Ursus

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=2KdWy0jaSms[/youtube]

Mozda su "ruzni" al su jaki
Ursus=ruzno pace :cao:

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=lc4o7JuSABk[/youtube]

Ursus c-360 duplak
 
Sad smo pričali o dizajnu , a ne o izdržljivosti ! A šta kažete za Zetora , jedan od lepših traktora , a i jako zahvalni i izdržljivi! :osmeh:
 
Pazi ovako ja volim Ursusa i on je za moj ukus lep i dobar traktor.Medjutim dovoljno sam realan da priznam da je Zetor bolji od Ursusa i da je dizajniraniji.Ipak je Ursus uradjen po licenci Zetora kao i IMT po licenci MF.Cesi su za razliku od Poljaka mnogo pedantniji i precizniji. Sam kvalitet materijala je na strani Ceha,pored preciznosti u obradi i ukusa za lepo na dizajnu.Nemci osim svojih traktora priznaju SAMO Zetor,MF i John Deer.

Al dzaba ti kad ja volem Ursusa :cao:
 
Pa dobro to ti niko nebrani . U ostlom ovo je i tema o tvom ljubimcu . I niko nije kazao da su to loši traktori . :ppozdrav:
 
Naprotiv da su losi samo mnogo ljudi ga potcenjuje jer misli ono kao sta je ursus to je ugursuz.Pravi poznavaoci traktora znaju vrednovati svaku dobru marku traktora.Kod mene u selu vladaju 9-ke.Kada sam doterao Ursusa pre 9 god svi se smejali i rekli vidi ludaka sta je kupio.Smejanje trajelo dok nisam otisao da orem.Kada sam ga slozio i uzbrdo i nizbrdo a on samo prede i zaorava uspravnu sarovinu(ore uzbrdo gde 9-ka jedva izlazila prazna) manje su se smejali.Definitivno su prestali da se smeju kada su videli kako kosi sa bubnjarom i kuda sve moze da izvuce i spusti presu a da ne zaslajfuje i da ga ne zgura.

Ja licno cenim sve jake i dobre traktore al njega nekako najvise volim jer mi je prirastao za srce.Ćale mi kaze da Ursus i ja disemo kao jedan. :ppozdrav:
 
Ma dobri si Ursusi, znam čoveka iz Hrtkovaca koji radi dosta zemlje i pored ostalog u voznom parku ima 3 Ursusa, 360, 902 i 1614, sve ih je kupio nove i prezadovoljan je sa njima, ja zamalo da kupim od njega taj 902, prodavao ga je jer mu je pored 1614 postao višak i nema prednju vuču.
 
Ne podcenjujem ja ni jedan traktor . Traktor je dobar koliko je gazda dobar. Ako ga gazda mazi , sređuje , podmazuje , doteruje i traktor će to "ceniti" i znati da vrati višestruko . :ppozdrav:
Može to biti i FEND , ako ima gazdu koji ga nečuva neće trajati dugo ! :nono: ::lose::
 
cini mi se da je taj ursus bio par puta u rumi na vasaru,iz hrtkovca je a mislim i da je taj jer je pominjao duplake nazad
 
@Šošara
Jel' onaj sa prethodne strane 360 sa onom zanimljivom kabinom tvoj?
Hajde mi pošalji broj od te firme Krokus.
 
@ Kiki-- samo razgovaramo o traktorima.Daleko bilo da sam pomislio da bas ti potcenjujes Ursusa,ti koji volis traktore i znas sta je dobar traktor.

@ Cugi--Znaci deda ce sve prodati al 360 ne da.

@ Branko--te slike traktora sam skinuo sa Poljskog sajta malih oglasa pre oko 3 god.Postavicu i slike mog junaka samo dok budem skenirao posto su fotke.
Broj telefona firme Krokus 026/381-228 026/381-120
 
Šošara, ne znam mislim da se stari sve manje pita, sin mu je sada glavni, ne znam šta planira dugo ga nisam video, ima on još IMt-ova, dve 142-ke itd....
 
Znaci C-360 se serijski nije pravio sa prednjom vucom, ovo je sve naknadno radjeno? :sta:
 
@Sosara, jesi li dosao do saznanja koliko bi kostala ovakva jedna prepravka?
 
Tako je. Ursus C-360 nije rađen u opciji sa prednjom vučom. Što se tiče motora bilo je pokušaja ugradnje Deutz motora, a sa Perkinsom i njegovom licencom su rađeni (Ursus C-360 3P tri cilindra).
 
Nisam jos precizno jer zavisi koliko bi kostao diferencijal od Dzemsa ili od vojnog Tama.Jer sa ovih slika vidi se tri tipa glavcina.Mozda bi mogao i diferencijel od Pinz-Gauera.Treba ispitati majstore.Felne su najmanji problem i one kostaju oko 1000 din komad ili da se kupe na kg.Za okretanje srca majstori traze za par 50 E ali se treba cenkati.

@Becarina dali su ovo slike traktora u Srbiji ili u Sloveniji i Hrvatskoj jer su po kabinama Orasje sa ovih prostora.
 
Nazad
Vrh