Ursus

Jel to dorađivan rezervoar na 560, fabrički je 80l. Moj je trošio u branju 26l/ha. I vodi računa o postovima, opet sam ti spojio zadnja dva.
 
Čugi je napisao(la):
Šošara je napisao(la):
u brdu neokretan,trom i malo lenji motor.

I u ravnici ista priča.

De si istomisljenice :bravo: :ppozdrav: :D

Za taj Grljin 560 nemogu da tvrdim posto je decko trgovac i naleti na svakakve traktore a na pumpi je stvarnio stajalo 100 L u rezervoar.

To za berac mi je pricao drugi jaran i njegov je ubijao 35L o ha,Udao ga je i uzeo 577.
 
ja kad sam prvi put rekao da je deda posle ferdze kupio opet imt hteo sam reci da nije bio zadovoljan ne bi opet kupio imt,a ovde ursuza niko ne voli
koji 560 ima rezervoar 100l :sta: moj ima 80
teca u hr isto ima 560 i tamo je laksa zemlja i dnevno uradi 6jutara bez problema za gorivo,a da ursuz duplo manje trosi,to mi nerealno :sta:
moj 560 u kombinaciji sa eko 3500 na dan obere jace od jutra oko lanac i potrosi do 20l
 
@ NA
Ti zgleda nikada nisi vozio Ursusa ili razgovarao sa nekim koga vozi pa ne mozes da ukapiras da je Ursus ekonomicniji i od 9-ke a kamoli od 560.

Ursus trosi manje od 560 iz nekoliko razloga a to je :kod Ursusa je S motor sa direktnim ubrizgavanjem cistog dizela i POTPUNIM sagorevanjem.A prenos je kao kod Zetora preko bocnih reduktora sto svodi proklizavanje na najmanji moguci minimum.
Odnos snage i tezine je bolje resen kod Ursusa nego kod 560.
560 je prelazna varijanta imedju 558 i 577.Ljudi stavljaju u 560 motor od 577 i efekat je izuzetan otklanjaju sve mane 560.


Koliko je to katastarsko jutro i lanac jer kod mene se zamlja meri u ha?da mogu lakse da se snadjem.
 
Čugi je napisao(la):
Jel to dorađivan rezervoar na 560, fabrički je 80l. Moj je trošio u branju 26l/ha. I vodi računa o postovima, opet sam ti spojio zadnja dva.

560 od mog ujaka ima 95 l rezervoar novi tip '86 ! a stari 80 i koju !

Kad silira ode pun rezervoar ko od sale! Trosi puno 560! npr. ujaku treba 20 l goriva od njegovog sela do mog ... dok je meni sa rakovicom trebalo oko 5 litara!
 
Posto sam stocar po struci posluzicu se katalogom i iskazom pokojnog Mice Zokeja vrhunskog majstora.

Motor Ursusa c-360 je S-4003
Ubrizgavanje-neposredno(sto ce reci direktno)
Radna zapremina 3,12 Lit.

Prema Žokejevom iskazu cist dizel se ubrizgava u stublinu,a pri eksploziji sagoreva potpuno,ostvaruje vecu snagu i da je to razlog sto Ursusi dime vise od drugih traktora.
Tako mi je objasnio i jos jedan Ursusdzija koji je imao Ursusa 30 god.

OK za jutro, a koliki je lanac osto taj izraz cesto srecem.
 
a vidi imam coveka koji doalzi kod mene i ima c360 i to je taj sto ga licka i teca ga popravlja,mekan je i nije zadovoljan njime nikako samo nema se para za bolje

a j jutro i cetvrtina jutra je lanac

jos nisam cuo da je neko prodao 560 za ursuza
ne da mi se objasnjavati da je ovde ursuz traktor 4klase i da ga ljudi obilaze
ovde se u toj klasi cene 560 ili rakovica 65 :cao: :cao:
kod mene kazu ovako jutro i 3-4jutra je ha
 
"S" mu dođe fabrička oznaka serije motora, naravno da kroz diznu ide čist dizel :osmeh: ali bez vazduha nema govora da bi motor radio, po tvojoj priči o dimljenju verovatno da im je dotok vazduha manji, te su majstori vremenom izvrnuli priču. Mnogi dobri majstori znaju da poprave motor i tačno znaju gde šta nedostaje i kako treba, ali kad ih pitaš da objasne princip rada, ni da beknu, ni sam nisam verovao dok ih nisam upoznao.
 
@ NA

Ima rajku 65 novu moj buraz od strica i ja ga sa Ursusom u svemu sijem.
I onda neznam ko je 4 klasa.On ore sa plugom od 10 coli a ja sa plugom od 14 coliKod mene zemlja smonica a kod njega grabovaca-prljusa.Kad se neko zaglavi sa silnim ferdzom zovu mene da izvlacim a ne njega.
 
Momci imate temu dogovor o merama pa citajte postove tamo je vec raspravljana tema jutro i lanac! :cao:
Izvini NA ali i kod nas ko god je sedeo u Ursusu ili zetoru netreba mu IMT ni dzabe! Necu da sudim o IMT-u jer ga u kuci nemam ali kum ima oba i uvek radije seda u ursusa nego u imt-a
 
Čugi je napisao(la):
"S" mu dođe fabrička oznaka serije motora, naravno da kroz diznu ide čist dizel :osmeh: ali bez vazduha nema govora da bi motor radio, po tvojoj priči o dimljenju verovatno da im je dotok vazduha manji, te su majstori vremenom izvrnuli priču. Mnogi dobri majstori znaju da poprave motor i tačno znaju gde šta nedostaje i kako treba, ali kad ih pitaš da objasne princip rada, ni da beknu, ni sam nisam verovao dok ih nisam upoznao.

Podrazumeva se da ide i vazduh nisam bas toliko fiju-fiju nego nisam napisao.Znaci rade ko lada na sauhu,manje vazduha a vise goriva.

I sto bi reko Radovan 3:"Evo resenjaaaaaaaaa"

:bravo: :D :ppozdrav:
 
ja vam kazem kako je ovde i da ursuza niko nece ni dzabe
kad je kupovan novi ferguson,a bese to bas davno mogao je za iste pare da kupi fergusona,t40,ursuza ili torpeda manjeg ali da doplati malo kao danasnjih 500e
Ja kazem kako je ovde.
Ima u mojoj ulici covek 82 sa pr vucom,pa 82bez prednje,t40 bez prednje,5136,zetora kao cicimoricev i sad je uzeo 549 nece ni da cuje za zetora nikako
i inace u okolnim selima nema ursuza,
a sto rekoh prva klasa to su ovi novi traktori moderni
drugo mesto imt,torpedo i rakovica
trece nepoderivi kao RUS
i cetvrto ursuzi,koji stariji MF i sl traktori
 
tako je ovde,vole je ljudi strasno
ima covek ursuza i rajku sl su snage onim samo ore,a rakovicom sve ostali iako rajka nema kabinu,a i usluznio seje ima sejacice i za zito,4,6redi sve rajkom,komsija preko puta isto rajkom poradi laksih poslova na 100kj mozda koje manje radi i jos isto selu radi usluge i mnogi mnogi je imaju koji rade ili su radili usluge
 
@NA

Ta 1 klasa novajlija je za obicne smrtnike bar u ovoj situaciji u ovoj zemlji nedostizna.
Onda bi rame uz rame isli Zetori Ursusi i Rusi
I tek iza njh Rajke i IMT-ejci.

Tvrdoglavom ne vredi objasnjavati jer on nece da shvati. :cao:

Macvani vise ne kupuju nove Rajke vec polovne Zetore i Ursuse.
Rajka je 539 sa motorom od 65 KS i 14-kinjama gumama,Znaci veci potrcko
 
kako ti neces da shvatis da ja zivim u ravnici i da se sve ore,sve dobra velika sela a niko ziv nece ursuza a ni zetora,ljudi ih obilaze,ovde samo ..... ljudi teraju ursuze i zetore
 
Nazad
Vrh