Ursus

~Kiki~ je napisao(la):
Da bio je jedan na NS-sajmu pre 5 god , pričao sam sa čovekom i pričao je da postoji mogućnost ali ne sklapanja nego nekog seriskog remontovanja traktora uz garanciju (tj. da se otkupljuju stari i remontuju posle prodaju) bili su izloženi remontovani C-360 i 904 .

To verovatno moze da bude firma Krokus.Kod njih na standu je bio izlozen 355 ili 360( nisam 100% siguran) pre 5 godina.

Ja sam dobio informaciju od jedne veoma lepe gospodjice/gospodje.I meni je rekla da ce se raditi uvoz,za pocetak,novih traktora a posle da ce se traktori kod nas sklapati.

Ali od toga sto smo culi nema nista koliko se moze zakljuciti. :ppozdrav:
 
zdravo URSUSOVCI ja sam iz kumanovo -mk-imam ursus c-350 pa bih da pitam ima li neko od vas skicu ili crtez kako idu lamele kod njega.
 
zoki.puskar je napisao(la):
zdravo URSUSOVCI ja sam iz kumanovo -mk-imam ursus c-350 pa bih da pitam ima li neko od vas skicu ili crtez kako idu lamele kod njega.
Kako mislis kako idu? Nerazumem.... Mislis kako se montiraju ili sta?
 
pamislio sam kako se mesti pa da kako se montiraju
Post je spojen: [time]1258319576[/time]
_________________________________________________
prosle godine sam ubacio nove lamele ali sad traktor ne vuce ponovo sam rastavio misleci da su istrosene ali nije tako ispalo lamele nisu bile niti istrosene niti masne neki majstor mi rece da sam naopacke montirao vucnu lamelu pa zato pitam da bih video na semi kako koja ide pri montazi. :sta:
 
Zoki, a da ju probaš naštelat?
To možeš kroz onaj poklopac s ljeve strane ispod rezervara goriva što ima na sebi cijev za podmazivanje druk ležaja.
 
zoki.puskar je napisao(la):
pamislio sam kako se mesti pa da kako se montiraju
Post je spojen: [time]1258319576[/time]
_________________________________________________
prosle godine sam ubacio nove lamele ali sad traktor ne vuce ponovo sam rastavio misleci da su istrosene ali nije tako ispalo lamele nisu bile niti istrosene niti masne neki majstor mi rece da sam naopacke montirao vucnu lamelu pa zato pitam da bih video na semi kako koja ide pri montazi. :sta:



valjda je to to sto ti treba
large_1389259268.jpg

large_1928399008.jpg
 
Imam jedno pitanje u vezi C355. stalno izbacuje iz 5 te brzine pa dok se vozi treba da se drzi rukom. Dali zna neko u vezi ovoga nesto ( dotezani su srafovi za uzljebljenje kod rucice kardana i brze spore komande )
 
fala ti kloki to je to da bi zavrsio posao
Post je spojen: [time]1258388685[/time]
_________________________________________________
petar nije za stelovanje vec pravilna montaza ali ko ne zna radi duplo .
 
telnett je napisao(la):
Imam jedno pitanje u vezi C355. stalno izbacuje iz 5 te brzine pa dok se vozi treba da se drzi rukom. Dali zna neko u vezi ovoga nesto ( dotezani su srafovi za uzljebljenje kod rucice kardana i brze spore komande )

Istrošeni zupčanici V ili igličasti ležejevi V brzine .
 
telnett je napisao(la):
Imam jedno pitanje u vezi C355. stalno izbacuje iz 5 te brzine pa dok se vozi treba da se drzi rukom. Dali zna neko u vezi ovoga nesto ( dotezani su srafovi za uzljebljenje kod rucice kardana i brze spore komande )
Moguce je da ti se spojnica gornjeg snopa(Sto no rece zupcanik pete) potrosila od puno menjanja... Traktor na pola i podignipoklopac menjaca i onda mozes da izvadis...

Pozicija 29

23ws58h.jpg
 
telnett je napisao(la):
Imam jedno pitanje u vezi C355. stalno izbacuje iz 5 te brzine pa dok se vozi treba da se drzi rukom. Dali zna neko u vezi ovoga nesto ( dotezani su srafovi za uzljebljenje kod rucice kardana i brze spore komande )

Moze jos jedna stvar da bude pored ovih dijagnoza sto su ti rekle kolege.
Moze da bude,da je pukla oprugica u tom srafu.Ako je sraf na stisak mekan-lako se steze rukom onda ili menjaj tu orugicu ili kupi nov sraf.
 
Ljudi hvala vam na odgovorima pogledacemo ga , to je strikina masinka, posto se rasklapa kada se uradi jos koji poslic da ne lutamo puno
 
znaci montirao sam lamele po semi (onu od kloki)traktor vuce kako treba .inace i obe lamele su bile naopacke postavljene.decki hvala jos jednom
 
Zdravo svima.Potrebna mi je mala pomoć.
Ručica hidraulike(za podizanje mašina) na traktoru C 360 neće da stoji u gornjem položaju već sama pada na dole.Moram da je fiksiram šrafom koji prolazi kroz vođicu ručice.
Da li je u pitanju neki kvar u hidro podizaču ili je do ručice i same vođice?
Ručica je varena i spoljni deo vođice je pojeden tako da ručica ne klizi ravnomerno.Ako je u pitanju sama ručica i spoljni deo vođice onda to i nije skupo oko 2.000 dinara zajedno.Međutim i na novoj ručici postoji šraf za fiksiranje položaja pa neznam da li ručica i treba da pada.Kod 539 ručica mi stoji u onom položaju u kome je ostavim bez zatezanja šrafa.Kada radim sa Ursusom to mi mnogo smeta jer non stop moram da držim ruku na ručici da ne bih stalno zatezao šraf.
Zamenio bih ali nisam siguran da li je u tome problem ili u hidro podizaču.
Dajte savet.... :cao:
 
Imao sam isti slucaj nedavno. Resen je tako sto sam poskidao maticu oprugicu i zamenuo podlosku koja klizi, i dotegnuo koliko je potrebno da ne pada sama od sebe ( granicnik sam skinuo ). Ako nema nikakvog otpora klizanja sama poluga se sama vraca na otprilike pola. :D
 
Da baš tako zameniš podloške , ali pre toga probaj stegnuti šraf tj. bolje nategnuti orugu ! :cao:
 
Sa ovim sam se sreo više puta, i te oprugice nisu izgleda baš najbolje rešenje.
Ovo što telnett kaže je najjednostavnije rešenje.
 
LJudi nov sam na forumu treba mi jedan traktor za sejanje,baliranje.kosenje,transport dvoumim se izmedju Zetora 52.11 i ursusa c-355 sta vi mislite a najvise koristim cisternu Majevica 3200l vucem vodu.
 
Nazad
Vrh