Ursus

North ARMY je napisao(la):
kako ti neces da shvatis da ja zivim u ravnici i da se sve ore,sve dobra velika sela a niko ziv nece ursuza a ni zetora,ljudi ih obilaze,ovde samo ..... ljudi teraju ursuze i zetore

Ko sta voli neka i tera.Samo za mnogo toga nisi u pravu al nema veze mlad si i kazace ti se samo a mozda i nece. :cao: :ppozdrav:
 
lakse poslove radi jer je rakovica los orac i nista drugo

a inace zaboravih djoku isto covek radi 20-25kj i seje kukuruz usluzno vec trecu rakovicu tera,isplati mu se malo trosi,dobro radi
dosla su 2 brata iz brckog i kad su dosli do para kupili novu rajku i sa njom rade sebi i jos po koju uslugu
u selu ima dosta izbeglih ljudi iz bosne i hr,niko se nije vratio na zetore i ursuze iako ih u hr ima dosta svi teraju nase domace,ruse ili torpeda

ne verujem da ce mi se kazati jer domaci ljudi gazde,domacini i starosedeoci koji imaju imanje teraju domace,ruse i torpeda i svi imaju svega,jedino u selu teraju ursuze .... ne bih da vredjam,ali tako je
 
Ja bih to pre vezao za nekadašnje materijalno stanje koje je ostavilo tu posledicu da su se ljudi vezali za određene proizvođače, evo i kod mene, Zetore su većinom, jedno vreme i jedini, imali samo Slovaci koji su uvek bili dobrostojeći poljoprivrednici, vremenom kako je ko mogao kupovao je bolji traktor, i nema tu NA bolji ovaj onaj ljudi izbegavaju i slično, zna se šta valja u određenom rangu, na primer Zetor 5911 => C-360 => IMT 560 => Rajka 65 i to je to, praksa je pokazala do sada.
 
Uporedi cene novih Zetora, Ursusa i ZTS-a naspram ovih tvojih favorita i vidi ko je jeftiniji od koga,ko je domacinski traktor a ko sirotinjski.


@Cugi uzeo si mi rec iz usta :cao: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
pa vidi teca je majstor ovde zivi u srbiji,masovno radi po hr specaija;izovan je za zetore i ursuze,za zetore kaze da su dobri i da imaje dosta dobrig resenja i da su za korak ispred imt-a (da uzmemo kao tvoj zekan i te da ne spominjemo one mrcine) kaze da njih ubija jer imaju neke mane,slabo delova i da se jednostavno nisu pokazli na sremskoj zemlji i odavno su ispali,po hr se voze dosta...
I da rece da bas ta resenja koja mu daju boljitak zanju da zeznu kad odu i da su imt-a i nasi jednostavnije resili u nekim stvarima
za ursuza jos nije rekao lepe reci i kad pricam sa njim o masinama nikad ne hvali ursuza i on kaze da su mekani i ne valjaju :udri:

pa jel ti teras nov traktor ili star 20godina?
 
i to sto spomenu ko sad ima koje cene imt i rakovica su mrtvi ne zato sto su bili toliko losi,nego u propali kao 90% stvari u ovoj drzavi,imao je zmaj extra berace i prikolice pa je pukao
ni jugo nije 85-te bio los kad je pocinjao da se pravi ali ga nizu razvijali kao ni nista u ovoj drzavi
a zapad se razvijao pa i zetor sa njima
 
North ARMY je napisao(la):
kaze da njih ubija jer imaju neke mane,slabo delova i da se jednostavno nisu pokazli na sremskoj zemlji i odavno su ispali,po hr se voze dosta...

Mana ima svaki, delova ko i za svaki drugi strani, ali na ovo što sam podebljao stvarno ne znam šta da ti kažem......osim možda da si mlad.
 
North ARMY je napisao(la):
i nasi jednostavnije resili u nekim stvarima

Ovo bih voleo da vidim na nekom primeru...

Baš me nasmeja. :haha: :haha: :haha:

Kod nas brale sve sama licencna proizvodnja sa modifikacijama koje su se pokazale kao pogrešne (ovde konkretno mislim na Lifam).
 
Moj Ursus je 86.godiste i kupljen u Pecincima kod Ive.A Iva opet kupio Ursusa(Ima jos MTZ82 i 9-ku).

I ne mastam o novotariji sve dok bude Ursus mogao da se kotrlja a to je jos 20 godina


Ne mozemo se mi porediti sa Cesima ni u cemu a pogotovu u traktorima.


Sto niko nije hteo da kupi kupili Srbi(mislim na licencu).


Bolji Yugo od Mercedesa al kad nema para za Merdzu
 
hteo sam reci nasa zemlja je dosta teza u odnosu na onu u hr u okolini orolika,tovarnika,laza i ostalih sela de teca radi tamo je laksa zemlja i bolje iskoriste traktor,ujek tamo pici sa 560 ili je 565 ne znam tacno 2*14 plug i stuce 5-6jutara na dan,ovde ne moze teza je zemlja ujak sarani ovde 560 sa fop 610.14 jeste da on vuce i samo gas,sli pitanj je koliko ce :sta:

Primer je da je coveku dal ursuz ili zetor(inace je taj traktor bio na tv-u ako ste gledali ono 48sati svadbe e onaj mladozenja sto se hvalio da tuce mladu tera tog ursuza ili je zekan) ima 120-140ks i bio je problem sa multijem ,4puta ga komplet rastavljao i nije mogao.... sve urai i nece onda je video da je bilo greske fabricki u nekoj plastikici koja je manja od malog prsta do prvog zglova a izgleda kao caurica nije imala neki zarez i nesto nije nasedalo.... u glavnom sve dobro a slabo vuce
Jednostavno koliko je dobar multi i koliko pomogne tako i smeta.... i jos neki delovi

inace su skrsili zetora od 190ks isto mu se samo ukljucilo dal je multi ili kardan prednje nisam razumeo,a makina puna snage i skrsio covek skoro nov traktor na oko nema vise od 10g,ima kompjuter i sve...
 
North ARMY je napisao(la):
i to sto spomenu ko sad ima koje cene imt i rakovica su mrtvi ne zato sto su bili toliko losi,nego u propali kao 90% stvari u ovoj drzavi,imao je zmaj extra berace i prikolice pa je pukao
ni jugo nije 85-te bio los kad je pocinjao da se pravi ali ga nizu razvijali kao ni nista u ovoj drzavi
a zapad se razvijao pa i zetor sa njima

Niko nije pominja cene sada, nego period kada su IMT i IMR bili konkurentni na tržištu i proizvodili nove modele.

Što se tiče multija to smo apsolvirali ranije, mnogi o njemu mogu samo da sanjaju, a ako ne radi i ne možeš da ga popraviš, skineš i peglaj kao da ga nikad nije ni bilo.
 
ja to rece da je deda za iste pare mogao da bira ferdzu t40 torpeda 40 ili ursuza

a uzmi cugi sad astru,a koliko je kostala kad su je nemci pravili:haha:da zaj. porez i carine nego neto je jeftinija sad,tako i traktori
 
Kakve veze sad ima Astra i ko je sad pravi, pričamo o konkurentnim modelima iste generacije i klase.
 
Niko nije pominja cene sada, nego period kada su IMT i IMR bili konkurentni na tržištu i proizvodili nove modele.

o tomw ti pricam da je sve skuplje sto prave na zapadu uvek je skuplje,ako se ne varam sad je ursuz i zekan malo mace za jd i fenda sto se tice cene ili gresim??
 
Naravno da jeste, koliko su skuplji toliko su i kvalitetniji, ali to nije od sada nego oduvek.
IMT i IMR na zapadnom tržištu su koštali više nego kod nas, a opet su bili jeftiniji od njihovih konkuretnih modela na njihovom tržištu.
 
jel to onda znaci da taj ursuz koji je bio veci od fergusona,strani,placane dazbine,pa transport onda i nekvalitetniji je je imao istu cenu kao i mali ferguson? :sta: :cao:
 
Severna armijo preko pruge,nemoj bas da kudis toliko ursus zato sto je to ipak dobar traktor i vise nego dobar i ima ih u nasoj opstini dosta,sto se tice onog sa tv-a znam vlasnika DOBRO,covek prezadovoljan sa njim,traktor ima 20 godina pa mora nesto crci na njemu kad je vlasnik malo nemaran i da svakome da ga vozi,znam i koliko je puta cepan zbog multija i ko jesve bio da gleda al eto jednostavno fabricka greska u novom delu,inace je ursus 90ks a covek planira da uzme i 120ks
 
NA, e to ti je naša politika, najtraženija roba se prodavala po mnogo većm cenama od realne, tako da su 539 i 577 uvek koštali više nego što realno vrede, i dan danas polovan 539 je skuplji za somić od 560 istog godišta, tako je i onda nov koštao, kako ti kažeš isto, kao c-360, jel me sad razumeš!
I kad bre krećeš više u školu, da malo odmorimo prepisku :haha:
 
Nazad
Vrh