Ursus

mica967 je napisao(la):
Samo jos da ima prednju vucu biobi :D :cao:
Ma dobar je i ovako, može da radi teže poslove oranje, kultiviranje...a i lakše -prskanje, paranje jer ima veliki ajnšlajg, sve u svemu vrlo univerzalan traktor
 
Moj drug prodao takvog istog u takvom stanju za 8000,dodao 4500 i kupio rusa 920 2001 god,pre dve godine!!Kaze slab je bio,bez prednje vuce nije nista,ne svidja mu se,ali udobnost no.1
 
Ja imam takav sa prednjom vučom i nebih ga menjao za rusa, pa da mi nude dva nova rusa za njega! Gde se ruja zaglavio ja sam sa njim prolazio bez problema!
 
ja mislim da je taj ursus, sa prednjom vucom tezi od rusa, pa da si zato izlazio... :cao:
ali i udobniji...
 
mucobieno je napisao(la):
ja mislim da je taj ursus, sa prednjom vucom tezi od rusa, pa da si zato izlazio... :cao:
ali i udobniji...
I Teži i udobniji... dalje da ni ne pričamo!
 
grunt je napisao(la):
Dali neko moze da mi kaze tacnu razliku izmedju ursusa c-355 c-360,i sta konkretno mislite o c-360 npr 90god?

Razlika je skoro nikakva, samo 5ks.
Za lake radove idealan. Može da ide i u redove 70cm, a može i u 50cm.
Nosi prskalicu od 700 litara bez problema.
Spor je u transportu.
Tehnika skoro istovetna Zetorovoj, ali puno jeftinija.
 
grunt je napisao(la):
Dali neko moze da mi kaze tacnu razliku izmedju ursusa c-355 c-360,i sta konkretno mislite o c-360 npr 90god?
90god. bi trebala imati bolju gornju vuču (masivniju), drukčiji nosač klateće poteznice, 355 ima drukčiji prednji most, starije verzije drukčiji uljni filter), oba imaju u orginalu dinamo a ne altenator, hoće polomit prednju felgu (paše od imt-a). 355 ovisi o motoru ima 42 ili 47ks, a 360 ima 52ks..
Dobre kočnice, spor (28km/h), potrošač nikakav, okretan, motor voli višlje okretaje i da ima pumpu hidraulike direkt na radilici dobar traktor.. Ovako samo poluproizvod kao i većina sličnih, ali obavi poso..
E da, s obzirom na snagu može dobrano povuć..
 
grunt mora da mu radi kardan da bi podizao poluge ili da bude u brzini malo nezgodno pri branju kad kipujes ali naviknes se,delovi jeftiniji nego za bilo koji traktor,zimi pali bolje od bilo kog starijeg traktora sve u svemu po meni dobar traktor.
 
Za svoje potrebe sasvim solidan traktor kao sto rece Nikola jeftin za odrzavanje i odlikujese malom potrosnjom goriva. :cao:
 
Nećeš pogrešiti. Meni taj traktor obavlja sve lakše poslove.
Navozao se nerastova po selu do mile volje.
 
i kod mene, samo imamo 355, sad ce za koji dan u garazu pod noz, glave cemo raditi, menjati obloge za rucnu, i kvacilo, pa ce biti slika.... :cao:
pre dva dana na vasaru tata i ja nosili pune ruke delova za 250 e, extra jeftino...
 
To isto ja planiram sa mojim (355), ali samo limarija i kabina.
Sve ostalo (motor, trap, menjač i hidraulika) je urađeno pre dve godine.
 
mome je ovo druga po redu.... prva je bila '95 a sad je probio brtvu, i duva u hladnjak...
a lamela osetno klizi, kocnica nema, pa ce rucana biti dovoljna, nozna brzo ode... i jos malo sminke ce dobiti...pa ga sirimo na 2,0 m i gas..... :haha:
 
mucobieno je napisao(la):
mome je ovo druga po redu.... prva je bila '95 a sad je probio brtvu, i duva u hladnjak...
a lamela osetno klizi, kocnica nema, pa ce rucana biti dovoljna, nozna brzo ode... i jos malo sminke ce dobiti...pa ga sirimo na 2,0 m i gas..... :haha:
Kupi kvalitetne hid.cilindre i trajaće ti! Kočnice na zetoru-ursusu su poznate kao dobre i trajne.....
 
Nazad
Vrh