matu sam upoznao lici na vladeka samo je deblji i kuca mu sa desne strane pored caletove...
a ima on jos ponovio se ima jd i case,nisi u toku :osmeh:
ma samo 560 ima vise od svih zetora i ursuza te klase i konjaze,bar kod mene
 
u toku sam ,predpostavljam da ti je rekao da su njegovi :osmeh: :nono:,a kuca je sa leve strane kad ides u selo,nego o ovome mozemo na PP inace vec smo u off
 
Nije mi jasno kako se to porede 539 i 560 . 539 (533) je najbolji IMT traktor i tu nema rasprave jer je godinama rađen i već su se našle sve te bolesti koje su otklonjene (a bio je dobar i kad je uzet kao licenca) . 560 nije loš traktor , ali Zetoru nemože ni da primiriše , ni po kvalitetu delova , ni po rešenjima . 130 prilično loši menjači , motor dobar . 136 katastrofa jak motor , a menjač preslab - kod nas ko ga ima menjač radi 2 puta godišnje (teška zemlja) .

Ako je negde da se testiraju traktori onda je to kod nas , izuzetno teška zemlja .
Zetora ima malo , ali samo iz tog razloga što ljudi nemaju para za njih . Ima jedan kojeg sa pominjao koji je imao sve Zetore sad je uzeo i ovo mu je 6 . Svi su uzeti novi i terani do kraja .Rade otac i sin traktror se ne dolazi kući po 2-3 nedelje samo se nose buradi sa naftom i menjaju vozači .
Ursusa ima baš dosta 333, 355 360 od 90KS.
560 par starijih . Jedan nov 560 čovek ima i Zetora 5911 stari tip i kaže da je Zetor bolje vuče i manje troši . Ali IMT-a hvali u transportu da je brz .
Rakovica samo jedan 47 novi tip ,a li se kvari .
Rusa ima i starih i novih kao i T40 -ljudi zadovoljni-za oranje .
Torpeda ima par 75 kažu da su dobri , mali potrošači. Torpedo 90 je bilo dva kod jednog gazde ali samo 2 sezone . On kaže nikad više slabi menječi .Posle kupio NH kineskog kaže da troši ko upaljač a vredan kao mrav. Isti ima još Ursusa još kao prvi traktor i neda ga nizašta kaže taj je meni sve zaradio . Nedavno je popravio Schlutera 6-tak samo za teške poslove !

@mityoo - nek kaže mića koliko ima zetora u Adi inače veoma bogato mesto , mada sad imaju puno i Rusa . Ranije sve sami Zetori .

P.S. -Zetore zato spominjem jer su Ursusi odmah iza njih

 
P.S. -Zetore zato spominjem jer su Ursusi odmah iza njih

To se podrazumeva, ipak se zna da je Ursus licenca Zetorova. :cao:
 
Malo da se nadovežem na raspravu. Nekako mi neleži usporedba IMT-560 koji ima 58 ks i teži je i Ursusa C-360 koji ima 52 ks. :sta: Nebih se natezao, ali 360-ka u nekim poslovima nemože pera odbit 560-ki (oranje, sjetvospremač...dakle teži poslovi). Dok je 360 okretnija, bolje koči, bolja je za lakše poslove. No svatko ima svoja iskustva i svoje mišljenje. A ako ćemo malo drugačije pogledat recimo IMT-565 (koji je u svemu identičan sa 560 osim u motoru) koji ima DM motor i 62-63 ks je sušta suprotnost od IMT-560 (koji ima M motor) a pogotovo od C-360. IMT-560 kod nas ore sa 2x14" dok Ursus ima šta vuć i 2x12". Dakle sve to ima svoje.
 
Da to je slika ŠLITERA . Ja sam tu pisao samo o tome šta ljudi pričaju mada i to nije merodavno , jer ne mogu da sudim jer IMT 560 nisam vozi , nego samo 360.
 
Nazad
Vrh