Ursus

~Kiki~ je napisao(la):
Samo ti zameni gumice , a do tad smanji protok ulja ka cilindru sa onom ručicom (negde na pola) . :cao:

Mislis na rucicu koja je sa unutrasnje strane poluge za dizenje i ima hod otrilike do pola hoda prave rucice ?
 
Ne ona što je na poklopcu , bar kod zetora je tako . Služi za prebacivanje ulja ka kip izvodu tj. koliko da ide tamo a koliko da ostaje za hidrulik (zove se ručica brzine reagovanja hidrulike) .

2vn2t5e.jpg


2wr0kds.jpg
 
Ne ta ručica je za biranje tipa regulacije (položaja , sile i mešovita - L ,S; M ) . Ova se nalazi na poklopcu hidrulika i okreće se oko vertikane ose dužine je negde do 5cm . Na prvoj slici je pod pozicijom 6 .
 
Mislis sa zadnje slike pod brojem 60 , samo ne secam se da tamo imam nesto osim cep srafa moram videt
 
Na zadnjoj slici sam ti samo označio gde se od prilike nalazi ta ručica .
Imam jedno pitanje kako se kipuje na ursusu tj. kako može da se koristi spoljna hidrulika (npr. na kosačici i da se diže na polugama) . :cao:
 
A jasno nešto kao kod 539 , kod zetora možeš da koristiš zajedno nezavisno tj. obe ručice istovremeno . Dižem kosačicu spuštam kosioni aparat ... ili bilo koja kombinacija .

Onda ona cela priča o privremenom rešenju pada u vodu , moja greška . Ali crnu kutiju možeš odraditi novim gumicama. :cao:
 
telnett je napisao(la):
Ako se secam dobro
Poluge hudraulika dignute gore
Podize se unutrasnja poluga
Nesjećaš se dobro, kosim s njim i rotacionom, poluge ostaju u bilo kojem položaju i radiš normalno s kipom.. Dakle isto kao i na zekanu osim što neprihvaća istovremeno ako dižeš, prvo digne što je lakše..

Mala ručica je za izbor hidraulike položaja ili osjeta..
 
petarHR je napisao(la):
telnett je napisao(la):
Ako se secam dobro
Poluge hudraulika dignute gore
Podize se unutrasnja poluga
Nesjećaš se dobro, kosim s njim i rotacionom, poluge ostaju u bilo kojem položaju i radiš normalno s kipom.. Dakle isto kao i na zekanu osim što neprihvaća istovremeno ako dižeš, prvo digne što je lakše..

Mala ručica je za izbor hidraulike položaja ili osjeta..
Isto je i kod Zetora!
 
neee svaki ursus tj model 355 i 360 zuje u bocnim reduktorima... jer su to ravni zubcanici pa eto malo rondaju... :haha: :cao:
 
pa kako da ti kazem nista nelupka samo kad ga ubacim u 5 tu cuje se diferencijal,a posle sam pogledao i video da je ulje u diferencijalu ispod minimuma,dali je to uzrok ja predpostavljam da jeste mada svi ursusi imaju taj specifican zvuk u dif
 
Nazad
Vrh