Ursus

Jel imaš fotke izbliza malo o toj prednjoj hidraulici ! :osmeh:
 
meni je to sve jasno po pitanju proracuna prednjeg mosta i sta moze a sta ne,al me zanimalo da li o tome razmislja onaj koji se upusta u taj budzitis zato sam i postavio to pitanje da vidim jer nekom cilj samo da se vidi prednji most ili da ima i funkciju,ako odgovara od zetora uz male prepravke super al vidim da se ovde pominje i pinc, deutz itd,tako da vidim vodi se racuna,zanima me samo jel taj traktor fabricki ima predvidjeno mesto za reduktor prednje vuce gde se montira kardan ili je i to improvizacija :sta:
 
Verovatno ima fabrički mesto za izvod , mislim da bi kako sam pomenuo moglo da se koristi od zetora to je jedno kućište u kome se nalazi zupčanik ,a ima izlaz ka kardanu . Taj zupčanik je u sprezi sa izlaznim vratilom , ka zadnjem točku .
Ima slike dole sa zetorovim mostom i ima slika tog kućišta !

Ova sređen ima teleskopsko ogledalo ! :haha: :haha:
Mogli su te buše malo zapušiti da ne duva u kabini !
Inače je traktor stvarno lepo sređen , i boje su lepo ukomponovane !
 
Kuciste menjaca od zetora6911 i od ursusa360 su maltene indenticni i onda pasuju svi delovi od prednje vuce zetora! A evo crteza pogona prednje vuce

 
Pa o tome je već pisano 3-4 puta , samo kad bi bilo nekog i da pročita ! :haha: :haha:
 
@ Mityoo sad mi je sve jasno ko dan.Hvala na skici. :osmeh: :ppozdrav:

@ Kiki procitao sam nemoj se sekirati :cao:

@North Army kad bi mi neko dao 539 dzabe ne bi ga uzeo. :haha: :haha: :haha:
Imam vec jednog. :haha: :haha: :haha:
 
hehehe i moj je deda prvo kupio fergusona pa 560 nije URSUZA,mada ima ursuza u mom selu c35 cela 2 komada bilo ih je 5,sta ces opametili se ljudi pa menjali 2za fergusone a jedan za t40
 
@Severna Armijo

Sto se tice toga da li su se ti ljudi opametili ili nisu to oni najbolje znaju. :cao:

E sada sto se tice poredjenja Ursusa 360 i 539 nemogu se porediti uopste jer su dve razlicite klase.9-ka je mali traktorcic za potrkusice,zgodan i da odes u centar na pivo,sluzi umesto bicikla.
Ursus nije nista manje okretan od 9-ke cak je i laksi na volanu a 1000 kg je tezi.Posto ja zivim u brdskom kraju Ursus radi gde 9-ka nemoze prazna da izadje ili je zgura nesto od masina ili propne.Sa Ursusom tih problema nemam jer ih imam oba u dvoristu i vozim ih oba i sigurniji sam kad sednem na Ursusa nego na 9-ku.Nebojim se ni dali cu uzbrdo izvuci ni dali ce ga zgurati nizbrdo,ne bojim se ni preko strane.
.
Sto se tice poredjenja Ursusa 360 i IMT 560 opet su ko nebo i zemlja.Ne kazem da 560 ne valja daleko od toga.On je vise za ravnicu nego za brdo.Par ljudi koje poznajem je kupilo 560 i brze bolje prodaji.Razlog: u brdu neokretan,trom i malo lenji motor.Za brdo treba ziska i okretnost pored sirove snage.O potrosnji goriva da i negovorim.560 srce ko lud a Ursus trosi ko upaljac, za isti posao koji obavljaju..

vidim da ti volis 9-ku i treba da je volis.Volim je i ja jer to je traktor na kom sam naucio da vozim,a moram biti realan da je on samo svrcko i nista vise.

Pozdrav :ppozdrav: :D
 
naravno da znaju,moj teca ostao bez posla od kad su ih prodali
a prazna 9-ka brale samo da ne nasedne i prolazi svugde,joa ako ima prskalicu,rsturivac,nema sanse da ce zapasti

a ja ti rece kako je kod mene ostala 2 c360 i ovaj jedan sto ga ima samo kuka a teco svake godine popravlja nesto drugo...
ne znam covek sto ga ima i licka kaze da trosi 13-15l oranja,dakle kao i moj 560 :cao:
nemo' se ljutis :ppozdrav:
 
@Šošara

A ja sam mislio pored svih ovih ljudi što hvale Zetore (stvarno jesu dobri) da i ne spominjem mog Ursusa, sa kojim sam stvarno jako zadovoljan.
Obavim sa njim sve lake radove.
U temi o prskalicama imam sliku Bealrusa sa prskalicom od 700 litara. Istu tu prskalicu podigne i Ursus bez problema i ne propinje se, a verujem da bi se Ferdžika propinjo.

:ppozdrav:
 
ljudi moji da pozivite do branja kukuruza pa da vidite de se 560okrene ogradjen prikolicom,cardakomi levatorom, ujakov je okretniji od mog a oba su 560 i njegov nije prepravljan,a kako :sta:
 
Ne ljutim se druze uoste ali vidim da mesas klase traktora.
Jer da je 9-ka sila ko sto kazes ne bih ni morao da kupujem jaci traktor.
Samo oredjenja radi moj komsija je imao Ursusa 330 a zamenuo ga 542 i kaje se.Nemoze 42-ka da mrdne gde je isao sa 330.

To za potrosnju goriva nisi u pravu evo dokazacu ti primerom. Moj drug Grlja svercuje sa traktorima i svasta je imao u dvoristau i na njivi.Sa 560 za 5,5 ha (tolika mu je njva)ujutru naspe rezervoar(staje 100 L) i ode da ore i  uvece nema s cim da se vrati kuci-nosi u kantici gorivo rezervu.Sa Ursusom 360(rezervoar 69 L) je istu njivu orao istim plugom i ostajalo je nafte.Kad se vratio nasuo je u rezervoar 55L i napunio ga do vrha.Znaci sa Ursusom 55 l za 5,5 ha a sa 560 za 5,5 ha preko 100L.

Sa beracem 560 trosi preko35 L po hektaru.

Misim nemo ti da se ljutis.Al sta ces kad imas 560 i privatnu benzinsku pumpu :haha:
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:


@ Branko
9-ka tu prskalicu ne bi ni mogla da digne kako onda da se propne. :haha:

Evo mog primera o propinjanju i nepropinjanu.Na jednoosovinku zakacenu za Ursusa natovarim 3 kubika sodera( mokrog )i to je teret sa prikolicom manje vise 6,5 tona.
Na Ursusu nemam prednje tegove i nepropinje se u brdu.Nema sanse da ga propne.Vucem po makadamu taj teret uz brdo bez blokade 2-om brzom.Nevazno da li je put suv ili mokar(jednom me uhvatila kisa letos kad sam vukao soder) Ursus ide isto.Nosi 6,5 t kao da nosi 1.5t.

:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh